Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:2 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Florida – Buffalo 4:3 (kon.) | Carolina – Tampa 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 5:2 (kon.)
Washington – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Columbus 4:2 (kon.) | Arizona – Anaheim 0:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 5:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (3:2 po s.n.)
San Jose – Minnesota 3:6 (kon.) | Los Angeles – Dallas 2:4 (kon.)
Nashville Predators
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 08.04.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Irwin, Jemelin – F. Forsberg, Johansen, Hartnell – C. Smith, Turris, Fiala – Hartman, Bonino, Sissons – Watson, Fisher, Salomäki.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – D. Savard, Cole, J. Johnson, Chorney, Kukan, Harrington – J. Anderson, Dubois, Milano – Vanek, Jenner, Broadhurst – Bjorkstrand, Letestu, Robinson – Hännikäinen, Dubinsky, Calvert..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Před úvodním buly je domácím představena Prezidentská trofej.

Samozřejmě ani v Nashvillu se před začátkem utkání, při pění kanadské hymny, nemůže nevzpomenout tragédie, která postihla juniorský tým Humboldt Broncos...
    Za zvuku kanadské hymny se zde v Nashvillu vzpomíná na tragédii juniorského týmu Humboldt Broncos

00:01

00:14
    Oliver Bjorkstrand (Columbus) hned v úvodu prověřil pozornost Rinneho v domácí brance.

00:29
    Na druhé straně, po střele Filipa Forsberga, pálí z pravé strany Kyle Turris, puk končí nad brankou.

01:26
    Hra opět přerušena, Pekka Rinne (Nashville) má puk ve své lapačce.

02:13
    Zakázané uvolnění Columbusu, hra se tak nastěhuje před Joonase Korpisala.

03:05
    Nashville se nyní snaží udržet v útočném pásmu, to se domácím nedaří.

03:32
    Kevin Fiala (Nashville) si z levé strany sjel do zakončení, Joonas Korpisalo ale jeho střelu vytěsnil nad branku.

04:05
    Kyle Turris (Nashville) si věří, obkroužil branku a z pravé strany vystřelil, jeho pokus ale zablokoval obránce.

04:19
    Na druhé straně zasahuje Pekka Rinne (Nashville), který přerušuje hru.

04:59
    Puk po střele Davida Savarda sražen nad ochranné plexisklo, vhazovat se bude ve třetině Predátorů.

05:48
    Zatím se hraje hodně bezstarostný hokej, kdy se oba týmy velice snadno dostávají do zakončení.

06:04
    Ofsajd domácích, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

06:30
    Kevin Fiala (Nashville) se dostal za obranu Blue Jackets, ale svůj průnik nedokázal gólově zúročit.

07:23
    Vyhozený puk v podání domácích, nyní létá puk ze strany na stranu, až je nakonec odpískáno zakázané uvolnění Columbusu.

07:52
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení, na pravé straně se dostal k puku AUSTIN WATSON, který si ho srovnal na hůl a přesnou střelou zápěstím nedal Korpisalovi šanci. Asistence: Mike Fisher.
    07:52 Austin WATSON - 1:0

08:29
    Vhazování po pravici Rinneho, hosté zůstávají s pukem v útočném pásmu.

09:24
    Matt Irwin (Nashville) v ofsajdu, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

10:12
    První přesilovou hru v utkání si zahrají domácí, při vyloučení hostujícího Iana Coleho, který dostává dvě minuty za krošček.

10:39
    Nashville v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

10:50
    Posunutá brána za zády Korpisala, sudí přerušují hru, bude se vhazovat po pravici gólmana Columbusu.

11:04
    Vypadá to dnes na bezstarostnou jízdu Predátorů! Nyní využívají přesilovou hru, když Hartnell našel před brankou volného FILIPA FORSBERGA, který z blízka prostřelil Korpisala. Asistence: Scott Hartnell a Ryan Johansen.
    11:04 Filip FORSBERG - 2:0

12:01
    Střela Romana Josiho končí pouze na zadním mantinelu, Columbus pod tlakem.

12:18
    Columbus se nyní osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění, hra se tak vrátí před Korpisala.

12:41
    Matt Calvert (Columbus) obral o puk obránce a dostal se do zakončení, bekhednem ale nedokázal Rinneho překonat.

12:41
    Vylučuje se, Alexej Jemelin (Nashville) oslabuje svůj tým a hosté si zahrají přesilovou hru.

12:57
    Pekka Rinne (Nashville) máchal lapačkou, v níž posléze uvízl puk po střele Savarda.

13:41
    Puk za brankou Korpisala, hosté střídají.

14:05
    Nyní již hosté v útočném pásmu, Thomas Vanek netrefuje branku z levé strany.

