Tampa – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:5 (kon.) | Dallas – Winnipeg 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 3:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 4:5 (po pr.) | Minnesota – Vegas 1:2 (0:1 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Colorado – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:4 (kon.) | Carolina – NY Rangers 8:5 (kon.)

3. P.K. Subban (NSH) 0+2 (03:54:56)

New York Islanders sice dvakrát dokázal odpovědět na jednobrankové vedení Nashvillu, jenže Predators si v prostřední části vytvořili dvoubrankový náskok, po kterém už domácí před druhou přestávkou pouze korigovali skóre zásluhou domácího kapitána. Závěrečná třetí část žádný gól nepřinesla a svěřenci Petera Lavioletta podruhé v řadě vyhráli, zatímco Islanders poprvé prohráli. Vítězný gól hostů vstřelil dvougólový Viktor Arvidsson. Konečný výsledek zápasu. New York Islanders 3 Nashville Predators 4.

59:47
    Adam Pelech na pravém křídle prudce vypálil od modré čáry a jeho rána zasvištěla nad bránu Predators.

59:42
    Predators vyhodili puk na zakázané uvolnění a do konce zápasu už příliš mnoho sekund nezbývá.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:39
    Nashville vyhodil puk na zakázané uvolnění a Nashville si vyžádal v závěru utkání oddechový čas.

58:14
    Colton Sissons mohl stejně jako proti Rangers skórovat do prázdné brány, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale byla sražena za bránu!

58:06
    Thomas Greiss vystartoval na střídačku a Islanders zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

56:59
    Nahození Islanders z pravého křídla vyrovnávací gól nepřineslo, naděje domácích ale stále žije.

55:48
    Hra byla přerušena a v Barclays Center v New Yorku dostává prostor krátká reklamní přestávka.

55:40
    Jordan Eberle se ocitl před bránou v obrovské šanci a po nahození z pravého křídla mohl vyrovnat, Juuse Saros ale lapačkou fantasticky puk vytáhl mimo!

54:23
    Do konce zápasu už příliš mnoho času nezbývá a Islanders zřejmě zkusí odvolat brankáře, ale nepředbíhejme. Nashville vede nad Islanders 4:3.

52:23
    Islanders dvakrát nahodili puk od modré čáry nebezpečně před bránu Juuseho Sarose, brankář Predators ale ani v jednom případě zasahovat nemusel.

50:46
    Viktor Arvidsson před bránou nebezpečně tečoval nahození od modré čáry, Thomas Greiss byl ale opět připraven a puk vyrazil mimo tři tyče své brány.

50:27
    Vyloučení Filip Forsberg a Jordan Eberle už jsou zpět na ledě a oba týmy hrají po krátké přestávce v plném počtu.

50:13
    Roman Josi vystřelil od modré čáry a Thomas Greiss jeho pokus ukryl v lapačce. Komerční přestávka.

48:16
    Filip Forsberg se střetl ve středním pásmu u hrazení s Jordanem Eberlem a oba borci byli vyloučeni shodně na dvě minuty za sekání. Hra 4 na 4.

47:40
    Anders Lee se v levém kruhu dobře otáčel s pukem, nakonec se ale do zakončení nedostal.

46:35
    Dnešní utkání sleduje 12163 diváků.

46:17
    Nashville se ocitl v postavení mimo hru a za jeho jednobrankového vedení následuje komerční přestávka.

46:01
    Vyloučený Kyle Turris je zpět na ledě a oba týmy hrají po dramatických okamžicích v plném počtu.

45:29
    Nick Leddy na levém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil v náručí Juuseho Sarose, stejně jako o pár sekund později pokus jednoho z jeho spoluhráčů.

44:21
    Leo Komarov naskočil na led a Islanders se pokusí během zkrácené přesilové hry potřetí v zápase vyrovnat.

44:01
    Casey Cizikas si z pravého křídla sjížděl v oslabení před bránu a v kruhu pro vhazování ho zezadu podrazil Kyle Turris, který byl vyloučen na dvě minuty za podržení. Hra bude pokračovat ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra Islanders.

