Anderlecht – Oostende 5:2 (kon.) | Genk – Sint-Truiden 1:1 (kon.) | Mouscron – Club Brugge 0:1 (kon.)
KRC Genk
1:1 (0:0)
Sint-Truiden VV
Neděle 05.08.2018, 18:00 • Luminus Arena, Genk • Belgická liga • 2. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:56:51)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 10:7. Rohy: 9:2.

Je konec. Genk nakonec v domácím prostředí remizoval se Sint-Truiden 1:1. Už v 5. minutě se dostal ke střele Trossard, ale Steppe předvedl skvělý zákrok. Ve 12. minutě předvedl svou dělovku Malinovskyj, ale ta šla jen vedle soupeřovy brány. Ve 33. minutě se Boli ocitl v největší šanci, ovšem Vukovič předvedl skvělý zákrok rukou. Ve 41. minutě skončila pumelice Malinovského na břevně. V 68. minutě se už Malinovskyj dočkal, když se opět postavil k přímému kopu a tentokrát ho stočil krásné do pravé šibenice. Ovšem o čtyři minuty později se trefil Endo, který byl na hrací ploše dvě minuty a hosté tak srovnali na 1:1. V 79. minutě trefil Gano horní tyč a do třetice v 82. minutě skončila dělovka Maehleho rovněž na břevně. Genk tak dnes vyhrál ve skóre na břevna 3:0.

90+4

90+3
    Genk nyní získal volný kop, ovšem tentokrát se centr Malinovskému vůbec nepovedl a skončil jen za bránou Steppeho.

90+2
    Nákop hostů skončil jen v zámezí a Genk tak má autové vhazování.

90+1
    Casper De Norre se skvěle dostal dopředu po levé straně, ale jeho následná střela skončila jen vedle domácí svatyně.

90+1
    Rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.

90
    Obrana hostů si poradila s útokem Genku, ale následně míč jen odkopla a domácí se ta pokoušejí stále vstřelit rozhodující gól.

89
    Boli nyní dostal za nevhodné chování žlutou kartu.

89
    Ovšem poté přišla jen nepřesná přihrávka, ale následně hosté rovněž nic nevymysleli.

88
    Poté ovšem získali balón na své kopačky domácí a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

87
    Ruslan Malinovskyj se provinil faulem ve středu hrací plochy a u míče bude opět Sint-Truiden.

86
    Následný volný kop domácích nic vážnějšího nepřinesl a u míče tak jsou hosté.

85
    Teixeira nechtěl za sebe pustit Uronena a tak ho zfauloval a uviděl žlutou kartu.

84
    Steppe nyní dostal žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Bojan Nastić.

83
    A další šance Genku, ovšem ani tentokrát neskončil míč v síti, nýbrž vedle hostující svatyně.
    82. Genk už potřetí v dnešním utkání trefil břevno. Tentokrát to byl Maehle a jeho pumelice.