Wacker – Linz 1:0 (kon.) | Rapid – Mattersburg 1:0 (kon.) | Sturm Graz – Salzburg 1:2 (kon.)
SK Sturm Graz
1:2 (1:1)
FC Red Bull Salzburg
Neděle 07.10.2018, 17:00 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krasný nedělní podvečer u rakouské Bundesligy. Čeká nás souboj mezi Sturmem Graz a neporaženým, stále vítězícím Salzburgem. Zápas má v UPC-Areně výkop v 17:00.

Podle bookmakerů jsou favority hosté ze Salzburgu. V uplynulých devíti kolech hned devětkrát zvítězili a nastříleli již 24 gólů. Také mají na soupisce nejlepšího střelce rakouské ligy, Munase Dabbura, jenž v osmi zápasech skóroval sedmkrát. Naposledy hosté sestřelili Wolfsberger AC 4:1, přitom Dabbur zaznamenal dva zásahy. Domácí SK Sturm Graz se aktuálně nachází na šestém místě, se skóre 13:13. V posledním kole pouze rezimovali bez branek s Linzem.

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Maresic, Avlonitis, Spendlhofer – Hierländer, Lovric, Lackner, Koch, Zulj – Kitejšvili, Huspek.
    Náhradníci: Schützenauer – F. Ferreira, Obermair, Grozurek, Eze, Pink, Hosiner.

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Lainer, Ramalho, van der Werff, Ulmer – Junuzović, Samassékou, Mwepu – Daka, Prevljak, Gulbrandsen.
    Náhradníci: Walke – Onguéné, Todorović, Schlager, H. Wolf, Dabbur, Minamino.

Rozhodčí: Weinberger – Heidenreich, Nemetz.

Hráči jsou zahřátí na optimální teplotu. Nyní v kabinách dostávají poslední taktické pokyny, než je na trávník vyvede sudí Weinberger.

1

1
    A je odstartováno. Domácí sáhli po černé kombinaci, hosté po červenobílých dresech.

1
    První roh pro Salzburg, z ochozů se line velký pískot.

2
    Rohový kop nevyšel podle představ, nicméně míč zůstává na kopačkách hostů.

2
    Další roh vybojovali hosté.

3
    Centr v pohodě lapil Siebenhandl.

3
    Stankovic podklouzl při odkopu, ani to ale nepřivedlo žádné problémy pro Salzburg.

4
    Hra byla na chvilku pozastavena, rozhodčí si upravoval svůj dres.

5
    Salzburg si vytvořil zajímavou příležitost, konkrétně Gulbdrandsen "zazdil" takřka stoprocentní možnost!
    5. Gulbrandsen zahodil stoprocentní šanci

6
    Pro změnu domácí vyrazili do útoku, výsledkem je ale jen odkop od branky.

7
    Graz na chvíli přikoval hosty na jejich polovinu.

8
    Domácí stále drží balon, ale zase míč končí pouze u Stankovice.

9
    Salzburg po úvodním náporu trochu zvolnil, pořád ale jeho hráči mají velikou kvalitu.

10
    Až od Stankovice rozehrají hosté svůj další útok.

11
    Dnes aktivní Gulbrandsen pronikl až do pokutového území, tam si jej pohlídala domácí obrana.

12
    První faul v dnešním zápasu, od hostů. Volný kop pro domácí.

13
    Salzburg ovládá dosavadní průběh zápasu, domácí k míči příliš nepouští.

14
    Slibně vypadající akci Salzburgu znovu chytil do náruče Siebenhandl.

16
    Gulbrandsen v další příležitosti trefil pouze boční síť.

17
    Graz zkouší napadat rozehrávku hostů, díky tomu se jim daří občas získat balon.

18
    Na zemi chvíli ležel van der Werff po jednom ze soubojů, rychle se však zvedl, a hraje se dál.

19
    I Salzburg dobře napadá rozehrávku domácích, přetahovaná o balon tak pokračuje.

20
    Nejlepší střelec rakouské ligy Munas Dabbur je dnes pouze na lavičce. S největší pravděpodobností zasáhne do druhé půle, jako žolík.

21
    Salzburgští v klidu kombinují, nic nebezpečného pro domácí zatím.

22
    Další rozehrávka Grazu končí v autu, přesnost dnes však chybí na obou stranách.

23
    Zaváhání v domácí obraně. Střílející Mwepu branku přestřelil, výkop od branky.

24
    Podařený útok Grazu. Dlouhý míč zpracoval Huspek, ale vzápětí o něj přišel v souboji s Ulmerem.

25
    Trenér Salzburgu, Marco Rose, dnes šetří některé opory (Dabbur,Todorović, Wolf). Dává tak příležitost nepříliš častým hráčům, jako jsou například Daka s Prevljakem.

