Carolina – Vancouver 5:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:8 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 2:1 (kon.) | Nashville – Calgary 0:3 (kon.) | Dallas – Toronto 4:7 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Colorado Avalanche
Středa 10.10.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:44:32)

Bodyčeky: 10:7

Je konec. Columbus po skvělé první a třetí třetině vítězí nad Coloradem 5:2.
    V poslední periodě poslal domácí do vedení ve 46. minutě Panarin, který dostal skvělou přihrávku od Nutivaary a následně vystřelil proti pohybu brankáře Grubauera. V 52. minutě to byl stejně jako u první branky Wennberg, který poslal přihrávku před bránu na svého kapitána Nicka Foligna a ten vypálil přesně do levé šibenice. A přesně dvě minuty před koncem vypálil přes celé kluziště do prázdné brány Josh Anderson, který zpečetil výhru domácích na 5:2.

59:47
    Fanoušci Columbusu už tleskají za výkon svých miláčků.

59:19
    Nyní už se dohrává bezpečně na polovině domácích.

58:40
    Do této přesilové hry poslal domácí trenér hráče, kteří jí obvykle nehrají a na buly se tak postavil například český hráč Lukáš Sedlák.

58:31
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sheldon Dries – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    58:00 Josh ANDERSON - 5:2

58:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tady je rozhodnuto, jelikož JOSH ANDERSON se dostal k odraženému puku a následně ho poslal přes celé kluziště přesně do středu prázdné brány! Bez asistence.

57:45
    Hosté hrají bez brankáře!

57:45
    Ian Cole se otočil kolem soupeře a následně dostal svůj tým do pásma.

57:26

56:50
    Následně se dopředu dostalo v oslabení Colorado, ale zakončení nepřišlo.

56:37
    Philipp Grubauer nyní drží svůj tým, když si poradil s další střelou Atkinsona z pravé strany.

56:25
    Zach Werenski dostal puk na levou stranu, ale jeho pokus letěl přímo do Philippa Grubauera.

56:05
    Následně byl kotouč ztečován na střídačku a následuje buly ve středním pásmu.

55:52
    Hostům se následně povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma.

55:26
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení).

55:26
    Cam Atkinson se dostal do velmi dobré šance, ale následně byl podražen a to je hodně špatné pro Colorado.

54:48
    Philipp Grubauer si připsal úspěšný zákrok proti střele z levé strany a Coloradu se čas rychle krátí.

53:55
    Poté Blue Jackets vyhodili puk ze svého pásma. Následně se Colorado sice opět dostalo dopředu, ale i toto zakončení skončilo v moci Bobrovského.

53:38
    Columbus stále drží kotouč v útočné třetině, ale následná střela zatím nepřišla.

53:07
    Sergej Bobrovskij nyní předvedl důležitý zákrok, když se vrhl proti puku, který byl nahozený z levé strany a před jeho bránou byl nachystaný hostující útočník.

52:22
    Blue Jackets sice mají ve třetí třetině méně střel na bránu, ale vstřelili už dvě branky a jsou blízko dvěma bodům za výhru.
    51:32 Nick FOLIGNO - 4:2

51:32
    Domácí podruhé v zápase odskakují do dvoubrankového vedení! Wennberg opět poslal fantastickou přihrávku před bránu, jako při první brance, kde číhal na puk NICK FOLIGNO a ten ho následně z první poslal přesně do levé šibenice! Asistence: Alexander Wennberg.

51:17
    Pierre-Luc Dubois se dostal do zakončení po velké chybě Samuela Girarda, ale mladý útočník Columbusu nepřidal svou druhou branku.

50:58
    Nyní se Artěmij Panarin provinil ofsajdem.

50:36
    Blue Jackets se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma, ale poslední minuty přebírá iniciativu Colorado.

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Columbus stále vede těsně 3:2.

49:28
    Sheldon Dries nahodil puk od modré na domácí bránu, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.

48:55
    Colorado už je natlačeno v útočné třetině a snaží se dostat ke střele.

47:56
    Domácí někdy vymyslí velice nebezpečnou rozehrávku, ale tentokrát to pro Columbus dopadlo dobře.

47:18
    Nyní se Colorado provinilo ofsajdem a bude to vhazování ve středním pásmu.

