Poruba 2011 – Litoměřice 4:5 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 2:7 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (kon.)
Přerov – Kadaň 5:0 (kon.) | Motor ČB – Prostějov 4:3 (kon.) | Vsetín – Třebíč 4:3 (kon.)
Jihlava – Havířov 1:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (1:0, 3:2, 0:3)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 22.09.2018, 17:00 • OSTRAVAR Aréna • Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V sobotu dvaadvacátého září se v ostravské Ostravar Aréně odehraje sedmé kolo české druhé nejvyšší soutěže – CHANCE ligy. Bude se jednat o souboj prvního s devátým. HC RT TORAX Poruba ve svém vítkovickém azylu přivítá celek HC Stadion Litoměřice.

HC RT TORAX Poruba

Nováčkovský výběr Tomáše Sršně a Aleše Flašara vstoupil do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže více než impozantně. Z pěti odehraných zápasů totiž získal celých dvanáct bodů. Při této cestě dokázal porazit jak megafavorita z Kladna, tak i outsidera z Kadaně, regionálního rivala z Havířova i ústecké Lvy. Tým, který zatím bodově táhne exvítkovický Jakub Hudeček s již tradičním kapitánem Jiřím Zdeňkem zatím nestačil pouze na horáckou Slavii z Třebíče, které podlehl po prodloužení. Ostravské překvapení druhé nejvyšší soutěže má také velikou jistotu v brankovišti, konkrétně v osobě vítkovické dvojky – Daniela Dolejše. Ten z dosavadních sto třiceti sedmi soupeřových pokusů propustil za svá záda pouhých sedm gólů.

To borci ze severu Čech jsou na tom zatím o něco hůř. Po čtyřech odehraných zápasech a dvou vítězstvích zatím okupují deváté místo soutěže.

Svěřenci Daniela Bruka a Davida Tvrzníka do Ostravy přijíždějí jako outsideři, o to víc se ale budou snažit překvapit a uspět. Pomoct by jim k tomu mohli například Martin Kadlec s Markusem Korkiakoskim, kteři aktuálně společně vedou kanadské bodování severočechů. Pomoct by jim v tom taky mohla zatím jasná jedničká v brankovišti – Tomáš Král. Ten z dosavadních stosedmnácti střel inkasoval pouhých deset branek.

Skončí tento zápas ve prospěch ostravských favoritů, nebo si hosté z Litoměměřic na svého soupeře vyšlápnou a o body ho připraví?Na tyto a i další otázky najdeme odpovědi už v sobotu od 17:00, kdy bude v ostravské OSTRAVAR Aréně vhozeno úvodní buly.

Cena vstupenek na toto utkání je stanovana na 90 Kč. Děti do 10 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P včetně doprovodu mohou navštívit utkání Chance ligy zdarma.

Vítejte v OSTRAVAR Aréně, kde zbývá už jen necelá čtvrthodina do začátku sedmého kola Chance ligy. I když hala není kdovíjak zaplněná, doufejme, že zde alespoň skalní porubští příznivci vytvoří atmosféru hodnou této soutěže. Domácí hráči ji budou na své cestě k dalším Chanceligovým bodům potřebovat.

Hráči obou celků už jsou na ledě, utkání za chvíli začne.

00:01

00:34
    S první střelou zápasu přišel Jan Hudeček. Jeho rána zpoza pravého kruhu však pouze prolétla okolo Michajlovovy levé tyče.

02:10
    hosté se snaží o vytvoření tlaku v útočném pásmu. Z důvodu vlastní nepřesnosti se jim to však vůbec nedaří.

03:22
    Poruba právě vstřelila branku!
    A máme tady první gól zápasu! Při signalizovaném litoměřickém vyloučení se u pravého mantinelu k puku dostal Jan Káňa a chytře přihrál před branku na volného JANA HUDEČKA. Ten nadvakrát překonal Martina Michajlova, kterému jeho vlastní obrana příliš nepomohla. Asistence: Jan Káňa, Jakub Illéš
    03:22 Jan HUDEČEK - 1:0

05:40
    Buchtelův pokus od modré nemohl Hynka Kúdelu příliš ohrozit. Porubský gólman puk rutinně uzavřel ve své lapačce.

07:50
    Zápas se zatím nese v duchu porubské kontroly hry. Litoměřičtí, byť se snaží, se zatím do žádné větší šance nedostali.

09:15
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru zpět před Michajlova.

10:05
    Porubský pokus získání pásma končí výhozem jednoho z hostů.

10:35
    Vojtěch Tomi mířil s hostujícími obránci v zádech na Michajlova! Svou akci se ale ještě snažil vyšperkovat zadovkou na Fojtíka, kterou jeden z obránců přečetl a jeho akci tak zastavil.

12:10
    Jan Káňa střílel z mezikruží. Michajlovovy betony ale sklaply včas.

12:36
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Kloz – 2 min., nedovolené bránění).

13:40
    Hosté jsou teď pod silným tlakem! Porubští se však ne a ne prosadit.

