Astana – APOEL 1:0 (2:1 po pen.) | Ufa – Rangers 1:1 (kon.) | Larnaka – Trenčín 3:0 (kon.)
RB Lipsko – Zorja Luhansk 3:2 (kon.) | Kodaň – Atalanta BC 0:0 (4:3 po pen.) | Ludogorec – Kutaisi 4:0 (kon.)
Karabach – Šeriff Tiraspol 3:0 (kon.) | Kluž – Dudelange 2:3 (kon.) | Molde – Zenit 2:1 (kon.)
Apollon Limassol – Basilej 1:0 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Sarpsborg 2:1 (kon.) | Midtjylland – Malmö 0:2 (kon.)
Besiktas – Partizan Bělehrad 3:0 (kon.) | Škendija – Rosenborg 0:2 (kon.) | Trnava – Olimpija Lublaň 1:1 (kon.)
Brøndby – Genk 2:4 (kon.) | FCSB – Rapid 2:1 (kon.) | Burnley – Olympiakos 1:1 (kon.)
Bordeaux – Gent 2:0 (kon.) | Celtic – FK Sūduva 3:0 (kon.) | Sevilla – Olomouc 3:0 (kon.)
Girondins Bordeaux
2:0 (1:0)
KAA Gent
Čtvrtek 30.08.2018, 20:45 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Evropská liga (předkola) • Play-off

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:13. (22:37:19)

Tři nastavené minuty jsou minulostí a fanoušci domácího Bordeaux jsou u vytržení. Francouzský celek si zahraje základní skupinu Evropské ligy na úkor Gentu.

Bordeaux vstoupilo do zápasu velmi aktivně a bylo odměněno rychlou brankou. Po excelentní přihrávce Lukase Leragera se již v jedenácté minutě prosadil Francois Kamano. Poté převzal útočení Gent, ale Benoit Costil nemusel řešit žádné větší nebezpečí před vlastní brankou. Naopak v závěru první půle už zase vládli na trávníku domácí a nebyli ani daleko od druhého zásahu, když se musel činil po střele Brianda až Kalinić. Fotbalisté belgického celku nastoupili do druhé půle nažhaven, ale druhý zásah přidal z pokutového kopu domácí Jimmy Briand. Ke snížení ztráty se již Gent nedostal a tak bude muset na evropské poháry tento rok zapomenou. Naopak Bordeaux se může těšit na zítřejší los základních skupin Evropské ligy.

90+3

90+3
    Domácí hrají v závěru druhé půle na útočné polovině. U rohového praporku se prezentovala skvělým držením balonu Youssouf – Kamano.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Kamano se řítil do protiútoku, ale už neměl potřebné síly, aby utekl Asaremu. Střela na přední tyč Kaliniće nedokázala překvapit.

90
    Až s devadesátou minutou se hosté dostali do pokutového území. Z levé strany pronikl do šestnáctky David, ale jeho pokus z velkého úhlu stačil Costil vytěsnit na rohový kop.

89
    Balon se po dlouhém výkopu dostal znovu až ke Kalinićovi. Chorvatský brankář neměl komu rychle nahrát, ale bleskově se k němu stáhl Plastun s Rostedem.

88
    Costil navíc zadržel v rukavicích další vysoký centr z pravé strany a nedal tak hostům ani malou naději na zakončení.

86
    Domácí si stále s velkým přehledem hlídají postupový výsledek. Gent se nemůže ani usadit na útočné polovině a pořádně zatlačit fotbalisty Bordeaux.

85
    Domácí drží soupeře daleko od vlastní branky. Na dlouhý pas si sice na pravé straně naběhl Kvilitaia, ale jeho následný pokus o centr nebyl vůbec přesný.

84
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Kalu, přichází Youssouf.

83
    Zhruba posledních deset minut pro oba týmy. Především tedy pro Gent, který by teď skončil před branami základní skupiny Evropské ligy.

82
    Domácí se hnali hned ve třech do rychlého kontru. Hosté si mysleli, že je míč za postranní lajnou, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat, ale Kamanova střela byla zblokována.

81
    Thomas Foket je v posledních minutách hodně u balonu, ale jeho poslední centr mířil vysoko nad branku Benoita Costila. Domácí tak ušetří další důležité sekundy.

80
    Belgickému celku už příliš času nezbývá. Gent potřebuje v tuto chvíli k postupu vstřelit dvě branky a těm je na míle vzdálen.

79
    Rohový kop ale už tolik hostům nevyšel. Ba naopak! Do protiútoku se hnal čerstvý De Préville, ale jeho pokus v plném běhu neměl šanci na úspěch.

78
    Benoit Costil se musel tentokrát činit. Po parádním centru Thomase Foketa se dostal k hlavičce střídající David. Domácí brankář ale dokázal míč vyškrábnout vedle své tyče.

Vít Schück

Branky: 11. Kamano, 66. Briand (pen.)

Karty:   10. Plašil (BOR), 17. Tchouaemi (BOR), 77. Lerager (BOR) – 44. Asare (GNT)

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:13.
    Girondins Bordeaux: Costil (C) – Palencia, Lewczuk, Pablo, Poundjé – Lerager, Plašil, Tchouaemi – Kalu (84. Youssouf), Briand (69. De Préville), Kamano
    Náhradníci: Poussin – Otávio, De Préville, Sankharé, Jovanović, Sabaly, Youssouf

KAA Gent: Kalinić – Foket, Plastun, Rosted, Asare (C) – Verstraete, Odjidja (46. Dejaegere) – Dompé (70. Kvilitaia), Čakvetadze, Jaremčuk – Awoniyi (64. David)
    Náhradníci: Thoelen – Limbombe, David, Dejaegere, Andrijašević, Bronn, Kvilitaia

Rozhodčí: Manzano – Rodriguez, Nicolás (vš. ESP)
    23.08.2018
    Gent - Bordeaux 0:0

Karty:   41. Koundé (BOR)   90+3. Koundé (BOR)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:14.