43:11
    Thomas Greiss si snadno poradil se střelou Predators z pravého kruhu pro vhazování a podržel puk.

42:21
    Leo Komarov byl vyloučen na dvě minuty za držení a Nashville si zahraje v třetí části první přesilovou hru.

42:02
    Johnny Boychuk na pravém křídle po zpětné přihrávce podél hrazení napřáhl od modré čáry bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která skončila v lapačce Juuseho Sarose! Brankářovi Predators sice puk vypadl, poté ho ale rychle zmrazil.

40:52
    Anthony Beauvillier vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Juuse Saros puk po snadném zákroku podržel. První zákrok brankáře Preds ve třetí části.

40:01
    V Barclays Center začala závěrečná třetí třetina, do které Predators vstupují s těsným vedením 4:3.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 3:04.

Islanders krátce po přestávce dokázali podruhé v zápase vyrovnat, když se skvělou tečí prosadil Valtteri Filppula, jenže Predators se vrátili do vedení a navíc ho poprvé dokázali pojistit. Na góly Craiga Smithe a Viktora Arvidssona ovšem odpověděl v domácím dresu během přesilové hry Anders Lee. Po druhé třetině. New York Islanders 3 Nashville Predators 4.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:31 Anders LEE - 3:4

39:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    Mathew Barzal na levém křídle v blízkosti modré čáry uvnitř útočného pásma zamíchal s pukem a krásnou diagonální přihrávkou našel v pravém kruhu Joshe Baileyho, který ho bez přípravy poslal do mezikruží, kde se puk od pravé brusle ANDERSE LEEHO odrážel k pravé tyči a Juuse Saros skvěle zasáhl levým betonem, proti následné dorážce kapitána Islanders už byl ale bezmocný! Islanders využili přesilovou hru a snížili. Asistence: Josh Bailey a Mathew Barzal.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:56
    Anders Lee se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jeho bekhendové zakončení ale gólem neskončilo! Juuse Saros zřejmě pravým betonem puk vyrazil.

38:36
    Zac Rinaldo dostal dvě minuty za podražení a Islanders se mohou vrátit do zápasu během přesilové hry.
    36:42 Viktor ARVIDSSON - 2:4

36:42
    Nashville právě vstřelil branku!
    Ryan Johansen na pravém křídle podél hrazení zavezl puk do útočného pásma, protáhl se kolem Thomase Hickeyho a parádní zpětnou bekhendovou přihrávkou z nulového úhlu oslovil VIKTORA ARVIDSSONA, který rychlou střelou zápěstím těsně nad ledem zamířil ke vzdálenější levé tyči! Predators poprvé vedou o dva góly. Asistence: Ryan Johansen a Anthony Bitetto.

35:23
    Roman Josi si nebezpečně najel před bránu na přihrávku z levého křídla, Thomas Greiss ale puk dokázal vyrazit!

34:28
    Juuse Saros zastavil volný kotouč pod lapačkou a po přerušení následuje reklamní přestávka.
    33:30 Craig SMITH - 2:3

33:30
    Kyle Turris si na levém křídle najel na krásnou diagonální přihrávku od Ryana Ellise ze středového kruhu a po zavezení puku do útočného pásma a jeho pěkném zaseknutí v mezikruží oslovil najíždějícího CRAIGA SMITHE, který krásnou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány nad lapačkou brankáře Thomase Greisse! Asistence: Kyle Turris a Ryan Ellis.

33:15
    Svižná pasáž hry, během které se Islanders dostali v rychlém sledu ke třem střelám, skončila a hra byla přerušena. Juuse Saros potřetí zatím neinkasoval.

31:16
    Mathew Barzal na pravém křídle vystřelil z vrcholu kruhu pro vhazování a puk skončil v lapačce Juuseho Sarose.

30:18
    Anders Lee se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže ani natřikrát nedokázal puk propasírovat do sítě! Juuse Saros podržel Predators a prostor dostává reklamní přestávka.

