Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:2 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Florida – Buffalo 4:3 (kon.) | Carolina – Tampa 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 5:2 (kon.)
Washington – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Columbus 4:2 (kon.) | Arizona – Anaheim 0:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 5:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (3:2 po s.n.)
San Jose – Minnesota 3:6 (kon.) | Los Angeles – Dallas 2:4 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 08.04.2018, 01:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové milovníky! Dnes v noci prakticky končí základní část NHL (v noci z neděle na pondělí je už na programu jediný zápas) a já vás provedu duelem mezi Winnipegem Jets a Chicagem Blackhawks. Oba celky jsou v opačných pozicích, než jsme byli zvyklí v minulých letech. Zatímco Tryskáči se totiž připravují na play-off, tak Chicagu dneškem zakončí sezónu.

Chicago Blackhawks:
    V Chicagu budou chtít na letošní sezónu rychle zapomenout. Jednomu z nejlepších týmů uplynulé dekády totiž patří se 76 body až dvanácté místo tabulky Západní konference a už dlouho je jasné, že se Černých jestřábů tentokrát play-off týkat nebude. Managementu nevyšly letní změny v kádru a navíc mužstvu nepřálo ani štěstí – viz dlouhodobé zranění brankářské jedničky Coreyho Crawforda. Blackhawks nezvládli ani domácí derniéru, v níž naposledy podlehli 1:4 St. Louis. Dnešním utkáním se rozloučí z kariérou Patrick Sharp, jenž s Chicagem slavil tři Stanley Cupy.

Winnipeg Jets:
    Tryskáči se naopak těší na boje o Stanley Cup. Winnipeg nasbíral 112 bodů a je druhým nejlepším týmem celé soutěže. To je oproti minulým sezónám pro fanoušky klubu vítaná změna. Jets jsou tradičně silní v ofenzivě, ale letos se zlepšili i v obraně. Před vyřazovacími boji navíc chytili výbornou formu, vyhráli totiž poslední čtyři zápasy.

Blake Wheeler – 90b (23+67)
    Patrik Laine – 69b (44+25)
    Nikolaj Ehlers – 60b (29+31)

Brankáři:
    Connor Hellebuyck – 69 zápasů, průměr 2,38, úspěšnost 92,3 %
    Steve Mason – 13 zápasů, průměr 3,24, úspěšnost 90,6 %

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – T. Myers, Morrissey, Byfuglien (A), Morrow, Poolman, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Little, Copp, Perreault – Armia, Lowry, B. Tanev.

Chicago Blackhawks: J. Glass (Bérubé) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Oesterle, Hillman – P. Kane, Schmaltz, Saad – Martinsen, Anisimov, Jurčo – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Hinostroza, Kämpf, Sharp (A).

Rozhodčí: Lambert, St. Pierre – Knorr, Brisebois.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Byfuglien (A), Morrissey, Morrow, Poolman, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Perreault – B. Tanev, Lowry, Copp.

Chicago Blackhawks: J. Glass (Bérubé) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Hillman, Rutta, Oesterle – P. Kane, Anisimov (A), Sharp – Martinsen, Schmaltz, Saad – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Hinostroza, Kämpf.

Zahajovací sestava Jets.

Ve Winnipegu probíhá vzpomínková smuteční ceremonie za oběti tragické nehody, která postihla juniorský tým Humboldt Broncos po cestě na utkání. Hráči obou týmů stojí společně ve středovém kruhu a místo jmenovek mají na dresech nápis Broncos.

Za námi je minuta ticha za 14 obětí zmíněné nehody. Nyní zazní hymny USA a Kanady.
    Dnes se hraje pro Humboldt Broncos.

00:01

00:20
    Domácí začali tlakem. Před Glassem nebezpečně operoval Mark Scheifele, hostující gólman si poradil.

01:07
    Vyhozený kotouč dojel Martinsen a i díky jeho dobré práci mohl střílet od modré Connor Murphy. Jeho střela však byla zablokovaná.

02:12
    David Kämpf se v útočném pásmu neprosadil. V rohu hřiště přišel o puk.

02:37
    Rány Joea Morrowa a Brandona Taneva neprošly až na hostujícího gólmana Glasse.

03:17
    Jedovatou střelu Patricka Kanea přizvedl do ochranné sítě pozorný Connor Hellebuyck.

04:00
    Nick Schmaltz našel Brandona Saada. Ten z levého kruhu netrefil branku.

04:52
    Hosté špatně rozehráli a dopředu tak mohl postupovat Joel Armia. Daleko se však nedostal, Duncan Keith mu sebral puk.

05:30
    Brandon Tanev z rohu posunul puk k hostujícímu brankovišti. Glass přikrytím kotouče přerušil hru.

