Kroměříž – Hodonín 2:0 (kon.) | D. Benešov – Petřkovice 0:2 (kon.) | Frýdek-Místek – Uh. Brod 2:3 (kon.)
Hlučín – Zlínsko 1:4 (kon.) | Rýmařov – Val. Meziříčí 1:1 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
2:0 (2:0)
FK Hodonín
Sobota 08.09.2018, 16:00Moravskoslezská fotbalová liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu šestého kola MSFL mezi Kroměříží a Hodonínem. Začínáme v 16:00.

Delegát FAČR = Karel Vidlák

Kroměříž je dnes jasným favoritem podle mínění sázkových kanceláří. V tabulce MSFL je na pátém místě s devíti body na svém kontě po pěti odehraných duelech. Je tak o skóre před Hodonínem. Nejlepším střelcem mužstva a celé třetí nejvyšší české fotbalové soutěže je Jan Silný, autor šesti přesných zásahů. Kroměříž v týdnu vypadla z poháru, když prohrála se Zlínem poměrem 0:5. V MSFL poté naposledy nestačila venku na Líšeň 1:2.

Hodonín přijíždí do Kroměříže po domácí prohře 1:2 s nováčkem z Dolního Benešova. Ondřej Adamík rozhodl tento zápas dvěma přesnými zásahy ve druhém poločase, přičemž tím vítězným v době, kdy běžela 80. minuta. Přitom hostující celek předtím dvakrát zvítězil poměrem 1:0 – doma proti Vyškovu a venku nad Hlučínem. S pouhými třemi inkasovanými góly z pěti duelů tohoto ročníku MSFL je tak mužstvem s nejlepší defenzivou v celé soutěži.

SK HS Kroměříž: Floder – Motal, Hloch, Mlýnek, Cupák, Okleštěk, Matoušek (C), Marčuk, Krhut, Jeleček, Dvořák
    Náhradníci: Kofroň – Šmerda, Hirsch, Prajza, Navrátil, Vyhlíd

FK Hodonín: Záleský – Flasar, Ťok, Hesek (C), Novotný, Mareš, Sasín, Šustr, Vaďura, Dione, Fojtík
    Náhradníci: Petráš – Kosorin, Žák, Opina, Michna

Rozhodčí: Z. Silný – Kulička, Ogrodník.