14:41

15:15
    Opět se vylučuje, na trestnou lavici půjde David Savard (Columbus) za faul na Kevina Fialu, domácí si zahrají přesilovou hru.

15:46
    Domácí s pukem ve středním pásmu, zatím se nedostali do třetiny soupeře, při vlastní přesilové hře.

16:15
    Až nyní se Nashville dokázal dostat do třetiny soupeře, ale jen na chvíli, hosté se opět osvobozují.

16:55
    Roman Josi (Nashville) si dlouho rovnal puk na střelu, na pravé straně, nakonec neprostřelil před sebou stojícího obránce.

17:15

18:16
    Bude se opět vylučovat, za faul na Mike Fishera dostává dvouminutový trest Ian Cole (Columbus).

18:38
    P. K. Subban (Nashville) neprostřelil bránícího hráče soupeře, od nějž se puk odráží do středního pásma.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, puk míří opět ze třetiny Columbusu.

19:59
    Craig Smith (Nashville) nejprve trefil horní tyčku, poté objel branku a naservíroval puk FILIPU FORSBERGOVI, jež doslova v posledních vteřinách trefil parádně pod horní tyčku. Gól ještě muselo potvrdit videocentrum, zda se vše stihlo ještě před koncem třetiny. Asistence: Craig Smith a Kyle Turris.
    19:59 Filip FORSBERG - 3:0

19:59
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Oliver Bjorkstrand – 2 min., zdržování hry / střídání po zakázaném uvolnění).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Diváci si na závěr této třetiny s chutí zazpívali hitovku Let It Be od Beatles, během té doby, kdy se zkoumalo video... a není divu, diváci se v Nasvhillu totiž letos hokejem baví! A nejinak tomu bylo i v první třetině, kterou domácí ovládli jasně 3:0. Navíc se hraje celkem bezstarostný hokej, z obou stran, hokej dnes baví.

Další třetina začne přibližně v 3:15.

20:01

20:53
    V úvodu druhé půle mají domácí výhodu přesilové hry, dočkáme se třetího přesilovkového gólu?

21:15
    Puk míří ze třetiny Columbusu, který tak přečkal úvodní minutu při vlastním oslabení.

21:59

22:34
    Vhazování po pravici domácího gólmana Rinneho, puk získávají domácí.

23:10
    Columbus s pukem ve vlastí třetině, hosté ale jako by vůbec nevěděli, co hrát na v pohodě hrajícího soupeře.

24:15
    Filip Forsberg (Nashville) zaváží puk do útočného pásma, ale tam hrají pouze hosté.

25:54
    Alexej Jemelin (Nashville) pálí z pravé strany, ale Joonas Korpisalo (Columbus) pravým betonem jeho střelu vyráží.

26:58
    Kevin Fiala (Nashville) ztrácí puk ve středním pásmu, hosté mohou zaútočit.

27:13
    Brandon Dubinsky (Columbus) ale nepřetlačil bránícího Subbana na levé straně.

27:55
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí ztrácí puk ve středním pásmu, ten se navíc nešťastně odrazil do třetiny Predátorů. Tam si nabruslil JOSH ANDERSON, který se dokázal srovnat na střelu a z pravé strany nakonec i překonat Rinneho. Asistence: Mark Letestu.
    27:55 Josh ANDERSON - 3:1

29:08
    Joonas Korpisalo (Columbus) držel puk pod svou lapačkou, ale dotírající Salomäki ho dokázal vyšťourat... to se ale na něj již vrhli obránci.

30:15
    Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, hosté již prohrávají pouze o dva góly, dočkáme se ještě nějakého zdramatizování zápasu?

30:45
    Dean Kukan (Columbus) vrací puk od modré zpět za branku Nashvillu.

31:05
    Pak se ale domácí dostávají ze třetiny, Miika Salomäki (Nashville) dokonce i do zakončení, ale Korpisalo chytá a přerušuje hru.

31:44
    Filip Forsberg (Nashville) útočil na hattrick, ale Joonas Korpisalo (Columbus) byl proti, alespoň pro tento okamžik.

32:54
    Pekka Rinne (Nashville) vyráží střelu z levé strany, poté se domácí osvobozují a střídají.

33:23
    Kyle Turris (Nashville) napřáhl na modré a vypálil, nicméně branku Korpisala netrefil.

34:28
    Pekka Rinne (Nashville) na zadku, puk kdesi pod ním, rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.

35:00
    Poslední pětiminutovka druhé třetiny, kterou zatím gólově ovládali hosté, ti se dočkali snížení na 1:3.

35:20
    A i nyní se Columbus snaží v útočném pásmu, Thomas Vanek ale přišel na pravé straně o puk.

