Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Slavia – Plzeň 3:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:5 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 9:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 3:6 (kon.)
Třinec – Zlín 3:4 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:5 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 3:4 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Salzburg 5:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (0:1, 1:4, 2:0 - N 0:0 - 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 15.09.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

65:00
    Dukla právě vstřelila branku!
    V nájezdech se raduje Jihlava, byť prohrávala už 0:2, ale zásluhou Chlubny, Rašína a TOMÁŠE VALY otočila na 3:2.

64:07
    Nemusel jít, kdyby zcela osamocený Jan Tlačil usměrnil svojí střelu lépe než do pravé tyčky.

62:55
    Jan Klodner dostal puk přesně na střed pravého kruhu. Mířil mezi betony Javůrka, který je stáhl k sobě včas. Jihlava je již v plném počtu.

60:50
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

60:50
    Hosté budou mít šanci ke všem čtyřem bodům, protože Lukáš Mareš byl za brankou Radosty až moc důrazný a jde ven na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 7-5.
    Využití: 1-2.
    Vyšší tresty: 1-1.

59:55
    Tahle branka přichází už hodně pozdě, pět sekund před koncem základní hrací doby. Duklu tak může těšit alespoň to, že vyhrává třetí třetinu 2:0, když čistý průstřel zařizuje obránce DANIEL PISKAČ. Asistence: Martin Barák.

57:02
    Dělovka Jakuba Černohorského od modré zacinkala po teči na levou tyčku Javůrka.

56:00
    Patrik Čermák totiž míří ven za podrážení a nyní už je zcela jasné, že Plameny si odvezou z Jihlavy tři body.

Na vyloučení: 6-5.

51:44
    Jakub Krajíček si nabruslil z levé strany mezi kruhy a zkoušel střelu do horního rohu, ovšem Radosta dobře zasáhl ramenem.

45:07
    Hráčská lavice hostí se dopustila nedovoleného bránění a pouští tak domácí do další přesilové hry. Dvě minuty jde odsedět Dominick Vašíček.

Na vyloučení: 5-5.

44:06
    Juda naslepo dával puk mezi kruhy, kde se ho ujal Tomáš Pigl. Domácí útočník měl tváří v tvář Radosty kvanta času. Připravil si puk na střelu, ale trefil jen gólmanův beton.

41:18
    To by ale nesměla být Dukla vylučovaná. Pavel Zvěřina dostává dvě minuty za sekání a to je pro hosty vítaná možnost ušetřit po gólu trošku času.

Na vyloučení: 5-4

40:15
    Že by bylo ještě o co hrát? Přímo snový vstup domácích do třetí třetiny obstaral PATRIK RAŠÍN, který zblízka po Judově přihrávce v přesilovce poslal puk do vinglu. Asistence: Miroslav Juda.

40:01
    Po konci druhé třetiny bylo gestikulací jasné, že Ondřej Chaloupek v utkání již nebude pokračovat a naopak ho nahradí pro třetí třetinu a zbytek zápasu Jan Javůrek.

39:13
    Jan Radosta dnes dostává druhý dvouminutový trest, tentokrát je gólman hostí trestán za zdržování hry – posunutí branky. Na dvě minuty za něj půjde ven Richard Pětník.

Na vyloučení: 4-4.

37:56
    Žďár právě vstřelil branku!
    Během tří minut a 11 sekund dostává Jihlava třetí branku, když DOMINICK VAŠÍČEK zakončuje povedenou souhru po přihrávce Nikoliče. Hosté možná dělají rozhodující krok ke třem bodům. Asistence: Jakub Nikolič, Jakub Konečný.

37:15
    Vyloučeným hráčem je nakonec Martin Barák, který dostává deset minut za nesportovní chování, patrně za řeči.

Na vyloučení: 4-3.

36:09
    Nyní už čtvrtý gól hostí přichází. Filip nahrál Klodnerovi, ten našel na modré DANIELA POIZLA a jeho střela zapadla přes klubko hráčů přesně pod horní tyčku. Asistence: Jan Klodner, Jakub Filip.

34:45
    Jihlava doplácí na oslabení a hosté jdou do vedení o dvě branky. Povedenou souhru dvou útočníků hostí zakončil JAN TLAČIL, který střílel po přihrávce Konečného prakticky do volné části branky. Asistence: Jakub Konečný.

33:23
    Další vyloučení na jihlavské straně. Útočník Patrik Čermák dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

Vyšší tresty: 0-1.

29:03
    Hosté využívají přesilovou hru. Tlačil vypálil od modré a jeho střelu před brankou tečoval do sítě JIŘÍ PUCZEK, s čímž Chaloupek nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Jan Tlačil.

28:12
    Daniel Piskač jde ven na dvě minuty za hákování, což je šance pro hosty na opětovné vedení.

Na vyloučení: 3-3.

25:58
    Hosté si koledovali o vyrovnání a to právě přichází. MIROSLAV JUDA velice projel do útočného pásma jako nůž máslem, neohroženě se dostal k puku a svůj výpad zakonči prvním překonáním Radosty v dnešním utkání, byť trošku se štěstím. Jeho rána totiž nemířila do branky, ale do plexi za svatyní, od které se puk odrazil směr gólmanova záda a zapadl za čáru. Bez asistence.

20:31
    Vypadá to, že půjde o vyloučení na 2+10 minut a nakonec tomu ta i je. Sudí Matěj Sýkora jde tento moment vysvětlovat střídačce hostí. Deset minut si odsedí Daniel Poizl, kratší trest jde odpykat Matěj Jindra.

Na vyloučení: 2-3.
    19:34 PAVLE VOJINOVIČ - 0:1

19:34
    Tohle ale bylo laxní bránění předbrankového prostoru. Tuze moc prostoru nechala Jihlava hráčům hostí, takže Chaloupkem vyražený pokus Klodnera dorazil do sítě PAVLE VOJINOVIČ, který se tak raduje ze své první branky v letošní sezoně. Asistence: Jan Klodner.

14:43
    Jan Radosta je tedy vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – padnutí na puk. Gólman ovšem na trestnou jít nemůže a i kdyby, ani by to nebylo dost dobře možné, jelikož hosté dnes nemají gólmanskou dvojku. Jeho trest jde odsedět Pavle Vojinovič, srbský to plejer.

Na vyloučení: 2-2.

09:03
    Vítězslav Brož se proti Danielu Klusáčkovi provinil vysokou holí a hosté jdou do přesilovky čtyři na tři.

Na vyloučení: 2-1

08:23
    Po menší mele před Chaloupkem se bude hrát ve čtyřech. Sudí za katr posílá Jana Klodnera ze Žďáru za krosček, za Jihlavu jde ven Petr Bouška vinou podražení.

Na vyloučení: 1-1.

02:38
    Dobrá šance hostí. Maroš Jedlička si sjel z levého kruhu před branku a otestoval Chaloupkovu pozornost. Jihlavský gólman jeho střelu vyráží a poradil si i s dorážkou, na kterou Jedlička ale neměl tolik místa.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 26. Juda, 41. Rašín (Juda), 60. Piskač (Barák), 65. Vala – 20. Vojinovič (Klodner), 30. Puczek (Tlačil), 35. Tlačil (Konečný), 37. Poizl (Klodner, Filip), 38. Vašíček (Nikolič, Konečný)