Karviná – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Sparta – Slovácko 1:0 (kon.)
AC Sparta Praha
1:0 (1:0)
1.FC Slovácko
Neděle 05.08.2018, 18:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • FORTUNA:LIGA • 3. kolo

Sparta po těsném vítězství v čele tabulky bodově dostihla rovněž stoprocentní Slavii a Plzeň, Slovácko po druhé porážce v české metropoli během úvodu sezóny je aktuálně v tabulce na jedenáctém místě.

Sparta v příštím kole zajíždí do Teplic, Slovácko hostí Sigmu Olomouc a poté se vydá už k třetímu výletu do Prahy, když jej čeká utkání na Julisce proti Dukle. (20:22:05)

Červené karty: 0 – 0

Na Letné je dobojováno! Sparta poráží Slovácko 1:0, když o výhře favorita zápasu rozhodl ve 32. minutě Benjamin Tetteh.

Sparťané odehráli skutečně skvělou druhou polovinu prvního poločasu, ve které soupeře místy až drtivě přehrávali, po změně stran už ale tempo domácích upadlo a největší příležitost tak zahodil hostující Kubala, který hlavičku zblízka nedokázal vtěsnat do prostoru mezi třemi tyčemi. Jinak ale Slovácko brankáře Nițu výrazněji nezaměstnalo a odjíždí z Letné pošestnácté ze sedmnácti vzájemných zápasů poraženo.

90+4

90+4
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Jiří Kulhánek.

90+4
    Srdjan Plavšić ještě v závěru vidí žlutou kartu za podkopnutí Rezka.

90+4
    Stanciu průnikovou přihrávkou vysunul Tetteha běžet vstříc brankáři Daňkovi, ghanského útočníka ale zastavil těsný ofsajd, který zaregistroval asistent rozhodčího Kotík.

90+3
    Hosté se v těchto momentech marně snaží vybojovat míč, Sparta jej má neustále pod svoji kontrolou.

90+3
    Nicolae Stanciu na pravém křídle vybojoval autové vhazování u útočného rohového praporku.

90+2
    Vukadinović si po zisku míče naběhl na dlouhý pas za hostující obranu, poté se marně dožadoval odpískaní "malé domů".

90+1
    Centr Havlíka ale s jistotou stáhl ze vzduchu brankář Niță, mezitím čtvrtý rozhodčí drží nad hlavou tabuli signaliující čtyři nastavené minuty.

90
    Slovácko na pravé straně vybojovalo rohový kop a může přesunout dění před rumunského brankáře Sparty.

90
    Hosté už se ale zmocnili míče a rádi by se ještě pokusili zabojovat o takřka historický bod.

90
    V rozebíhající se devadesáté minutě sparťané kombinují na útočné polovině s míčem plně ve své moci.

88
    Michala Sáčka podrazil Vlastimil Daníček, hostující kapitán bez výhrad přijímá žlutý trest.

87
    Sadílek se na levém křídle neprosadil proti dvěma sparťanům, míč se do zámezí odrazil od něj a rozehrávat může Florin Niță.

86
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Michal Sáček.

86
    Plavšić u rohu pokutového území příliš pozdě přihrál rozběhnutému Costovi, ten už tak byl dávno v ofsajdu.

85
    Hosté na své levé straně ponechali obrovský prostor pro Chipcia, poté ale dokázali ubránit jeho nebezpečně vyhlížející centr.

Tomáš Kohlmann

Branky: 32. Tetteh (Plavšić)

Karty:   45+3. Tetteh (SPA), 55. Radaković (SPA), 84. Niță (SPA), 90+4. Plavšić (SPA) – 14. S. Hofmann (SLO), 88. V. Daníček (SLO)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 10:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:13.
    AC Sparta Praha: Niță – Chipciu, Kaya, Radaković, Costa – M. Frýdek – Stanciu (90+4. Kulhánek), Kanga (86. Sáček), Plavšić – Tetteh, Josef Šural (C) (75. V. Vukadinović).
    Náhradníci: Heča – Kulhánek, Štetina, V. Vukadinović, Vácha, Sáček, Vatajelu.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček (C), Sadílek – Navrátil (46. Kalabiška), Havlík, Petr (71. Jakub Rezek) – Kuchta (18. Kubala).
    Náhradníci: Trmal – Šimko, Jakub Rezek, Machalík, Janošek, Kubala, Kalabiška.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Vít

Diváci: 9 304