Ústí n. L. – Slavia B 5:3 (kon.) | Trnava – Olomouc 0:3 (kon.) | Podbrezová – Pohronie 0:1 (kon.)
Ostrava – Senica 6:0 (kon.) | Pardubice – Ružomberok 0:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Sokolov 5:0 (kon.)
Wisla Krakov – Karviná 2:3 (kon.) | Celtic – Bohemians 1905 0:1 (kon.) | Lokomotive Lipsko – Teplice 0:6 (kon.)
Nitra – Brno 3:0 (kon.) | Znojmo – FAC Vídeň 1:0 (kon.) | Příbram – Hr. Králové 0:1 (kon.)
Opava – Opolí 3:2 (kon.) | Táborsko – Hráči bez angažmá 3:0 (kon.) | Vlašim – Jablonec 2:6 (kon.)
Trenčín – Slovácko 3:3 (kon.)
Wisla Krakov
2:3 (0:1)
MFK Karviná
Sobota 30.06.2018, 11:15 • Myślenice • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.

Vítám vás u přípravného utkání, ve kterém proti sobě nastoupí týmy Wisła Kraków a MFK Karviná. Zápas začíná v 11:15, a vy ho budete moct sledovat zde prostřednictvím online přenosu.

Wisła Kraków
    Wisla odehraje teprve druhé přátelské utkání v této letní přípravě, avšak není se čemu divit, jelikož polská liga končí daleko později, než ta česká. Ve středu se utkal jeden z nejúspěšnějších týmů Polska s Rakówem, jenž v minulé sezóně obsadil v druhé nejvyšší soutěži sedmé místo. Tento duel rozhodl v prvním poločase dvěma brankami český útočník Zdeněk Ondráček, jehož působení u našich východních sousedů je oku tuzemského fanouška značně skryto. Jak už bylo řečeno, tak výkon tohoto hráče poznamenal výsledek celého zápasu, který vyzněl 3:1 ve prospěch Wisly.
    Modro-červenou část Krakova čeká v dnes poslední ostrý start před soubojem s Monakem, do kterého půjde polský celek určitě s velkým nasazením.

MFK Karviná
    Karviná má za sebou o jeden zápas více. Poprvé se slezský celek utkal s obrovským rivalem Wisly, tedy Cracovií, se kterou prohrál 2:4. Pár dní na to došlo k měření sil s dalším polským týmem, jenomže tentokrát si již Karviná počínala velmi zkušeně a smetla Górnik Zabrze 3:1. Nutno říct, že i přípravy z let minulých vypadaly na východě republiky dosti podobně. Většina utkání se odehrála s polskými mužstvy, a pokud jde například o Górnik, tak proti tomu nastupuje Karviná v přípravách takřka pravidelně.

Wisła Kraków: Buchalik – Sadlok, Bartozs, Grabowski, Plewka – Wojtkowski, Kedziora, Košťál, Malecki, Grym – Kolar

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Janečka, Piroch, Tusjak – Šisler – Moravec, Panák, Suchan, Puchel – Wágner.

1

8
    Karviná právě vstřelila branku!
    Autorem branky je FILIP PANÁK. Asistence: Wágner

9
    Další velká šance Karviné! Střela Šislera ovšem těsně minula bránu polského celku.

10
    Po pěkné nahrávce zakončoval Wágner v bezprostřední blízkosti Buchalika, jenže taktéž pálil mimo tři tyče.

14
    K velkému zmatku došlo před bránou Wisly, skóre se však měnit nebude.

25
    V posledních minutách je více u míče Wisla, které se ale nedaří dostat skrz organizovanou obranu Karviné.

26
    Nyní to již vypadalo nadějněji, s centrem z levé strany si ale hráči českého celku s přehledem poradili.

27
    Plawka se řítil z pravé strany na Berkovce, jenž vytasil opravdu dobrý zákrok.

29
    Karviná se po delší době dostala k míči, a tak se snaží uklidnit hru.

30
    Útok hráčů ve žlutých dresech zastavil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení fotbalisty Karviné.

31
    Pro vysoký míč si v klidu doskočil Buchalik, jenž momentálně vyčkává na náběh spoluhráče.

33
    Bartozs zkazil nahrávku podél pravé strany, díky čemuž se zmocnil míče soupeř.

35
    Velká šance Karviné! Po centru z levé strany hlavičkoval nikým nehlídaný Tomáš Wágner, ten však trefil přesně prostor, ve kterém se nacházel Buchalik.

37
    Momentálně vidíme značné množství chyb na obou stranách, což rozhodně nepřidává na atraktivitě tohoto duelu.

38
    Po zblokované hlavičce bude následovat roh Karviné.

39
    Z toho nic zajímavé nevzniklo, hrát tedy může Wisla.

40
    Suchan se snažil dávat z první na dobře rozběhnutého spoluhráče, tato přihrávka ale postrádala přesnost.

42
    Tusjak se pokusil přenést hru na pravou stranu hřiště, vysoký míč ale odhlavičkoval obránce Krakova.

45+0

První půle je u konce! V ní se podařilo Karviné otevřít skóre, jmenovitě to byl Filip Panák, na jehož střelu Buchalik nedosáhl. Od té doby měli více ze hry hráči polského celku, avšak ti tuto menší převahu nedokázali přeměnit ve srovnání.

Druhý poločas začne přibližně v 12:18.

46

46
    Výkop v druhém poločase měla k dispozici Wisla, jejíž hráči momentálně hrají s míčem u nohou.

47
    Po faulu na středu hřiště budou rozehrávat hráči Karviné.

48
    Śliwa byl faulován zezadu soupeřem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.

