Tampa – Boston 4:2 (kon.) | San Jose – Vegas 3:4 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
4:2 (1:1, 1:0, 2:1) Stav série: 1:1
Boston Bruins
Úterý 01.05.2018, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Děkuji Vám za pozornost, přeji hezký zbytek úterní noci! (04:08:51)

Konečný výsledek: Lightning vs Bruins 4:2

Lightning nakonec své vedení po čtyřiceti minutách dokázali uhájit. Do vedení 3:1 je nejprve poslal v 55. minutě Ondřej Palát. Hostům se ale podařilo vzápětí zase snížit – postaral se o to Torey Krug. Tampa si ale už vítězství vzít nenechala. 25 vteřin a 2 desetiny před koncem se trefil do prázdné branky Brayden Point. Centr druhé útočné formace Jona Coopera byl mimochodem u všech branek svého týmu (gól, tři asistence).

59:48
    Icing hostů. 11 vteřin a 6 desetin před koncem utkání se ještě bude vhazovat poblíž Raska.
    59:34 Brayden POINT - 4:2

59:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou branku trefuje ze střední třetiny BRAYDEN POINT. Pro kanadského forvarda čtvrtý bod v utkání, 4:2! Asistence: Victor Hedman.

59:20
    Domácí dostali puk do střední zóny. Bostonu se čas na vyrovnání pomalu krátí.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:43
    Hostům se zatím nepodařilo usadit se v útočné třetině.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 12. Gourde (B. Point, Sergačjov), 31. T. Johnson (B. Point, Palát), 55. Palát (B. Point), 60. B. Point (Hedman) – 19. McAvoy (Bergeron, Marchand), 56. Krug (Pastrňák, Marchand)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Rick Nash – Heinen, Riley Nash, Backes (A) – Schaller, Kuraly, Acciari.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Eric Furlatt – David Brisebois, Brad Kovachik

Diváci: 19 092