Rouen – Mountfield HK 2:0 (kon.) | Djurgården – Storhamar 5:2 (kon.) | Junosť Minsk – Mnichov 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Eisbären 4:3 (kon.) | Norimberk – Kärpät 4:3 (kon.) | Tappara – Třinec 3:2 (po pr.)
JYP – Banská Bystrica 6:0 (kon.) | Lugano – Plzeň 2:3 (kon.)
Junosť Minsk
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
EHC Red Bull Mnichov
Neděle 09.09.2018, 16:00 • Čižovka-Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera a někdy příště opět na shledanou. (18:18:37)

Dnešní utkání je za námi. Domácí i přes velký tlak na začátku třetí třetiny nedokázali vsítit snižující branku na 1:2 a nakonec tak dnešní utkání končí za stavu 0:3! Nutno však dnes vyzdvihnout oba brankáře, i přes to, že Igor Brikun dnes inkasoval tři branky, tak ještě minimálně tři branky pochytal. Na druhé straně aus den Birken, také hodně podržel své mužstvo, které mohlo dostat minimálně dvě branky.

Střely na branku: 22 – 27 (ve 3. třetině: 9 – 8)

59:15
    Už nám běží závěrečná minutka utkání, a tak už je jisté, že hosté si z dnešního zápasu odvezou tři body.

58:19
    Nogačjov se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus k bližší tyči dokázal aus den Birken vyrazit mimo tři tyče.

58:00
    Právě se nám rozeběhli poslední dvě minutky třetí třetiny.

57:08

56:05
    Hosté posílají na branku jednu střelu za druhou, ale čtvrtou branku se jim zatím nedaří dát.
    55:12 Patrick HAGER - 0:3

55:12
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají už do tříbrankového vedení! Voakes našel přihrávkou z pravého kruhu na hranici brankoviště PATRICKA HAGERA, který i přes jednoho z obránců dokázal poslat kotouč do sítě. Asistence: Mark Voakes a Michael Wolf.

54:32
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Pavel Kazakevič – 2+2 min, vražení na hrazení).

54:15
    Domácím už jakoby docházeli síly. Tlak ze začátku třetí třetiny už není zdaleka takový.

53:25
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

52:50
    Hosté momentálně už jen prakticky nahazují kotouče do útočného pásma.

52:05
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

51:26
    Protasenja zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí také přišel.

50:12
    Antonov si teď na něco stěžoval u hlavního sudího, ale to mu neprošlo a zápas tak pokračuje dále bez vyloučení.

49:50
    Avšak ani to jim nepomohlo a Quaas už se vrací zpět na ledovou plochu.

49:30
    Domácí to dokonce zkoušejí v šesti bez brankáře!

48:47
    Domácí obstřelují branku soupeře, ale gól ne a ne jim tam padnout.

47:53
    Kogalev dostal nabito na vrchol levého kruhu. Jeho následný pokus z první však aus den Birken dokázal vyrazit mimo branku.

47:50
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Emil Quaas – 2 min., vysoká hůl).

47:35
    Domácí však svůj boj nevzdávají a snaží se ještě s tímto výsledkem něco udělat.

46:50
    Domácí vstoupili do třetí části skvěle, ale své šance nedokázali přetavit v branku. Hosté naopak svou zatím jedinou šanci ve třetí periodě proměnili a vedou tak 0:2.
    46:00 Maximilian KASTNER - 0:2

46:00
    Hosté vedou už o dvě branky! MAXIMILIAN KASTNER převzal kotouč na útočné modré. Následně se zbavil jednoho z obránců a střelou z velkého úhlu ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Bez asistence.

45:10
    Jerocho střelou z bezprostřední blízkosti trefil pouze jednoho z obránců do brusle, od které se kotouč odrazil mimo tři tyče.

44:45
    Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, až o kotouč přišli.

43:28
    K. Brikun poslal kotouč před branku od zadního mantinelu, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a hrát tak mohou hosté.

42:50
    Kulakov z bezprostřední blízkosti poslal kotouč jen do vyrážečky připraveného aus den Birkena.

42:35
    Domácí začali třetí třetinu velice aktivně. Nyní pálil dvakrát za sebou z levého kruhu Kogalev, ale ani jeden z jeho pokusů neskončil v síti.

42:18
    Antonov vyslal na branku další střelu z mezikruží, ale aus den Birken i tentokrát kotouč vyrazil mimo tři tyče.

41:25
    K. Brikun se dostal ke střele z mezikruží, ale aus den Birken jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

40:30

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a s kotoučem se ihned ženou směrem dopředu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:42.

