Lazio – Salzburg 4:2 (kon.) | Atlético – Sporting 2:0 (kon.) | Arsenal – CSKA Moskva 4:1 (kon.)
RB Lipsko – Marseille 1:0 (kon.)
Arsenal FC
4:1 (4:1)
CSKA Moskva
Čtvrtek 05.04.2018, 21:05 • Emirates Stadium, Londýn • Evropská liga • Čtvrtfinále

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, díky za pozornost přeji hezký zbytek večera. (23:06:26)

Fauly: 11:14

První duel dvojzápasu čtvrtfinále Evropské ligy mezi Arsenalem a CSKA Moskva je minulostí, domácí celek vyhrál jasně 4:1. Všechny branky padly v prvním poločase, který byl mnohem zábavnější než ten druhý. První poločas ozdobilo hned pět branek. Nejprve se trefil Aaron Ramsey, rychle ale srovnal krásným přímákem Alexandr Golovin. To ale Arsenal vůbec nepoložilo, spíš naopak. Nahecovaní domácí do půle přidali další tři góly. Postupně se trefili Alexandre Lacazette z penalty, pak znovu Aaron Ramsey a znovu Alexandre Lacazette. Ani jeden ale na hattrick nakonec nedosáhl, i když Ramsey byl hodně blízko, jednou dokonce trefil ve druhém poločase tyč. Velkou šanci měl ještě v 73. Özil, ale skvěle jeho střelu vyrazil Akinfejev. Chvíli předtím si svůj nejtěžší zákrok připsal proti Wernbloomově střele Petr Čech. Ve druhém poločase ale branka nepadla a skóre 4:1 pro Arsenal tak zůstalo nezměněno.

90+4

90+3
    Ke vhazování se chystá v blízkosti vlastního vápna Monreal a rozhodně nikam nespěchá. Arsenal už chce zápas dohrát v klidu.

90+2
    Znovu Özil hledal přihrávkou své spoluhráče, ale i tentokrát nikoho neoslovil. Jen brankáře CSKA Igora Akinfejeva.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Mesut Özil levačkou poslal míč před branku, ale nebylo to nic přesného, takže nikdo z jeho spoluhráčů nemohl hned zakončovat.

88
    Znovu CSKA obléhá pokutové území domácích a snaží se do něj najít nějakou cestičku. Arsenal je ale dobře postavený a nic takového neumožňuje.

87
    Jenže hráči CSKA trochu postrádají chytré a překvapivé řešení situací, Arsenal si v pohodě střeží vápno.

86
    Hosté se ještě budou v závěru snažit alespoň snížit a vylepšit si pozici do domácí odvety. Nyní si přihrávají okolo vápna Arsenalu.

85
    Ramsey se stále pokouší o svůj třetí gól v utkání. Tentokrát pálil z levé strany, ale bylo to poměrně z úhlu a branku tato rána neohrozila.

84
    Po přesném centru se dostal v malém vápně do zakončení Danny Welbeck, ale nezakončil tak, jak by se představoval a Akinfejev předvedl další výborný zákrok.

83
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Ahmed Musa, přichází Chetag Muratovič Chosonov.

82
    Musa nedokázal přesnou přihrávkou oslovit Golovina, takže dostanou šanci založit útoku znovu domácí fotbalisté.

81
    Přímočaře se dopředu vydal Georgij Ščennikov. Obešel dva hráče Arsenalu, ale pak už zpomalil a raději přihrál, než aby v individuální akci pokračoval.

80
    Druhá půle už není tak kvalitní, jako byl první poločas. Nějaké šance jsme viděli, ale gól zatím žádný.

79
    Vitinho svou střelou Petra Čecha nezaměstnal, protože jeho branku netrefil. Bývalý český reprezentant bude rozehrávat od své branky.

78
    Héctor Bellerín dostává žlutou kartu za faul na Wernblooma.

Petr Sumbal

Branky: 9. Ramsey (Bellerín), 23. A. Lacazette (pen.), 28. Ramsey (Özil), 35. A. Lacazette (Özil) – 15. Golovin

Karty:   57. Xhaka (ARS), 78. Bellerín (ARS) – 31. Dzagojev (CSK), 51. A. Musa (CSK), 58. Ščennikov (CSK), 74. Akinfejev (CSK)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 7:5. Fauly: 11:14.
    Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Mchitarjan (62. Iwobi), Ramsey, Xhaka, Wilshere (74. Elneny) – Özil – A. Lacazette (74. Welbeck).
    Náhradníci: Macey – Holding, Iwobi, Chambers, Welbeck, Kolašinac, Elneny.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – A. Berezuckij, Ignaševič, V. Berezuckij, Kučajev, Golovin – B. Natcho (74. G. Milanov), Dzagojev (64. Vitinho), Ščennikov – A. Musa (83. Chosonov), Wernbloom.
    Náhradníci: Pomazun – G. Milanov, Vitinho, Bistrović, Čalov, Žamaletdinov, Chosonov.

Rozhodčí: Královec – Slyško, Nádvorník
    Čtvrtek 12.04.2018
    CSKA Moskva - Arsenal 2:2

Branky: 39. Čalov (Nababkin), 50. Nababkin (Golovin) – 75. Welbeck (Elneny), 90+2. Ramsey (Elneny)

Karty:   86. Golovin (CSK)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:7.