35:45
    Columbus s pukem ve vlastní třetině, oba týmy střídají.

36:54
    Joonas Korpisalo (Columbus) ukryl puk před dotírajícím Ryanem Hartmanem, hra přerušena, vhazování po pravici gólmana hostů.

37:29
    Hosté dostávají puk ze třetiny, elitní formace Predátorů odchází střídat.

38:18
    Thomas Vanek (Columbus) zkouší z pravé strany vystřelit, ale puk nedolétl k brance Predátorů, byl zablokován obráncem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, v níž padl jediný gól, a to do sítě domácího mužstva.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V poklidném tempu se dohrála druhá dvacetiminutovka, kterou ovládli hosté. Jediný gól této části totiž vstřelil ve 28. minutě Andersen, což znamená, že do třetí třetiny se půjde za stavu 3:1 pro Nashville. Utkání nenabízí nijak dramatickou podívanou, Nashville navíc ve druhé části ubral ještě více plynu, čemuž se, v posledním utkání základní části a za stavu 3:0, nelze divit.

Další třetina začne přibližně v 4:06.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.

40:59
    Juuse Saros (Nashville) si připisuje první zákrok, když sráží střelu z pravé strany za branku.

42:13
    Nashville poprvé ve třetí třetině v útočném pásmu.

42:30
    Po střele Romana Josiho se puk odrazil za branku, poté se hosté osvobozují.

44:05
    P. K. Subban (Nashville) vyhazuje puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do třetiny domácího mužstva.

44:22
    Scott Harrington (Columbus) pálí od modré, ale branku soupeře netrefuje.

44:48
    Nashville v útočném pásmu, zablokovaná střela od modré, domácí ale zůstává ve třetině Columbusu.

45:10
    Craig Smith (Nashville) vypálil pohotově na levé straně, ale střela byla sražená mimo.

46:37
    Po delší době se opět vylučuje, hostující Ian Cole dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

47:06
    Filip Forsberg (Nashville) netrefuje z levé strany branku Columbusu a hosté se poté osvobozují.

47:20
    A nejen, že se osvobozují, hosté i při vlastním oslabení skórují! Markus Hännikäinen neuspěchal akci, na pravém křídle podržel puk, počkal, až si BRANDON DUBINSKY najede do mezikruží, předložil mu přesný pas a Dubinsky poté dokázal překonat Sarose v domácí brance. Asistence: Markus Hännikäinen a Scott Harrington.
    47:20 Brandon DUBINSKY - 3:2

47:46
    Puk opět míří ze třetiny Columbusu, domácí to musí zkoušet znovu.

48:37

49:10
    No vida, tak tu máme zajímavou zápletku pro závěrečnou desetiminutovku, domácí pomalu promrhali luxusní náskok, dokáží hosté ještě vyrovnat?

49:41
    Colton Sissons (Nashville) pálí od levého mantinelu, ale branku netrefuje.

50:01
    Nyní se již rozběhla poslední desetiminutovka, Saros musel zasahovat proti střele Iana Coleho, komerční přestávka.

50:39
    Zásah střídačku Blue Jackets, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:12
    David Savard (Columbus) rozehrává na levou stranu, ale puk ve středním pásmu získávají domácí.

52:44
    Dvojice Fisher, Salomäki si to nyní namířila na branku Columbusu, ale defenziva obstála.

54:41
    Joonas Korpisalo (Columbus) nyní pohlídal prostor u své levé tyčky, hosté mohou zaútočit.

55:02
    Je tu posledních pět minut třetí třetiny, prodloužení rozhodně není vyloučené, navíc v situaci, kdy je Columbus nebezpečnější.

57:10
    Juuse Saros (Nashville) má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

57:10
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Alexej Jemelin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., hrubost).

58:02
    Ve hře čtyři na čtyři zatím aktivnější domácí, hosté se nyní osvobozují vyhozením puku ze třetiny.

58:41
    Columbus získává puk, hosté jdou dopředu... jenže na modré zastavuje Sonny Milana ofsajd.

59:08
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, vhazovat se bude před Sarosem.

59:18
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

59:21
    Hosté to ještě zkusili bez brankáře, čehož využil, po vyhraném buly, FILIP FORSBERG jež trefuje prázdnou branku a zaznamenává hattrick! Bez asistence.
    59:21 Filip FORSBERG - 4:2

Je konec! Vítězem základní části NHL a držitelem Prezidentské trofeje se stává NASHVILLE PREDATORS!
    Nasvhille ovládl základní část nejlepší hokejové ligy světa s bilancí 53 vítězství a ziskem 117 bodů, bravo!