46:41
    Nyní přišla střela domácích, se kterou si věděl rady Philipp Grubauer a následuje buly v pásmu Colorada.
    45:14 Artěmij PANARIN - 3:2

45:14
    Domácí jdou zpátky do vedení po skvělé akci! Markus Nutivaara dostal skvělou přihrávku na pravou stranu a měl před sebou otevřený prostor, ovšem místo očekávané střely ještě nahrával volnému ARTĚMIJU PANARINOVI na levé straně a ten zakončil do protipohybu hostujícímu brankáři. Asistence: Markus Nutivaara a Ryan Murray.

44:48
    Columbus se ubránil v oslabení celkem v pohodě bez nějakého většího problému.

43:56

43:36
    Domácí šli v oslabení do přečíslení 3 na 2, ale následná střela Joshe Andersona letěla vedle hostující svatyně.

43:06
    Posléze se Colorado samo vyhnalo z útočného pásma po špatné přihrávce.

42:33
    Riley Nash se dostal v oslabení do úniku, ale nakonec mu v zakončení skvělým obranným zákrokem zabránil Mikko Rantanen.

42:19
    Tyson Jost nyní vypálil na domácí bránu, ale jeho pokus letěl pouze do výstroje Sergej Bobrovského.

41:56
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., sekání).

41:13
    Posléze se Blue Jackets sice podívali do útočné třetiny, ale tam nic vážnějšího nedokázali vymyslet.

40:35
    Columbus nyní drží kotouč ve své moci na své polovině hrací plochy.

Bodyčeky: 3:3

Druhá třetina je u konce a Colorado dotáhlo náskok domácích a stav je nerozhodný 2:2. Ve 24. minutě se fantasticky hrající Nathan MacKinnon dostal do úhlu, kdy domácí brankář nic neviděl a následně vypálil přesně do pravé šibenice. O čtyři minuty později mohl jít Columbus zpátky do dvoubrankového vedení, ale už po čtvrté skončila střela domácího hráče na tyči. Poté se domácí kapitán nechal vyloučit a přesně v polovině hry přišlo potrestání, když vypálil Girard na bránu, kde ještě lehce tečoval kotouč bruslí Carl Söderberg a puk skončil mezi betony Bobrovského až v bráně. V posledním minutě třetiny mohl otočit utkání opět Nathan MacKinnon, ale po skvělém sólu trefil jen tyč.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Cam Atkinson to zkusil z pravé strany, ale Philipp Grubauer byl připraven a bude to tak ještě jedno vhazování.
    39:11 MacKinnon po skvělém sólu orazítkoval tyč.

39:11
    Nyní se štěstí vyměnili, jelikož střela fantastického Nathana MacKinnona skončila jen na tyči, potom co přešel přes obránce a posléze bekhendem zakončil!

38:42
    Opět se hraje v domácím pásmu, ale zatím nepřišlo nic nebezpečného ze strany Colorada.

38:20
    Po dlouhé době a skoro čtyřech minutách se přerušila hra, když vypálil z pravé strany k bližší tyči Alexander Kerfoot, ale Sergej Bobrovskij včas vytáhl svou lapačku.

38:00
    Hosté jen vyhodili kotouč ze své třetiny a následně to byli pro změnu domácí, kteří nahodili kotouč do pásma soupeře.

37:27
    Posléze se k němu dostali domácí, ale střela od modré skončila jen na vyrážečce Philippa Grubauera.

37:13
    Nyní se bojuje o puk u mantinelu na polovině Avalanche.

36:33
    Sonny Milano zkusil své štěstí z pravé strany, ale Philipp Grubauer betonem vyrazil kotouč.

36:11
    Lukáš Sedlák nyní byl v šanci, ale místo střely zvolil přihrávku, kterou vypíchl hostující obránce.

35:37
    Po solidní kombinaci Blue Jackets přišla střela z pravé strany, ale ta skončila jen vedle brány Grubauera.

35:15
    Colorado nyní uklidnilo hru a drží kotouč za svou svatyní.

34:40
    Nathan MacKinnon zatím předvádí fantastickou hru a opět to byl on, který číhal na šanci, ale přihrávka na něj nakonec nepřišla.

34:32
    Colorado se nyní dopustil zakázaného uvolnění.

33:56
    Až nyní přišla střela domácího hráče z pravé strany, ale tu viděl Philipp Grubauer a taky lapil kotouč.

33:55

33:48
    Blue Jackets se za celou přesilovku nedostali do zakončení.