1

1
    Domácí disponovali výkopem zápasu.

1
    Fojtík netrefil míč na levé straně čistě a domácí se hnali do kontru, který byl zastavený u vápna soupeře.

1
    Matoušek fauloval v pravé části poloviny protivníka a hosté tak postupují na Flodera.

2
    Jeden z hostů minul levačkou z osy hřiště pravou tyč přes tři hráče ve zdi, kope se ovšem roh.

3
    Flasar odhlavičkoval míč zleva do autu, Matoušek rychle vhazoval na území hostů.

3
    Nepřesný křižným pasem na pravou stranu končí domácí útok a vykopávat tak může Záleský.

4
    Dva fauly domácích v krátkém sledu, napodruhé z osy hřiště bude Floder pod tlakem.

5
    Hostující hráč tlačil míč do levého horního rohu branky, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.

6
    Dione centroval zprava na bližší tyč a nohu obránce.

7
    Hosté si v rozehrávce pomohli Záleským a nikam nespěchají.

7
    Po nákopu Mareše z levé strany se chopil domácí celek snadno balónu.

8
    Dione byl na pravé straně zastavený na hranici pravidel, ale hraje se dál.

8
    Záleský vyběhl na levou stranu a hlavičkoval (zřejmě) mimo vápno, kombinuje tak domácí celek.

9
    Zatím bez pořádné střely na Flodera či Záleského.

10
    Floder se zapojil nohama do rozehrávky a poté domácí vybojovali standardku zleva.

11
    V úvodu je hra plná chyb a nepřesností.

11
    Cupák se dotkl míče na pravé straně, ale následovala chyba na polovině hostů.

11
    Zatím se hraje mezi oběma vápny a Floder se Záleským jsou bez práce.

12
    Faul Matouška na levé straně znamená, že Fojtík mohl rozehrát volný přímý kop nakrátko.

12
    Zakončení zprava doprostřed branky je snadnou kořistí rukavic Flodera.

13
    Kvůli faulu Fojtíka na hranici středového kruhu byl rozhodčí donucený k přerušení hry.

13
    Další faul hostů na levé straně a je z toho zajímavá standardní situace proti Záleskému.

14
    Míč šel naprosto mimo tři tyče a Záleský mohl být zcela v klidu.

15
    Dione si zpracoval míč na pravé straně, ale balón poté putoval jen do vápna a rukou Flodera.

15
    Po centru Fojtíka zleva se dostal odražený míč ke spoluhráči, ale ten byl zablokovaný.

16
    Roh zprava pro hosty.

17
    Na přední tyči ustáli domácí hráči situaci zcela bez problémů a zákroku Flodera.

18
    Matoušek chyboval na pravé straně, ale domácí se stihli vrátit do obrany.

18
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ OKLEŠTĚK si na středu pohrál s bránícím hráčem a levačkou po zemi k pravé tyči dostává domácí celek do vedení.
    18. OKLEŠTĚK - 1:0

19
    Fojtík byl na levé straně tvrdě zastavený, ale podle rozhodčího to byl čistý zákrok.

20
    Fojtík centroval zleva, ale bránící hráč nastavil hlavu na bližší tyči.

20
    Tvrdá střela zprava dopadla vedle krátké tyče po teči obránce hostujícího celku.

21
    Tlak domácích ve vápně, odražený balón skončil v pravé části šestnáctky, kde jeden z hráčů Kroměříže nacházel v ofsajdu.

22
    Krhut postrčil míč zprava pod sebe a jeho spoluhráč mířil poté centrem vedle vzdálenější tyče.

22
    Faul hostů na středu domácí poloviny stojí za tím, že u balonu je Floder.

22
    Okleštěk pomohl spoluhráčům s rozehrou. Nakonec bylo těžiště hry na levé straně, kde přišla chyba v blízkosti vápna Hodonína.

24
    Zakončení z levé strany vápna na přední tyči chytil Záleský do rukavic.

24
    Bombu zprava do kratšího horního rohu branky vyrazil Floder skvělým zákrokem na roh.

25
    Floder následně nezasahoval a začne od své branky útok domácích.

26
    Matoušek nalil hostům, ale domácí se dobře pohybovali na polovině hřiště po ztrátě míče.

27
    Špatná nahrávka po pravé straně, takže hosté startují svůj útok kombinací i se Záleským.

28
    Po centru zprava se domácí ubránili ve svém vápně.

28
    Mareš natáhl kombinaci na polovině hřiště, ale hosté se nemohli dostat na území domácích.

29
    Po křižném centru zprava na zadní tyč skončil balón těsně vedle levé brankové konstrukce domácí branky. Teď měla Kroměříž velké štěstí!

30
    Fojtík nedovolil Matouškovi rozehrát, a tak jej domácí kapitán trošku postrčil. Sudí poté domlouvá muži s páskou na ruce.