06:31
    Patrick Sharp se mohl ve svém posledním zápase kariéry zapsat mezi střelce! Ve středním pásmu vybojoval puk a vyměnil si ho s Patrickem Kaneem. Z voleje však minul domácí branku!

07:25
    Hraje se v poměrně vysokém tempu, ale oba týmy také produkují poměrně hodně nepřesných přihrávek.

08:13
    Hosté nemohli do útočného pásma. Signalizován byl ofsajd.

08:48
    Joel Armia nahodil puk za hostující branku, kde ho zastavil brankář Glass. Hraje se už dlouho bez přerušení.

09:08
    Od modré čáry pálil obránce Poolman. Ten ale netrefil hostující klec.

10:07
    Patrick Sharp prověřil Hellebuycka střelou z pravé strany. Domácí gólman byl pozorný.

10:33
    Až teď přichází přerušení, jeho příčinou je ofsajd Chicaga. Následuje reklamní přestávka.

10:54
    K zakončení z dobré pozice se prodral Kyle Connor. Glass byl na místě.

11:43
    Za držení je vyloučen Jan Rutta. Hosté tak musejí hrát ve čtyřech!

11:59
    Patrik Laine z levého kruhu těsně přestřelil! Další ránu finského kanonýra pak schytal Seabrook.

12:32
    Brent Seabrook schytal ještě jednu střelu Laineho! Obránce Chicaga kulhá na střídačku.

13:05
    V oslabení se natlačil dopředu Brandon Saad. Cestu před branku mu zahradila široká hůl Connora Hellebuycka.

13:44
    Hosté jsou v plném počtu.

13:58
    Blackhawks mohli jít do vedení! Nick Schmaltz nastřelil tyčku.

14:12
    Nick Schmaltz ale půjde na trestnou lavici za sekání. Winnipeg čeká po reklamní přestávce druhá přesilovka.

14:29
    Z pravé strany střílel k bližší tyčce Mark Scheifele. Glass byl připraven.

14:59
    Domácí budou hrát 73 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Andreas Martinsen dostal dvě minuty za vražení Wheelera na hrazení.

15:12
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí nabídnutou možnost rychle využili a jdou do vedení! Od modré čáry vypálil z voleje DUSTIN BYFUGLIEN a jeho bomba zapadla až za Glassova záda. Asistence: Blake Wheeler a Patrik Laine.
    15:12 Dustin BYFUGLIEN - 1:0

16:15
    Domácí pokračují ještě v klasické přesilové hře. Ta už ale tak slavná není.

17:00
    Hosté jsou již v plném počtu.

17:34
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Jan Rutta. Zaduněl pravý Hellebuyckův beton.

18:39
    Puk do útočného pásma Chicaga zavezl Arťom Anisimov. Tam o něj ale přišel a domácí otáčejí hru.

19:01
    Je tu už poslední minuta první třetiny.

19:33
    Joe Morrow tvrdě vypálil od modré čáry. Branku Blackhawks minul jen těsně!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina vyšla o něco lépe Winnipegu. V 16. minutě vstřelil zatím jediný gól Dustin Byfuglien, který se trefil v přesilovce 5 na 3. I hosté mohli skórovat, ovšem Nick Schmaltz v největší šanci zamířil jen do tyčky.

20:34
    Domácí navyšují po 34 sekundách druhé části svůj náskok! Brent Seabrook střílel od modré čáry, ale nastřelil jen KYLEA CONNORA, který se dostal do samostatného úniku a forhendovou kličkou si vychutnal Glasse – 2:0. Bez asistence.
    20:34 Kyle CONNOR - 2:0

20:45
    Domácí si navíc zahrají přesilovku. Connor Murphy dostal dvě minuty za sekání.

21:36
    Přesilovkový tlak Jets přerušil Glass, jenž schoval do výstroje střelu Mathieua Perreaulta.

22:09
    V oslabení se dostal ke střele Andreas Martinsen. Helleybuck byl na místě.

22:46

23:22
    Výborné střídání hostí! Ti si vytvořili tlak v útočném pásmu a Patrick Kane dokonce trefil tyčku!

23:56
    Góly dnes dávají zatím jen Tryskáči! Ti krásně sehráli rychlý protiútok. Brandon Tanev zavezl puk před branku a zadovkou ho přenechal Adamu Lowrymu. Ten ho ještě předložil před odkrytou klec ANDREWOVI COPPOVI, který už to měl jednoduché. Asistence: Adam Lowry a Brandon Tanev.
    23:56 Andrew COPP - 3:0

24:40
    První vyloučení na domácí straně. Josh Morrissey dostává dvě minuty za sekání.

25:44
    Dustin Byfuglien ujel v oslabení obraně Chicaga a své sólo zakončil střelou do vzdálenější tyčky!

26:06
    Hosté v postavení mimo hru. Přesilová hra se Blackhawks zatím nedaří.

