Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:2 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Florida – Buffalo 4:3 (kon.) | Carolina – Tampa 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 5:2 (kon.)
Washington – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Columbus 4:2 (kon.) | Arizona – Anaheim 0:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 5:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (3:2 po s.n.)
San Jose – Minnesota 3:6 (kon.) | Los Angeles – Dallas 2:4 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 08.04.2018, 01:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL
    Poslední utkání kariéry má za sebou Patrick Sharp. Symbolicky ji zakončil ve městě, kde se narodil.

Československá stopa

Jan Rutta (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:02
    David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:48 (03:48:03)

1. Andrew Copp (WPG) 2+0
    2. Connor Hellebuyck (WPG) 30 zák., 1 gól, 96,8 %
    3. Patrick Sharp (CHI) 0+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:31 (11:6, 15:11, 13:14)
    Zblokované střely – 10:24
    Vyhraná vhazování – 33:21
    Trestné minuty – 2:8
    Hity – 8:9
    Connor Hellebuyck se stal rekordmanem mezi brankáři narozenými v USA v počtu vítězství v základní části. Nasbíral jich 44 a překonal tak legendárního gólmana Pittsburghu Toma Barrassa.

Hokejisté Winnipegu zakončili základní část výhrou 4:1 nad Chicagem a potvrzují pozici druhého nejlepšího týmu Západní konference. Ve třetí třetině už gól nepadl. Tryskáči zápas rozhodly především nástupem do druhé části, kdy třemi góly v rozmezí sedmi minut navýšily skóre až na 4:0. Jets se mohou ve čtvrtfinále konference těšit na Minnesotu, pro Chicago nevydařená sezóna končí.

59:29
    Publikum odměňuje domácí hokejisty standing ovation. Část potlesku zřejmě patří i Patricku Sharpovi, útočník Chicaga absolvuje poslední střídání v kariéře.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Brandon Saad z levého kruhu prověřil Connora Hellebuycka. Ten domácím uhájil tříbrankový náskok.

58:23
    Z pravé strany pálil Andrew Copp. Hattrick se nekoná, domácí útočník netrefil branku.

57:32
    Adam Lowry zkusil překvapit Glasse střelou od levého mantinelu. Hostující brankář vyráží.

57:19
    Duncan Keith si nerozuměl se Saadem. Ten mu přejel do útočné třetiny dříve a hosty tak zastavilo postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

56:15
    Vinnie Hinostroza chtěl vylepšit situaci 2 na 2 obhozením obránce Chiarota. Ten mu ale puk sebral bruslí.

55:03
    Pomalu se blíží závěr utkání. Do konce třetí třetiny schází pět minut.

54:30
    Patrick Sharp by se chtěl rozloučit s kariérou gólem. Vytočil se před Hellebuycka zpoza branky, ale domácí brankář mu nedovolil skórovat.

54:03
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

53:54
    Josh Morrissey vypálil od modré čáry a puk byl ještě za letu tečován. Prolétl jen těsně vedle branky!

53:11
    Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Byfuglien (Wheeler, Laine), 21. Connor, 24. Copp (Lowry, B. Tanev), 27. Copp (Armia) – 30. Seabrook (P. Kane, C. Murphy)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Byfuglien (A), Morrow, Morrissey, Poolman, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Perreault – B. Tanev, Lowry, Copp.
    Chicago Blackhawks: J. Glass (Bérubé) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Hillman, Rutta, Oesterle – P. Kane, Anisimov (A), Sharp – Martinsen, Schmaltz, Saad – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Hinostroza, Kämpf.

Rozhodčí: Lambert, St. Pierre – Knorr, Brisebois

Diváci: 15321