31
    Centr Oklešťka zprava odvrátila hostující obrana snadno mimo své vápno.

32
    Okleštěk nakopl míč na pravou stranu a následné zakončení z první pořádně zaměstnalo připraveného Záleského.

32
    Domácí zakončení bylo umístěné vedle pravé tyče a uvidíme tak rozehrávku Záleského.

33
    Zatím se hraje bez delší prodlevy a jakéhokoliv ošetřování.

34
    Mareš obešel bránícího hráče. Následný centr zprava skončil u zadní tyče, kde byl jeden z domácích fotbalistů.

34
    Po faulu na Fojtíka na středu čelí domácí standardce Ťoka.

35
    Domácí byli aktivní při presinku, ale hosté mají stále míč na svých kopačkách.

36
    Nedovolený zákrok Sasína zleva na Matouška, domácí toho využili k rozehře nakrátko.

37
    Okleštěk přerušil útok soupeře faulem zprava na Sasína na polovině hřiště.

38
    Domácí měli výhodu, ale cestě zakončení zleva se postavil do cesty někdo z hostů.

38
    Střela z voleje a osy hostující šestnáctky zaplula mimo branku.

39
    Novotný prodloužil míč hlavou po levé straně pouze k Dvořákovi.

40
    Dvořák vyhrál jeden na jednoho z pravé strany a na tahu jsou tak domácí hráči.

41
    Po centru se domácímu hráči nepovedlo zakončení z pravé poloviny vápna.

42
    Domácí byli trpěliví při rozehře, hosté prakticky vůbec nenapadali svého soupeře.

43
    Domácí kontrolují hru v posledních minutách a hosté se nedostanou ke střele na branku.

44
    Po centru zleva měli domácí u pravé tyče vyloženou šanci, kterou spálili. Následně TOMÁŠ OKLEŠTĚK dorazil míč zblízka bez bezmocného brankáře.
    44. OKLEŠTĚK - 2:0

45
    Hosté se chystali z poloviny hřiště naposledy zaútočit v prvním poločase, ale udělali chybu na levé straně.

45+1
    Ještě jeden centr hostů z levé strany.

45+1

Kroměříž vede po vyrovnaném prvním poločase, když se dvakrát prosadil Tomáš Okleštěk. Nejprve poté, co si pohrál s obráncem a zakončil k pravé tyči. Vzápětí z dorážky. Hosté měli dvě zajímavé šance, ale Floder se činil zejména proti zakončení do horního rohu branky. Jinak zápasu docela chybí tempo, což může být dáné slunečným počasím.

46

46
    Střídání v týmu FK Hodonín: ze hřiště odchází Fojtík, přichází Opina.

47
    Hloch rozehrával se spoluhráči a Floderem, hosté nepresovali.

47
    Nahrávku po levé straně nemohl zastihnout jeden z domácích hráčů a míč tak mají hosté.

48
    Hloch byl opět k dispozici při rozehrávce, vzápětí se domácí neprosadili z pravé strany.

49
    To vypadá, že nás chtějí obě mužstva svojí pasivitou a nechutí k útočení uspat v úvodu druhého poločasu.

50
    Zakončení zleva pravačkou podle vedle dlouhé tyče hostující branky.

51
    Tvrdý zákrok domácích v pravé části hostujícího vápna, to je to poslední, co se při útoku Kroměříže stalo.

53
    Marčuk šel zleva do souboje s Flasarem a udržel míč pro domácí celek.

54
    Dione sebral balón Marčukovi, ale ten poté skluzem zasáhl na pravé straně před svým jmenovaným protihráčem.

55
    Domácí mají vše pod kontrolou v úvodu druhého poločasu a hosté jsou směrem dopředu nuloví.

56
    Žlutou kartu dostává Tomáš Novotný (FK Hodonín).

57
    Hloch přihrával na levou stranu, ale domácí poté zapsali ztrátu u hostujícího vápna.

58
    Po centru zprava si Záleský poradil rukama se zakončením hlavou z bezprostřední blízkosti.

59
    Domácí roh doletěl na zadní tyč a hlavu jednoho z hostů.

59
    Další roh pro domácí celek, tentokráte z pravé strany.

60
    Hlavičkový souboj u vzdálenější tyče vyzněl lépe pro hostující celek.

60
    Hloch nahrál křížem na pravou stranu, ale posléze skočil Záleský pro míč ve velkém vápně.

61
    Domácí působí daleko lepším dojmem než hosté ve druhém poločase. Hodonín prakticky pořádně nevystřelil na Flodera od 46. minuty.

63
    Střídání v týmu FK Hodonín: ze hřiště odchází Novotný, přichází Kosorin.

64
    Byl to Sasín, kdo fauloval na pravé straně a dovolil tak domácím rozehrát nakrátko z vlastní poloviny.

65
    Po pasu do šestnáctky a souhře ve vápně se pokusil jeden z domácích hráčů na pravé straně o nůžky.

66
    Domácí v poklidu kombinovali. Až Jeleček nevyužil z levé strany prostoru k zakončení ze střední vzdálenosti.

67
    Díky Motalovi přežil domácí celek soupeřův útok, ale bude se muset znovu bránit po autu Heska z poloviny protivníka.