26:14
    Po ráně Andrewa Coppa puk přizvedl do ochranné sítě Duncan Keith. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.

26:35
    Domácí si již se soupeřem dělají, co chtějí! ANDREW COPP naprosto lehce přebruslil hvězdného obránce Duncana Keitha a z levého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek Glassovy svatyně. Hosté tak inkasovali 5 sekund před skončením své přesilovky. Asistence: Joel Armia.
    26:35 Andrew COPP - 4:0

26:41
    Domácí jsou kompletní.

27:42
    K prudké střele nyní napřáhl Patrik Laine. Glass vyráží.

28:30
    Mathieu Perreault našel z druhé vlny najíždějícího Tylera Myerse. Ten se uvolňoval na osu hřiště, ale v tísni už nestačil vystřelit.

29:08
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují na rozdíl tří branek! Patrick Kane předložil puk na modrou čáru BRENTOVI SEABROOKOVI, který vypálil a puk si našel cestu za záda Hellebuycka – 4:1. Asistence: Patrick Kane a Connor Murphy.
    29:08 Brent SEABROOK - 4:1

29:28
    Kyle Connor se prezentoval dobrou střelou z voleje. Jeff Glass ale dobře zasáhl a přerušil hru.

30:01
    Hosté zahráli na icing. Hra se vrací před Glasse.

30:14
    Andrew Copp útočil na hattrick, ale puk po jeho dorážce skončil pod Glassem! Následuje reklamní přestávka.

30:36
    S pokusem Victora Ejdsella si poradil Connor Hellebuyck. Puk je v jeho lapačce.

31:14
    Z pravého kruhu střílel Vinnie Hinostroza, Hellebuyck tentokrát zasahoval vyrážečkou.

31:56
    Glass nyní musel řešit závar před svou brankou, dorážel Blake Wheeler. Hosté následně vyhodili na zakázané uvolnění.

32:55
    Střelu Duncana Keitha zablokoval Blake Wheeler. Puk je v ochranné síti za domácí brankou.

33:57
    Saad nahrával obránci Gustafssonovi, ale ten přišel o puk a do rychlého protiútoku tak postupovali domácí. Vše ale končí postavením mimo hru.

34:30
    Střela Brandona Saada byla sražena mimo hrací plochu. Máme tu další reklamní přestávku.

35:09
    Zakázané uvolnění Winnipegu. Vhazovat se bude před Hellebuyckem.

35:50
    Blake Wheeler nahazoval od modré čáry kotouč na branku. Glass svým zákrokem přerušil hru.

36:37
    Blake Wheeler posílal zpoza branky puk do ohně. Dobře se vrátil Patrick Sharp.

37:40
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Perreaultovu přihrávku však zblokoval holí obránce Seabrook.

38:17
    Nahození Jana Rutty pokryl Hellebuyck. Domácí gólman podržel puk.

38:51
    Andrew Copp je dnes při chuti. Jeho pohotová střela z levého kruhu minula hostující klec.

39:02
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:52
    Hosté jeli ve třech proti dvěma. Vinnie Hinostroza situaci vyřešil nahrávkou mezi kruhy na Victora Ejdsella, ale tomu vložil hůl do střely Dustin Byfuglien!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina patřila domácím, tedy především její úvod. Tryskáči na ledě létaly a postupně navýšily skóre až na 4:0. Hned po přestávce se prosadil ze samostatného úniku Kyle Connor a poté se zapsal mezi střelce hned dvakrát Andrew Copp. Svůj druhý zásah zaznamenal dokonce v oslabení. Až poté se dočkali čestného úspěchu i Blackhawks. Na aktuálních 4:1 snížil Brent Seabrook.

40:10
    Hosté se pokusili zaskočit soupeře hned na úvod třetí části. Projektil Patricka Sharpa vyrazil Hellebuyck.

40:47
    Třetí část začala zostra! Dezorientovaný Duncan Keith poslal z otočky puk do tyčky vlastní branky! Poté ještě střílel Byfuglien, ale to už pro Glasse tak složité nebylo.

41:24
    Další šance domácích! Volej Patrika Laineho ale končí v lapačce Jeffa Glasse, jenž se blýsknul efektním zákrokem.

42:08
    Střelu Joela Armii z pravého kruhu vyrazil brankář Glass.

42:25
    Mezi kruhy si dělal prostor ke střele Bryan Little. Rutta mu však do ní vložil hůl a přizvedl puk do ochranné sítě.

43:46
    Střelu Patricka Sharpa z pravého kruhu vyrazil Hellebuyck. Další rána Nicka Schmaltze už prostor mezi tyčemi nenašla.

44:51
    Alex DeBrincat se na malém prostoru dokázal proháčkovat k docela nebezpečné střele. Hellebuyck ji vyrazil levým betonem.

