Litvínov – Studénka Sledge 1:5 (kon.) | Karlovy Vary – Zlín sledge 1:2 (kon.) | SHK Mustangové – SOHO Olomouc 6:3 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
SHK LAPP Zlín
Neděle 23.09.2018, 12:30 • Zimní stadion Ostrov. • Česká para hokejová liga • 2. kolo

Dobré odpoledne ze zimního stadionu v Ostrově. Krušné hory se dnes mračí a venku panuje šedivá nálada. Kdo se bude radovat a kdo mračit po zápase 2. kola České para hokejové ligy 2018/2019, domácí SKV Sharks Karlovy Vary nebo hostující SHK Lapp Zlín? Začínáme ve 12:30.

Ve včerejším úvodním kole Karlovy Vary ztratily dobře rozehraný zápas se Studénkou v nájezdech, když většinu času vedly, ale nepřidaly pojistku a hosté výsledek otočili na 1:2. To Zlín, obhajující mistrovský titul, měl začátek sezóny jednodušší. V Litvínově zvítězil s přehledem 0:14.

Dnešní souboj tradičně přináší para hokej vysoké kvality. Nejinak by tomu mělo být i dnes, nižší kurzy by však byly vypsány na Zlín, který už delší dobu Karlovy Vary poráží. I v minulé sezóně vyhrál oba vzájemné zápasy 5:4 a 6:1.

SKV Sharks Karlovy Vary: Korec (Mach) – Berger, Wágner, Hrbek – Michalčín, Forgo, Haas, Kovářík, Geier, Karafiát.

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Z. Hábl, Turic, Palát, Ligda, D. Hábl, Stodůlka, Hlinka, Šafařík

Rozhodčí: Helecz – Hanák, Stránský..

00:01

00:20
    Julina nahodil puk od modré čáry a navrátilec do karlovarské branky, Petr Korec, si připsal první zákrok lapačkou.

00:20
    Střídání brankářů na domácí straně. Kvůli technické závadě na výstroji Petr Korec po 20 sekundách odchází ze hry, nastupuje Bohumír Mach.

00:30
    Chvíli se nehrálo, brankář Mach nebyl na tak náhlé střídání zcela připraven. Zápas už pokračuje, Forgo vyváží kotouč z obranné třetiny domácích.

01:15
    Wágnerova zpětná přihrávka od zadního mantinelu našla jen zlínskou hokejku, Stodůlka založil neúspěšný protiútok.

01:56
    Nepřesnou Palátovu rozehru zachytil na modré čáře Hrbek, Zlín to zkusí znovu.

02:30
    V rohu se uvolnil Ligda, jeho přihrávku na kruh ale sebral Forgo. Domácí ovšem jen na zakázané uvolnění.

02:58
    Ligda uchránil puk za karlovarskou brankou a předal Palátovi, ten z nulového úhlu rozvlnil jen boční síťku.

03:38
    Wágner s Forgem podnikli útočný výpad, o druhého jmenovaného se postaral obránce Julina.

04:13
    Z. Hábl zatáhl puk k modré čáře a nahodil po ledě, Mach nemusel zasahovat.

04:44
    Hrbek zastavil pronikajícího Paláta, ale Geier nevyhodil a Z. Hábl mohl vystřelit na Macha. Ten vyráží.

04:53
    Zlín právě vstřelil branku!
    ZDENĚK HÁBL přízemní střelou z levého kruhu překonal Macha a otevřel skóre. Bez asistence.

05:33
    Geier se snažil po pravém křídle ujet Z. Háblovi, ale zanechal za sebou kotouč a přejel do offsidové pozice.

06:04
    Zablýsklo se před Matouškem. Geier od vlastní branky o mantinel našel unikajícího Wágnera, kterého sice dobruslil Z. Hábl, ale přihrávku ještě stihl převzít Michalčín. Jeho střela byla zblokovaná.

06:42
    Hezkou souhru ukázal Z. Hábl s Ligdou, slovenský útočník zpětnou přihrávku poslal do připravené Machovy lapačky.

07:31
    Domácí teď docela laxně přenechali vlastní pásmo soupeři, až Berger vyhodil přes celý led. Puk mířil na gólmana Matouška, který rozehrál.

07:50
    Miroslav Hrbek se nedovoleně střetl s Ligdou ve středním pásmu a dostává menší trest za teeing. Přesilovka pro Zlín.

08:25
    Forgo předvedl dobrou práci v oslabení a ušetřil pro domácí cenné sekundy daleko od branky.

08:45
    Vyhozeno za Matouška. První minuta přesilovky se hostům nevydařila.

