Aves – Tondela 2:2 (kon.)
CD Aves
2:2 (1:1)
CD Tondela
Pátek 17.08.2018, 21:30 • Estádio do CD das Aves (kapacita: 5441díváků) • Portugalská Primeira Liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u zápasu druhého kola Portugalské Primeira ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi CD Aves a CD Tondela. Utkáním vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.

aves CD Aves
    Domácí v minulé sezoně skončili na třináctém místě se ziskem 34 bodů. Nakonec se sezona mohla hodnotit jako úspěšná, jeliko Aves opanovali domácí pohár, když ve finále porazili Sporting Lisabon 2:1. Vítězství v poháru si zajistili skupinovou fázi evropské ligy, avšak UEFA rozhodla o odebrání licence a ve skupině evropských poháru si zahraje poražený finalista. Před zahájením sezony domácí sehráli bitvu o superpohár s Portem, kterému podlehli 1:3. Domácím se nepovedl ani začátek ligového ročníku, když prohráli 2:0 na hřišti Setúbalu a to Aves dohrávali dokonce v devíti hráčích.

tondela CD Tondela
    Tondela se v minulém ročníku v poklidu zachránila, když se umístila na velmi slušném jedenáctém místě se ziskem 38 bodů, osm bodů nad sestupem. V přípravě na novou sezonu sehráli hosté dohromady osm zápasů, v nichž pětkrát odcházeli jako vítězové. Minulý týden v rámci prvního kola hráli doma s Belenenses a vstup do sezony to nebyl úspěšný, po brance Fredyho prohráli 0:1.

Posledních pět vzájemných zápasů

22.04.18 Tondela vs Aves – 3 : 0
    09.12.17 Aves vs Tondela – 0 : 1
    06.05.15 Tondela vs Aves – 0 : 3 (druhá liga)
    21.12.14 Aves vs Tondela – 0 : 1 (druhá liga)
    04.05.14 Tondela vs Aves – 1 : 2 (druhá liga)

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Aves: Beunardeau – Lenho, Ponck, Rodrigo Defendi, Rodrigo – Amilton, Braga, V. Gomes, El Adoua – Petrolina, Derley.
    Náhradníci: Ma. Pinto – Costa, Oliveira, Douglas, Elhouni, Galo, M. Baldé.

CD Tondela: C. Ramos – Delgado, Peña, Moufi, M. Cardoso – Joãozinho, B. Monteiro, Fernandes, Tómané – Arango, H. Tavares.
    Náhradníci: P. Silva – Tembeng Abenego, A. Xavier, Murillo, Reis, J. Mendes, Sabbag.

Rozhodčí: Artur Soares Dias – Rui Licínio, Inácio Pereira.

Obě dnešní jedenáctky už jsou na hrací ploše, zápas bude co nevidět zahájen.

1

2
    Hlavní rozhodčí nám poprvé pískl do píšťalky, utkání může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti hosté, kteří dnes oblékli žlutozelené dresy, domácí hrají v klasických červenobílých.

3
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Hosté se velmi brzy ujímají vedení. Tomané z první z levé strany centroval na penaltu, kde byl připravený JUAN DELGADO a pohotovou střelou otevírá skóre dnešního utkání.
    3. Juan DELGADO - 0:1

5
    Domácí Aves jsou obdrženou brankou zcela zaskočeni a vůbec se nemohou dostat do zápasu.

6
    Hosté nadále drží balon a první minuty zápasu zcela opanují.

7
    Konečně se k míči dostali i domácí Aves, každou přihrávku hosté výborně dobíhají a nenechávají domácím vůbec klid v rozehrávce.

8
    Hezká průniková přihrávka za obranu, po které centroval Amilton, jeho pokus byl sražený na rohový kop.

9
    Po kterém domácí zvedali ruce, ale dle všech opakovaných záběrů Ramos udržel míč před čarou.

10
    Červenobílí se pomalu dostávají do hry. Nyní zamkli soupeře na své polovině hřiště, nicméně k žádnému ohrožení branky se nedostali.