45:16
    Na druhé straně si Jeff Glass smlsl na střele Joshe Morrisseyho. Sáhl si pro ní lapačkou.

45:16
    Glass následně zamířil ke střídačce, kde mu kustod opravuje zřejmě řemínek na betonu.

45:16
    Vzhledem k úpravě výstroje hostujícího brankáře zařadila režie utkání komerční přestávku.

45:16
    Už je vše v pořádku, hra může pokračovat.

45:38
    Morrissey podpořil akci Jets z druhé vlny. Jeho střela se mezi tyče nevešla.

45:52
    Brandon Saad prověřil po individuální akci pozornost brankáře Hellebuycka. Ten si poradil a přerušil hru.

46:33
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se v útočném pásmu Chicaga.

47:06
    Patrik Laine dostal přihrávku mezi kruhy a ještě si vylepšil pozici krásnou stahovačkou. Jeff Glass však zakročil výborně a vyrazil puk lapačkou!

47:40
    Opět výborně Glass! Ten předvedl skvělý reflex proti střele Blakea Wheelera, která také směřovala na lapačku.

48:01
    Tlak Winnipegu pokračuje. Glass teď vyrazil dělovku Marka Scheifeleho.

49:12
    Obránce Jordan Oesterle dnes hraje na křídle čtvrtého útoku Blackhawks. Teď vyrážel po levé straně dopředu, ale neobehrál svého strážce.

50:14
    Vstupujeme do druhé poloviny třetí třetiny. Domácí zahráli na icing.

50:32
    Z vrcholu levého kruhu střílel Erik Gustafsson. Hellebuyck si ho našel a přerušil hru. Reklamní přestávka.

50:46
    Paul Stastny našel pěknou zadovkou Patrika Laineho. Jeho střela si nenašla cestu za Glasse.

51:37
    Dustin Byfuglien vyrazil z pozice obránce dopředu po pravém křídle. Natlačil se až do zakončení a další zákrok si musel připsat Glass.

52:28
    Od pravého mantinelu vypálil Brent Seabrook. Hellebuyck puk schoval v lapačce.

52:47
    Od modré pálil Ben Chiarot. Puk neprošel až na Glasse.

53:11
    Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

53:54
    Josh Morrissey vypálil od modré čáry a puk byl ještě za letu tečován. Prolétl jen těsně vedle branky!

54:03
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

54:30
    Patrick Sharp by se chtěl rozloučit s kariérou gólem. Vytočil se před Hellebuycka zpoza branky, ale domácí brankář mu nedovolil skórovat.

55:03
    Pomalu se blíží závěr utkání. Do konce třetí třetiny schází pět minut.

56:15
    Vinnie Hinostroza chtěl vylepšit situaci 2 na 2 obhozením obránce Chiarota. Ten mu ale puk sebral bruslí.

57:19
    Duncan Keith si nerozuměl se Saadem. Ten mu přejel do útočné třetiny dříve a hosty tak zastavilo postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

57:32
    Adam Lowry zkusil překvapit Glasse střelou od levého mantinelu. Hostující brankář vyráží.

58:23
    Z pravé strany pálil Andrew Copp. Hattrick se nekoná, domácí útočník netrefil branku.

58:48
    Brandon Saad z levého kruhu prověřil Connora Hellebuycka. Ten domácím uhájil tříbrankový náskok.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:29
    Publikum odměňuje domácí hokejisty standing ovation. Část potlesku zřejmě patří i Patricku Sharpovi, útočník Chicaga absolvuje poslední střídání v kariéře.

Hokejisté Winnipegu zakončili základní část výhrou 4:1 nad Chicagem a potvrzují pozici druhého nejlepšího týmu Západní konference. Ve třetí třetině už gól nepadl. Tryskáči zápas rozhodly především nástupem do druhé části, kdy třemi góly v rozmezí sedmi minut navýšily skóre až na 4:0. Jets se mohou ve čtvrtfinále konference těšit na Minnesotu, pro Chicago nevydařená sezóna končí.
    Connor Hellebuyck se stal rekordmanem mezi brankáři narozenými v USA v počtu vítězství v základní části. Nasbíral jich 44 a překonal tak legendárního gólmana Pittsburghu Toma Barrassa.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:31 (11:6, 15:11, 13:14)

Jan Rutta (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:02
    David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:48 (03:48:03)
    Poslední utkání kariéry má za sebou Patrick Sharp. Symbolicky ji zakončil ve městě, kde se narodil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Byfuglien (Wheeler, Laine), 21. Connor, 24. Copp (Lowry, B. Tanev), 27. Copp (Armia) – 30. Seabrook (P. Kane, C. Murphy)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Byfuglien (A), Morrow, Morrissey, Poolman, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Perreault – B. Tanev, Lowry, Copp.

Rozhodčí: Lambert, St. Pierre – Knorr, Brisebois

Diváci: 15321