09:10
    Zlín se usadil v útoku.

09:32
    Berger sáhl do nebezpečné přihrávky z rohu.

09:50
    Druhou minutu početní výhody zvládli hosté lépe, ale na branku nevystřelili. Domácí v plném počtu.

11:00
    Zlínští para hokejisté si přenesli převahu z přesilovky a tlačí Karlovarské, ti však zvládají bránit střelecké pozice.

11:37
    Geier se prosadil po levém křídle proti Julinovi, prohodil si puk pod sáněmi, ale vystřelil vedle.

12:02
    Geier pálil tentokrát od pravého mantinelu, hrstka diváků jen zahučela.

12:48
    Ligda rád nahrává z rohu, tentokrát našel nekrytého Paláta, ale ten v dobré pozici netrefil ideálně puk a tím ani branku.

13:03
    Mach přerušil hru.

13:46
    Berger hledal dlouhým pasem Geiera, ale brejk se kvůli offsidu nekoná.

14:15
    Hra se přesunula za Matouška, kde hráči bojují u mantinelu.

14:48
    V závěru třetiny nechala zlínská obrana volno před Matouškem, Forgo hledal Haase před odkrytou brankou, ale potenciální zakončovatel seděl v momentě přihrávky zády!

15:00

V prvních patnácti minutách měli územní převahu para hokejisté Zlína, kteří se také snažili o častější střelbu zejména po signálech vycházejících z rohů. Prosadil se ale jen Zdeněk Hábl přízemní střelou bez asistence. Karlovarští se do většího tlaku neprosadili, nejnebezpečněji působila situace těsně před přestávkou.

15:01

15:34
    Geier se prosazoval nebezpečně před Matouška, a tak byl k ledu poslán střetem se Z. Háblem.

17:00
    Hosté pobyli nějakou dobu v útočném pásmu, nevyprodukovali však žádnou střelbu.

17:40
    Spálená tutovka na domácí straně. K rozjetému Geierovi se sjeli hned tři protihráči, čímž udělali prostor pro nahrávku Wágnerovi na pravé křídlo. Od Wágnera hned šla krosová přihrávka na volného Forga u druhé tyče, kam se Matoušek nestihl přemístit. Jenže karlovarský útočník v rychlosti netrefil prázdnou branku.

19:33
    Sharks se prokousali zahuštěným středním pásmem, ale Forgova rozehra napříč útočnou třetinou nenašla hokejku volného Wágnera.

19:45
    Zakázané uvolnění Zlína.

20:22
    A pro změnu zakázané uvolnění Karlových Varů.

20:38
    Z. Hábl svedl sprinterský souboj s Geierem, který dopadl nerozhodně, ale volného puku se chodil na modré čáře Wágner a křížnou střelou po ledě minul vzdálenější tyč Matouškovy branky.

20:59
    Domácí zaspali v obraně a zcela volný MARIAN LIGDA neměl problém zblízka přehodit kotouč přes Bohumíra Macha. Asistence: David Hábl, David Palát.

21:55
    D. Hábl dostal další luxusní prostor od karlovarských obránců, plácl do puku mezi kruhy a Mach musel na zem pro úspěšný zákrok.

22:25
    Tečovaná střela Ligdy z vrcholu kruhu nebezpečně proskákala kolem odkryté poloviny karlovarské branky.

23:01
    Z. Hábl s Palátem se dlouhými přihrávkami napříč třetinou snažili vyšachovat obrannou dvojici. Scházela přesnost. Nicméně domácí tým působí utlumeným dojmem po druhé inkasované brance.

23:38
    Berger jen vyhodil z obranného pásma bez větší myšlenky.

24:40
    Z. Hábl nedobře rozehrál zpoza vlastní branky a díky tomu se Sharks usadili v útoku.

25:18
    Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu bez vážných situací. Až puk mířící na střídačku zastavil časomíru.

26:01
    Karlovarští se nenechali odstavit od kotouče, Geier pronikl až do blízkosti brankoviště a hledal u druhé tyče Wágnera. Nebezpečná situace, ale bez gólové tečky.

26:19
    Geier vzal poslední okamžiky na sebe. Z osy hřiště vystřelil do Matouška, ten vyrazil. Následně ještě střílel Geier nad branku.

27:25
    Rychlou akci Geiera s Bergerem zhatila Bergerova klička Z. Háblovi, po které puk dojel až do rohu a bylo po šanci.

28:02
    Nové pravidlo v praxi. David Palát inkasuje menší trest za pozdní dohrání Bergera u mantinelu. Sharks si zahrají přesilovku.