26
    Zatím sledujeme boj o střed hřiště, jedinou výraznou šancí byla tutovka Gulbrandsena z páté minuty.

28
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Góól! Z čista jasna vypálil FREDRIK GULBRANDSEN, na jeho střelu neměl Siebenhandl nárok.
    28. Fredrik GULBRANDSEN - 0:1

29
    Hosté hned vyrazili do protiútoku.

30
    Zajímavou standardku ale ukončuje ofsajd jednoho z nabíhajících hráčů.

31
    Míč znovu v zámezí, špatně rozehrál Samassékou. Aut pro domácí.

32
    Zulj právě sestřelil Samasséka. Jasný faul od tohoto rakouského útočníka.

33
    Navíc bude hrozit Salzburg z tohoto přímého kopu.

34
    Nakonec akce končí odkopem od branky Siebenhandla.

35
    I akce Grazu končí v rukavicích Stankovice.

35
    UPC-Areně teď zamrazilo, Prevljak technickou střelu jen o kus minul branku.

36
    Další faul na Samasséka. Těžce předchozí střet rozdýchává.

37
    Postupná kombinace Salzburgu skončila na kopačkách domácích, ti se snaží o protiakci.

38
    Salzburg kromě útočné síly umí také velice dobře bránit. Toto umění právě ukazuje v posledních minutách.

39
    Domácí si znovu počkali na nepřesnou rozehrávku, z které mohou jít do protiútoku.

40
    To by ale Avlonitis nesměl faulovat Prevljaka. Zcela zbytečný zákrok, navíc zahrozí Salzburg z blízkého volného kopu.

41
    Ten naštěstí pro domácí znovu končí u Sibenhandla.

42
    Graz vybojoval přímý kop hned za hranicí velkého vápna. Dokáže této příležitosti využít?

42
    Žlutá karta pro Salzburg, vysloužil si ji Daka.
    42. Žlutá karta

43
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Ano, tak ji domácí využili, a to na sto procent! PETER ZULJ překonal Stankovice, když perfektně zahrál přímý kop, kterému do branky pomohlo břevno. 1:1!
    43. Peter ZULJ - 1:1

44
    Graz tento gól nakopl, a je hned aktivnějším.

45
    Salzburg se však nenechá jen tak zlomit. To však uvidíme až po přestávce.

45

Máme za sebou zajímavý, napínavý první poločas. Domácí dokázali před přestávkou srovnat proti nejtěžšímu možnému soupeři. Salzburg sice dominuje, v šancích jej ale trápí koncovka a také přesnost některých přihrávek. Postarají se domácí o překvapení, tedy přidají další branku? Nebo naopak Salzburg potvrdí svojí neporazitelnost? Sledujte se mnou i druhou půli.

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

46

46
    Začala nám druhá polovina zápasu, a hned útokem Salzburgu. Ten dnes rozhodně nemíní remizovat.

47
    Kombinační fáze Salzburgu je opravdu vytříbená, Marco Rose vytvořil z tohoto týmu klenot.

48
    V Grazu je dnes dobrá návštěva, i když vyprodáno není, tak Salzburg je velkým lákadlem napříč Rakouskem.

49
    Dlouhý nákop Siebenhandla skončil skoro až u druhého vápna.

50
    Lackner dokázal vystřelit na Stankovice, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci.

50
    Nicméně to bylo pěkné zakončení patičkou.

51
    Faul Salzburgu, provinil se Ramalho.

52
    Následná rozehrávka znovu jen pro Stankovice.

53
    Nebezpečnou střelu Daky vyrazil Siebenhandl na roh!
    53. Daka protáhl Siebenhandla

53
    Tak to byla paráda! STEFAN LAINER posílá svou nechytatelnou hlavičkou Salzburg do vedení. 1:2!
    53. Stefan LAINER - 1:2

54
    Tlak Salzburgu neutuchá, domácím jako by ztěžkly nohy.

55
    Pro změnu na chvíli kombinují i domácí.

56
    Domácí zatím nenacházejí recept na obranu Salzburgu, postupná kombinace na ni neplatí.

57
    Oba týmy se přetahují o míč, žádná strana jej nedrží dlouho.

59
    Skvělý zákrok předvedl Stankovic! Ránu Kitejšviliho se štěstím vytěsnil!
    59. Stankovic si výborně poradil se střelou Kitejšviliho