11
    Hezký pas z hlouby pole Nelsona, adresáta ovšem nenašel. Přesto domácí zůstávají u míče díky autovému vhazování.

12
    Domácí mají k dispozici zajímavou standartní situaci z levé strany hřiště.

13
    CD Aves právě vstřelilo branku!
    Po deseti minutách máme vyrovnáno, na přesný centr si naskočil DERLEY a přesnou hlavičkou nedal brankáři šanci.
    13. DERLEY - 1:1

14
    Pravý bek Rodrigo nepříjemně uklouzl a vypadá to, že si natáhl sval.

16
    Po dvouminutovém ošetření opět pokračujeme, domácí hrají v deseti.

17
    Amilton si nepohlídal ofsajdové postavení, pomezní rozhodčí byl pozorný.

18
    Opět možnost pro domácí celek ze standartky. Míč si postavil Petrolina z dobrých dvaceti metrů.

19
    Domácí útočník přestřelil zeď a s ní i branku. Beunardeau byl tentokrát bez práce.

21
    Hlavní rozhodčí posílá oba celky na krátkou přestávku na občerstvení, v tomto otřesném vedru by to jinak asi nešlo.

22
    Hráči obou mužstev se nám už dostali do tempa hry, kromě dvou gólových situací sledujeme spíše boj ve středu hřiště.

24
    Joãozinho házel dlouhý balon až do pokutového území, po kterém střílel z otočky nepřesně Arango.

25
    Velké potíže měli Aves v rozehrávce, i díky štěstěně vše dobře dopadlo.

26
    Nebezpečný volný přímý kop i na druhé straně, průnik Tomaného byl zastaven nedovoleně.

27
    Arango to zkusil rovnou na bránu, Beunardeau jeho ránu viděl a bez větších potíží vyráží na rohový kop.

28
    K odraženému míči za hranicí šestnáctky se dostal Tavares, trefil pouze hráz těl před ním.

29
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Mama Baldé.

30
    Žlutou kartu dostává Amilton (CD Aves).

31
    Máme za sebou více než půlhodiny hry, ta se nám více než vyrovnala. Z další standartky centroval Peňa, avšak jeho míč všichni ignorovali.

32
    Pád v pokutovém území, Joãozinho sáhl na pronikajícího Petrolina, hlavní rozhodčí penaltu nepíská.

33
    Domácí hrotový útočník nadále zůstává ležet na trávníku.

35
    Souboj dvou osmiček, hostující Tavares fauloval Bragu.

36
    Hostující obrana začíná dělat jednu chybu za druhou, jen díky nemohoucnosti domácí zatím žádnou nevyužili.

37
    Claudio Ramos bez potíží chytá centrovaný balon do svých rukavic.

38
    Žlutou kartu dostává Nildo Petrolina (CD Aves).

39
    Žlutou kartu dostává Hélder Tavares (CD Tondela).

40
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?

41
    Cardoso si naběhl po pravé straně až na útočnou polovinu, jeho nabídku do vápna nikdo nepochopil. Nicméně po nešetrném obranném zákroku Fernandese budou domácí kopat rohový kop.

42
    Jen tak tak, že na zadní tyči nezavíral do prázdné brány stoper Defendi, kterému chyběl k zakončení jeden krok navíc.

43
    Spousta akcí domácích jde přes pravou stranu, po další z nich se hezky uvolnil Amilto, jeho přetažený centr končí hostujícím autem.

44
    Hosté poslední minuty jen tahají vodu, většina z nich už vyhlíží poločasovou přestávku.

45
    Baldé nenechal projít míč k bráně, hosté poté rozehráli roh, který Beunardeau neudržel v rukavicích. Domácí obránci odkopli míč do bezpečí.

45+1
    Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví tři minuty.

45+2
    Fernandes byl tvrdě dohrán a moc se mu zpátky na nohy nechce. Možná i součást zdržovací taktiky.

45+3
    Amilton měl v poslední minutě na hlavě druhou branku domácích, ale bohužel pro ně branku minul.

45+3

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme konec prvního poločasu, ve kterém jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Jinak první půle moc fotbalové krásy nepobrala a tak všichni doufáme v lepší druhou půlku. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.

46

47
    Ve druhém poločase měli výkop domácí Aves, kteří nyní budou útočit zprava doleva.

47
    První nákop se moc hostům nepovedl a tak míč sebral do svých rukavic Beunardeau.

48
    Žlutou kartu dostává Fahd Moufi (CD Tondela).

48
    Střelu Petroliny z volného přímého kopu vyráží Claudio Ramos. Domácí ovšem nadále zůstávají u balonu.

50
    Peňa už míč na hrací ploše nezachytil a tak domácí rozehrají rohový kop.

51
    Přetažený centr na zadní tyč, kde byli připraveni jen hráči hostujícího celku.

52
    Čevenobílí jsou ve druhém poločase lepším týmem, hosté jakoby zůstali ještě v šatně.

53
    Arango si naběhl na střed hřiště, odkud zkusil střelu z velké dálky. Beunardeau si na skákavou střelu počkal a bez většího atakování jí chytil.