28:16
    Ligda vyřešil závar před Matouškem vyhozením přes všechny čáry.

28:56
    Domácí byli forčekingem vytlačeni do středního pásma.

29:11
    Hrbek nezachytil puk na modré čáře a Karlovarským se ani teď napodařilo na delší dobu obsadit útočné pásmo.

29:30
    Další zlínské vyhození.

29:52
    Puk je až za Machem, přesilovku už Karlovy Vary nestihnou využít.

30:00

Prostřední třetina byla docela podobná té předchozí. Aktivnější Zlín se jednou brankově prosadil, zatímco Žraloci se občas prosazovali z protiútoků, z nichž ale žádný nedokázali proměnit.

30:01

30:02

31:25
    Karlovarští několikrát za sebou nedokázali dostat puk z obranného pásma. Vše vyústilo v šanci Ligdy, který tváří v tvář Machovi prohodil puk pod sáněmi a... byl vychytán. Skvělý moment z obou stran.

31:30
    Mach má další zákrok po střele z buly.

32:13
    Hrbek rozehrál jen na zakázané uvolnění.

32:39
    Ligda, Wágner a Hrbek šťourali do kotouče u Machovy levé tyče, nakonec rozhodčí přerušil.

33:10
    Žraloci právě vstřelili branku!
    To se jen tak nevidí, hostující střídačka teď jen nevěřícně zírá. Zdeněk Hábl pod tlakem u mantinelu nastřelil vlastního gólmana. Od Jana Matouška se puk odrazil k JIŘÍMU BERGEROVI, který z úhlu pohotově poslal puk do branky a přiblížil domácí na kontakt. Bez asistence.

34:46
    Hosté reagují aktivitou, ale Mach zatím nemusel řešit ošemetnou situaci.

34:59
    Nyní si Bohumír Mach připisuje zákrok proti střele z kruhu, situaci mu ztěžoval stínující Palát.

35:10
    Rychlý protiútok v podání Geiera skončil přízemní střelou do Matouškovy lapačky.

35:46
    Wágner našel rozjetého Forga, ten ale nevyrovnal.

36:02

36:40
    Ligda si najel do levého kruhu a poslal střelu na Machovu úspěšnou vyrážečku.

37:47
    Forgo obdržel od mantinelu přihrávku před prázdnou polovinu branky, kterou netrefil!

38:05
    Domácí se nadechli k náporu, Geier se prokličkoval do zakončení, ale ani následný zmatek před Matouškem neměl brankové vyústění.

38:18
    Střídačka Zlína reaguje na karlovarské šance k vyrovnání oddechovým časem.

39:03
    Michalčín měl nabito na levém kruhu, ještě si povyjel, ale nakonec místo střely hledal spoluhráče u tyče.

39:21
    Ligda pod Hrbkovým tlakem ztratil puk ve vlastní třetině, Wágner z toho těžil střelou, která ale minula zařízení.

39:34
    Icing v podání Zlína.

39:53
    Geier zvedá oči ke stropu. Udržel puk proti napadajícím soupeřům a vyzval zcela volného Bergera k vyrovnání. Střela zprava narazila do tyče!

40:08
    Matoušek uklidňuje hru přikrytím puku v brankovišti.

40:32
    Po nějaké době se připomněl Zlín nepříjemnou dalekonosnou střelou Zdeňka Hábla.

41:30
    Karlovarské v rozletu zastavil offside.

42:10
    Hosté už se vymanili z tlaku a rojí se kolem Machovy branky.

42:44
    Zakázané uvolnění domácího celku.

42:46
    Oddechový čas pro Karlovy Vary.

43:12
    Ránu Pavla Juliny od pravého hrazení našel Mach v lapačce. Zlín se snaží dohrát závěr daleko od své branky.

43:57
    Julina si podržel na modré čáře kotouč a vystřelil do tyče!

44:35
    Geier zaměstnal Matouška střelou ze středního pásma, gólman rozehrál.

44:54
    Vary v šesti. Forgo sám před Matouškem nevyrovnává!!

Závěr zápasu přinesl výbornou podívanou, Karlovy Vary se hnaly za vyrovnáním a měl šance, ale Zlín těsnou výhru aktivně ubránil a bere plný počet bodů.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Bohumír Mach a David Hábl. Bohumír Mach při ceremoniálu požádal svou přítelkyni o ruku a ona řekla ANO. Hezký moment na závěr hezkého utkání. Budoucím manželům přejeme hodně štěstí a všem ostatní pěkné nedělní odpoledne. (14:18:36)