29:28
    Ryan Pulock po zpětné přihrávce na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, jeho rána bez přípravy ale na Juuseho Sarose neprošla.

28:02
    Adam Pelech si najel v pravém kruhu na krásnou přihrávku z levého křídla a bez přípravy vypálil, Juuse Saros se ale přesunul a puk podržel ve svém náručí.

27:31
    Filip Forsberg na levém křídle vystřelil z úhlu a Thomas Greiss zřejmě pravým ramenem puk vyrazil mimo.

26:47
    Zac Rinaldo se dostal v levém kruhu ke střele, která se stala snadnou kořistí Thomase Greisse.

26:24
    Hra byla přerušena a v Barclays Center za stavu 2:2 dostává prostor krátká reklamní přestávka.

25:28
    Vyloučený Viktor Arvidsson se vrátil zpět na led a o deset sekund později přišla střela Islanders z levého kruhu pro vhazování, kterou Juuse Saros zastavil.

24:45
    Anthony Beauvillier vypálil tvrdě z pravého kruhu pro vhazování, Juuse Saros byl ale na přední tyči připraven.

23:08
    Viktor Arvidsson dostal dvě minuty za podražení a Islanders ihned po gólu hrají přesilovou hru.
    22:46 Valtteri FILPPULA - 2:2

22:46
    Tanner Fritz před bránou na úrovni horní tyče parádně sklepl nahození Lucy Sbisy od modré čáry k levé tyči vedle pravého betonu Juuseho Sarose a Islanders se krátce po přestávce podruhé podařilo vyrovnat, gól byl ale nakonec připsán VALTTERIMU FILPPULOVI! Je vyrovnáno na 2:2. Asistence: Tanner Fritz a Luca Sbisa.

22:24
    Johnny Boychuk vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho rána byla na přední tyči sražena za bránu.

21:57
    Anthony Beauvillier se neprosadil na pravém křídle podél hrazení a Predators mohli otočit hru, ale jen mohli.

21:06
    Kyle Turris na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která byla jedním z hráčů Islanders přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

20:25
    Brock Nelson se před pár okamžiky v levém kruhu pro vhazování parádní stahovačkou zbavil jednoho z obránců Predators, u levé tyče ale poté Juuseho Sarose nepřekonal! Brankář hostů puk hrudí vyrazil.

20:01
    Ryan Johansen vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny proti Mathewovi Barzalovi. Predators vedou 2:1.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 2:06.

Mathew Barzal sice dokázal odpovědět na úvodní gól Viktora Arvidssona, jenže krátce před přestávkou vrátil Predators ztracené vedení Mattias Ekholm. S Islanders to mohlo vypadat ještě hůře, Thomas Greiss ovšem lapačkou dokázal vytáhnout nebezpečný pokus Romana Josiho po přečíslení dva na jednoho lapačkou fantasticky nad. Skóre po první třetině svižného utkání. New York Islanders 1 Nashville Predators 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:22
    A další střela Predators, která přišla od modré čáry a skončila v náručí připraveného Thomase Greisse.
    19:11 Thomas Greiss ukradl fantasticky gól Romanovi Josimu!

19:11
    Ryan Johansen na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a zpětnou přihrávkou oslovil v levém kruhu Romana Josiho, který dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Thomas Greiss vytáhl fantastický zákrok, když horní hranou lapačky vyrazil puk nad bránu!

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:59
    Colton Sissons bodoval ve druhém zápase v řadě poté, co proti Rangers skóroval do prázdné brány. Anthony Bitetto na levém křídle mezitím vystřelil od modré čáry a jeho rána skončila po minutí předního rohu brány na ochranném skle.
    16:56 Mattias EKHOLM - 1:2

16:56
    P.K. Subban vyhrál vhazování a Colton Sissons rychle přenesl hru diagonální přihrávkou od střídaček doleva, kde puk rychle převzal MATTIAS EKHOLM a krásnou střelou zápěstím z levého kruhu zamířil ke vzdálenější pravé tyči, kde se puk odrazil do sítě od spodní hrany lapačky Thomase Greisse! 2:1 pro Predators. Asistence: P. K. Subban a Colton Sissons.