54
    Monteiro si příliš předkopl balon, následovat bude pouze odkop od branky.

55
    Velmi těsný ofsajd zastavil další domácí akci.

56
    Hosté otáleli s rozehrávkou, tak je musel hlavní rozhodčí důrazným napomenutím popohánět.

57
    Baldé obranným zákrokem nepustil hosty k zakončení, ti mají však nadále možnost ohrozit branku z rohového kopu.

58
    Ani jedno z mužstev zatím nepředvedlo žádné zakončení z rohu.

59
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Juan Delgado, přichází Jhon Murillo.

60
    Hodina hry za námi, stále dostatek času před námi na rozhodující branky. Zatím k ní mají blíže domácí fotbalisté.

61
    Domácí otáčejí skóre. NILDO PETROLINA se dostal do samostatného úniku a přesnou střelou podél brankáře zajišťuje svému týmu vedení.
    61. Nildo PETROLINA - 2:1

62
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, domácí se ale po vstřelené brance budou jistě soustředit především na obranu.

63
    Žlutou kartu dostává Derley (CD Aves).

65
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Fahd Moufi, přichází António Xavier.

66
    Braga ze střední vzdálenosti orazítkoval pravou tyč Ramosovi brány.

67
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Braga, přichází Rúben Oliveira.

68
    Tondela už bude hodně riskovat v defenzivě, čehož se každým útokem snaží domácí využít.

69
    Přízemní centr razantně odkopl Defendi.

70
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Cristián Arango, přichází Pablo Sabbag.

71
    Na střídajícího Sabbaga letěl hned první balon, Kolumbijský útočník si ho dokázal zpracovat na prsa. Poté ovšem vyslal velmi slabou střelu, která nemohla nadělat větší starosti.

72
    Tondela se vůbec nemůže dostat k bráně. Hráči Avesu sice běhají bez balonu, ale vypadají, jakoby měli síly na rozdávání.

73
    Rohový kop pro domácí Aves.

74
    Hosté ho ubránili, navíc sami mohou vyrazil do rychlého brejku.

75
    Máme podruhé v zápase vyrovnáno. Do samostatného úniku se dostal Xavier, který byl ovšem čistě zastaven, odražený míč si našel střídající PABLO SABBAG, který z hranice šestnáctky zamířil přesně.
    75. Pablo SABBAG - 2:2

77
    Žlutou kartu dostává Joãozinho (CD Tondela).

78
    Domácí mají opět možnost se dostat do vedení ze standartní situace.

79
    Nic pro domácí z toho nenastalo, ba naopak mohli sami inkasovat jako před chvíli z rychlého protiútoku.

80
    Derley vypálil z voleje z hranice vápna, střela se mezi tři tyče nevešla.

81
    Hra se nám přehoupla do poslední desetiminutovky, dočkáme se ještě rozhodující branky na jedné ze stran?

82
    Ani Amilton střelou z první ze střední vzdálenosti neuspěl.

83
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Nildo Petrolina, přichází Michel Douglas.

84
    Karta se opět obrátila, nyní to jsou domácí, kteří se snaží hrát a hosté brání bod.

85
    Dlouhý pas až z obranné poloviny na Sabbaga si domácí obrana pohlídala.

86
    Útočným faulem se provinil Derley, hostující Joãozinho zpátky na nohy vůbec nepospíchá.

87
    Velká šance domácích na rozhodnutí. Střídající Douglas dostal výborný balon proti noze, jeho přízemní střelu kryje Claudio Ramos.

88
    Domácí by neměli zapomínat ani na zadní vrátka, po dalším rychlém brejku hosté vybojovali rohový kop.

89
    Ten si zopakují z druhé strany.

89
    Po dalším odrazu od domácího hráče mají hosté třetí možnost.

90
    Ani tentokrát Aves hosty do zakončení nepustili.

90+1
    Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.

90+2
    Derley si v pokutovém území pomohl faulem.

90+3
    Rozběhla se nám poslední minuta zápasu, hra ve středu hřiště, domácí mají čas tak na poslední nákop.

90+3

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:13.

Zápas nám končí nakonec zaslouženou remízou 2:2. Do vedení se dostali hosté už ve třetí minutě, kdy se přesně trefil Delgado. Domácí stačili ještě zásluhou Derleyho v prvním poločase vyrovnat. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a aktivita se projevila i ve skóre, kdy Petrolina dokázal převrátil skóre na domácí stranu, avšak poslední slovo měli zásluhou střídajícího Sabbaga hosté. Tondela si tak odváží ze hřiště Avesu cenný bod.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů z Portugalské Primeira ligy se budu opět těšit, na shledanou. (23:32:37)