14:12
    Michajlov teď svým včasným zalehnutím puku dává svým spoluhráčům možnost vystřídat.

14:36

15:25
    Kadlec teď přihrával před prázdnou branku úplně volnému Voženílkovi, na kterého se nádherným přemístěním vytáhl Hynek Kúdela! Už mohlo být vyrovnáno!

16:55
    Hra má v posledních okamžicích spád! Hraje se nahoru – dolů, což místní diváky určitě nudit nemůže.

18:20
    Fojtík teď nezpracoval puk v mezikruží, kde se mu otevírala volná cesta k litoměřické brance!

20:00

Je za námi první třetina zápasu, který, ač hraný v komorní atmosféře, určitě nenudí. Více ze hry měli domácí Porubané, kteří také jednu ze svých šancí dokázali využít a dostat se tak do těsného vedení. Jmenovitě se to podařilo Janu Hudečkovi po dobré přihrávce Jana Káni.

Jak se bude oběma týmům dařit nadále? To se dozvíme už po přestávce. Počkejte si na to!

Další třetina začne přibližně v 17:50.

\hráči obou celků už jsou na ledě, prostřední část začne co nevidět.

20:01

20:21
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Je srovnáno! Tak to je neskutečný nástup hostů do třetiny! Po takové nevinně vyhlížející akci přihrál Kloz na dobře postaveného MARCUSE KORKIAKOSKISE, který si dlouhým obloukem na led položil Kůdelu a zakončil k levé tyči mimo dosah jeho natažených rukou. Asistence: Jan Kloz.
    20:21 Marcus KORKIAKOSKI - 1:1

23:14
    Skrumáž v litoměřickém brankovišti ukončil Michajlov nekompromisním zalehnutím puku. Buly po jeho levici.

24:32
    Korkiakoski střílel z mezikruží. Jeho střela si to však namířila pouze nad Kůdelovo břevno.

25:29
    Stačila chvilka a domácí si své vedení berou zpět. JOZEF BALÁŽ s Radimem Tomanem vyšachovali několika rychlými přihrávkami litoměřickou obranu a první jmenovaný celou akci zakončil svižnou střelou mezi Kůdelovy betony – 2:1. Asistence: Radim Toman.
    25:29 Jozef BALÁŽ - 2:1

27:30
    Od druhého domácího gólu se začal hrát hokej hlavně ve středním pásmu a v rozích. Žádná akce na jedné či druhé straně zatím k vidění nebyla.

27:54
    Zakázané uvolnění hostů. Buly po Michajlovově levici.

28:30
    A další litoměřický icing.

28:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Illéš – 2 min., hákování).

28:58
    Jiří Zdeněk byl při svém pokusu o únik hostující obranou dostižen a následně i v mezích pravidel zastaven. Puk v rukavici Michajlova.

29:40
    A znovu Jiří Zdeněk! Tentokrát se mu únik vydařil a následnou ranou napálil Michajlovovu pravou tyč!

30:14
    Nu a máme znovu srovnáno! Po útočné souhře hostů se ke střele zpoza levého kruhu dostal JAN KLOZ. Jeho první pokus ještě zblokoval Marek Slavík, ten druhý už byl ale úspěšný. Asistence: Aleš Pavlas a Marcus Korkiakoski.
    30:14 Jan KLOZ - 2:2

31:36
    A domácí jdou znovu do vedení! Po chytré přihrávce Tomana od pravého mantinelu dokázal puk za Michajlovova záda ztečovat JOZEF BALÁŽ. Asistence: Radim Toman.
    31:36 Jozef BALÁŽ - 3:2

32:24
    Střídání v týmu HC Stadion Litoměřice: ze hřiště odchází Martin Michajlov, přichází Tomáš Král.

34:33
    Pokus o porubskou útočnou akci zastavuje odpískaný ofsajd.

35:31
    S Vymazalovým pokusem téměř z pravého úhlu měl brankář Král jen pramálo potíží.

36:33
    Illéš z mezikruží provětral Královy betony.

36:58
    A je to 4:2! I když Tomáš Král dokázal vzdorovat postupně střele a dorážce a Jiřího Zdeňka, po dorážce VÁCLAVA JANKOVSKÉHO do odkryté branky už nakonec kapituloval. Domácí tak jdou v tomto utkání poprvé do dvougólového vedení. Asistence: Jiří Zdeněk a Tomáš Jáchym.
    36:58 Václav JANKOVSKÝ - 4:2

38:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., podrážení).

39:27
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., zásah do nohou).

39:45
    Illéšova střela mířila pouze do Královy výstroje.

40:00

Prstřední třetina už byla na góly mnohem bohatší, než ta úvodní. Hned zkraje ji gólově otevřeli hosté a díky Korkiakoskise vyrovnali. Ve dvacáté šesté minutě domácí favorit odskočil znovu, když se mezi betony Michajlova trefil Jozef Baláž. hosté následně vyměnili brankáře a dokázali znovu srovnat krok. Po krásné kličce se prosadil Kloz. O pouhou minutu později šli ale domácí znovu zásluhou Baláže do vedení, které si pojistili tři minuty před koncem hezkou a přímočarou akcí Jáchyma, Zdeňka a zakončujícího Jankovského.