16:50
    Kyle Turris na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže Roman Josi v něm byl na levém křídle o něco dříve, a tak se pískalo postavení mimo hru.

16:19
    Thomas Greiss levým betonem zastavil střelu P.K. Subbana z pravého kruhu pro vhazování a poté puk rychle zmrazil pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

15:17
    Leo Komarov si na pravém křídle krásně pokryl puk a rychle objel bránu, zpětná přihrávka ale byla nepřesná a Nick Leddy se k ničemu na vrcholu levého kruhu nedostal.

14:14
    Yannick Weber na pravém křídle od modré čáry podél hrazení napálil puk do pásma, první u něj ale byli Islanders, kteří ho dokázali s problémy udržet.

13:22
    Johnny Boychuk z obranného pásma nepřesně rozehrál a puk zamířil podél střídaček na zakázané uvolnění.

13:13
    Roman Josi si na vrcholu levého kruhu najel na přihrávku přes šířku útočného pásma z pravé strany a bez přípravy vypálil, jeho rána ale skončila mimo.
    12:01 Mathew BARZAL - 1:1

12:01
    Josh Bailey za bránou obral o puk zkušeného P.K. Subbana a po jeho zpětné přihrávce MATHEW BARZAL procedil puk u pravé tyče mezi betony Juuseho Sarose do sítě, což následně potvrdilo video – 1:1! Asistence: Josh Bailey.

11:32
    Ryan Johansen vypálil z bodu levého kruhu pro vhazování a Thomas Greiss puk úspěšně vyrazil.

11:08
    Luca Sbisa se dostal ke střele, která skončila nad bránou a rozezvučela pouze ochranné sklo za ní.

09:19
    A ještě jeden zákrok Juuseho Sarose po střele domácích hráčů z levého kruhu, po kterém se vyloučený Craig Smith vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu.

09:08
    Juuse Saros předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky, když nejprve zastavil střelu Islanders na pravém křídle z ostrého úhlu levým ramenem a vyrážečkou poté pokus od modré čáry!

08:10
    Anders Lee se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jenže z úhlu trefil pouze hruď Juuseho Sarose, který puk úspěšně vyrazil do rohu ledové plochy!

07:59
    Josh Bailey z levého kruhu nahodil puk před bránu, kde ho těsně vedle brány Predators tečoval Anders Lee.

07:19
    Craig Smith na útočné modré čáře minul kotouč a poté se postavil do cesty rozjetému Valtterimu Filppulovi, který byl faulován. Útočník Predators dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Islanders si zahrají první přesilovou hru zápasu.

06:38
    Thomas Greiss si připsal první úspěšný zákrok poté, co zastavil střelu Filipa Forsberga z pravého kruhu pro vhazování, a následuje krátká reklamní přestávka.

06:17
    Anthony Beauvillier si najížděl před bránu na přihrávku z pravého rohu ledové plochy, jenže situaci přebruslil a do zakončení se nedostal.

05:37
    Ryan Pulock po zpětné přihrávce z pravé strany napřáhl na ose ledové plochy od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která minula levý horní roh brány.

04:57
    Islanders vymýšleli něco za bránou Predators, jenže Juuse Saros si všiml na chvíli volného kotouče a u své pravé tyče ho zmrazil pod lapačkou.
    03:42 Viktor ARVIDSSON - 0:1

03:42
    NY Islanders se nepodařilo rozehrát na pravém křídle a VIKTOR ARVIDSSON si z levé strany sjel před bránu, kde kotouč zasunul mezi betony Juuseho Sarose poté, co se v levém kruhu pro vhazování parádní stahovačkou mezi nohama zbavil Ryana Pulocka! Predators vedou 1:0. Asistence: Filip Forsberg a P.K. Subban.

03:07
    Ryan Pulock v levém kruhu zvedl hlavu a snažil se oslovit jednoho ze dvou spoluhráčů najíždějících před bránu, jenže Predators jeho přihrávku dokázali zablokovat.