Druhá třetina je za námi. Hosté v ní byli opět aktivnějším týmem a dokázali si vytvořit několik zajímavých šancí. Igor Brikun však zatím chytá skvěle a svému týmu tak drží ještě naději na bodový zisk. Domácí se ve druhé třetině dostali prakticky do jediné vážnější šance, kterou však neproměnili, neboť i aus den Birken dnes chytá famózně.

Střely na branku: 13 – 19 (v této třetině: 7 – 9)

40:00

39:39
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale aus den Birken zatím drží svému týmu vedení.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

38:27
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Danny aus den Birken – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku). Trest odpyká Jakob Mayenschein.

38:15
    Stefanovič střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do boční sítě.

37:54
    Domácí se momentálně spíše jen brání a snaží se nedostat druhou branku.

36:32
    Hager dostal skvělou přihrávku před branku od pravého mantinelu. Jeho pokus z první však I. Brikun opět fantasticky zastavil.

35:35
    Ve druhé třetině zatím stále čekáme na branku. Oba týmy k ní měli velmi blízko, ale brankáři zatím chytají skvěle a stav utkání je tak stále 0:1.

34:03
    Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho. Konečné zakončení Daubnera však dokázal I. Brikun fantasticky chytit!

33:05
    Lopačuk se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale aus den Birkena bekhendovou střelou prostřelit nedokázal.

32:39
    Nyní vznikla velká mela před aus den Birkenem, který ale nakonec měl kotouč pod kontrolou a rozhodčí tak přerušil hru.

32:10

31:17

30:55
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

30:28
    Domácí kombinují s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

29:17
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Patrick Hager – 2 min., nedovolené bránění).

29:16

28:31
    Shugg vyslal na branku střelu od modré, kterou však Igor Brikun vyrazil do rohu kluziště.

27:34
    Velká mela před Igorem Brikunem, který nakonec kotouč našel jako první a přikryl ho svou lapačkou.

27:16
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Igor Brikun – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Dmitrij Burovcev.

26:22
    Mayenschein se dostal do samostatného úniku, ale I. Brikuna střelou mezi betony nedokázal překonat!

25:30
    Mauer pálil z vrcholu levého kruhu, ale jen do levého betonu Igora Brikuna.

25:06
    Mitchell se dostal ke střele z mezikruží, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

24:07
    Střela jednoho z domácích hráčů z levého kruhu skončila mimo tři tyče.

22:44
    Christensen střelou z levého kruhu minul soupeřovu svatyni.

21:50
    Joslin už míří na střídačku a rovnou také do kabin.

21:50
    Joslin dostal kotoučem do obličeje a momentálně je ošetřován na hrací ploše.

21:34
    Razvadovskij se ocitl s jedním ze spoluhráčů sám před aus den Birkenem, ale gól z toho nakonec není, neboť Razvadovskij přihrál nepřesně!

20:47
    Velký zmatek před Igorem Brikunem, ale kotouč nakonec v síti neskončil.

20:20
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesune před Igora Brikuna.

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:51.

První třetina je za námi. Hosté byli v úvodní periodě lepším týmem a zaslouženě tak vedou 0:1. O jedinou branku utkání se zatím postaral nejlepší střelec hostů Trevor Parkes, který přesnou střelou z pravého kruhu k bližší tyči otevřel skóre dnešního utkání. Domácí se také dostali v první třetině do vážnějších šancí, ale vyrovnat nedokázali díky skvělému výkonu aus den Birkena.

Střely na branku: 6 – 10

20:00

19:22
    Abeltshauser se dostal ke střele z levého kruhu, ale I. Brikun jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:52
    Ofsajd hostů.

18:08
    Rybčik dostal tvrdý hit v útočném pásmu u pravého mantinelu a chvíli mu trvalo, než se zvedl z ledu a odjel na střídačku.

17:30
    Po nepřesné přihrávce jednoho z hostujících hráčů ve středním pásmu získali kotouč na své hokejky domácí.

17:00

17:00
    Kogalev pálil z levého kruhu, ale aus den Birken nakonec dokázal kotouč na dvakrát zkrotit.

16:36

15:58
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale aus den Birken zatím odolává.

15:16
    Hostům se podařilo vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

15:00
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Andreas Eder – 2 min., držení).

14:51
    Nogačjov střelou od modré pouze prověřil pozornost aus den Birkena.

14:30
    Kotouč skončil na střídačce hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

13:59
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před aus den Birkenem.

