Čerepovec – Nižněkamsk 3:4 (po pr.) | Jaroslavl – N.Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.) | Dynamo M. – Kazaň 1:2 (kon.)
Soči – Petrohrad 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:3 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Lokomotiv Jaroslavl
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 04.10.2018, 18:05 • Arena 2000 • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
  Nikolaj KOVALENKO - 4:3
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
  Autorem vítězné branky je NIKOLAJ KOVALENKO.
   
  63:10
  Třetí veliká šance Averina, ani napotřetí ale v prodloužení neuspěl. Jako by mu nebylo přáno, tentokrát po ledě minul prázdnou branku.
   
  62:40
  Alexejev a jeho sebevědomý průnik až do zakončení. Byl sám proti gólmanovi Torpeda, ale střelou zápěstím ho trefil jen do výstroje. Následuje nové buly.
   
  61:18
  Výborná individuální akce, kterou po pravé straně předvedl Averin. Pak dokonce dorážel vlastní střelu i nahrávku spoluhráče, ale pokaždé trefil jen výstroj brankáře.
  59:53 Andy MIELE - 3:3
   
  59:53
  Torpedo právě vstřelilo branku!
  Na poslední chvíli, ale přeci jen to Torpedo stihlo. Teď domácí smutní, protože byli blízko výhře v základní hrací době. Jenže Galuzin na poslední chvíli předložil nahrávku před brankoviště ANDYMU MIELEMU, který překvapil Konovalova zakončením k tyči. Půjdeme tedy do prodloužení. Asistence: Vladimir Galuzin, Denis Paršin.
   
  59:14
  Branka hostů je prázdná a Nižnij Novgorod to zkouší se šesti muži v poli.
   
  53:35
  Za vyhození puku mimo hrací plochu rozhodčí vylučují domácího Brandona Kozuna. Možná jedna z posledních možností, jak se hosté mohou pokusit o vyrovnání stavu.
  48:08 Daniil APALKOV - 3:2
   
  48:08
  Jaroslavl právě vstřelila branku!
  Už to sice nebylo v přesilové hře, ale Lokomotiv se přeci jen prosazuje. Z poměrně nečekané situace. Opět byl u branky domácích Brandon Kozun. Ten totiž nabral puk u modré čáry na hokejku a nahodil ho do brankoviště. Tam stál na teč připravený DANIIL APALKOV, jenž zaskočil Tichomirova a skóroval. Hodně důležitá trefa, může být klidně rozhodující. Asistence: Brandon Kozun, Andrej Loktionov.
   
  46:01
  Michail Orlov si jde sednout na dvě minuty za držení. Takže pro změnu přesilovka pro Lokomotiv.
   
  42:30
  Nejprve to tak nevypadalo, ale je tu přeci jen trest. Půjde ho pykat domácí hokejista Denis Alexejev. Ten totiž hned po vhazování trefil soupeře vysokou hokejkou do obličeje a musí pykat.
   
  41:21
  Jurtajkin ale projel hostující obranou jako horký nůž máslem. Udělal si mezi kruhy dostatek prostor na střelu. Tu také vyslal, ale trefil jen připraveného soupeřova gólmana.
  38:05 Brandon KOZUN - 2:2
   
  38:05
  Jaroslavl právě vstřelila branku!
  Krásná ukázka, jak lze v hokeji za pár chvil ztratit vedení o dvě branky. Přesně to se nyní stalo Torpedu. To tak dlouho útočilo a útočilo, až úplně zapomnělo na zadní vrátka. Dopředu pak samotný ujel BRANDON KOZUN, který se nemýlil a pověsil kotouč pod horní tyčku. Začínáme tedy od začátku, zápas je plně otevřený. Asistence: Jakub Nakládal, Andrej Loktionov.
  34:45 Jegor AVERIN - 1:2
   
  34:45
  Jaroslavl právě vstřelila branku!
  Tentokrát už se Lokomotiv snížení dočkal. A na prvním domácí gólu má velkou zásluhu Kutuzov. Byl to právě tenhle obránce, který ze středního pásma kotouč zavezl až na pravý kruh. Odtud už skvěle našel volného JEGOR AVERINA. Střelec branky měl poměrně snadnou pozici, protože gólman Tichomirov se nestíhal přesunout ke druhé tyči. A vypadá to tedy, že nás bude čekat výsledkové drama. Asistence: Alexander Kutuzov.
   
