Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:2 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Florida – Buffalo 4:3 (kon.) | Carolina – Tampa 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 5:2 (kon.)
Washington – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Columbus 4:2 (kon.) | Arizona – Anaheim 0:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 5:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (3:2 po s.n.)
San Jose – Minnesota 3:6 (kon.) | Los Angeles – Dallas 2:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
Neděle 08.04.2018, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Děkuji Vám za pozornost a budu se na těšit u i zápasů NHL v play-off. Příjemný zbytek nedělní noci! (04:08:20)

Pro Hurricanes tímto zápasem letošní sezona skončila. Za 82 zápasů je jim podařilo získat celkem 83 bodů, což v tabulce Východní konference stačí na desáté místo.

Lightning postoupili do play-off a momentálně jsou na prvním místě Atlantické divize, Východní konference se 113 body. O jejich konečném umístění se ale rozhodne až zítra, jelikož druzí Boston Bruins mají pouze o bod méně a ještě zápas k dobru.

Konečný výsledek: Hurricanes vs Lightning 3:2 pp

Hurricanes nakonec porazili Lightning 3:2 po prodloužení, když vítěznou branku zaznamenal ve 49 vteřině nastavení útočník Elias Lindholm. Domácím se vydařil vstup do utkání na výbornou a po první třetině vedli zásluhou Jordana Staala a Justina Williamse 2:0. Ve 24. minutě ale snížil Ryan Callahan a bylo to rázem o gól. Vyrovnání pak zařídil v 52. minutě svou jedenáctou trefou v sezoně Ondřej Palát.

60:49 Elias LINDHOLM - 3:2

60:49
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Canes využili špatného střídání soupeře. Po dobré Teräväinenově přihrávce prostřelil Dominguea zleva ELIAS LINDHOLM. Asistence: Teuvo Teräväinen, Haydn Fleury.

60:30
    Do první šance se dostal domácí Slavin! Domingue však předvedl dobrý zákrok.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 1. J. Staal (Williams, Di Giuseppe), 18. Williams (Di Giuseppe, Hanifin), 61. E. Lindholm (T. Teräväinen, H. Fleury) – 24. Callahan (Hedman, Kunitz), 52. Palát (J. T. Miller, T. Johnson)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Dahlbeck, Hanifin, T. van Riemsdyk, H. Fleury, McKeown – Di Giuseppe, J. Staal (C), Williams (A) – Aho, E. Lindholm, T. Teräväinen – Skinner (A), D. Ryan, Stempniak – Nordström, N. Roy, Zykov.
    Tampa Bay Lightning: Domingue (Budaj) – Hedman, Strålman (A), McDonagh, Girardi, Coburn (A), Šustr, Koekkoek – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A) – J. T. Miller, T. Johnson.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Graham Skilliter – Tom Nowak, Michel Cormier

Diváci: 15 402