Nejproduktivnější hráč: Alexander Chochlačev – 12 bodů (7+5).
    Poslední zápas: Novgorod – Spartak 1:3 (1:2, 0:0, 0:1).

Robin Hanzl (Spartak Moskva) – 17 zápasů – 9 bodů (4+5).
    Julius Hudáček (Spartak Moskva) – 13 zápasů – 92,59% úspěšnost zásahů.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Chafizullin, Tokranov, Zub, Rukavišnikov, Sjomin – Dacjuk, Jakupov, N. Gusev – Byvalcev, Kručinin, O. Li – S. Plotnikov, Prochorkin, Kuzmenko – Děrgačov, V. Tichonov, Marčenko – Kablukov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kutějkin, Grigorev, Kulik, Kalinin, A. Osipov, Dyblenko, V. Sorokin – Lisin, Zubov, Chochlačov – R. Hanzl, Daugavinš, Filatov – Leščenko, Nikoncev, Maxwell – Kosov, Talalujev, Šalagin – Šaškov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Oskirko – Sadovnikov, Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:34
    Nail Jakupov měl na holi první ránu, ale v poslední chvíli mu hokejku nadzvedl obránce Spartaku a šanci mu překazil.

01:23
    Vjačeslav Leščenko dlouho držel kotouč v útočné třetině, ale nakonec jej obral o puk Pavel Dacjuk a posunul jej do střední třetiny.

02:11
    Alexej Byvalcev nahazoval kotouč od modré, ale Július Hudáček si s jeho pokusem po ledě poradil.

02:37
    Július Hudáček si poradil i s následnou nebezpečnější ranou Dinara Chafizullina, kotouč slovenský brankář lízl lapačkou a vyrazil vedle své tyče!

03:30
    Trestné střílení pro SKA. Vselovod Sorokin kopl hůl proti kotouči, který vedl v tu chvíli Nikita Gusev.
    03:30 Za kopnutí hole proti kotouči nařízeno trestné střílení pro SKA

03:30
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vselovod Sorokin – trestné střílení, hození hole nebo předmětu).

03:30
    Nikita Gusev si vzal trestné střílení na starost. Jeho bekhendovou kličku ustál Július Hudáček a vyrazil pravým betonem!
    03:30 Nikita Gusev trestné střílení neproměnil

04:06
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Gavrikov – 2 min., podrážení).

04:35
    Domácí se osvobodili a Spartak musí začínat přesilovku za svoji brankou.

05:00
    A další kotouč míří za branku Hudáčka.

05:36
    Až nyní kombinoval Hanzl s Karsumsem, ale lotyšský forward se nedokázal vytočit před branku.

05:58
    Dmitrij Kalinin nic neřešil a vypálil přes beky a Igor Šesťorkin vůbec střelu neviděl, vyrazil ji mimo svou branku pouze intuitivně.

06:06
    Gavrikov na ledě, SKA v plném počtu.

07:05
    Pavel Dacjuk a Nikita Gusev si teď několikrát vyměnili efektně kotouč a prvně jmenovaný pálil z pravého křídla do ramene slovenského brankáře ve službách Spartaku, krásná akce domácího giganta!

08:23
    Sergej Plotnikov kroužil s kotoučem ve třetině, přenechal jej Alexeji Byvalcevovi, který jej ještě posílal před branku, tam však již byli připraveni obránci Spartaku.

09:13
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Úvodní tlak SKA přináší ovoce! Sergej Plotnikov klíčovou přihrávkou našel na vrcholu kruhu Gavrikova, jeho střelu švihem vyrazil Hudáček, Kuzmenko kotouč dorazil nedokázal, ale SERGEJ PLOTNIKOV svou rozdělanou práci dokončil a kotouč si u pravé tyče našel a poslal do sítě – 1:0! Asistence: Andrej Kuzmenko a Vladislav Gavrikov.
    09:13 Sergej PLOTNIKOV - 1:0

10:34
    Spartak v tuto chvíli vůbec neví, kde mu hlava stojí! Druhý gól měl na holi Nikita Gusev, který obdržel exkluzivní přihrávku od Pavla Dacjuka do prázdné branky, ale Gusev kotouč poslal pouze do tyče!

12:05
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tak to byla česká paráda! Ústecký rodák ROBIN HANZL si přibrzdil před obránci SKA a vypustil přes ně krásnou ránu švihem, která vymetla všechny pavučiny domácí branky! Šesťorkin bez šance! – 1:1! Asistence: Michajl Grigorev a Kaspars Daugavinš
    12:05 Robin HANZL - 1:1

13:00
    Po icingu SKA se hra přesouvá před Šesťorkina.

13:44
    Po brance Robina Hanzla přeci jen domácí mašina přibrzdila. Další akce Spartaku a střela Andreje Kutějkina vedle domácí branky.

14:26
    Michajl Grigorev trefil kotouč ze vzduchu a nepovolil domácím postup do útočné třetiny.

15:12
    Kaspars Daugavinš předvedl úžasnou práci. Nejprve získal kotouč back checkingem a pustil se rovnou do útoku a jeho pokus musel vyrážet Igor Šesťorkin mimo své tyče. Velice energická akce lotyšského forwarda.

15:43
    Zatím vidíme velmi pěkný, ofensivní hokej. Roman Rukavišnikov si udělal útočný výlet a Július Hudáček musel rychle sklapnout betony!

