Čerepovec – Nižněkamsk 3:4 (po pr.) | Jaroslavl – N.Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.) | Dynamo Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Soči – Petrohrad 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:3 (po pr.)
Severstal Čerepovec
3:4 (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 04.10.2018, 18:00 • Ice Palace • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:36:09)

Je konec. Nižněkamsk nakonec dokázal urvat vítězství v prodloužení a vyhrál 4:3.
    O jedinou branku v první třetině se postaral už v 5. minutě Damir Šaripzjanov, který střelou z levé strany překonal Furcha, kterému puk prošel mezi betony.
    Ve 35. minutě vypálil na bránu Padakin, ale následně Furch vyrazil kotouč do jízdy Galimova, který tak vsítil branku.
    Ve třetí periodě se děly velké věci, když ve 41. minutě zvýšil vedení na tři branky Nestrašil. Ale o minutu později snížil Vovčenko, o další minutu se trefil i Kuljaš a ve 44. minutě srovnal stav utkání Vasiljev. Naprosto neuvěřitelný zkrat v obraně Nižněkamsku. Poté branka nepadla a šlo se do prodloužení
    V prodloužení se po minutě a pěti vteřinách prosadil Nättinen a rozhodl o výhře hostů.

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto a Neftěchimik vítězí! JOONAS NÄTTINEN předvedl skvělou techniku, když se dostal z pravé strany až před bránu a následně bekhendem zakončil pod horní tyč!

60:37
    Zach Boychuk se ocitl v šanci, ovšem s jeho střelou bekhendem si poradil Ilja Ježov.

60:01

Prodloužení začne přibližně ve 20:28.

Ve třetí periodě se děly velké věci, ale vítěze jsme se nedočkali a tak následuje prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Domácí se snažili něco vymyslet, ale následně ztratili kotouč.

59:06
    Opět je hra přerušena a následuje buly ve středním pásmu.

58:32
    Posléze se domácí dostali ke střele, ale s tou si hostující brankář poradil.

58:09
    Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště na polovině Nižněkamsku.

57:36
    Už to vypadá, že se pomalu půjde do prodloužení, jelikož se nyní hraje hlavně u mantinelů.

56:47
    Nižněkamsk je i tentokrát nacpaný v pásmu soupeře, ovšem nic velkého z toho zatím nebylo.

56:30

55:18
    Hosté zatím dobře kombinují v útočném pásmu, ale chybí střely na bránu.

53:30
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arturs Kulda – 2 min., podrážení).

53:30
    Poté to zkusil Joonas Nättinen, ale s jeho pokusem si Dominik Furch poradil bez problémů.

53:15
    Neftěchimik se nyní dostal dopředu, ale ve třetí třetině, až na brzký gól nepředvádí dobrou hru.

52:24

51:30
    Tentokrát už gól po pár vteřinách přesilové hry nepadl, ale Čerepovec je stále u kotouče v útočné třetině.

50:24
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., hákování).

50:00
    Je před námi posledních deset minut bláznivé třetí třetiny a stav je zatím srovnán 3:3.

48:59
    Nižněkamsk se sice dostal do útočného pásma, ale nic velkého z toho nebylo.

47:55
    Nyní se domácí provinili ofsajdem a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

46:58
    Severstal se opět dostal do zakončení, ale Ilja Ježov byl připraven a poradil si s touto střelou.

45:48
    Čerepovec dál pokračuje v tlaku a ve třetí třetině je to naprosto jiný tým.

45:43
    43:47 Valerij VASILJEV - 3:3

43:47
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Je to gól a je vyrovnáno! Tohle je naprosto neuvěřitelná a bláznivá třetí třetina, ve které Čerepovec během dvou a půl minut vstřelil tři branky. VALERIJ VASILJEV dostal přihrávku od Vovčenka na pravou stranu, odkud vypálil tvrdou střelu, která prošla za záda Ježova! Domácí tak po čtyřech vteřinách využívají přesilovou hru 5 na 3. Asistence: Daniil Vovčenko a Konstantin Kornějev.

43:43
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., vysoká hůl).
    42:33 Denis KULJAŠ - 2:3

42:33
    DENIS KULJAŠ vypálil z pravé strany krátce po buly přesně do pravé šibenice a snižuje na rozdíl jediné branky! Čerepovec tak po třech vteřinách využívá přesilovou hru. Asistence: Oleg Jašin.