13:19
    Joslin střelou od modré minul soupeřovu klec.

12:45
    Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu a svého soupeře přehrávají.

11:27

10:51

10:45
    Voakes se dostal ke střele z pravého kruhu a svým střeleckým pokusem trefil tyč soupeřovy branky!

10:40
    Seidenberg střelou od modré nedokázal prostřelit I. Brikuna.

09:58
    Domácí vyhazují až za branku soupeře a okamžitě odjíždějí střídat.

09:38
    Domácím se podařilo kotouč dostat do středního pásma.

09:14
    Shugg tvrdou střelou z levého kruhu nenadělal I. Brikunovy větší potíže.

08:51
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Jegor Mazhuga – 2 min., nedovolené bránění).

08:10
    Wolf poslal kotouč do brankoviště od pravého mantinelu. Puk se nešťastně odrazil od jednoho z obránců směrem za brankovou čáru, ale I. Brikun prokázal skvělý postřeh a reflex a kotouč nakonec ještě zachytil na brankové čáře!

07:40
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
    06:44 Trevor PARKES - 0:1

06:44
    Hosté se dostávají do vedení! TREVOR PARKES dostal od Mitchella nabito do pravého kruhu, a ten se tvrdou střelou k bližší tyči nemýlil! Asistence: John Mitchell.

05:52

05:43
    Aus den Birken teď musel hasit další šanci domácích. Razvadovskij se ocitl zcela osamocen před brankou, ale brankáře hostů nedokázal překonat. Ten si na své konto připsal skvělý zákrok.

05:25
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a sami kotouč poslali až ke svému brankáři.

05:00
    Antonov napřáhl ke střele od modré, ale aus den Birken jeho pokus ukryl ve své hrudi.

04:45
    K. Brikun se dostal zcela osamocen ke kotouči těsně před aus den Birkenem. Místo střely však volil ještě přihrávku, kterou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

03:52
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (John Mitchell – 2 min., nedovolené bránění).

03:33
    Wolf našel skvělou přihrávkou z pravého kruhu před brankou volného Kastnera. Ten však následnou střelou z první nedokázal prostřelit I. Brikuna.

02:53
    Joslin vyslal na branku střelu ihned po vhazování. Jeho pokus však I. Brikun pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

02:49

02:32

01:24
    Jeden z domácích hráčů chyboval ve vlastní třetině, ale Christensen se nakonec k volnému kotouči nedostal, neboť domácí obránce nakonec dokázal napravit svou chybu.

00:49
    Shugg vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou však trefil pouze jednoho z obránců.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly dnešního utkání a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

00:01

Arénou Čižovka momentálně zní národní hymny Běloruska a Německa.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Junosť Minsk: I. Brikun (Borodulja) – Antonov, Burovcev, Mazhuga, Bogolejša, Kazakevič, Tarleckij, Nogačjov, Jerocho – Grin, K. Brikun, Stefanovič – Kulakov, Razvadovskij, Kogalev – Lopačuk, Drozd, Protasenja – Rybčik, Karakulko, Gainetdinov

EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Reich) – Bodnarchuk, Seidenberg, Joslin, Boyle, Button, Abeltshauser, Quaas – Kastner, Voakes, Wolf – Parkes, Mitchell, Shugg – Christensen, Hager, Mauer – Daubner, Eder, Mayenschein

Rozhodčí: Štolc, Schrubok – Zinčenko, Labzou.

Poslední vzájemný zápas

EHC Red Bull Mnichov – Junosť Minsk 4:3

Mnichov se momentálně nachází v tabulce skupiny B na druhé příčce se šesti body. Po třech odehraných zápasech má na svém kontě 2 výhry a 1 porážku. Venku Mnichov odehrál zatím jediné utkání, které prohrál s TPS Turku 5:3. Nejproduktivnějším hráčem hostů je momentálně kanadský útočník Trevor Parkes, který má na svém kontě sedm bodů, za 5 branek a 2 asistence.

Minsk se momentálně nachází v tabulce skupiny B na třetí příčce se třemi body. Po třech odehraných zápasech má na svém kontě 1 výhru a 2 porážky. Doma Junosť zatím odehrál jediný zápas, který vyhrál 6:2 proti Malmö. Nejproduktivnějším hráčem domácích je zatím běloruský útočník Alexander Kulakov, který má na svém kontě po třech zápasech 3 body, za 1 gól a 2 asistence.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 4. kola hokejové Ligy mistrů mezi Junosť Minsk a EHC Red Bull Mnichov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.