Jokerit – Petrohrad 2:6 (kon.) | Soči – Minsk 4:3 (po pr.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:3 (po pr.)
Dynamo Moskva
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 06.10.2018, 16:00 • Megasport Arena • KHL

Adam Polášek (Nižněkamsk) – 1 střela na branku, čas na ledě 20:27.
    Andrej Nestrašil (Nižněkamsk) – 3 střely na branku, dva hity, čas na ledě 19:40. (18:27:07)

Střely na branku po třetí třetině: 11:8.

Dynamo tedy po pěti prohrách a nepříliš dobrých výsledcích konečně boduje za dva body. Dnes bylo lepším celkem a využilo šance, které dostali. Hosté se snažili, ale proti urputně bránícími Dynamu se horko těžko prosazovali. Celkově však hra nebyla příliš pohledná pro oko diváka.

59:15
    Hra se již dohrává. Hosté v pěti s brankářem v brance a ví, že dnes na body nedosáhnou.
    58:32 Miks INDRAŠIS - 3:0

58:32
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. MIKS INDRAŠIS opět získal puk ve středním pásmu a již to nebyl následně problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Miika Koivisto.

58:13
    Další úspěšné vyhození Dynama a tlak Nižněkamsku zatím nepřichází.

57:52
    Dynamo vyhazuje puk, který míří mimo prázdnou branku.

57:40
    Po oddechovém času to již zkouší hosté v šesti hráčích v poli.

57:33
    Oddechový čas pro hosty.

56:28
    Andrej Alexejev dostával přihrávku na levou stranu a mohl zakončovat do polo odkryté branky. Nakonec jej přihrávka minula. Velká šance Dynama rozhodnout zápas.

55:50
    Dynamo už pouze nahazuje puky do pásma soupeře a ihned zahajuje forčekink.

55:26
    A zase se nám ke konci třetiny hra hodně kouskuje, nyní pravděpodobně ofsajd domácích a vhazování ve středním pásmu.

55:00
    Přesně pět minut nám zbývá konce základní části hry. Nejvyšší čas pro hosty, aby zapnuli zbytek svých sil a snažili se o dramatickou koncovku tohoto, dnes nepříliš atraktivního duelu.

54:04
    Hosté se snaží, ale mají problémy s velmi dobrým napadáním svého soupeře, který skutečně nedává svému soupeři ani trochu prostoru.

53:45
    Komerční pauza a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se Nižněkamsk měl dostávat do nějakého závěrečného tlaku.

52:18
    Po krátké periodě, kdy se hostům podařilo dostat a podržet puk v útočné třetině se Dynamo osvobozuje a vyváží puk. Následně jej přenechává soupeři v jeho obranném pásmu.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 18. Indrašis (I. Nikulin, Alexejev), 31. Kagarlickij (Šipačov), 59. Indrašis (Koivisto)

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Koivisto, I. Nikulin, Volkov, Pribylskij, J. Zajcev, Menšikov – Kagarlickij, Tarasov, Šipačov – Alexejev, Zackrisson, Indrašis – Igumnov, Brjukvin, V. Kuljomin – Muranov, Petunin, Pankratov – Zlobin.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Semjonov, Volgin, Šaripzjanov, Bryncev, Timašov, Ogurcov, Polášek, An. Sergejev – Šafigullin, Arkalov, Jakimov – Chajrullin, Šiksatdarov, P. Kulikov – Padakin, Ruohomaa, Puustinen – Jo. Nättinen, Nestrašil, Avcin.

Rozhodčí: A. Vasiljev, S. Gusev – K. Gordenko, A. Susujev