42:30
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., krosček).
    41:29 Daniil VOVČENKO - 1:3

41:29
    DANIIL VOVČENKO se dostal s pukem do útočného pásma a následně střelou zápěstím překonal hostujícího gólmana a dává naději domácímu týmu. Asistence: Alexandr Ščerbina.
    40:37 Andrej NESTRAŠIL - 0:3

40:37
    Hosté dávají už třetí branku! ANDREJ NESTRAŠIL se dostal k dorážce na pravé straně a prudkou střelou překonal brankáře Furcha. Asistence: Joonas Nättinen a Juuso Puustinen.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:45.

Druhá dvacetiminutovka je u konce a Nižněkamsk zvýšil vedení na dvě branky. V této třetině jsme se dočkali velkého množství faulů, ale taky branky. Ve 35. minutě vypálil na bránu Padakin, ale následně Furch vyrazil kotouč do jízdy Galimova, který tak vsítil branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:28
    Už pátého faulu se dopustil Severstal v této třetině a výkon domácích je velmi špatný.

38:54

37:25
    Furch si připisuje další důležitý zákrok. Hra Čerepovce je ovšem ve druhé periodě velmi bídná.

36:48
    Čerepovec se nyní snaží něco vymyslet, ovšem ke střele se v pásmu soupeře nedostal.
    34:29 Emil GALIMOV - 0:2

34:29
    Hosté dávají druhou branku! Padakin se dostal ke střele, kterou Furch si vyrazil, ale jen do cesty EMILA GALIMOVA, který dorazil kotouč do sítě. Asistence: Pavel Padakin.

33:53
    Posléze se dopředu dostal Nižněkamsk, ale následná střela skončila pouze v moci brankáře Dominika Furcha.

33:15
    Čerepovec se dostal do velké šance, ovšem domácí hráč neproměnil svůj únik v branku!

32:25
    Hosté dál pokračují ve velkém tlaku, ale následnou střelu chytil Dominik Furch.

32:04

31:36
    Nižněkamsk sice má přesilovou hru, ovšem v bráně domácích je Dominik Furch, který zatím drží svůj tým nad vodou.

30:04
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., napadení).

29:18
    Momentálně nemá hra absolutně žádné tempo, jelikož je stále přerušovaná.

28:44
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Zach Boychuk – 2 min., vysoká hůl).

28:28
    Ovšem s následnou střelou si poradil český brankář Dominik Furch.

28:15
    Nyní mají hosté minutou přesilovku 5 na 4 a mohou zvýšit vedení.

27:58

27:40
    Nyní se hra kouskuje, jelikož bylo plno vyloučení.

27:06
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ivan Zacharčuk – 2 min., držení).

26:18
    Nyní se hraje přesilovka 4 na 3 a Čerepovec tak může srovnat stav utkání.

25:58
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., podrážení).

25:25
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., hákování).

25:08
    Čerepovec nyní drží kotouč v útočné třetině, ale následná střela od modré letěla vedle brány Ježova.

24:33
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., nedovolené bránění).

22:52
    Opět se hraje ve třetině domácích a Dominik Furch tak musí být stále ve střehu.

21:57
    Nyní se bojuje u mantinelu na polovině Čerepovce.

21:07
    Dominik Furch byl připraven a chytil tak kotouč do lapačky. Následuje buly před jeho bránou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Po první třetině vede Nižněkamsk 1:0. O jedinou branku se zatím postaral už v 5. minutě Damir Šaripzjanov, který střelou z levé strany překonal Furcha, kterému puk prošel mezi betony. Čerepovec měl poté dvě přesilové hry, ovšem ani jedna nebyla nějak dobře zahraná a domácí si nevypracovali žádnou vážnější šanci.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30

18:44
    Ovšem ani tato přesilovka Čerepovce není nijak dobrá a hraje se převážně ve středu hrací plochy.

18:03
    Severstal už je opět natlačený v přesilové hře v pásmu Nižněkamsku.

17:30
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., sekání).

17:27
    Dominik Furch byl opět připraven proti střele zpoza mezikruží.

16:21

16:02
    Domácím se nedaří vystřelit na bránu, jelikož obrana Neftěchimiku skvěle blokuje střely.

15:12
    Čerepovec je v přesilové hře nebezpečný, ovšem ani tentokrát nemusel Ilja Ježov zasahovat.

