Rusko – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Slovensko 7:1 (kon.)
Pátek 06.04.2018, 18:30Euro Hockey Challenge

Nejlepší hráči zápasu:
    Rusko: Artyom Ilyenko (útočník)
    Německo: Mathias Niederberger (brankář) (20:46:30)

Rusko vyhrává tento zápas naprosto zaslouženě 4:1. Od první do poslední minuty hrálo lépe. I když bylo skóre třetí třetiny vyrovnané, měl domácí celek jednoznačnou převahu.

59:50
    Rusko se dostalo do postavení mimo hru. Deset sekund před koncem zápasu se bude vhazovat za skandovaného potlesku ve středním pásmu.

59:25
    Sudnicyn se zapojil do rozehrávky svého týmu.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:49

58:40
    Německo znovu vyhazuje přes všechny čáry.

58:30
    Na výraznější přesilovkovou šanci domácí celek čeká.

57:40
    V poklidném tempu před německou brankou se zápas dohrává, Leščenko pálil jen do připraveného brankáře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Rusko hraje přesilovku, Demidov pálil nad.

56:49
    Vyloučení v týmu Německo (Fabio Wagner – 2 min., držení).

55:40
    Tim Bender rozehrává od své branky, Německo se pokouší zápas zdramatizoval, následně ale zahrálo jen na icing.

55:26
    V poklidném tempu se zápas dohrává, o tom, kdo vyhraje je jasno.

55:05
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ruska.

54:04
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Přesilovku využívá domácí celek a navyšuje své vedení. Tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje ALEXEJ BEREGLAZOV. Pomohl mu dobrý pohyb spoluhráče před brankou, německý gólman měl zakrytý výhled.

53:30
    Přesilovku hraje domácí celek, jeden z ruských hráčů před odkrytou brankou kotouč minul.

53:18
    Vyloučení v týmu Německo (Bernhard Ebner – 2 min., podražení).

52:54
    Niederberger senzačně zastavil akci Ruska dva na jednoho. Zakončoval Alexander Chochlačev a semafor německého brankáře zastavil jasný gól.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Ilyenko (Padakin), 23. Semjonov (Kagarlickij), 33. Ilyenko, 55. Bereglazov – 50. Michaelis (Uvira)

Rusko: Sudnicyn (Bocharov) – Trjamkin (A), Jelesin, Bereglazov, Minejev, Kulik, Provoljněv, Demidov, Verešagin – Kagarlickij, Kraskovskij, Korškov – Košelev, Semjonov, Michejev – Leščenko, Dergačov, Chochlačev – Padakin, Byvalcev, Ilebenko
    Německo: Niederberger (Strahlmeier) – Dashner, Zerressen, Ebner, Sezemsky, Wagner, Nowak, Bruckner, Bender – Krammer, Loibl, Elsner – Holzmann, Danner, Schmölz – Michaelis, Hoffin, Uvira – Kammerer, Hafenrichter