Ostrava – Sparta 3:2 (kon.) | Plzeň – Karviná 2:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:2 (1:1)
AC Sparta Praha
Sobota 28.04.2018, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • HET liga • 26. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou. (17:13:03)

Strhující podívaná je u konce. Ostrava se v prvním poločase ujala vedení ve 22. minutě, kdy de Azevedo z přímého kopu našel Martina Šindeláře, který otevřel skóre. Jenže o pár minut později se po faulu Bredy na Plavšiće kopala penalta, kterou dokázal proměnit Guélor Kanga. Nerozhodným výsledkem také první poločas skončil.
    I ve druhé půli se Ostravané dostali do vedení. Marek Hlinka naprosto precizně obstřelil zeď z přímého kopu a ostravský stadion byl opět na nohou. Jenže ani ve druhém případě se Slezané neradovali dlouho. V 60. minutě znovu srovnal krok po patičce Šurala a zaváhání Šindeláře Václav Kadlec. Poté pokračovala opět velmi pěkná podívaná, jako po celý průběh duelu. V 86. minutě ji navíc korunoval třetím gólem Milan Baroš. Na jeho trefu již hosté nedokázali odpovědět a Baník si tak před vyprodanými tribunami připsal veledůležitou výhru 3:2, po které se dotáhl na své soupeře na jediný bod.

90+6

90+5
    Mezitím se rozeběhla poslední minuta nastavení a Baník drží balon na polovině Sparty, kde dokonce po střele Hrubého a zákroku Nițy bude zahrávat roh.

90+4
    Granečný si dobře píchl míč po lajně a byl poslán na zem hostujícími hráči, což Baníku pochopitelně bohatě vyhovuje.

90+3
    Laštůvka nyní kontroloval centr Sparty v cestě nad jeho bránu a bude moci odkopávat. S rozehrávkou ovšem nikterak nespěchá a Ostrava je opravdu velmi blízko velké výhře.

90+2
    Kanga nyní již nestihl míč na hrací ploše a Baník může ze své poloviny vhazovat.
    90+1. Štětinova hlavička se mezi tři tyče nevešla.

90+1
    Zatímco Sparta zakončila další standardku hlavičkou nad bránu Laštůvky, nastavil sudí Marek 5 minut nad rámec řádné hrací doby.

90
    Za obrovského potlesku zaplněných tribun opouští trávník hrdina duelu Milan Baroš. Na jeho místo nastupuje Christophe Psyhě.

90
    Žlutou kartu dostává Marek Hlinka (FC Baník Ostrava).

88
    Milan Baroš byl ovšem zastaven hostující obranou a Baník nyní nikam spěchat rozhodně nebude.

87
    Sparta následně rozehrávala rohový kop, ale zahrozit z něj nedokázala a vpřed vyráží opět domácí.
    86. Milan BAROŠ - 3:2

86
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak teď je Ostrava neskutečně blízko důležité výhře! De Azevedo vyprodukoval další vynikající centr, kterým oslovil na malém vápna MILANA BAROŠE, který svou hlavičku trochu ze záklonu poslal nechytatelně k tyči. Niță plachtil vzduchem marně.

86
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Bogdan Vatajelu.
    85. Hlavička Filla mířila jen těsně nad bránu Sparty.

85
    Nyní měli hosté štěstí! De Azevedo nacentroval přesně na hlavu Martin Filla, jenž poslal svou hlavičku jen těsně nad.

84
    Samostatný únik Václava Kadlece je zastaven praporkem sudího, který přistihl hostujícího hráče v několikametrovém ofsajdu.

Radomír Fukala

Branky: 22. Šindelář (de Azevedo), 51. Hlinka, 86. Baroš (de Azevedo) – 28. Kanga (pen.), 60. V. Kadlec (Josef Šural)

Karty:   55. Šindelář (OVA), 63. P. Breda (OVA), 90. Hlinka (OVA) – 45+3. Kulhánek (SPA), 49. Štetina (SPA)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:5. Fauly: 18:12.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka – P. Breda, Azackij, Šindelář, Fleišman (67. Granečný) – Fillo, R. Hrubý, Hlinka, de Azevedo – Poznar (72. Diop), Baroš (C) (90. Psyché).
    Náhradníci: Budinský – Granečný, Diop, Psyché, Jirásek, Stáňa, Mičola.

AC Sparta Praha: Niță – Zahustel, Kaya (46. Hovorka), Štetina, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec, Stanciu (58. Ben Chaim), Kanga, Plavšić (86. Vatajelu) – Josef Šural (C).
    Náhradníci: Bičík – Vatajelu, Sáček, Ben Chaim, Lafata, Drchal, Hovorka.

Rozhodčí: Marek – Pelikán, Horák