HC Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 5:1 (kon.)
HC Litvínov
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 04.10.2018, 17:00 • ZS Ivana Hlinky • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Litvínov

Litvínovští junioři se po osmi zápasech DHL Extraligy drží na třetím místě za Plzní a Chomutovem, na které ztrácí shodně jeden bod. Po sérii čtyř výher černožlutí naposledy prohráli 6:3 na ledě Chomutova, se kterým ztratili v letošní sezoně v obou vzájemných zápasech. Tým bodově vede útočník Přemysl Svoboda se svými 11 kanadskými body, nelze však opomenout kapitána Dana Bartoše, který vede tabulku střelců s 8 vstřelenými brankami.

Poslední tři zápasy:
    Kladno – Litvínov 2:5
    Litvínov – Plzeň 3:1
    Chomutov – Litvínov 6:3

Sestava v posledním utkání: Zajíček (Pejsar) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Havlík – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, P. Svoboda

Vary se ve vyrovnané skupině A nachází na posledním místě se ztrátou 2 bodů na Kladno. Výkony týmu jsou v letošní sezoně jako na houpačce, z posledních tří zápasů mají ale Vary jen 2 body za výhru nad Plzní. Energii táhne hlavně asistent Radek Prošek se svými 8 asistencemi a celkovými 9 kanadskými body. Naopak nejlépe se střelecky daří Františku Klejnovi, který zaznamenal už 6 gólů.

Plzeň – Karlovy Vary 2:3 PP
    Karlovy Vary – Chomutov 2:3
    Slavia Praha – Karlovy Vary 2:0

Sestava v posledním utkání: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Cankov, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Benda, Doubek, Tureček – Záruba, Prošek, Petrov, Křehlík, Holub (C), Korčmaroš, Křemen, Jílek, Remeš

HC Litvínov: Pejsar (Zajíček) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Havlík (A) – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek (A), Svoboda.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) – Bernáth, Klejna, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček (A), Novák – Záruba, Maydl, Berčík, Prošek (A), Petrov, Křehlík, Holub (C), Černý, Křemen, Jílek, Remeš.

Rozhodčí už vyjeli na led, zápas tak za malou chvíli začne.

00:01

00:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary ihned otevírají skóre! Prošek s Klejnou vytvořili skvělou šanci pro FILIPA BERNÁTHA, který ji spolehlivě proměnil, stav utkání je tak 0:1. Asistence: František Klejna, Radek Prošek.

01:21
    Litvínovu se nedaří rozehrávka a Vary tlačí.

01:48
    Marek Havlík najel do pásma a zkusil střelu z dálky. Ta však nenadělala mnoho starostí Kašparovi.

02:45
    Puk putuje z jednoho konce hřiště na druhý, ani jeden tým ho na holi dlouho neudrží.

03:35
    Krásná individuální akce Svobody! Svojí přihrávkou však nikoho před bránou nenašel.

04:02
    Puk skončil pod hostujícím Kašparem, vhazovat se bude po jeho levé straně.

04:31
    Baláž ani Bártek si svými střelami na Kašpara nepřišli, gólman Varů obě příležitosti pokryl.

05:15
    Šarlinger naslepo nahazoval před bránu, nikdo z hráčů Litvínova však přihrávku nečekal, puk tak letí z útočného pásma.

05:40
    Kotouč u mantinelu vybojoval Jindra a nahrál Šubrtovi, který svým nahozením Kašpara nepřekvapil.

06:00
    Přízemní střelu zkusil Holub, Pejsar zasáhl betonem a tlak Energie pokračuje.

07:01
    Záruba tvrdě atakoval Bárteka. Domácí obránce se těžce zvedá z ledu, hra je přerušena.

07:15
    První přesilovka pro Litvínov, Bernáth hrál vysokou holí a oslabil svůj tým.

07:42
    Litvínov příliš dlouho kombinoval a hledal si prostor, až Energie vyhazuje puk přes všechny čáry.

08:40
    K první střele přesilovky se dostal Baláž, obrana Varů ji blokuje.

09:06
    Špatná přesilovka pro domácí, hostující brankář nemusel čelit žádné střele.

09:49
    Záruba ze středního pásma nahodil puk na Pejsara, ten ho vyrážečkou poslal do ochranné sítě a hra je přerušena.

10:19
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Kysela skvělou přihrávkou vyslal do úniku DANIELA JOUZU, který zakončil populárním "kladivem" a vyrovnává tak na 1:1. Asistence: Vojtěch Kysela, Ondřej Baláž.