33:15
    Obraz hry je ve druhé třetině jiný, než v té první, ovšem Colorado má zatím stále velké štěstí, které drží jejich svatyně.

32:45
    Columbus se nemůže dostat do útočného pásma a vytvořit si tak nějakou šanci.

31:55
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alexander Kerfoot – 2 min., hákování).

31:29
    Markus Nutivaara nyní přihrával spoluhráči, který na kotouč nedosáhl a je z toho ofsajd.

31:08
    Domácí se sice dostali s kotoučem dopředu po levé straně, ale následně z toho nebylo nic velkého.

30:00
    Colorado se dostává do zápasu, ovšem s pořádným štěstím na své bráně, která už je obitá střelami do tyčí. Hosté se nyní dostali do zakončení, ale Sergej Bobrovskij byl připraven.
    29:30 Carl SÖDERBERG - 2:2

29:30
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a zpytovat svědomí může domácí kapitán Nick Foligno, který tuto přesilovku soupeře vytvořil. Nyní se Samuel Girard dostal ke střele z levé strany, kterou ještě lehce ztečoval CARL SÖDERBERG a puk nakonec zapadl mezi betony Bobrovského, který neměl šanci něco vidět a zasáhnout tak včas. Asistence: Samuel Girard, J. T. Compher.

29:12
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., sekání).

28:14
    Cam Atkinson to zkusil z pravé strany, ale Philipp Grubauer skryl kotouč v lapačce.

27:49
    Pierre-Luc Dubois se sice dostal s kotoučem do třetiny, ale následně o něj přišel.

27:16
    Sergej Bobrovskij si poradil se střelou soupeře a chytil kotouč do lapačky.
    27:05 Střela Savarda orazítkovala horní tyč.

27:05
    Neskutečné štěstí mají hosté, jelikož střela Davida Savarda z levé strany skončila opět na tyči! Už počtvrté zachránila branková konstrukce Colorado od branky.

26:45

26:23
    Následně Blue Jackets vyhodili kotouč ze své třetiny a mohou vystřídat.

25:56
    Hosté nyní sevřeli soupeře a obstřelují bránu Bobrovského.

25:29
    Sergej Bobrovskij musel být ve střehu, jelikož přišlo nebezpečné zakončení z pravé strany, ale s ním si domácí brankář poradil.

25:17
    Colorado následně získalo přesilovou hru a může srovnat stav utkání na 2:2.

24:45
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., držení).
    23:27 Nathan MACKINNON - 2:1

23:27
    Z ničeho nic dávají hosté kontaktní branku! NATHAN MACKINNON to udělal naprosto skvěle, když se dostal s pukem do útočného pásma a následně v pravý moment, kdy se před ním ocitli dva hráči a Bobrovskij tak nic neviděl, vystřelil do pravé šibenice a dává gól. Asistence: Mikko Rantanen, Erik Johnson.

22:29
    Následně se ovšem domácí provinili ofsajdem.

22:12
    Columbus je i ve druhé třetině lepším týmem a Avalanche si neví rady.

21:49
    Posléze to zkusil z mezikruží Anthony Duclair, ale jeho střela zápěstím nebyla nijak prudká a Philipp Grubauer si s ní lehce poradil.

21:28
    Nyní Colorado pouze vyhodilo kotouč až za bránu Sergej Bobrovského.

20:53
    Domácí se sice dostali přes modrou čáru na hranici pravidel, ale následně střela nepřišla.

Bodyčeky: 2:3

První třetina naprosto jasně patřila domácím, kteří jí vyhráli 2:0 a 3:0 na tyče. Už v 6. minutě měl Anderson šanci, ale jeho pokus skončil na pravé tyči. O minutu později se už Columbus radoval, když dostal Nick Foligno přihrávku zpoza brány před ní a následně z jedné vypálil prudkou střelu do svatyně soupeře. V 11. minutě to byl Werenski, který trefil tyč hostující svatyně. Ještě v té minutě se ale Blue Jackets radovali, když se Pierre-Luc Dubois dostal do zakončení před bránou a překonal ležícího Grubauera. A nakonec těsně před koncem první části si málem dal vlastní gól Matt Calvert, který hrál osm let za domácí tým, ale tentokrát trefil tyč své brány a neudělal tak radost domácím fanouškům, kteří kdysi oslavovali jeho góly a při této příležitosti by to nebylo jinak.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:38 Calvert trefil tyč vlastní brány.

