Frölunda – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | Skellefteå – Bolzano 2:1 (kon.) | Zug – Něman Grodno 2:3 (po pr.)
TPS – Malmö Redhawks 1:2 (kon.) | IFK Helsinky – Tychy 2:1 (kon.) | Aalborg – Zürich 1:2 (kon.)
Bern – Cardiff 3:2 (kon.) | Salzburg – Växjö 4:3 (kon.)
Aalborg Pirates
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
ZSC Lions
Sobota 08.09.2018, 19:00 • Bentax Isarena, Aalborg • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího přenosu z hokejové Ligy mistrů zase někdy na počtenou. (21:38:19)

Je dobojováno! Švýcarský Curych přece jenom v dnešním zápase vyhrál v základní hrací době, což se povedlo vůbec poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů. Z dánského Aalborgu si odváží vítězství v poměru 2:1.

Toto švýcarské vítězství se ovšem nerodilo vůbec lehce. První třetina byla dost vyrovnaná, ale puk nakonec skončil v jejich bránce zásluhou domácího Mikkela Højbjerg Druhá třetina se už nesla ve znamení švýcarského galakoncertu, který během dvou minut přinesl jejich dvě branky. Nejprve to byl Maxim Noreau, který překonal domácího brankáře. O dvě minuty později se přidal i Denis Hollenstein, který dokonal obrat a ustanovil konečný výsledek 2:1 pro ZSC.

Počet střel na branku: 23 – 37

59:53
    Po velkém závaru se už zdálo, že Aalborg dokázal v samém závěru vyrovnat, i rozhodčí na první pohled ukazoval, že branka platí. Jenže poté si šel zavolat kolegovi u videa, který ho vyvedl z omylu. Dánskou branku tedy neuznal, puk nebyl celým objemem za brankovou čárou.

59:33
    Domácí trenér dal pokyn brankáři, aby opustil branku a zamířil na střídačku. Aalborg tedy hraje v šesti lidech.

59:01
    Konec se blíží a domácí tým je pořád uzavřený ve svém pásmo, kde čelí tlaku soupeře.

58:36
    Jenže u puku jsou hosté, kteří se snaží o pojišťovací branku, která by definitivně rozhodla o vítězi.

58:17
    Můžeme očekávat, že domácí zkusí hru bez brankáře. Uvidíme, kdy tato možnost příjde.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Harstad pouze nahodil puk za branku a vybídnul své spoluhráče ke střídání. U puku jsou poté tedy hráči ZSC.

57:06
    Carstensen viděl otevřený prostor, tak do něj najel a nebezpečně vypálil. Jenže mimo hostující branku.

56:39
    Regulérní bitva v rohu kluziště o puk dopadla lépe pro Aalborg, který ho vyvezl do středního pásma.

56:26
    Jako například Blindenbacher, který si položil obránce, ale branku nakonec netrefil.

56:06
    Domácí tým pomalu sází na útok a Curych bude mít možnost útočit do otevřené obrany.

55:38
    Zápas úplně ztratil nějaké závratnější tempo. Zdá se, že ani jeden tým už nemá sílu zaútočit.

54:58
    Když už ta střelecká pozice přišla, tak Geering zlomil hůl. Švýcaři ale zůstávají na puku.

54:42
    Naopak Curych se usadil v útočném pásmu a postupně si připravuje střeleckou pozici.

54:19
    Čas plyne jako voda a Aalborg se nedokáže dostat do soustavnějšího tlaku, takhle to k brance nepovede.

53:11
    Konec dnešního utkání se pomalu, ale jistě blíží. Pokud chce Aalborg pomýšlet na bodový zisk, tak by měl zařadit jiný rychlostní stupeň.

Jan Mládek

Branky a nahrávky: 18. Mi. Højbjerg (Jul Korsgaard) – 22. Noreau (Suter, Wick), 24. Hollenstein (P. Baltisberger, C. Baltisberger)

Aalborg Pirates: Quemener (Wulff) – Humphries, Gatz, Knudsen, Carstensen, Harstad, Panelin Borg, Iversen – Spelling, Ju. Jakobsen, Jul Korsgaard – Ma. Højbjerg, S. Brinkman, Mi. Højbjerg – Anker, Friedmann, Walker – Jo. Jakobsen, J. Brinkman, Marcussen
    ZSC Lions: Flüeler (Schlegel) – Klein, P. Baltisberger, Sutter, Geering, Noreau, Marti, Blindenbacher, Berni – Hollenstein, Červenka, Miranda – Pettersson, Suter, Bachofner – Bodenmann, Shore, Wick – C. Baltisberger, Prassl, Herzog

Rozhodčí: Linde (SWE), Andersen (DEN) – Jensen (DEN), Kroyer (DEN)

Diváci: 1,491