Tampa – Buffalo 7:5 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 4:0 (kon.) | Chicago – St. Louis 1:4 (kon.)
Anaheim – Dallas 5:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Bílí Tygři Liberec
Sobota 07.04.2018, 13:00 • DRFG Arena, Brno • Play-off DHL extraligy juniorů • Finále

Je za námi velkolepá druhá finálová bitva. Kometa Brno dokázal v prodloužení vybojovat mistrovský titul, ovšem v utkání se jasně ukázalo a potvrdilo, že poslední krok je opravdu ten nejtěžší. Liberec srdnatě bojoval, po většinu utkání držel nadějné vedení a Kometě rozhodně nenechal nic zadarmo. Můžeme však konstatovat, že titul je ve správných rukou, juniorka Komety celou sezonu dokazovala, že právem patří k největším favoritům a dnes může slavit zisk mistrovského poháru. Na ledě brněnské DRFG Areny se na jedné straně rozpoutalo obrovské nadšení, na té druhé stojí smutní hráči Liberce, kteří se však rozhodně nemusí za nic stydět, v dnešním utkání předvedli maximum. Já se s vámi pro dnešek loučím a z Brna vám přeji příjemný zbytek soboty i víkendu. Děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu. (15:26:44)

69:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je dobojováno! Kometa Brno se stává mistrem České republiky DHL extraligy juniorů! Kotouč paběrkoval v předbrankovém prostoru, kde se jej chopil DALIMIL MIKYSKA a střelou k tyči odstartoval brněnské oslavy! Asistence: Tomáš Mlynář.

69:30
    Kometa svírala tygry v obranné třetině, Horký poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde se mermomocí snažil puk za Žajdlíka propasírovat Mlynář, ale liberecká hradba drží.

68:55
    Mikyska nabil na střelu Havránkovi, jenž pálil z voleje, Žajdlík vytasil svou pohotovu lapačku.

68:24
    Havlát zachytil kombinaci tygrů na modré čáře a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Vratislav Kunst, dvě minuty podražení.

67:54
    Střondala zavezl kotouč do útočného pásma a skrz obránce vypálil, Žajdlík jeho ránu dokázal zkrotit ve své moci.

67:04
    Liberec kompletní.

66:49
    Horký předložil kotouč Havránkovi, jenž okamžitě však dlouze napřahoval a Žajdlík se stačil přemístit.

66:14
    Oddechový čas pro domácí.

66:13
    Horký dostal kotouč na levý kruh a brankář Žejdlík si až moc vybruslil mimo branku, brněnský kanonýr však jeho zaváhání nevyužil a branku přestřelil.

65:48
    Střelu Mikisky zblokoval Hrabík a poslal kotouč do středního pásma.

65:09
    Liberec ihned vyhazuje.

65:04
    Trenér Valdemar Jiruš si volá rozhodčí k vysvětlení, liberecký kouč nechce uvěřit tomu, že by tygři hráli v pěti.

65:04
    Přesilová hra pro brněnskou Kometu, hostující tým se dopustil hry v pěti hráčích, což rozhodčí označili zcela správně jako příliš mnoho hráčů na ledě.

64:43
    Šír byl už nyní zcela osamocen před Dostálem a snažil se brněnského brankáře překonat kličkou do forhendu, brněnský strážce svatyně však zachoval ledový klid a podržel svůj tým!

63:54
    Havránek nyní vyvezl kotouč do liberecké třetiny, zkoušel zakončit bekhendem, ale Žajdlík bez problémů vyrazil.

63:26
    Liberec motá hlavy brněnské obraně a snaží se připravit rozhodující akci.

62:41
    Starosta vypálil od modré čáry, Dostál vyrazil.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 26. Horký (Havránek, Trnka), 31. Kratochvíl (Mlynář), 49. Havránek (Horký, Süss), 70. Mikyska (Mlynář) – 5. Průžek (Hrabík, Kunst), 30. Holenda (Krejsa, Žajdlík), 37. Starosta (Burda, Průžek)

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Furch, Kučera, Jeřábek, Mikyska, Kowalczyk – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka, Horký, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Plášek, Havránek.
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Mirochnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Charvát, Benák, Kunst, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek.

Rozhodčí: Horák, Hejduk – Polonyi, Rampír.