Česko – Bosna 3:1 (kon.)
Česko
3:1 (2:1)
Bosna a Hercegovina
Pátek 17.08.2018, 20:15 • The City of Sport complex, Kyjev • ME v malé kopané • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Ve čtvrtfinále se proti sobě utkají výběry Česka a Bosny a Hercegoviny. Výkop je naplánován na 20:15 a hrát se bude opět v The City of Sport complex v Kyjevě.

Česko:

Česká republika skončila ve skupině D na druhém místě s osmi body a skóre 12:7. V prvním zápase si Česko poradilo s Tureckem v poměru 7:3. Ve druhém souboji nakonec Češi opět vyhráli, ale tentokrát získali tři body až v samém závěru, když nakonec vyhráli nad Ázerbajdžánem 2:1. Následující den ovšem Česká republika remizovala se Srbskem 1:1. V posledním zápase stačila Česku remíza s Maďarskem, které muselo vyhrát, aby postoupilo do čtvrtfinále. Ovšem byli to právě Maďaři, kteří šli do vedení ve 14. minutě po brance Szaba. Ve 31. minutě ale srovnal Demeter. O dvě minuty později šlo Maďarsko opět do vedení, když se trefil Rajz, ale minutu před koncem zajistil České republice postup druhou brankou Demeter.

Bosna a Hercegovina:

Bosna se ve skupině C umístila na prvním místě s deseti body a skóre 9:4. V prvním utkání narazila na Irsko, které porazila 3:1. O den později si poradila i s Albánií výsledkem 4:2. Ve třetím zápase získala Bosna a Hercegovina další tři body, ale tentokrát po těsné výhře 1:0 s Bulharskem. V posledním utkání o první místo se utkala s Kazachstánem. Ve 24. minutě šel právě Kazachstán, který musel zvítězit, po brance Karagulova, ale v nastaveném čase na konci utkání srovnal Vujica.

Česko: Bellada (Bíro) – Šultes, Sodoma, Popelka, Güth, Presl, Režný, Polák, Paděra, Mařík (C), Levčík, Koudelka, Hakl, Demeter

Bosna a Hercegovina: Filipović (E. Bajrić) – Jukić, Lovrinović (C), Zahirović, Pantić, Grbavac, Hršumović, Vujica, Berović, Čećura, A. Bajrić

Rozhodčí: Aleksandar Kostadinov – Angelo Corce, Rudolf Csirke.

Hráči již jdou na hrací plochu a nyní zazní obě hymny národních týmů.

1

1
    O úvodní výkop se postarali hosté z Bosny a Hercegoviny.

1
    Ondřej Paděra dostal skvělou přihrávku na levou stranu a následně vypálil, ovšem jeho pokus letěl přímo do rukou připraveného Filipoviće!

2
    Poté se sice hosté dostali do útoku, který se zdál nebezpečný, ale přišla jen nepřesná přihrávka.

3
    Jakub Göth nyní zakončil, ovšem jeho rána letěla pouze vedle brány Bosny a Hercegoviny.

3
    Hostující tým sice získal rohový kop, ale následně byl zfaulován český hráč Stanislav Mařík a u míče tak bude Česko.

4
    Marko Vujica přešel přes českého hráče po levé straně, ale druhý obránce mu odkopl míč.

5
    Jakub Polák se dostal do zakončení hlavou potom co brankář Filipović první střelu českého hráče vyrazil nohou, ale Polák nezamířil mezi tři tyče!
    5. Jakub Polák zakončil hlavou vedle brány.

6
    Česká republika drží míč na své polovině hrací plochy a postupným útokem se dostává dopředu.

7
    Česko je zatím o dost nebezpečnější v útoku, ale branky jsme se v prvních sedmi minutách nedočkali.

8
    Kristijan Pantić se sice vyhnul hráči, ale jeho následné zakončení nebylo přesné a skončilo pouze vedle Belladovy brány.

9
    Česko získalo autové vhazování, o které se postará Jan Koudelka.

