Sparta – Zlín 1:5 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 5:3 (kon.)
Třinec – Vítkovice 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 5:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Mountfield HK
Neděle 07.10.2018, 16:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC VERVA Litvínov – 2. místo 17 bodů
    Severočeši měli výborný vstup do sezony, zaznamenali 6 výher za sebou. Neporazitelnost přerušilo páteční utkání s Třincem, což stálo Litvínov první místo. Nutno zmínit, že i přes prohru 0:2 předvedli domácí kompaktní výkon, za který se nemusí stydět. Vervu trápí nedostatek obránců kvůli odchodu Karla Kubáta do KHL. V pátečním utkání za něj zaskakoval kapitán Michal Trávníček.

Sestava z minulého utkání: Janus (Hanuljak) – Šesták, Hunkes, Ščotka, L. Doudera, Trávníček (C), Romančík, Strejček – M. Hanzl, Gerhát, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Myšák – J. Černý, J. Mikúš, D. Tůma – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

Mountfield HK – 1. místo 20 bodů

Hradec vystřídal Vervu (Litvínov má však jedno utkání k dobru) a v neděli může svůj náskok ještě zvýšit. V 7. kole hokejové ligy porazil doma favorizovanou Kometu Brno 4:2. Tým těží hlavně ze souhry Tomáš Vincoura a Petra Zámorského, ti dohromady zaznamenali 11 bodů a domácí Janus si na ně bude muset dávat velký pozor.

Sestava z minulého utkání: J. Pavelka (Maxwell) – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Graňák (A), F. Pavlík, Rosandić, Linhart – Smoleňák, Koukal (C), Rákos (A) – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Dragoun, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.

Vzájemná utkání:

HC VERVA Litvínov – Mountfield HK 3:0 (12. 9. 2017)
    Mountfield HK – HC VERVA Litvínov 4:5sn (22. 10. 2017)
    HC VERVA Litvínov – Mountfield HK 3:4 (8. 12. 2017)
    Mountfield HK – HC VERVA Litvínov 7:3 (21. 1. 2018)

Můžeme se tedy těšit na kvalitní utkání, ve kterém se Verva může vrátit zpátky do čela soutěže. V případě prohry domácích se náskok Hradce zvýší na šest bodů!

Ještě před úvodním buly zasáhla kádr Mountfieldu důležitá zpráva. Dle médií opustí tým Radek Smoleňák, který zamíří do švýcarského Rapperswilu. Podle dosavadních informací by měl do dnešního utkání zasáhnout, a pak odcestovat do Švýcarska. Ve švýcarském týmu by měl prozatím zůstat alespoň měsíc, jelikož si ho poslední celek tabulky vyžádal na zkoušku.
    Brandon Maxwell a Jaroslav Pavelka nastoupili v brance Mountfieldu shodně každý do čtyř zápasů.

Do dnešního utkání zcela jistě nezasáhne Juraj Mikuš. Důležitý hráč severočeského týmu má blíže nespecifikované zdravotní potíže. Místo něho naskočí do hokejové ligy mladík Martin Havelka.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Hunkes, Šesták, Ščotka, L. Doudera, Romančík, Trávníček (C), Strejček – Petružálek (A), Gerhát, J. Černý – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – D. Tůma, M. Hanzl, Matoušek – Jurčík, Řehoř, Havelka.

Mountfield HK: Maxwell (J. Pavelka) – Linhart, Zámorský, Graňák (A), Cibulskis (C), Rosandić, F. Pavlík (A), Nedomlel – Rákos, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Dragoun, Paulovič – Bezúch, Kukumberg, Vopelka.

Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Gerát, Hynek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vše je připraveno k zápasu. Na led vyjely oba týmy.

00:01

00:02
    První buly vyhráli domácí!

00:18
    Vervu žene zaplněný kotel a ta je v útoku velmi aktivní.

00:39
    Výbornou střelu od modré vyslal Hunkes! Maxwell se štěstím vyrazil.

01:05
    Pavlík marně hledal Cibulskise.

01:26
    První střelu Mountfieldu si připsal Cingel, ale Janus byl ve střehu.

02:10
    Hra se chvíli přelívala z jedné strany na druhou, ale všemu učinil přítrž opět Hunkes, který našel rozjetého Řehoře, který však neměl štěstí v zakončení!

02:22
    Další střelou se předvedl Ivan Řehoř.

03:14
    Smoleňák nahazoval a vyhnal Januse z branky. Nepřesná střela Rákose znamená další šanci pro Mountfield.

03:33
    Výtečně se uvolnila litvínovské legenda Viktor Hübl a jeho střela končí na tyči!

03:48
    Trávníček marně hledal Tůmu a Hradec se přesouvá do útoku.