11:09
    Vary málem hned odpověděly! Křemen se objevil sám před Pejsarem, domácí brankář byl však připraven.

12:00
    Litvínov je ve velkém tlaku, Havlík nahazoval a poté Bartoš nepřekonal Kašpara z bezprostřední blízkosti!

13:19
    V přečíslení 2 na 1 se Bartošovi nepovedla finální přihrávka a Vary mají puk na holi.

14:26
    Hraje se rychlý hokej, oba týmy se střídají v útoku. zatím bez větší šance.

14:58
    Zakázané uvolnění hostí, vhazovat se bude před Kašparem.

15:16
    Jouza na křídle zamíchal s pukem a vyslal zkušební střelu na brankáře hostí. Ten byl pozorný a schoval puk v lapačce.

15:29
    Ondřej Baláž podrazil Zárubu v jeho velké šanci a jde si odpykat dvě minuty na trestnou lavici.

16:10
    Dufek s Berkou zaútočili v oslabení a získávají tak aspoň cenné vteřiny pro svůj tým.

17:01
    Střelu Nováka srazil domácí obránce. Vary mají ale puk na hokejkách a dál obléhají branku domácích.

17:30

17:40
    Bartoš znovu v přečíslení nezvolil střelu místo přihrávky a obrana Energie situaci zvládla.

18:37
    Litvínovský hráč přihrál rukou, hra je tak zastavena.

18:43
    Po nahození Přibyla zakončoval zblízka bekhendem Bečík, Pejsar si připsal další zákrok.

19:30
    Vary se snažily přidat druhou branku, všechno snažení ale skončilo na dobré obraně domácích.

20:00

Vyrovnaná první třetina přinesla branku na obou stranách. Litvínov už tradičně inkasoval hned v první minutě hry, když se prosadil Bernáth. Obdržená branka domácí nakopla, což vyústilo ve vyrovnávací branku. V 11. minutě se krásnou střelou o břevno trefil Jouza, do kabin se tak jde za stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 17:45 .

20:01

20:10
    Svoboda nahrál Berkovi a ten prověřil brankáře hostí střelou z pravého kruhu.

20:44
    Maydl se po chybě v rozehrávce domácích dostal ke střele z mezikruží, Pejsar na ni byl připraven a spolehlivě ji chytá.

21:00
    Nebezpečně nahazoval Jouza, nikdo z domácích se k teči nedostal.

21:30
    Bártek vypálil od modré, jeho střela byla sražena. Nástup černožlutých do druhé třetiny je ale velkolepý, šance následuje šanci.

22:30
    Energie drží puk, Přibyl od modré pálil vedle.

23:10
    Prošek se rozjel a vystřelil z pravé strany, Pejsar střelu ramenem vyrazil mimo branku.

23:35
    Berka netrefil prázdnou branku! Po Bártekově nahození Kašpar vůbec nevěděl, kde je puk, útočník domácích ale ve stoprocentní šanci selhal.

24:18
    Záruba se od mantinelu tlačil do brány, zakončení letí ale hodně vysoko.

24:47
    Domácí špatně rozehráli a puk mají na hokejkách hokejisté ze západu Čech.

25:13
    Šarlinger od mantinelu svojí střelou pěkně vystrašil Kašpara.

25:31
    Druhá přesilovka domácích, Kořán si jde sednout za podrážení.

25:55
    Berka skvěle tečoval Jindrovo nahození od modré, hostující brankář puk musel schovat v lapačce.

26:07
    Jindra ze strany zkusil střelu zápěstím, trefil ale jen plexisklo za Kašparem.

26:45
    Vary vyhodily na domácí střídačku a vhazovat se bude před jejich klecí.

27:09
    Baláž předložil puk Jouzovi, který z levého kruhu moc starostí Kašparovi nenadělal.

27:33

27:52
    Zakázané uvolnění Energie, hra se znovu přesouvá před její branku.

27:57
    Kitzberger příklepem tvrdě vypálil od modré, další skvělý zákrok Kašpara jeho střelu zastavil.

28:25
    Dufek si skvěle stáhl puk a střelu bekhendem směřoval mezi betony, na Kašpara ale znovu nevyzrál.

28:33
    Prokop Limanovský se provinil držením a jeho tým si zahraje oslabení.

29:22
    Klejna po kombinaci pálí jen do Pejsara.