19:38
    Domácí se dostali do obrovské šance, když domácí hráč nahodil puk na bránu, kde tečoval kotouč, právě ještě v minulé sezóně hrající za Columbus, Matt Calvert, ale puk od jeho hole skončil na tyči a je to tak potřetí v první periodě, kdy tyč zachránila hosty od gólu!

18:47
    Následně ovšem domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění a bude to tak další vhazování v domácí třetině.

18:39
    Po zásahu Sergeje Bobrovského se kotouč odrazil do hlediště a následuje tak buly před bránu Columbusu.

18:23
    Po boji za hostující bránou se k puku dostalo právě Colorado.

17:50
    Poté se na ledě ocitl také Lukáš Sedlák, ale následně se jeho kolega ocitl v ofsajdu.

17:37
    Alexander Kerfoot se sice dostal dopředu po levé straně, ale následně si s ním poradil Markus Nutivaara.

17:00
    Josh Anderson se nyní ocitl v ofsajdu a bude to tak buly ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.

16:12
    Alexander Kerfoot plný sil po dvouminutovém sezení na střídačce se vydal dopředu po levé straně a posléze přišla střela jeho spoluhráče, ovšem ta byla zblokována vedle brány.

16:00

15:36
    Domácí se nemohou dostat do zakončení, jelikož se Avalanche nyní dobře brání.

15:05
    Posléze se Columbus dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Sergeje Bobrovskijého.

14:53
    Nyní se hraj přerušila, když byla střela zblokována do ochranné sítě.

14:29
    Columbus má další přesilovou hru a v první třetině tak naprosto dominují. Střely na branku: 15:6.

14:00
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alexander Kerfoot – 2 min., vysoká hůl).

13:43
    Až nyní se Colorado dostala do útočné třetiny na nějakou dobu a drží puk.

12:56
    Hosté se následné přesilovce 5 na 4 už ubránili, ale Blue Jackets dál zůstávají v menším tlaku a hrají od začátku utkání velmi dobře.

11:55

11:26
    Domácí tak dále jsou v přesilové hře a drží puk v útočné třetině.
    10:32 Pierre-Luc DUBOIS - 2:0

10:32
    Domácí využívají přesilovou hru 5 na 3 a jdou do dvoubrankového vedení! Cam Atkinson se dostal z levé strany do zakončení, které bylo sraženo před bránou, kde byl nejaktivnější PIERRE-LUC DUBOIS a ten dostal kotouč nad lapačku ležícího Grubauera do brány. Asistence: Cam Atkinson a Nick Foligno.

10:22
    Zach Werenski napálil z pravé strany tyč a je to tak už podruhé, co konstrukce zachránila Colorado!

10:08
    Philipp Grubauer vůbec nevěděl, kde má puk po střel z levé strany.

09:55
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., hákování).

09:35
    Nyní tak mají přesilovou hru poprvé v tomto utkání také domácí, kteří už jsou nastěhovaní v útočné třetině.

09:07
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sheldon Dries – 2 min., podrážení).

08:45
    Columbus nyní drží soupeře v tlaku, ale domácí se nemohou dostat do zakončení.

07:55
    Blue Jackets jsou od první minuty lepším týmem a opět jsou v útočné třetině soupeře.

07:16
    Opět měl před sebou Markus Nutivaara hodně místa a tak to zkusil, ovšem jeho pokus chytil Philipp Grubauer.
    06:49 Nick FOLIGNO - 1:0

06:49
    Domácí jdou do vedení! Duclair vybojoval kotouč za bránou, poté se k němu dostal Wennberg, který skvělou přihrávkou před bránu našel NICKA FOLIGNA a ten okamžitým švihem vyslal prudkou střelu za záda Grubauera! Asistence: Alexander Wennberg, Anthony Duclair.

05:50
    Nyní se dopředu dostalo Colorado, ale po přihrávce Tysona Josta před bránu se ke kotouči nedostal žádný z jeho spoluhráčů.
    05:10 Anderson napálil jen pravou tyč.

05:10
    Josh Anderson se dostal po pravé straně dopředu a následně jeho rána pouze orazítkovala pravou tyč!

04:56
    Posléze se Columbus dostal dopředu, ale nic většího z toho nebylo a následně vypálil na druhé straně někdejší hráč Columbusu Matt Calvert, ale minul.

04:05
    Posléze zkoušel překvapit domácího brankáře z pravé strany Ian Cole, ale Sergej Bobrovskij chytil jeho pokus do lapačky.