60
    Navíc měl problémy i při následném rohu, kdy mu na malý okamžik vypadl míč.

61
    To nevypadá dobře. Ramalho se jen těžce zvedá po tvrdém zákroku od jedonoho z protihráčů.

62
    Daleký centr Grazu skončil na hlavě Samasséka, od které se odrazil na roh.

62
    Při rohu znovu zaúřadoval Stankovic.

63
    Střídání pro SK Sturm Graz: Nevýrazného Lacknera nahrazuje Pink.

64
    Salzburg se po druhé brance uklidnil a v klidu kombinuje od zadních řad.

65
    UPC-Arena stále hlasitě podporuje své hráče, cítí, že je stále šance na srovnání stavu.

66
    Salzburg svou kombinací uspává domácí hráče, v nestřeženém okamžiku ale umí zahrozit.

67
    Jako právě teď. Dakův pokus skončil pro tentokrát na rohu, po teči jednoho z obránců.

68
    Na krátko rozehraný roh nepřinesl ovoce. Junuzović jej zahraje znovu.

69
    Výsledkem byla jen velice nepovedená rána Samassékoa.

70
    Mwepu v souboji udeřil protihráče, jasný faul.

71
    Domácí jsou uzavření v obranném bloku, proti Salzburgu vyrážejí jen občas.

72
    Nebezpečně se snášel centr Grazu do branky, Stankovic dokázal míč vytěsnit.

73
    Střídání pro SK Sturm Graz: Maresice nahrazuje Eze.

74
    Pomůže toto střídání? Dokáže Graz v následujících minutách udeřit? Nechme se překvapit, jak se dnešní zápas ještě vyvine.

75
    Zajímavá pozice pro Graz. Eze vybojoval volný kop, ze kterého se dá skórovat.

76
    Zulj jen trefil prvního obránce, nicméně tím vybojoval roh.

76
    Ani ten nepředstavoval hrozbu pro hosty.

77
    Další faul Salzburgu, Samassékou přišlápl jednoho z protihráčů.

77
    Ten navíc za to dostal žlutou kartu.
    77. Žlutá karta

77
    Střídání pro RB Salzburg: Gulbrandsena nahrazuje Wolf.

78
    Graz začal v posledních minutách tlačit Salzburg.

79
    Stankovic má mnohem více práce, než měl v celém zápase.

80
    Jeden fantastický zákrok střídá druhý.
    80. Stankovic má v posledních vteřinách spoustu práce

81
    Roztržka mezi rozhodčím a hráči prodloužila čekání na další roh domácích.

81
    Ani tento roh Stankovice nepřekonal.

82
    Dakovi se nedaří vstát, jsou u něj medikové.

83
    To byl impuls pro Marca Roseho, který jej střídá. Nahradí ho japonský rychlík Minamino.

84
    Poslední střídání pro SK Sturm Graz. Kitejšviliho nahrazuje Grozurek.

85
    Pro změnu Siebenhandl se musel činit, ránu ze střední vzdálenosti vyrazil k nohám svých obránců.

86
    Další šance pro Graz. Jeho fotbalisté vybojovali přímý kop.

87
    Tentokrát "přímák" v klidu chytil Stankovic.

88
    Graz zatápí Salzburgu. Nicméně jeho hráči nesportovně pokračovali ve hře, i když zůstal jeden z hostů ležet na trávníku.

89
    Ještě dochází k ostrému vyříkávání mezi oběma stranami.

90
    Hra běží, a i čas. To hraje do karet hostům ze Salzburgu.

90
    Weinberger teď ponechává hru běžet volněji, píská jen tvrdší zákroky.

90+1
    Ještě čtyři minuty nastaví Weinberger.

90+1
    Střídání pro Salzburg: Prevljaka nahradí na poslední minuty nejlepší střelec Dabbur.

90+2
    Není na co čekat. Graz se vydává do rychlého protiútoku.

90+2
    Bohužel pro domácí je výsledkem jen odkop od branky. Který Stankovic rozhodně natáhne.

90+3
    Salzburg vybojoval roh. Další cenné vteřinky ubíhají.

90+4
    Rohový kop skončil jen u Siebenhandla.

90+5
    Ještě žlutá karta pro Stankovice za vzdržování hry.

90+6

Pozápasové statistiky:
    Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:17.

Deset zápasů, deset vítězství. Taková je bilance Salzburgu po dnešním mači, po kterém je stále stoprocentní. Graz podal velice sympatický výkon, v některých pasážích Salzburg přehrával, ale své šance přetavit v branky nedokázal. Proto také podruhé nesrovnal a nepřekazil hostům radost z další výhry. Hezký zbytek nedělního večera a budu se na vás těšit u dalšího utkání rakouské Bundesligy. Bis bald! (18:56:53)