29:40
    Na druhé straně ale ujel Bartoš a jen o kousek bekhendem minul branku soupeře!

30:33

31:08
    Bartoš našel před brankou Jouzu, který ale ve vyložené šanci minul!

31:21
    Na ledě zůstal hráč Energie, hra je tak zastavena.

31:48
    Velký závar před domácí brankou! Nikdo z hostů ale puk nedokázal dopravit do branky.

32:47
    Hraje se za brankou Litvínova, Energie domácím nedovoluje rozehrát.

33:04
    Ondřej Baláž se půjde zchladit na trestnou lavici za krosček.

33:23
    Sám před Pejsarem byl David Holub, domácí brankář proti jeho střele vytáhl zákrok betonem.

34:09
    Energie je znovu ve vedení! Puk dostal po souhře Záruby s Proškem na modré čáře FRANTIŠEK KLEJNA a svým nahozením překonal domácího brankáře, který měl zakrytý výhled a nic neviděl. Asistence: Radek Prošek, Richard Záruba.

34:53
    Vary se hned tlačí do dalších šancí, Prošek pálí zblízka mimo.

35:38
    Svoboda znovu skvěle ujel, bekhendové zakončení se mu ale nepovedlo a puk končí v rohu kluziště.

35:51
    Domácí čeká další přesilovka, Bernáth si jde sednout na dvě minuty za vysokou hůl.

36:45
    Energie se osvobozuje, domácí se ke střele nedostali.

37:05
    A další vyhození puku hráčů Energie.

37:26
    Svoboda napotřetí projel celou obranou hostů, znovu však před brankou na jeho přihrávku nikdo nečekal.

37:51

38:31
    Kovačič dostal přihrávku mezi kruhy a vystřelil, bohužel pro domácí jen do Kašpara.

39:11
    Je znovu vyrovnáno! ROBERT BÁRTEK dostal na modrou čáru přihrávku a svojí střelou vymetl pavučinu pravé šibenice! Asistence: Daniel Jouza, Petr Kovačič.

39:45
    Energie se snaží útočit, další branku v této třetině už ale zřejmě nepřidá.

40:00

Druhá třetina nabídla opět vyrovnanou partii. O maličko více ze hry měli domácí, kteří neproměnili několik dobrých příležitostí. Za to je potrestal ve 35. minutě hostující Klejna, který propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Odpověď domácích přišla o pět minut později, kdy se podobným způsobem prosadil domácí Bártek. Stav utkání je tak stále vyrovnaný, 2:2.

Další třetina začne přibližně v 18:30.

40:01

40:15
    Litvínov útočí, Svoboda po stahovačce pálí do lapačky Kašpara.

40:33
    Baláž tvrdě střílel od modré, střela ale letí dost vedle branky hostí.

41:20
    Bartoš nahrál Jouzovi před branku, jehož zakončení bekhendem letí mimo.

41:35
    Sám před Pejsarem byl Záruba, svůj samostatný nájezd ale neproměnil.

42:45
    A Záruba se znovu pěkně uvolnil, jeho střela byla k jeho smůle zblokována domácí obranou.

42:57
    Domácí budou mít znovu početní výhodu, na trestnou lavici jde Bernáth za vysokou hůl.

43:16
    Vary po chvíli vyhazují puk za Pejsara.

43:45
    A znovu puk letí až za domácího brankáře.

44:23
    Bartoš chyboval na modré čáře, čehož využil DANIL PETROV, projel celé kluziště a svoje famózní vystoupení zakončil kličkou bezradnému Pejsarovi! Bez asistence.

44:23
    Oddechový čas pro domácí.

44:55

45:30
    Obrovská šance domácích! V úniku vybídl ke skórování Jindra Marka Berku, proti jehož střele vytáhl nádherný zákrok hostující Kašpar!

45:42
    Zakázané uvolnění hostí.

45:59
    Litvínovem hodně otřásla vstřelená branka, v této fázi hry kupí chyby v rozehrávce.

46:15
    Berka v podobné situaci jako předchozí znovu míjí!

46:38
    Viedemannovo nahození Kašparovi vypadlo, dorážka však nekončí za jeho zády.

47:07
    Další samostatný nájezd hostí! Klička Davida Holuba ale branku nepřinesla, Pejsar si na ní dal pozor.

48:02
    Bartoš projel hřiště a našel Jouzu, ten pálí hodně nepřesně.