9
    Česko právě vstřelilo branku!
    PATRIK LEVČÍK se dostal k míči, následně udělal dvě kličky a vypálil přesně k pravé tyči! Česko tak otevírá skóre utkání a k semifinále je o kousek blíž, než jeho dnešní soupeř.
    9. Patrik LEVČÍK - 1:0

10
    Kapitán Stanislav Mařík se nyní dostal do zakončení, když si naběhl po levé straně na přihrávku před bránu, ale poté vypálil jen vedle brány.

11
    Mladen Čećura zkusil takovou utajenou střelu, která nakonec byla velmi dobrá, ale Jaroslav Bellada předvedl dobrý zákrok! Následuje rohový kop pro hosty.
    11. Bellada předvedl dobrý zákrok proti střele Čećury.

12
    Po obdržené brance je Bosna a Hercegovina ihned aktivnější a nyní to je ona, která určuje tempo hry.

13
    Následná střela hostů ovšem skončila pouze v moci brankáře Bellady a český výběr si tak může na chvíli oddychnout.

14
    Bernard Filipović si vyšel z brány až na polovinu Česka a poté vystřelil, ale jeho pokus levačkou skončil jen u obránce domácích.

15
    Poté se dopředu vydala Česká republika, která získala autové vhazování.

16
    Jakub Göth sice ukočíroval míč na hrací ploše, ale následně mu ho odebral Andreas Berović.

17
    Opět se brankář hostů Bernard Filipović vydal na výlet a zatím štěstí pro hosty, že se žádný český hráč nedostal ke střele přes celou hrací plochu.

17
    Nyní Bosna a Hercegovina získala rohový kop z pravé strany, který byl nebezpečný, jelikož míč prošel těsně kolem brány, ale žádné zakončení ze strany hostů nepřišlo.

18
    Ondřej Paděra zkusil své štěstí z pravé strany a vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

18
    Rohy ovšem dnes Česku moc nejdou a následně se Marko Vujica málem dostal do velké šance, ovšem dva obránci domácích skvěle zasáhli.

19
    Z pravé strany nyní vypálil František Hakl, ale jeho pokus letěl pouze do boční sítě.

20
    Následně hosté sice získali rohový kop, po kterém ale nepřišlo žádné zakončení a ještě se zranil Kristijan Pantić. Hra je tak přerušena a na hrací ploše je lékař.

20
    Nyní už se ale hraje a Pantić se ihned zapojil do hry a pomohl tak hostům získat rohový kop.

20+1
    Byla nařízena penalta pro Bosnu a Hercegovinu. Střela hostujícího hráče letěla přímo do ruky Jiřího Sodomy a hosté mají velkou možnost srovnat stav utkání.

20+2
    Bosna právě vstřelila branku!
    K pokutovému kopu se postavil GORAN LOVRINOVIĆ, který zakončil přesně k levé tyči, zatímco brankář Bellada pouze roztáhl nohy a na míč nedosáhl.
    20+2. Goran LOVRINOVIĆ - 1:1

20+3
    Ovšem Česká republika odpovídá bleskově a bere si vedení zpět na svou stranu! Pavel Šultes poslal naprosto parádní centr na hranici brankoviště, kde hlavou zády k brance zakončil JAKUB GÖTH!
    20+3. Jakub GÖTH - 2:1

20+3

První poločas je u konce a Česko zatím vede nad Bosnou a Hercegovinou 2:1. V 9. minutě poslal domácí do vedení Patrik Levčík, když po dvou kličkách zakončil přesně k pravé tyči. V nastaveném čase sice srovnal z pokutového kopu Goran Lovrinović, ale o minutu později přišla rychlá odpověď, když se hlavou prosadil Jakub Göth.

Druhý poločas začne přibližně v 20:46.

21

21
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Bellada, přichází Bíro.

21
    Tak jako Česko ukončilo první poločas, tak vlítlo i do druhé půle a poprvé v dnešním utkání jde do dvoubrankového vedení! JAKUB POLÁK dorazil míč z bezprostřední blízkosti po přihrávce Jana Koudelky z levé strany!
    21. Jakub POLÁK - 3:1

22
    Češi jsou v jasné převaze a třetí gól jim dodal klid na kopačky.