14:21
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Bogdan Jakimov – 2 min., podrážení).

13:25
    Domácí se nyní snaží něco vymyslet ve třetině soupeře, ale následná střela letěla těsně vedle pravé tyče.

12:14
    A opět to byl Dominik Furch, který předvedl další zákrok po střele z pravé strany.

11:49
    Poté už musel hostující brankář Ilja Ježov zasahovat, což se mu povedlo na jedničku a skryl kotouč pod lapačkou.

11:12
    Nyní se Čerepovec sice dostal do útočného pásma, ale tam se zatím nedostal k nějaké střele na bránu.

10:05
    Opět to byl Dominik Furch, který předvedl další velice dobrý zákrok a podržel tak svůj tým!

09:43
    Posléze musel být hostující brankář ve střehu, jelikož přišla další střela na jeho svatyni.

09:24
    Domácí vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a následuje tak další buly před bránou Furcha.

08:30

07:51
    Posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a na chvíli se tak vyprostili z tlaku.

07:15
    Neftěchimik nyní má přesilovou hru a drží soupeře v jeho pásmu, ovšem zatím nepřišla střela na bránu Furcha.

06:30
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Oleg Jašin – 2 min., podrážení).

05:12
    Nizněkamsk dál pokračuje v tlaku, ale následné střely letěly pouze vedle brány Dominika Furcha.
    04:22 Damir ŠARIPZJANOV - 0:1

04:22
    Hosté jdou do vedení! DAMIR ŠARIPZJANOV vypálil z levé strany přesně mezi betony Dominika Furcha a otevřel tak brankový účet v dnešním zápase. Bez asistence.

03:12
    Utkání je zatím velmi vyrovnané a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

01:58
    Dominik Furch byl připraven a poradil si tak s pokusem z pravé strany.

00:48
    Domácí se dostali ke střele, ovšem ta nakonec skončila jen vedle brány.

00:01

Severstal Čerepovec: Furch (Magarilov) – A. Kulda, Kuljaš, V. Vasiljev, Kornějev, Kalašnikov, Al. Makarov, Kudako, Syčuškin – Jašin, Ashton, Boychuk – Geraskin, Trubačjov (A), Vovčenko – Ščerbina, Bumagin, Rybin (C) – Monachov, I. Zacharčuk, Karlin.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Timašov, Ogurcov, Bryncev, Šaripzjanov (A), Volgin, Semjonov – Jo. Nättinen, Nestrašil (A), Puustinen – E. Galimov (C), P. Kulikov, Padakin – Chajrullin, Jakimov, Šiksatdarov – Šafigullin, Zdunov, Arkalov.

Rozhodčí: Alexei Ravodin, Alexander Sergeyev – Alexander Sadovnikov, Ivan Sazonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Čerepovec se aktuálně nachází v Západní konferenci na devátém míst s devíti body a skóre 20:38. V posledním zápase zavítal do Čeljabinsku. Už v 8. minutě poslal domácí do vedení v přesilovce Szczechura. Ve 13. minutě srovnal Vovčenko. Následně padla branka až v 55. minutě, kterou vstřelili domácí Bailen opět z přesilovky a Čeljabinsk vyhrál 2:1.
    Nižněkamsk se momentálně nachází na osmé příčce se třinácti body a skóre 25:29. V posledním zápase zavítal do Jaroslavle. Už v 9. minutě poslal hosty do vedení Puustinen. Ve 14. minutě přišlo srovnání a ve 26. minutě Jaroslav vedl. Ovšem v polovině zápasu srovnal Sergejev a ve 39. minutě otočil utkání Kulikov. Ve třetí třetině přidal pojistný gól Sergejev a Neftěchimik vyhrál 4:2.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Severstal Čerepovec a Neftěchimik Nižněkamsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala před deseti měsíci na ledě Čerepovce, který vyhrál jasně 5:2. Nyní se opět bude hrát v Ice Palace v Čerepovci, který nabídne kapacitu pro 6 064 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 42. Vovčenko (Ščerbina), 43. Kuljaš (Jašin), 44. V. Vasiljev (Vovčenko, Kornějev) – 5. Šaripzjanov, 35. E. Galimov (Padakin), 41. Nestrašil (Jo. Nättinen, Puustinen), 62. Jo. Nättinen