Minnesota – Colorado 7:0 (kon.) | Buffalo – Toronto 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
San Jose – Vegas 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – St. Louis 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:3 (kon.)
Minnesota Wild
7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Colorado Avalanche
Neděle 23.09.2018, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Příprava NHL

Minnesota dokázala tento duel na svém ledě vyhrát naprosto jednoznačně 7:0. V první třetině vstřelila jednu branku, ve druhé a třetí části se prosadila třikrát. Domácí brankář Stalock udržel čisté konto, Coyle vstřelil hattrick. Za hosty vyslal jednu střelu na branku Martin Kaut. (02:52:28)

Československá stopa v utkání:
    Martin Kaut (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:55.

1. Charlie Coyle (MIN) 3+0
    2. Jared Spurgeon (MIN) 0+2
    3. Joel Eriksson Ek (MIN) 0+2

59:31
    Grubauer musel zasahovat proti ráně z kruhu, vyslal ji Eric Fehr.

58:59
    Kamenev pálil z dobré pozice, ale nedokázal trefit přesněji branku.

58:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Hostující celek má velké problémy s koncovkou.

57:39
    Niklas Hjalmarsson vypálil z pravého kruhu. Jeho ránu do své výstroje ukryl Alex Stalock. Komerční přestávka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase. Domácí míří naprosto zaslouženě za výhrou.

55:45
    Z velké dálky zakončoval domácí Matt Dumba. S jeho pokusem si dokázal brankáře Lavin Grubauer poradit.

55:15
    Tvrdou ránu poslal od modré čáry hostující Samuel Girard. Jeho pokus byl ještě tečovaný, ale i tak si dokázal Stalock v brance Wild poradit.

54:31
    Domácí Alex Stalock musel být pozorný, nyní si dokázal poradit s pokusem Driese.

53:51
    Z kruhu dobře vypálil hostující Martin Kaut. Jeho projektil však končí mimo branku.

53:37
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., držení).
    53:09 Zach PARISE - 7:0

53:09
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Sedmou branku přidává domácí celek v přesilovce. Koivu vypálil od modré čáry a jeho projektil výborně mimo dosah brankáře tečoval ZACH PARISE. Asistence: Mikko Koivu a Matt Dumba.

51:44
    Mason Geersen vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí vyklidit útočné pásmo.

51:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Anton Lindholm – 2 min., sekání).

50:30
    Vinou špatné rozehrávky se domácí celek připravil o útočné pásmo. Musí o něj znovu tvrdě bojovat.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Zucker (Staal, Granlund), 24. Read (Spurgeon, Fehr), 31. Coyle (Brodin, Greenway), 37. Coyle (Joel Eriksson Ek, Dumba), 41. Koivu (Parise, Spurgeon), 43. Coyle (Brodin, Joel Eriksson Ek), 54. Parise (Koivu, Dumba)

Minnesota Wild: Stalock (Hamilton) – Murphy, Dumba, Brodin, Prosser, Bartkowski, Spurgeon – Coyle, Read, Parise, Staal, Eriksson Ek, Zucker, Foligno, Greenway, Fehr, Niederreiter, Granlund
    Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Geertsen, Alt, Graves, Meloche, Hjalmarsson, Girard, Lindholm – Kerfoot, Dries, Jost, Wilson, Greer, Agozzino, Švyrev, Toninato, Kaut, Lewis, Kamenev

Rozhodčí: Joannette, Anderson – Devorski, Mach

Diváci: 18 410