Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:2 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Florida – Buffalo 4:3 (kon.) | Carolina – Tampa 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 5:2 (kon.)
Washington – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Columbus 4:2 (kon.) | Arizona – Anaheim 0:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 5:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (3:2 po s.n.)
San Jose – Minnesota 3:6 (kon.) | Los Angeles – Dallas 2:4 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
New York Islanders
Neděle 08.04.2018, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Československá stopa v utkání:
    1. Jaroslav Halák (NYI) – náhradní brankář
    2. Martin Frk (DET) 0+0, žádná střela na branku, čas na ledě: 12:07 (03:56:20)

Hvězdy zápasu:
    1. John Tavares (NYI) 1+0
    2. Dylan Larkin (DET) 1+0
    3. Justin Abdelkader (DET) 1+0

Islanders vítězí nad Detroitem na závěr základní části a ze svého pohledu i sezony 4:3 po prodloužení. Domácí měli více ze hry sice v první třetině, ale od druhé dvacetiminutovky jsme sledovali vyrovnané střetnutí. Detroit byl blízko dvěma bodům, jenže Mantha podrazil Nelsona s poslal svůj tým do čtyř. Následnou početní výhodu využil z levého kruhu Pulock. V 64. minutě poté právě Manthovi ujel Tavares a zakončil zápas střelou na první tyč.

63:16 John TAVARES - 3:4

63:16
    Islanders právě vstřelili branku!
    JOHN TAVARES končí sezonu Islanders. Na levé straně se díky svojí rychlosti zbavil Manthy a zakončil na přední tyč. Asistence: Ryan Pulock.

62:50
    Po kombinaci Pulocka se spoluhráčem na pravé straně zasahuje lapačkou Coreau.

62:39
    Nejprve Berutzzi netrefil čistě kotouč při dorážce zprava, následně ustál Coreau únik Nelsona a jeho střelu bekhendem.

62:11
    Athanasiou snad letěl po levém křídle a odražený kotouč si následně před Greissem nenašel Helm.

61:42
    Hickeyho chyba v rozehrávce, ale forhendem kolem pravého betonu neuspěl Athanasiou.

61:28
    Mantha jel sám na Greisse, ten vyjel celkem daleko z branky, ale nataženou levou rukou drží naděje hostů na výhru.

61:02
    Daley neprocpal kotouč na Larkina na zadní tyč přihrávkou z pravého kruhu přes Baileyho.

60:39
    Po souhře s Larkinem střílel Mantha zprava na bližší tyč do lapačky Greisse.

60:24
    Zetterberg nezakončil sezonu střelou bekhendem zprava na přední tyč.

60:01

Ve svém posledním duelu sezony s Red Wings a Islanders zahrají prodloužení. Domácí se sice v závěru soustředili na obranu. Jenže Mantha podrazil Nelsona a následný tlak využil ke srovnání z levého kruhu Pulock půl minuty před koncem normální hrací doby.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    Nyquist měl proti sobě na pravé straně bránícího hráče a poté ještě si proti Švédovi připsal Greiss zákrok lapačkou.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 12. Zetterberg (Nyquist), 32. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 45. D. Larkin (Mantha, Ouellet) – 24. Ladd (Clutterbuck, Hickey), 47. Lee (Barzal, Pelech), 60. Pulock (Barzal), 64. Tavares (Pulock)

Detroit Red Wings: Coreau (Howard) – Ericsson, Daley, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser, Ouellet – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Helm, D. Larkin, Mantha – Abdelkader (A), Nielsen, Athanasiou – Booth, Glendening, Frk.
    New York Islanders: Greiss (Halák) – Pelech, Pulock, Hickey, Mayfield, Davidson, D. Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd (A), Wagner, Clutterbuck (A) – Prince, B. Nelson, Fritz.

Rozhodčí: Peel, Pollock – Devorski, Miller