  29:59
  Dnes je to jeden trest za podrážení za druhým. Tentokrát bude nucen strávit dvě minut za katrem domácí Iljenko. Opět tedy přesilovka pro Nižnij Novgorod.
   
  29:10
  Moc ale nechybělo a mohla tu být pro změnu trefa domácích. Alexejev ale promáchl před polovinou prázdné klece Torpeda. Teď měl Tichomirov velké štěstí.
  27:23 Denis PARŠIN - 0:2
   
  27:23
  Torpedo právě vstřelilo branku!
  Hosté měli hrát přesilovku, ale nakonec ji hrát nebudou. Proč? Využili totiž ponechanou výhodu. Chvíli Torpedo kombinovalo v útočném pásmu, až se mu podařilo uvolnit za mezikružím DENISE PARŠINA. Ten zakličkoval, zamířil a zápěstím pověsil kotouč pod víko domácí klece. Tohle už začínají být mnohem vážnější komplikace pro Lokomotiv Jaroslavl. Asistence: Denis Barancev.
   
  19:15
  Uvidíme ale ještě jedno vyloučení, poprvé na domácí straně. Opět za podrážení, pykat za kat půjde Averin. Ukázat se v početní výhodě tedy může Torpedo.
   
  16:16
  Je tu další možnost přesilové hry pro domácí. Dvě minuty za podrážení inkasuje hostující hráč Philip Holm. Ideální možnost pro Jaroslavl vyrovnat.
   
  11:36
  Kontiola se zjevil sám mezi kruhy, ale když vypálil zápěstím, trefil přesně prostředek brány, kde byl připravení Tichomirov.
  08:52 Denis BARANCEV - 0:1
   
  08:52
  Torpedo právě vstřelilo branku!
  Tak to je hodně studená sprcha pro domácí. Předchozí vyhození na zakázané uvolnění nakonec Jaroslav pořádně mrzí. Torpedo totiž vyhrálo vhazování v útočném pásmu. Na modré čáře vůbec na nic nečekal DENIS BARANCEV, který se napřáhl, vypálil a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Včetně brankáře Konovalova. Teď bude muset Lokomotiv dohánět. Asistence: Dmitrij Sjomin, Damir Žafjarov.
   
  03:06
  Chyba při vlastní přesilovce, která málem stála Jaroslavl velké trable. Jeden z útočníků Torpeda se zjevil sám před Konovalem a moc nechybělo, aby ho po ledě překonal.
   
  02:05
  Máme tu první vyloučení zápasu. Přesilovku si zahraje Dmitrij Korobov, protože podrazil protihráče a musí za to pykat. Tak uvidíme, co Lokomotiv ukáže.

  Martin Schwarz

  Branky a nahrávky: 35. Averin (Kutuzov), 39. Kozun (Nakládal, Loktionov), 49. Apalkov (Kozun, Loktionov), rozh. náj. Kovalenko – 9. Barancev (D. Sjomin, Žafjarov), 28. Paršin (Barancev), 60. Miele (Galuzin, Paršin)

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Vladimir Galuzin (NNO)
  1:0   Petri Kontiola (JAR)
  2. série:
  1:0   Denis Paršin (NNO)
  1:0   Brandon Kozun (JAR)
  3. série:
  1:0   Damir Žafjarov (NNO)
  1:0   Andrej Loktionov (JAR)
  4. série:
  1:0   Anton Šenfeld (NNO)
  2:0   Nikolaj Kovalenko (JAR)


  Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kronwall, M. Osipov, Kutuzov, Averin – Kozun, Kontiola, Loktionov – Iljenko, Jurtajkin, Alexejev – Averin, Sannikov, Kraskovskij – Ivanov, Kajumov, Apalkov – Kovalenko.
  Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Orlov, Barancev, Holm, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev, Ogijenko – Varnakov, Galuzin, Paršin – Sabolič, Miele, Calof – D. Sjomin, Šenfeld, Žafjarov – D. Iljin, Setdikov, Verjajev – Urakov.

  Rozhodčí: Gašilov, Vasiljev – Gorděnko, Sysujev

  Diváci: 7500