Dukla Praha – Zlín 1:1 (kon.) | Příbram – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Slovácko – Opava 0:2 (kon.)
Liberec – Olomouc 3:0 (kon.)
FK Příbram
3:0 (1:0)
FK Mladá Boleslav
Sobota 29.09.2018, 17:00 • Na Litavce, Příbram • FORTUNA:LIGA • 10. kolo

Nejlepší střelec Mladé Boleslavi Nikolaj Komličenko sice opět skóroval, jenže tentokrát do špatné sítě, když si vstřelil krátce po přestávce vlastní branku, a vzhledem k tomu, že se v polovině prvního poločasu prosadil Antonín Fantiš, Příbram vedla nad Boleslaví dvoubrankovým rozdílem. Nutno ovšem dodat, že po poločase mohlo být skóre vyrovnané, jenže hostům zřejmě byla upřena krátce před přestávkou penalta. Příbram byla během prvního poločasu výrazně lepší, stejně jako po přestávce, a vrátila se po porážce v Karviné zpět na vítěznou dráhu, zatímco Mladá Boleslav nedokázala odčinit brzké vyřazení z ligového poháru. Konečný výsledek. 1.FK Příbram 3 FK Mladá Boleslav 0. (18:59:26)

90+3

90+3
    A ještě jednou Nikolaj Komličenko, který krásnou střelou zpoza šestnáctky těsně minul pravý horní roh brány!

90+2
    Nikolaj Komličenko byl zřejmě hráčem, který se po pěkném pasu z pravého křídla dostal do zakončení, a míč skončil na břevnu! Milan Švenger poté odražený míč lapil.

90+1
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.

90
    Nikolaj Komličenko v závěru utkání viděl žlutou kartu poté, co ve středovém kruhu nepříjemně fauloval Filipa Hlúpika.

89
    Slunce nad stadionem už dávno zapadlo a za chvíli zapadnou i hráči Mladé Boleslavi, kteří dnes podali nemastný neslaný výkon, na čemž se shoduje většina přítomných.

88
    Utkání se odehrává na polovině Příbrami, která čeká na další smrtící protiútok. Podaří se hostům vstřelit alespoň čestný gól?

87
    Mladá Boleslav má dnes v sestavě svého nejlepšího střelce, zatímco Příbram nikoliv, jenže i v nepřítomnosti Miroslava Slepičky příbramští vedou v závěru zápasu nad hosty rozdílem třídy.

86
    Lukáš Pauschek z pravého křídla poslal do šestnáctky parádní centr, jenže Nikolaj Komličenko na něj ani přes svůj vysový výsokok nedoskočil a Milan Švenger stáhl míč ze vzduchu do svých rukavic.

85
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Radek Voltr.

84
    Mladá Boleslav se málem dostala u levé tyče ke střele, Milan Švenger ale včas vyběhl z brány a míč odvrátil.
    82. Antonín FANTIŠ - 3:0

82
    Příbram právě vstřelila branku!
    ANTONÍN FANTIŠ po brance na 3:0 a návratu do středového kruhu pro štěstí pohladil hlavu Jana Rezka, který mu po parádním protiútoku Příbrami a kolmé přihrávce adresoval od pravého rohového praporku parádní centr, na nějž si na vzdálenější levé tyči naběhl a z blízkosti hlavou poslal míč do sítě – 3:0! Asistence: Jan Rezek.

81
    Příbram rozehrála rohový kop nakrátko a Emmanuel Antwi od levé postranní čáry poslal do šestnáctky vysokou svíci, kterou sfoukl po výběhu z brány Jan Šeda, když míč stáhl do rukou.
    80. Dělovku Skácela vyrazil Šeda na roh

80
    Antonín Fantiš přenesl hru z pravého křídla doleva a Rudolf Skácel napřáhl na levé straně pokutového území k prudké střele mířící pod břevno, kterou Jan Šeda volejbalovým zákrokem vyrazil na rohový kop!

Tomáš Reiner

Hledáme zpravodaje pro tým FK Příbram. Více informací zde.

Branky: 22. Fantiš (Mingazov), 49. Květ, 82. Fantiš (Jan Rezek)

Karty:   32. Květ (PRI), 72. Jan Rezek (PRI) – 33. Pauschek (MBL), 90. Komličenko (MBL)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:6.
    FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Hlúpik, Květ (78. Kilián), Průcha, Antwi – Mingazov (65. Jan Rezek) – Fantiš (85. Voltr).
    Náhradníci: Kočí – Kodr, Jan Rezek, Kilián, Keita, Pejša, Voltr.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš (76. Dan. Novák) – Jaroslav Diviš (46. Džafić), Takács, Přikryl, Mareš (46. Matějovský), Ladra – Komličenko.
    Náhradníci: Kamenár – Matějovský, Kateřiňák, Dan. Novák, Král, Křapka, Džafić.

Rozhodčí: Jan Jílek. Asistenti: Petr Blažej, Petr Kotalík. Čtvrtý rozhodčí: Jiří Houdek