04:47
    Dragoun se zjevil za brankou a marně hledal své spoluhráče.

04:52
    Další zkouška pro Janusovy betony! Kukumberg chvatně projel kolem obrany, ale ani on nebyl v zakončení úspěšný.

05:07
    Hosté domácího brankáře prověřují nepřesnými či slabými střelami. Nyní jednu vyslal Rákos.

05:17
    Přesun do útoku Vervě nevyšel a píská se ofsajd.

05:23
    Další ofsajdové postavení domácích.

05:38
    Postavení mimo hru, tentokrát ze strany Hradce.

06:12
    Hübl našel rozjetého Myšáka, ale ten mířil mimo tři tyče!

07:03
    Mountfieldu se nedaří rozehrávka a toho využívají domácí.

07:56
    Kapitán Trávníček marně hledal někoho, kdo by zužitkoval jeho rychlou nahrávku. Zatím se hraje rychlý hokej, ale bohužel bez výraznějších šancí.

08:44
    Pohledný hokej přerušil faul Mislava Rosandiče, který atakoval Petružálka. Ten se horko těžko sbíral z ledu. Cheza si tak zahraje první přesilovku v tomto utkání.

08:54
    Hradec vyhazuje.

09:07
    Jiří Hunkes vypálil z mezikruží!

09:08
    A vypadá to, že se bude opět vylučovat, což se nelíbí kapitánovi hostů.

09:09
    Na trestnou lavici usedá Tomáš Linhart, který zbytečně sekl jednoho z domácích hráčů. Litvínov bude hrát přesilovku 5 na 3.

09:28
    První šance domácích v dvojnásobné přesilovce! Střela mířila nad branku.

09:59
    Lukeš po Hunkesově nahrávce pálí od modré!

10:18
    A opět ten Lukeš! Tentokrát se snažil zužitkovat Ščotkovu nahrávku.

10:49
    Tak ne. Přesilovka 5 na 3 zůstala nevyužita.

11:14
    Ani následná převaha 5 na 4 nebyla využita. Hosté jsou kompletní.

11:44
    Hradec se dostává ke kotouči a akci zakládá Vincour.

12:18
    Před brankou se nebezpečně nabízel Pavlík! Puk však nepříjemně skákal, a tak zasáhl gólman Janus.

13:27
    Zámorský tvrdě dohrál jednoho z domácích, což se nelíbilo litvínovskému publiku.

13:57
    Nepřehledná situace před Janusem! Vopelka našel kotouč a snažil se ho dotlačit za brankářova záda!

14:07
    Komerční přestávka. Vracíme se ke stavu z prvních minut utkání. Oba týmy mají skromné šance. Utkání jednoznačně chybí gólový náboj.

14:30
    Vincour mířil na Janusovy betony, ale ten jistě vyrazil.

14:40
    A opět se bude vylučovat! Radovan Pavlík byl dobře rozjetý, ale nestačil zakončit a fauloval domácího brankáře.

15:40
    Domácí tlačí, ale žádnou velkou šanci jsme prozatím neviděli. Hodně je vidět Lukeš, který se snaží rozpohybovat zbylé spoluhráče.

16:45
    Hosté jsou kompletní.

16:57
    I přes hru v plném počtu je tlak Litvínova doslova hmatatelný! Výborně střílel od modré Trávníček.

17:11
    Zbytečné oslabení pro domácí střídačku. Na trestnou musí nováček Martin Havelka.

17:55
    Hosté si podobbně jako Litvínov nevypracovali pořádnou šanci a vypadá to, že přesilovky v tomto zápase zatím nejsou doménou ani jednoho týmu.

18:51
    Výborně teď zapracoval Matoušek, který překazil Graňákovu nahrávku.

19:47
    Závěr třetiny jednoznačně patří Mountfieldu. Zámorského střela odstartovala kanonádu, kterou uklidnil až brankář Janus.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina žádný gól nepřinesla. Byli jsme svědky několika pěkných šancí, ale ani jeden tým neprotlačil kotouč do branky. Verva nevyužila přesilovku 5 na 3, ačkoliv v ní velmi tlačila. Hradci se zase velmi dobře projevil na konci třetiny. Další část utkání začne zhruba v 17:00.

20:01

20:07
    První buly ve druhé třetině vyhrál Hradec.

20:34
    Myšák zkoušel najít Lukeše! Následně se kotouče ujal Hübl, ale jeho střele chyběla razance. První střelecký pokus ve druhé třetině.

21:04
    Zakázané uvolnění a bude se vhazovat v útočné třetině Hradce.

21:28
    Zakázané uvolnění, nicméně tentokrát ze strany Mountfieldu.

21:32
    Po dlouhé době se připomněli fanoušci hostů a jejich choreo se neslo arénou.