03:45
    Následně to byl opět Markus Nutivaara, který se dostal k dorážce, ale Philipp Grubauer i v sedu nakonec chytil puk do své moci.

03:06
    Markus Nutivaara vypálil od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokován a tak Philipp Grubauer, pro kterého je to premiéra v dresu Colorada, zasahovat nemusel.

02:49

02:36
    Posléze měl Sergej Bobrovskij menší problémy se střelou Nathana MacKinnona, ale nakonec nadvakrát chytil kotouč do lapačky.

02:15
    Posléze Blue Jackets vyhodili kotouč ze své třetiny a Colorado se nemůže dostat zpátky.

01:49
    Následně vypálil J. T. Compher z levé strany, ale jen zaduněl mantinel za bránou Columbusu.

01:12
    Carl Söderberg se málem ocitl v šanci, když se k němu odrazil kotouč a ten hostující útočník tak mohl zakončovat do prázdné, ovšem v poslední chvíli mu puk vypíchl domácí obránce.

00:49
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Alexander Wennberg – 2 min., hákování).

00:39
    Colorado bude hrát přesilovou hru, ovšem ještě to zkouší v šesti hráčích.

00:29
    Philipp Grubauer si připisuje první zákrok proti střele z levé strany.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – D. Savard, Werenski, Nutivaara, R. Murray, Clendening, Kukan – Atkinson, Dubois, Panarin – Duclair, Wennberg, N. Foligno (C) – J. Anderson, Riley Nash, Jenner (A) – Bjorkstrand, Sedlák, Milano.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Barberio, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Jost, Kerfoot – G. Bourque, Söderberg, Nieto – Calvert, Compher, Dries.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dan O'Rourke – Pierre Racicot, Brian Mach.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche:

Colorado je po dvou odehraných utkání v Západní konferenci na čtvrtém místě se čtyřmi body a skóre 9:3. V prvním zápase zvítězil na domácím ledě 4:1 nad Minnesotou a ve druhém zápase přivítal na svém ledě před 16 768 diváky Philadelphii. I tady padl gól brzy to ve 2. minutě, který vstřelil Wilson. Hosté ovšem odpověděli v 8. minutě, ale ve 13. minutě vedlo Colorado 2:1, když se trefil Compher. Ve 22. minutě přišlo opět srovnání ze strany Flyers. Ve 28. minutě ale poslal domácí zpátky do vedení Landeskog a Avalanche už jenom vedlo a zvyšovala náskok, když se v 57. minutě trefil v přesilovce podruhé Wilson a minutu před koncem MacKinnon, který zakončoval do prázdné brány. Nejproduktivnějšími hráči se třemi body jsou MacKinnon, Rantanen, Soderberg, Johnson a Kerfoot.

Columbus Blue Jackets:

Columbus se po dvou odehraných utkání nachází ve Východní konferenci na dvanáctém místě se dvěma body a skóre 4:5. V prvním zápase zvítězil v Detroitu po prodloužení. Ve druhém a taky posledním utkání přivítal na svém ledě před 18 306 diváky Carolinu. Už ve 2. minutě poslal hosty do vedení Martinook, ale ve 13. minutě srovnal Dubinsky a první třetina skončila nerozhodně. Ve 2. třetině se ovšem prosadil Aho a ve třetí Ferland. Carolina tak vyhrála 3:1. Nejproduktivnějšími hráči Blue Jackets jsou se dvěma body Dubinsky a Panarin.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Columbus Blue Jackets a Colorado Avalanche. Naposled se spolu tato mužstva utkala před sedmi měsíci v základní části NHL na ledě Columbusu, který vyhrál 5:4 po prodloužení. Nyní se opět bude hrát v Nationwide Aréně v Columbusu. Tato hala nabídne kapacitu pro 20 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00. Do dnešního utkání nezasáhnou díky zranění na domácí straně Jones a u hostů Andrighetto s Timminsem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. N. Foligno (Wennberg, Duclair), 11. Dubois (Atkinson, N. Foligno), 46. Panarin (Nutivaara, R. Murray), 52. N. Foligno (Wennberg), 58. J. Anderson – 24. MacKinnon (Rantanen, E. Johnson), 30. Söderberg (Girard, Compher)

Rozhodčí: Jean Hebert, Dan O'Rourke – Pierre Racicot, Brian Mach