68
    Hostující akce po levé straně skončila zakončením mimo branku a Floder tak nadále drží čisté konto.

69
    Domácí útočili po pravé straně, jeden z mužů v bílém si poté naskočil na centr, ale hlavou minul letící balón.

70
    Hosté budou kopat volný přímý kop z levé strany.

70
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Marčuk, přichází Hirsch.

71
    Hosté se tlačili do zakončení na malém vápně, ale balón dopadl za domácí branku.

72
    Sudí odpískal domácím faul na levé straně.

72
    Dione si stáhl míč k noze na pravé straně, jeho centr šel na zadní tyč, kde se spoluhráč marně pokoušel o zakončení hlavou ze záklonu.

73
    Pro průniku do pravé poloviny šestnáctky číhal na zadní tyči neobsazený a volný domácí hráč, který nedokázal balón usměrnit do jinak prázdné pokladnice.

74
    Dnešní utkání sleduje 204 diváků.

74
    Dle některých domácích příznivců došlo k držení hráče v bílém dresu na polovině hřiště. Sudí takový názor nesdílel.

75
    Záleský si zahrál hlavou daleko od své branky a hosté se poté snaží prosadit a dostat ještě do zápasu.

76
    Domácí přidali na důrazu, ale vše bylo v pořádku. Poté byl jej útok po pravé straně včas zastaven.

76
    Hesek pomohl hostům a ti poté kombinují na levé straně s Hirschem či Hlochem.

77
    Flasar vhazoval z pravé strany, ale hostům poté vůbec nefungovala útočná fáze.

77
    Domácí hráč byl na pravé straně prakticky sám před Záleským, ale překonat jej nedokázal.

78
    Bylo by překvapením, kdyby si Hodonín ze hřiště Kroměříže odvezl alespoň bod.

79
    Střídání v týmu FK Hodonín: ze hřiště odchází Ťok, přichází Michna.

80
    Po rozehře standardní situace z levé strany nepustila domácí obrana hosty ve vápně k zakončení.

81
    Šustr (HOD) zastavil rychlý brejk domácích za cenu žluté karty.

82
    Roh zprava proti hostům.

82
    Domácí nepolevují na své aktivitě, jsou daleko střelecky aktivnější.

83
    Dioneho zradil první dotek s míčem na pravé straně a domácí mají zadarmo aut u vlastního vápna.

84
    Faul domácích na pravé straně přímo před očima hlavního rozhodčího.

85
    Hostující pokus z blízkosti vápna byl zablokovaný.

85
    Po akci po pravé straně nakonec jeden z domácích hráčů ze střední vzdálenosti minul tři tyče.

86
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Motal, přichází Navrátil.

86
    Centr zleva pustil obránce ve spolupráci s Floderem za domácí branku.

87
    Okleštěk vypíchl míč na levé straně a domácí poté při své kombinaci šetří čas.

88
    Domácí se zlobí, ale hosté mají k dispozici standardní situaci z levé strany.

88
    Žlutou kartu dostává Matoušek (SK HS Kroměříž).

89
    Domácí se ubránili po sérii odrazů ve svém vápně bez jakékoliv pomoci Flodera.

89
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Krhut, přichází Šmerda.

90
    Záleský odpálil míč daleko od svého vápna.

90
    Minuta se nastavuje!

90+1
    Hosté přišli o míč, ale domácí se ukvapili na pravé straně odevzdáním míče do velkého vápna a rukou Záleského.

90+1
    Po nákopu Záleského poslali domácí míč do bezpečí.

90+2

Zatímco v prvním poločase byl zápas vyrovnaný a domácí byli nesmírně efektivní dvakrát Oklešťkem. Tak ve druhém dějství už byla Kroměříž aktivnější, zahodila několik dalších jasných šancí a mohla rozhodně vyhrát větším rozdílem. Její výhra je naprosto zasloužená. Hosté se ve druhé pětačtyřicetiminutovce nedostali víceméně k pořádnému ohrožení branky soupeře. (17:58:18)