22:05
    Milimetry chyběly k tomu, aby Martin Havelka překonal Maxwella!

22:47
    Závar před brankou na druhé straně! Petr Koukal se šikovně prosmýkl a snažil se poslat Mountfield do vedení. Proti byl černožlutý brankář Janus.

23:06
    Od modré pálil Cibulskis! Jeho střela však nemusela Januse zajímat, protože letěla mimo branku.

23:32
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je to tady! Litvínov bude litovat nevyužitých přesilovek. LUKÁŠ CINGEL si našel výhodné místo a čekal na nahrávku. Ta přišla záhy a Cingel tak překonal Januse. Asistence: Radovan Pavlík.
    23:32 Lukáš CINGEL - 0:1

24:41
    Mountfield se snaží a tlačí. Velmi dobře pálil Koukal.

25:08
    Verva se dostala ke kotouči. Doudera zkusil vypálit od modré, ale jeho střela nebyla ohrožením pro Maxwella.

25:19
    Zakázané uvolnění Hradce.

25:42
    Verva se snaží. A nyní má více ze hry.

26:14
    Nebezpečně pálil Petružálek! Cheza pokračuje v tlaku.

26:51
    Na ledě je Lukeš, Hübl a Myšák, uvidíme zda si toto trio vytvoří nějakou výraznější šanci.

27:40
    Šance na druhé straně! Nejdříve tvrdě pálil Filip Pavlík a vzápětí se ke kotouči dostal Dragoun. Hosté byli nyní velmi blízko druhé brance.

28:12
    Opět se hraje svižný hokej. Verva chce vstřelit vyrovnávací branku a Mountfield zase zvýšit své vedení.

28:23
    Stav utkání se nelíbí domácím fanouškům a hlasitě podporují své oblíbence.

28:35
    Slibně rozjíždějící akci Vervy zastavil ofsajd.

28:58
    Gerhát šikovně nahazoval, ale nenašel se nikdo, kdo by přebral puk.

29:14
    Cheza zavřela Mountfield ve třetině a povedeně kombinuje.

30:11
    Užuž se chystal Šesták vystřelit, ale vše zastavil sudí, kterému se nelíbilo postavení v brankovišti.

30:36
    Zas a znovu. Vidíme aktivní hokej, ale chybí mu výraznější šance a rozhodně góly.

31:26
    Nyní se ke slovu po dlouhé době dostal Hradec. Rákos se snažil dostat Koukala do větší šance, ale jeho snažení nebylo odměněno úspěchem.

32:13
    Vincour tvdě pálil z mezirkuží, ale Jaroslav Janus byl dobře připravený.

32:26
    Už jsem myslel, ,že se tuto třetinu obejdeme bez vyloučení. Na trestnou lavici usedá hokejový matador Viktor Hübl.

32:59
    Janus musel zasahovat proti střela Zámorského. Hradec stupňuje tlak.

33:45
    Další nepříjemná střela. Tentokrát mířil z pravého kruhu Cibulskis.

33:56
    Kousal a Vincour, toto nebezpečné duo zatápí domácímu brankáři. Prvně jmenovaný vyslal tvrdou přízemní střelu, kterou Janus zastavil svým betonem.

34:26
    Domácí jsou kompletní.

34:59
    Litvínovu v těchto minutách nelze upřít snaha. Nejdříve nahazoval Gerhát a po něm Myšák.

35:47
    Dvě velké šance rychle za sebou. David Tůma se zjevil jako přízrak v mezikruží a vyslal tvrdou ránu. Několik chvil po něm se o branku snažil Černý.

36:05
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu a Janus musel zasahovat.

36:45
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Nejdříve to nevypadalo vůbec dobře, jelikož se ve středu hřiště srazil Viktor Hübl s jedním z obránců. Držel se za koleno a snažil se dopravit na střídačku. Cheza však hrála dál a zbývající parťáci z lajny se postarali o vyrovnávací branku. Myšák si našel FRANTIŠKA LUKEŠE a ten nekompromisně poslal kotouč za Maxwellova záda. Asistence: Jan Myšák, Jan Strejček.
    36:45 František LUKEŠ - 1:1

38:03
    A oba týmy vypadají jakoby je polili živou vodou. Jsou hodně aktivní, ale hraje se především ve středním pásmu.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Nyní výborně Strejček dohrál Cingela.

39:18
    A trestnou lavici míří Lukáš Cingel, který sekl Strejčka.