49
    Hned trojice hráčů ve žlutých dresech se řítila na zaskočenou obranu soupeře, nakonec ale celá akce byla zakončena nepříliš povedeným způsobem.

50
    Ale to nemusí Karvinou mrzet! LUKÁŠ BUDINSKÝ hlavou překonal brankáře soupeře, a tak slezský celek vede již o dvě branky!

53
    Šanci ke snížení bude mít Wisla nyní, jelikož se chystá zahrávat rohový kop.

54
    Z toho nic nebylo, přes to ale zůstává Krakov u míče.

55
    Převaha jednoho z nejúspěšnějších celků Polska stále pokračuje, zatím to ale kýženou branku nepřineslo.

57
    No a pozor! Wisla bude mít k dispozici pokutový kop!

58
    Wisła Kraków právě vstřelila branku! Penaltu DAWID KORT umístil k levé tyči, tedy přesně proti pohybu brankáře Karviné.

60
    Ofsajd zastavil slibně rozvíjející akci Wisly, Ciupa tak může uklidnit hru.

61
    Rohový kop si v tomto poločase vyzkouší také český celek poté, co obránce Wisly raději odhlavičkoval nebezpečný centr do zámezí.

62
    Obrovská šance Karviné! Z voleje zakončoval po centru z pravé strany Ramirez, jeho střelu ale opravdu neuvěřitelným způsobem zlikvidoval Lis.

63
    Jeden z hráčů Wisly střílel z hranice vápna, jenže tento projektil schytal obránce Karviné, který se momentálně nachází v nefotbalové pozici na trávníku.

64
    Po faulu v blízkosti pokutového území bude mít Wisla k dispozici přímý volný kop ze zajímavé pozice.

65
    Domácí hráč trefil pouze zeď, načež se míč odrazil k půli hřiště.

66
    Střídání v týmu Wisła Kraków: ze hřiště odchází Bash, přichází Imaz.

67
    Karviná teď velmi intenzivně napadala rozehru soupeře. V momentě, kdy to vypadalo s Krakovem nejhůře, však Pietrzak raději poslal míč k brankáři, který následně kulatý nesmysl odkopl co nejdál.

69
    Ciupa musel velmi rychle vystartovat z brány a skočit pod nohy útočícího hráče, jenž se řítil do dobré šance.

70
    Ramirez pořádně zatopil Lisovi, který málem míč před vlastní bránou ztratil.

72
    Z pravé strany se řítil na Lisa jeden ze soupeřů, jenže jeho přihrávka skrz malé vápno nebyla přesná.

73
    Po rohovém kopu se míč odrazil na kopačku JANA ŠISLERA, který z bezprostřední blízkosti dopravil míč do brány soupeře.

75
    Wisła Kraków právě vstřelila branku! No a Wisla okamžitě odpovídá! Na penaltovém puntíku se objevil JESUS IMAZ, jehož střela zapadla k levé tyči.

77
    Karviná bude zahrávat rohový kop.

78
    A mohlo být rozhodnuto! Na centr si naskočil jeden z hráčů ve žlutém dresu, jenže ten svou hlavičkou nepřekonal fantastického Lisa!

79
    K exekuci přímého kopu se staví Budinský, který nejspíš bude centrovat do vápna.

80
    Nejspíš se mělo jednat o střelu, avšak míč nabral takovou trajektorii, že to pobavilo nejednoho diváka, který tento zápas sleduje.

81
    V posledních minutách se hraje ze strany na stranu, což jednoznačně vyhovuje Karviné.

82
    Nejspíš to byl Ramirez, jenž se snažil ve skluzu zabránit brankáři soupeři v rozehře.

84
    Další rohový kop. Vypadá to, že si český celek již vítězství v tomto zápase pohlídá.

86
    Centrovaný míč proskákal vápnem Wisly, a tak může Lis odkopávat od brány.

87
    Wisla se s největší pravděpodobností na závěrečný tlak nezmůže, čemuž napovídá i momentální herní prověj polského týmu.

89
    Ještě jednu příležitost budou mít hráči Wisly. Standardní situace ,kterou budou zahrávat, se ale nenachází zrovna v nejlepší pozici.

90
    S míčem si poradil Ciupa, jenž rozhodně nikam pospíchat nebude.

90+0

Je dobojováno! V dnešním přátelském zápase po zásluze vítězí Karviná, která disponovala opravdu skvělou produktivitou. Obě jedenáctky, které Roman Nádvorník postavil, se prezentovaly velmi dobrou hrou, na které může slezský celek bezpochyby stavět.

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (13:07:40)

Michal Hladký

Branky: 58. Kort (pen.), 75. Imaz – 8. Panák, 50. Budinský, 73. Šisler

Wisla Krakov: 1. poločas: Buchalik – Sadlok, Bartozs, Grabowski, Plewka – Wojtkowski, Kedziora, Košťál, Malecki, Grym – Kolar
    2. poločas: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Kędziora, Pietrzak – Laskoś, Basha – Boguski, Kort, Śliwa – Ondrášek

MFK Karviná: 1. poločas: Berkovec – Čolić, Janečka, Piroch, Tusjak – Šisler – Moravec, Panák, Suchan, Puchel – Wágner
    2. poločas: Ciupa – Čolić, Dreksa, Šisler, Tusjak – Smrž – Lingr, Budínský, Kalaviška, Letić – Ramirez