23
    Ondřej Bíro poslal přihrávku středem hrací plochy, kde se poté hosté dopustili faulu.

24
    Následný přímý kop byl velmi zajímavě zahrán, jelikož se tři hráči českého výběru posunuli z levé strany na pravou a následně přišla střela, která ale nebyla úspěšná.

25
    Ondřej Bíro musel být ve střehu proti tvrdé střele hostujícího hráče.

26
    Opět Česká republika získala přímý kop, ale střela Stanislava Maříka z něj skončila jen v moci Filipoviće.

27
    Ondřej Bíro nyní podržel české mužstvo dvěma skvělými zákroky, když nejprve vyrazil pumelici Filipoviće a následně si poradil i s dorážkou Kristijana Pantiće!
    27. Ondřej Bíro vytáhl dva famózní zákroky.

28
    Bosna a Hercegovina sice získala přímý kop po faulu domácího hráče, ale tentokrát Bellada zasahovat nemusel.

29
    Následně se právě hosté dopustili nedovoleného zákroku a u míče tak bude Česko.

30
    V obrovské šanci se ocitl domácí hráč, který číhal na zadní tyči na přihrávku Koudelky, ale poté z velké blízky nedokázal zakončit do brány soupeře!
    30. Domácí hráč spálil velkou šanci.

31
    Následně byl Patrik Levčík tvrdě sražen a rozhodčí Aleksandar Kostadinov odpískal faul.

32
    Následný přímý kop, ale nebyl úspěšný a střela Maříka šla jen vedle hostující svatyně.

33
    Pavel Šultes si při zpracování pomohl rukou a Bosna a Hercegovina tak získala nebezpečný přímý kop.

34
    Ovšem k exekuci přímého kopu se postavil Kristijan Pantić, jehož střela byla hodně nepřesná a Bíro tak mohl být v klidu.

35
    Přímý kop České republiky se bude opakovat, jelikož rozhodčí přerušil hru, protože došlo k požduchování se uvnitř brankoviště.

35
    Následně to Stanislav Mařík zkusil rovnou na bránu a nebyl to špatný pokus, ovšem Filipović i s pomocí obránce nakonec chytil míč do své moci.

36
    Česko je čím dál blíž k postupu do semifinále a pokud se ve hře Bosny a Hercegoviny nic nezmění tak pomalu může slavit.

37
    Hosté si vůbec neví rady kudy se dostat dopředu a i s pomocí brankáře Filipoviće se zahnali do kouta.

38
    Následně se Bosna sice podívala na polovinu českého výběru, ale centr Filipoviće byl nepřesný a šel jen do zámezí vedle brány Bíra.

38
    Marin Jukić se posléze dopustil faulu a Česko získalo další přímý kop, který pravděpodobně bude zahrávat Stanislav Mařík.

39
    Nakonec z toho byla přihrávka Maříka na Pavla Šultese, který z jedné vypálil, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce. Česko ale získalo rohový kop.

40
    Následný roh nic nepřinesl, ale Bosna se opět dopustila jen faulu ve středu hrací plochy.

40
    K míči se tentokrát postavil Jan Koudelka, ale jeho centr byl spíš odkop na parkoviště.

40+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

40+1
    Mladen Čećura zabojoval a získal autové vhazování pro svůj tým na pravé straně.

40+2
    Následně se do hry opět zapojil brankář Filipović, který si dovolil nasadit housle Paděrovi, ale poté přišel jen nepřesný centr do zámezí.

40+2
    Kristijan Pantić byl zmatený, jelikož po přihrávce do středu posouval míč k rohovému praporku, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

40+2
    Brankář Bernard Filipović by mohl s přehledem hrát útočníka, jelikož se prokličkoval středem hřiště, ale jeho zakončení zneškodnil Bíro.

40+3
    Po kombinaci Bosny se opět dostal ke střele Filipović, ale v pádu přestřelil českou svatyni.

40+3

Je konec! Česká republika postupuje do semifinále, kde se utká s Anglií, která dnes porazila domácí Ukrajinu až na pokutové kopy.
    Do druhé půle vlétlo Česko bleskově a přibližně po deseti vteřinách se radovalo z další branky, kterou vstřelil Polák. Následně byli k vidění šance na obou stranách, ale branka už nepadla a český výběr vyhrál 3:1.