48:49
    Křemen Bernátha před brankou domácích nenašel, Litvínov poté vyhazuje puk až za Kašpara a píská se zakázané uvolnění.

49:30
    Litvínov se tlačí do třetiny, většina akcí ale končí na obraně Energie.

49:41
    Zakázané uvolnění hostů.

50:10
    Viedemannovi střela nesedla a útočí Energie.

50:38
    Svoboda předložil puk Jindrovi, jeho bekhendová střela končí na betonu hostujícího Kašpara.

51:01
    Další zakázané uvolnění hostí.

51:01
    Oddechový čas pro hosty.

51:24
    Viedemann málem nešťastně srazil nahozený puk do vlastní branky!

51:49
    Hráči obou týmu zamkli rozhodčího u mantinelu a ten hru přerušuje.

51:57
    Hostující Záruba se dostal do postavení mimo hru.

52:18
    Svoboda z bezprostřední blízkosti pálí jen do Kašparova betonu!

52:42
    Bartoš zkusil překvapit brankáře z boku, trefuje jen boční síť.

53:00
    Střelu Záruby Pejsar vyrazil betonem.

53:25
    Holubovo pokus bekhendem letí vysoko nad bránu domácích.

53:54
    Další akci domácích zastavuje pozorná obrana Energie. Litvínov se mermomocí snaží vyrovnat.

54:14
    Domácím se nepovedla rozehrávka a je pískáno zakázané uvolnění.

54:26
    Následuje naopak zakázané uvolnění hostí.

54:41
    Záruba odevzdal puk a Energie střídá.

55:36
    Puk uvízl ve skrumáži v rohu, Litvínov boj o puk vyhrál a tlačí se do útoku.

55:50
    Kašpar puk schoval v lapačce, vhazovat se bude po jeho levé straně.

56:00
    Berka zkusil přízemní střelu, ani ta však nekončí v kleci hostí!

56:21
    Další velkou šanci Litvínova zahodil Jindra! Skvělý Kašpar drží svůj tým nad vodou.

56:58
    Černý to zkusil z levého kruhu, Pejsar střelu dobře viděl a bez problémů ji kryje.

57:11
    Havlíkovi puk nešikovně propadl, následnou střelu Prošek namířil příliš vysoko.

57:30
    A stejný hráč Pejsara nepřekonal ani ze strany, domácí brankář předvedl znovu skvělý zákrok.

58:01
    Gólman domácích raději podržel puk a bude se vhazovat před jeho brankou.

58:19
    Křemen podrazil Havlíka a jde si sednout na trestnou lavici. Litvínov dostal velkou šanci na vyrovnání, těsně před koncem zápasu.

58:45
    Domácí zkusí hru v šesti.

58:48
    Jejich útočné snažení ale zastavuje ofsajd.

59:21
    Berka to zkusil tvrdě z mezikruží, nepřekonal ale Kašpara!

59:42
    A domácím se to povedlo! Viedemann se Svobodou kombinovali a puk poslali komu jinému, než domácímu kapitánovi DANU BARTOŠOVI, který za pět minut dvanáct vyrovnává na 3:3! Asistence: Jakub Viedemann, Přemysl Svoboda.

60:00

Napínavá třetí třetina nakonec končí remízou a bude se hrát prodloužení. Vyrovnání zařídil 18 vteřin před koncem domácí kapitán Dan Bartoš.

60:01

60:22
    Prošek projel celé kluziště a zblízka pálí do Pejsara!

60:54
    Na druhé straně Bartoš střílí jen do hostujícího obránce.

61:51
    Ve vyrovnaném utkání vítězí domácí! PŘEMYSL SVOBODA se krásně proháčkoval až před Kašpara, kterému svojí kličkou nedal šanci a strhává vítězství na stranu Litvínova! Asistence: Marek Berka, Marek Havlík.

V tuto chvíli je to z mojí strany všechno, u dalšího onlajnu napočtenou. (19:11:03)

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 11. Jouza (Kysela, Baláž), 40. Bártek (Jouza, Kovačič), 60. Bartoš (Svoboda, Viedemann), 62. Svoboda (Berka, Havlík) – 1. Bernáth (Klejna, Prošek), 35. Klejna (Prošek, Záruba), 45. Petrov.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Klejna, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček (A), Novák – Záruba, Maydl, Berčík, Prošek (A), Petrov, Křehlík, Holub (C), Černý, Křemen, Jílek, Remeš.

Rozhodčí: Micka – Špůr, Hynek.