Bude poslední třetina pouhou formalitou, anebo se v Ostravar Aréně ještě dočkáme velkého hokejového obratu? Nikam neodcházejte, třetí třetina zanedlouho začne!

Další třetina začne přibližně v 18:45.

40:01

40:09
    Po Illéšově střele vyráží Král puk betonem do ochranné sítě.

40:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Filip Dundáček – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Samuel Ollender.

40:56
    Marek Slavík je na ledě. Týmy hrají ve stejném počtu.

41:27

42:28

42:28
    V poslední vteřině litoměřické přesilovky se o skórování pokusil Jan Kloz. Jeho střela z velkého úhlu však velký gólový potenciál neměla. Kůdela vytáhl rutinní zákrok lapačkou.

43:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., podrážení).

44:00
    Laxní způsob hry v oslabení se teď domácím vymstil. Jan Kloz našel svou přihrávkou najetého MARTINA KADLECE a ten puk neomylně ztečoval mezi Kůdelovy betony. Asistence: Jan Kloz.
    44:00 Martin KADLEC - 4:3

45:50
    Nejdříve Hudeček vyprášil Královy betony a následně se o dorážku pokoušel Jankovský Jeho střelu však litoměřický gólman vyrazil do hlediště.

47:12
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., nedovolené bránění).

47:46
    Při Káňově střele z levého kruhu se před Králem snažil dobře clonit Illéš. I přes jeho snahu ale litoměřický maskovaný muž puk chytá.

49:12

49:44
    Tomanovu střelu z modré Král bez potíží kryje.

50:36
    Kůdela rychlým přikrytím puku hasí počínající problémy v porubském brankovišti.

Dnešní utkání sleduje 487 diváků.

52:28
    Porubští se právě prezentovali zakázaným uvolněním. Buly po Kůdelově pravici.

52:38
    Skrumáž v porubském brankovišti ukončuje Hynek Kůdela.

53:49
    Porubským odpískán úmyslný ofsajd. Buly před Kůdelou.

54:20
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., sekání).

55:10
    Zdeňkovu bombu od modré vyráží Král ramenem.

55:34
    A znovu Zdeněk. Král tentokrát puk udržel na své hrudi.

56:20

57:10
    Hraje se teď nahoru-dolů, avšak bez zakončení na jedné či druhé straně.

57:29
    Porubský icing. Hra se přesune před Kůdelu.

57:29
    Oddechový čas pro hosty.

57:35
    Hosté srovnávají! Martin Kadlec poslal zpoza branky hezkou přihrávku na nikým nehlídaného JANA KLOZE, který střelou pod břevno nedal Kůdelovi žádnou šanci! Asistence: Martin Kadlec.
    57:35 Jan KLOZ - 4:4

58:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Filip Dundáček – 2 min., podrážení).

59:46
    To není možné! Hosté chvíli před koncem obracejí zápas! ALEŠ PAVLAS se nejlépe zorientoval v přesilovkové skrumáži před Kůdelou a z hranice brankoviště ho propálil. Asistence: Marcus Korkiakoski a Daniel Voženílek.
    59:46 Aleš PAVLAS - 4:5

59:46
    Oddechový čas pro domácí.

To byl zápas! Po dvou třetinách to vypadalo, že si jde Poruba pro další cenné tři body. Bohužel pro ně ale naprosto vypustili několik posledních minut a dovolili hostům těsně před samým koncem zápas obrátit. Na dnešní den se tady moc v dobrém vzpomínat nebude.

S tímto konstatováním už se s Vámi loučím a budu se na Vás těšit při jednom z dalších online přenosů. (19:26:51)

David Kubatík

Branky a nahrávky: 4. Hudeček (J. Káňa, Illéš), 26. Baláž (Toman), 32. Baláž (Toman), 37. Jankovský (Zdeněk, T. Jáchym) – 21. Korkiakoski (J. Kloz), 31. J. Kloz (Pavlas, Korkiakoski), 44. M. Kadlec (J. Kloz), 58. J. Kloz (M. Kadlec), 60. Pavlas (Korkiakoski, Voženílek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Dundáček, Ovčačík (A), D. Krenželok, Gazda, Urbanec, Slavík – J. Káňa (A), Hudeček, Illéš – Jankovský, T. Jáchym, Zdeněk (C) – Fojtík, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Häring.
    HC Stadion Litoměřice: Michajlov (33. Tomáš Král) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Kvasnička – J. Dvořák, Korkiakoski, J. Kloz – M. Kadlec, Voženílek, Válek – Kusý, Rousek, Flynn – Pour, M. Havelka, Jirásek.

Rozhodčí: Fiala, Kašík – Bubela, Poruba