Frölunda – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | Skellefteå – Bolzano 2:1 (kon.) | Zug – Něman Grodno 2:3 (po pr.)
TPS – Malmö Redhawks 1:2 (kon.) | IFK Helsinky – Tychy 2:1 (kon.) | Aalborg – Zürich 1:2 (kon.)
Bern – Cardiff 3:2 (kon.) | Salzburg – Växjö 4:3 (kon.)
Frölunda HC
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
spusu Vienna Capitals
Sobota 08.09.2018, 15:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (17:20:24)

Je dobojováno. Frölunda na domácím ledě překvapivě nestačila na rakouskou Vídeň, která ale vzhledem k dění na ledové ploše zvítězila zcela zaslouženě. Svěřenci Davea Camerona se prezentovali jednoduchým, ale účelným hokejem, a nakonec bez potíží dokráčeli k vítězství 4:1. Capitals může mrzet jen to, že brankář Lamoureux přišel necelé tři minuty před koncem o čisté konto.

59:16
    V probíhající poslední minutě třetí třetiny už se na ledě nic neděje, domácí už se ani nesnaží o založení útoku.
    58:23 Rafael ROTTER - 1:4

58:23
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Zdá se, že drama se konat nebude, hosté přidávají pojišťovací čtvrtou trefu do prázdné branky. Od levého mantinelu touš dostal bekhendem do sítě RAFAEL ROTTER! Bez asistence.
    57:07 Max FRIBERG - 1:3

57:07
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Je sníženo. Lasch vyzval ke střele Sigaleta, po jehož zakončení se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal MAX FRIBERG, který dostal kotouč za Lamoureuxova záda! Asistence: Jonathan Sigalet a Ryan Lasch.

56:48
    Hra je sice momentálně ve středním pásmu, Mattsson ale přesto upaluje na střídačku!

56:16
    Jenže přesilovka Indians trvala jen pár sekund, Joel Lundqvist (FRO) se provinil naprosto zbytečným nedovoleným bráněním.

56:00
    Že by poslední šance pro Indians na zvrácení vývoje zápasu? Kurt Davis (VIE) za sekání stráví příští dvě minuty na trestné lavici.

53:41
    Po dalším přerušení hry si domácí trenér Rönnberg vybírá oddechový čas.

52:53
    Wall obětavě zblokoval dělovku jednoho z domácích hráčů od modré, Capitals následně vyhodili kotouč na další icing.

52:09
    Svěřenci Rogera Rönnberga už dobrou půlminutku opět kombinují v útočném pásmu, žádná střela na branku z toho ale neplynula.

51:15
    Göteborský celek sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, krátce poté ale domácí o kotouč zase přišli.

50:20
    Krátce po DeSousově návratu na led vyletěl kotouč z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu Indians.

49:26
    Z tribun se místy dokonce ozývá pískot, tato přesilovka Frölundy má k ideálu opravdu daleko.

48:50
    Hráči v červených dresech se za necelou minutu této početní výhody ovšem ani nedokázali usadit v útočném pásmu...

47:58
    Indians budou mít možnost vrátit se do zápasu v přesilové hře, Chris DeSousa (VIE) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 58. Friberg (Sigalet, Lasch) – 10. Rotter (Holzapfel, Arniel), 24. Tessier (Arniel), 31. DeSousa (Schneider), 59. Rotter

Frölunda HC: Mattsson (Söderblom) – Genoway, Lindström, Sigalet, Gunnarsson, Ekbom, Nørstebø, Grönlund – Carlsson, Lundqvist, Lasch – Rosseli Olsen, Mustonen, Friberg – Söderlund, Nässén, Stålberg – Fjellström, Pathrik Westerholm, Pontus Westerholm.
    spusu Vienna Capitals: Lamoureux (Zimmermann) – Wall, Dorion, Hackl, Clark, Davis, Saari, Bauer – Tessier, Holzapfel, Arniel – Nödl, Vause, Rotter – DeSousa, Nissner, Schneider – Romig, Wukovits, Hartl.

Rozhodčí: Rantala, Nord – Löfgren, Nyqvist