Boston – Tampa 3:4 (po pr.) | Vegas – San Jose 5:3 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Sobota 05.05.2018, 01:17 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Semifinále V. konference

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:26:29)
    Tampa Bay má nejlepší úspěšnost ve venkovních prodlouženích v play off v celé historii NHL

Trestné minuty: 8:8

Tak prodloužení nakonec nemělo dlouhého trvání. Hosté přečkali úvodní nápor Bostonu, sami se pak vydali do útoku a prakticky z první vážnější akce rozhodli zápas. Vítěznou branku vstřelil za pomoci důrazu v brankovišti Dan Girardi a Tampa Bay je pouhou jedinou výhru od postupu do konferenčního finále!

63:18 Dan GIRARDI - 3:4

63:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Hosté vybojovali u mantinelu puk, Killorn si jej vyměnil Gourdem, aby jej pak bekhendem nahodil před brankoviště, kde operoval DAN GIRARDI a ten jej špičkou hole popíchl za Raska. Tapa Bay vítězí 3:4! Asistence: Alex Killorn, Yanni Gourde.

62:46
    Sledujeme od prvních momentů rychlý hokej, je jedno, že se jedná už o čtvrtou třetinu.
    61:40 Paquette předvedl zákrok levou rukavicí

61:40
    Boston vstoupil do nastaveného času velmi aktivně. Tvrdou ránu vyslal od modré McAvoy a hostující Paquette obětavě zasáhl svou levou rukou. Vzápětí si ji na střídačce musel vyklepávat, tohle muselo bolet.

60:58
    Levou stranou se do pásma prosmýkl Krejčí, u branky se už ale ke kloudnému zakončení nedostal.

Hity: 30:32

Šedesát minut hry o vítězi tohoto utkání nerozhodlo. I ve třetí třetině jsme sledovali rychlý hokej, šance byly na obou stranách a padly také dva góly. Jako první se prosadili domácí, když ve 47. minutě dokonali obrat po gólu Patrice Bergerona. Boston kráčel za výhrou, tu si ale musí prozatím odpustit, neboť na konci 53. minuty srovnal tvrdou, ale hlavně přesnou ranou Steven Stamkos. Jelikož další góly v tomto akčním utkání nepadly, poslal zápas do prodloužení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. Pastrňák (Krug, Marchand), 23. Bergeron (Krug), 47. Bergeron (Marchand) – 5. B. Point, 10. Kučerov (Hedman, Stamkos), 53. Stamkos (J. T. Miller), 64. Girardi (Killorn, Gourde)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, B. Gionta, Donato – Acciari, Kuraly, Schaller.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Strålman, McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Palát (A) – Gourde, Cirelli, Killorn – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Pollock, StLaurent – Amell, Shewchyk

Diváci: 17 565