Litvínov – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:2 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Rytíři Kladno
Neděle 08.04.2018, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Baráž o extraligu • 6. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (18:06:42)
   
  Utkání sledovalo na litvínovském zimním stadionu Ivana Hlinky 5 846 diváků.
   
  Střely na branku: 35 – 26
   
  Litvínovští si tak výrazně v polovině baráže zkomplikovali situaci. Touto prohrou totiž opustili místo zaručující účast v ELH a nyní jsou s osmi body na sestupové pozici. Do konce baráže ale ještě zbývá odehrát šest utkání a rozhodně není nic ztraceno. Další domácí zápas sehrají už v úterý, kdy přivítají Karlovy Vary.
   
  Je dobojováno. Kladno dokázalo navázat na páteční výhru nad Jihlavou a i v utkání s Litvínovem bere tři body, když šest minut před koncem třetí třetiny vystřelil tři body Rytířům Adam Kubík, jenž se trefil ala Peter Forsberg, jednoruč k pravé tyči. Domácím v závěru nepomohla ani powerplay, ve které se jim vyrovnat nepodařilo.
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Další nezachycení puku Douderou u modré čáry a je tu konec nadějí pro Litvínov. Puk je ve středním pásmu a troufám si napsat, že je hotovo.
   
  59:29
  Domácí kombinují před hostující brankou. Doudera nezpracoval puk na modré čáře a ten tak opustil útočné pásmo. To hraje do karet Kladnu.
   
  59:14
  Po poradě sudích se nakonec vylučovat nebude.
   
  59:14
  Michal Trávníček nyní hodně tvrdě ramenem narazil Šticha na mantinel a ten odjíždí s krvavým šrámem do kabiny. Sudí se nyní radí ohledně vyloučení.
   
  58:53
  Tomáš Kaut byl úspěšný na vhazování v obranné třetině Kladna a hned na to hosté vyvezli puk daleko od své branky. Domácí tak zatím nemohou najít recept na Rytíře.
   
  58:48
  Další pokus domácích projít před branku Kladna. Nakonec ale hosté vyhodili puk ze středního pásma až za domácí opuštěnou klec a Litvínovští musejí zakládat další akci odzadu.
   
  58:15
  Hráči Litvínova mají puk na svých holích a obléhají branku hostů. Zatím se jim ale nedaří Cikánka ohrozit.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:56
  Branka Litvínova je prázdná. Domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
   
  57:56
  Ve stejném čase si domácí lavička bere oddechový čas.
   
  57:56
  David Štich dostal po střele Františka Lukeše ránu pukem do obličeje a s bolestivou grimasou odjel na střídačku.
   
  57:31
  Domácí vrhli své poslední síly do útoku a opět došlo k nebezpečné střele. Ale Cikánek si dokázal poradit.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 17. F. Lukeš (V. Hübl, Hunkes) – 16. D. Tůma (Kubík, T. Kaut), 54. Kubík (Svedlund)


  HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Iberer, Baránek, Hunkes, Šesták, Z. Sklenička, Frolo, L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Gerhát, V. Hübl (A), F. Lukeš – Matoušek, Řehoř, Trávníček (C) – Jícha, Válek, Jurčík.
  Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – Zikmund, Machač (A), Bláha – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr.

  Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Hynek, Zíka

  Diváci: 5 846