Mladá Boleslav – Sparta 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:9 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:0 (kon.)
Zlín – Liberec 2:7 (kon.) | K. Vary – Litvínov 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Třinec 2:0 (kon.)
Berani Zlín
2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 28.09.2018, 17:00Tipsport extraliga • 5. kolo

Zápas končí vysokým vítězstvím hostů. Liberec nedopustil ve třetí částí žádné drama a naopak pokračoval v navyšování své dnešní gólové statistiky. Bílí Tygři tak zaslouženě berou z dnešního zápasu tři body a přeskakují svého soupeře v tabulce. (19:42:14)

Nejlepší hráči dnešního utkání:

Zlín: Pavel Kubiš
    Liberec: Michal Bulíř

59:27 Michal BULÍŘ - 2:7

59:27
    Liberec právě vstřelil branku!
    Gól platí, Liberec využívá přesilovku a vede už 7:2! Uspěšným střelcem je MICHAL BULÍŘ, pro něhož je to už třetí trefa v utkání. Asistence: Marek Kvapil a Radan Lenc.

59:27
    Hosté dostali puk do sítě, rozhodčí však ještě řeší s kolegy u videa, zda se tak stalo dovoleným způsobem. Gól totiž zřejmě padl po zásahu bruslí.

59:05
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Edgars Kulda – 2 min., podrážení).

58:38
    Hosté drží puk na svých hokejkách. Jestliže Zlín ještě pomýšlel na hokejový zázrak, tak i tyto sny vezmou brzy za své.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. V tuto chvíli už také můžeme říct, že téměř určitě také poslední dvě minuty celého zápasu.

Dnešnímu zápasu přihlíží na tribunách celkem 3852 diváků.

57:49
    Redenbach tvrdou ranou ze strany prověřil Sedláčka, ten kryje puk lapačkou. Ve stejné chvíli se vrací na led vyloučený Kubiš. Zlín hraje v plném počtu.

57:43
    Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

56:55
    Fryšara díky aktivnímu napadání na útočné modré získal kotouč.

56:16
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

55:49
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Kubiš – 2 min., sekání).

55:49
    Domácí bojovali dost odhodlaně na brankovišti, což se samozřejmě nelíbilo libereckým obráncům. Po odpískání se proto strhla drobná šarvátka. Rozhodčí bude vylučovat, domácí Kubiš si však vysloužil ovace publika.

54:58
    Vhazování v útočném pásmu Zlínští zvládli a staví se do přesilovkového rozestavení.

54:16
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).

52:49
    Domácí brankář teď zřejmě trochu podcenil přihrávku na spoluhráče a zpoza branky poslal puk přímo na hokejku Valského. Liberecký forward jej okamžitě vratil zpět na branku, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 24. Kubiš (Freibergs, Fořt), 49. E. Kulda – 2. Bulíř, 22. M. Kvapil (Valský), 35. L. Hudáček (Derner), 38. Bulíř (Lakatoš, Ordoš), 48. Lenc, 52. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok), 60. Bulíř (M. Kvapil, Lenc)

Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Žižka (C), Řezníček, Valenta, Matějíček, M. Novotný – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Poletín, Karafiát, J. Ondráček – Goiš, Fryšara, Werbik – Václavek, P. Sedláček, Popelka.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (C), L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř (A), Lenc – Ordoš, Redenbach, Valský – J. Vlach, Lakatoš, Teplý – Jeník.

Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Bryška, Lederer