39:55
    A zase Lukeš! Byl velmi blízko branky!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina přinesla konečně kýžené branky. Nejdříve se trefil Lukáš Cingel a Cheza se dlouho snažila na gól odpovědět. To se jí podařilo až v závěru třetiny, kdy Maxwella překonal František Lukeš. Litvínovskému gólu však předcházel nepříjemný zákrok na Jana Ščotku. Ten se poroučel na střídaček a držel se za koleno. Je vidno, že ve třetí třetině se můžeme těšit na tuhý boj! Další část utkání začne zhruba v 17:50.

40:01

40:41
    Litvínov bude hrát přesilovku 5 na 3! Oskars Cibulskis vyhodil puk mimo kluziště a jde na trestnou lavici.

41:22
    A Verva jde do vedení! V okamžiku kdy byli hosté kompletní, tak se puku ujal Lukeš a našel na druhé straně kluziště VIKTORA HÜBLA, který posílá Chezu do vedení! Asistence: František Lukeš, Jakub Petružálek.
    41:22 Viktor HÜBL - 2:1

42:03
    Havelka nyní výtečně vyrazil puk hostům a může postupovat vpřed.

42:44
    Mountfieldu se nedaří rozehrávka, a proto zkouší střílet z půlky kluziště.

43:13
    Byl to Koukal, kdo se objevil sám před Janusem, ale jeho pokus neskončil brankou.

44:07
    A karta se obrátila. Mountfield se snaží vstřelit vyrovnávací branku.

45:09
    Máme tu postavení mimo hru pro Hradec.

45:25
    Snažení Moutnfieldu neustává, ale stále nepřichází větší šance.

45:51
    Domácí se už chtěli radovat, ale Černý střílel pouze do boku branky.

46:18
    Linhart se snažil překvapit Januse od modré, ale do střely si neohroženě klekl Havelka.

47:24
    A ve stylu ostatních třetin pokračuje i ta třetí. Hraje se akční hokej, ale nejsou k vidění výraznější šance. Pro Hradec jsou nyní největším soupeřem ofsajdy.

47:53
    Vzal to na sebe kapitán hostů. Petr Koukal si počkal u tyčky a chtěl dorážet, ale Janus byl rychlejší.

48:21
    Zakázané uvolnění pro Hradec.

48:49
    Ani jeden tým si nemůže vypracovat větší šanci. Většina ataků je zlikvidována už ve středním pásmu.

50:10
    Kukumberg se snažil vyzrát na Januse, ale ani nyní to neskončilo brankou!

50:53
    Hunkes výborně zblokoval Rákosovu střelu!

51:28
    Ščotka nyní předvedl důležitý zákrok, kdy zastavil unikajícího Rákose, který by zcela jistě šel sám na brankáře.

51:38

52:11
    Šance ani jednoho týmu nemají hlavu ani patu.

52:46
    Mountfield předvedl řadu nepřesných pokusů, autorem poslední střely byl Miškář.

53:16
    Bojuje se doslova o každý puk, protože skóre je stále otevřené.

54:24
    Graňák zkoušel nahazovat, ale jeho snahu nikdo ze spoluhráčů neocenil.

54:42
    Hra se začíná nepříjemně kouskovat. Zakázané uvolnění Hradce.

55:00
    Cingel nabral rychlost a dostal se před Januse. Jeho pokus zastavili padající hráči.

55:02
    A právě jeden z padajících hráčů se dopustil nedovoleného zákroku. Na trestnou usedá Jan Ščotka a závěr třetiny bude hodně vypjatý.

55:08
    Oslabení zahájila Verva úspěšně a vyhodila kotouč ze svého pásma.

55:42
    Další důležité vyhození pro Litvínov.

56:01
    Smoleňák při snaze vstřelit branku upadl na Jaroslava Januse a hra je přerušena.

56:38
    Do třetice všeho dobrého. Další osvobození pro Vervu

57:02

57:52
    Graňák nebezpečně nahodil!

58:15
    Bezúch stál sám před prázdnou brankou, ale minul!

59:00
    Poslední minuta zápasu.

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

59:07
    Hosté odvolali brankáře a budou hrát v šesti!

59:45
    V závěru třetiny domácí vyhazují.

59:56
    V závěru třetiny je vyloučen Jiří Hunkes.

A je vymalováno! Verva se po krátké odmlce vrací na první místo. 3 body jí zařídil Viktor Hübl! Nutno zmínit, že zápasu nechyběl náboj! (18:27:35)

Šimon Kadeřávek

Branky a nahrávky: 37. F. Lukeš (Myšák, Strejček), 42. V. Hübl (F. Lukeš, Petružálek) – 24. Cingel (R. Pavlík)

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Hunkes, Šesták, Ščotka, L. Doudera, Romančík, Trávníček (C), Strejček – Petružálek (A), Gerhát, J. Černý – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – D. Tůma, M. Hanzl, Matoušek – Jurčík, Řehoř, M. Havelka.

Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Gerát, Hynek