02:18
    Islanders vyhráli vhazování v útočném pásmu a Johnny Boychuk na pravém křídle napřáhl bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, která minula vzdálenější levou tyč.

02:14
    A další špatná rozehrávka hostujících hokejistů, po kterém bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

02:02
    Predators se nepodařilo rozehrát a puk podél boxu časoměřičů zamířil na zakázané uvolnění. První přerušení hry, po kterém se puk vrátil před Juuseho Sarose.

01:01
    Thomas Hickey si najel do levého kruhu pro vhazování, kde z úhlu mířil pod horní tyč, jeho pokus byl ale zablokován a Predators přečkali nebezpečný útok domácích.

00:01
    Islanders vyhráli úvodní vhazování zápasu a jejich první domácí zápas v sezóně 2018/19 byl zahájen. Do Barclays Center jako první zavítali hokejisté Nashvillu.

00:01

New York Islanders vede v nové sezóně hlavní trenér Barry Trotz, který dokázal s Washingtonem vyhrát Stanley Cup poté, co si ve finále poradil s Vegas.

Hokejisté obou týmů vyráží na rozbruslení, po kterém bude následovat představení sestavy New Yorku Islanders pro sezónu 2018/19 a národní hymna USA.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Pelech, Pulock, Hickey, Leddy, Sbisa, Boychuk – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Lee, B. Nelson, Eberle – Komarov, Filppula, Fritz – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Bitetto, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Hartman – Fiala, F. Gaudreau, Rinaldo. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Francis Charron. Čároví: Greg Devorski, Scott Cherrey.

Předpokládané úvodní sestavy:

NASHVILLE PREDATORS

Nashville dobyl v úvodním zápase letošní sezóny NHL slavnou Madison Square Garden. Čech Filip Chytil sice fantastickou zpětnou bekhendovou přihrávkou zpoza brány našel Jespera Fasta, který propasíroval puk mezi betony Pekky Rinneho do sítě a vyrovnal na 1:1, jenže Rangers nakonec prohráli. O výhře Predators rozhodli Filip Forsberg a obránce P.K. Subban a odehráli na úvod sezóny velice kvalitní zápas. Vítěznou branku ale nakonec vstřelil Colton Cissons, který za stavu 2:1 pro Nashville skóroval do prázdné brány. Gól 35 sekund před koncem už byl domácím hokejistům k ničemu.

NEW YORK ISLANDERS

New York Islanders ve čtvrtek informoval o změně kapitána týmu, kterým byl jmenován útočník Anders Lee. Osmadvacetiletý hokejista se stal patnáctým kapitánem v dresu organizace Islanders poté, co loni nastoupil do všech 82 zápasů, během nichž nasbíral 62 kanadských bodů po vstřelení 40 gólů a 22 asistencí.

Barclays Center už netrpělivě očekává úvodní domácí zápas New Yorku Islanders, který se po výhře 2:1 v Carolině střetne s Nashvillem. Také Predators vstoupili do nového ročníku NHL úspěšně, když na ledě rivala Islanders zvítězili těsně 3:2. Vítěznou branku proti Rangers vstřelil do prázdné brány Colton Sissons a Pavel Bučněvič už 35 sekund před koncem pouze kosmeticky upravil skóre. Když už jsme u vítězných gólů, Islanders vystřelil proti Hurricanes vítězství v prodloužení během přesilové hry útočník Josh Bailey.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 13. Barzal (Jo. Bailey), 23. Filppula (Fritz, Sbisa), 40. Lee (Jo. Bailey, Barzal) – 4. Arvidsson (F. Forsberg, P. K. Subban), 17. Ekholm (P. K. Subban, Sissons), 34. C. Smith (Turris, Ellis), 37. Arvidsson (Johansen, Bitetto)

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Pelech, Pulock, Hickey, Leddy, Sbisa, Boychuk – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Komarov, Filppula, Fritz – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Bitetto, Y. Weber – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Hartman – Fiala, F. Gaudreau, Rinaldo. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Francis Charron. Čároví: Greg Devorski, Scott Cherrey

Diváci: 12163