16:00
    Július Hudáček se zaskvěl ihned po buly! Bombu Alexandra Děrgačova schoval ve své lapačce a doprovodil to pádem na led s pukem v lapačce! Těžký zákrok slovenského brankáře.

16:43
    Lídr produktivity Spartaku Alexandr Chochlačov se poprvé přihlásil o slovo, ale jeho pokus švihem z vrcholu kruhu si Igor Šesťorkin našel a schoval ve výstroji.

17:32
    Nail Jakupov zacvičil teď s obránci Spartaku a dokázal se vytočit před branku Hudáčka, ale svou ránu poslal vedle levé tyče, kde si puk odrazil od jednoho ze sudích.

18:34
    Roman Rukavišnikov svou ranou od modré trefil pouze před brankou clonícího Alexeje Kručinina.

19:04
    Sergej Plotnikov zachytil rozehrávku Bena Maxwella a vše musel zachraňovat svým zákrokem Július Hudáček.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina souboje SKA Petrohrad – Spartak Moskva rozhodně nenudila. Sledovali jsme ofensivní hokej z obou stran. První vzrušení přineslo nařízené trestné střílení pro SKA, která však Nikita Gusev neproměnil. Domácí i přesto svůj úvodní tlak využili, když je poslal do vedení Sergej Plotnikov. Českým fanouškům však pár minut na to udělal radost nádhernou brankou Robin Hanzl a stav utkání, který aktuálně svítí na kostce v Ledovém Paláci srovnal na 1:1. Nutno také vyzdvihnout výkon slovenského brankáře ve službách Spartaku Júliuse Hudáčka, který pochytal několik šancí domácího favorita.

Další třetina začne přibližně v 19:24 .

20:01

20:30
    Alexandr Chochlačov posílal kotouč z velkého úhlu na branku Šesťorkina, ale ten byl u své tyče připraven a bez potíží kotouč vytěsnil.

20:45
    Na druhé straně se první ranou ve druhé části prezentoval Alexandr Děrgačov, ale i Július Hudáček byl na svém místě, a ten puk raději podržel ve své výstroji.

21:37
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexej Byvalcev – 2 min., krosček).

22:00
    Roman Rukavišnikov kotouč poslal po mantinelu ven ze třetiny SKA.

22:20
    Nepřesná přihrávka Ilji Zubova Spartak do pásma nedostala.

22:35
    Andrej Kutějkin trefil svou střelou Dinara Chafizullina, a i on kotouč prohnal přes všechny čáry, zatím to není dobrá přesilovka Spartaku.

23:11
    Kaspars Daugavinš se ale z ničeho nic dostal po přihrávce Alexandra Chochlačova do tutovky, ale branku Šesťorkina přestřelil!

23:37
    SKA v plném počtu. Alexej Byvalcev na ledové ploše.

24:00
    Nikita Gusev krásnou přihrávkou našel Arťoma Zuba, který si sjel od modré na pravý kruh, ale Július Hudáček kotouč vytěsnil svým pravým ramenem nad branku!

25:32
    Andrej Kuzmenko měl na hokejce jako další vedoucí branku, z pravého kruhu však trefil výborně se přesunutého Hudáčka!

25:45
    Ilja Zubov hledal před brankou Envera Lisina, a ten dokonce trefil jeho nabídku holí mezi svými bruslemi, ale kotouč zamířil daleko vedle domácí branky.

26:39
    Július Hudáček snad poprvé zaváhal ve svém brankovišti. Patrik Hersley kotouč lehce nahodil na jeho branku a slovenský brankář jej vyrazil pouze před sebe, kde měl k jeho štěstí své obránce, kteří poslal k ledu Naila Jakupova, jenž se připravoval k dorážce do odkryté branky.

27:59
    Dmitrij Kalinin si nabruslil mezi kruhy od modré čáry, obdržel přihrávku, ale trestuhodně minul branku svou ranou! V zápase plném šancí čekáme na vedoucí branku!

28:45
    Dlouhý tlak formace Sergeje Plotnikova šanci nepřinesl.

29:20
    Na druhé straně se málem za obranu dostal Lotyš Kaspars Daugavinš, ale na poslední chvíli mu obrana SKA zablokovala hůl.

30:07
    Hra má úžasné tempo, hraje se již pět minut bez přerušení. A hraje se se nahoru dolů.

30:38
    Oleg Li dal o sobě dnes poprvé vědět, dokázal se ramenem natlačit přes obránce, ale Július Hudáček byl proti a jeho beton zastavil šanci domácích!

31:16
    Nikita Gusev rozdává dnes krásné přihrávky, další obdržel Nail Jakupov, ale jeho ránu z první opět zastavil betony slovenského brankáře Júliuse Hudáčka!

32:08
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., podrážení).

32:10
    SKA vyhrál buly a hned rozestavěl obrazec.

32:38
    Pavel Dacjuk nabil na modrou, odkud střílel vedle branky Roman Rukavišnikov.

33:40
    Sergej Plotnikov to zkoušel dvakrát, nejprve jeho pokus zablokovala obrana Spartaku a druhý pokus poslal do rohu kluziště Július Hudáček.

34:08
    Jaroslav Dyblenko na ledě. Spartak v plném počtu.

34:33
    Michajl Grigorev lehkou střelou hledal hůl Robina Hanzla, ten kotouč netečoval, a tak jej v klidu schoval v lapačce Igor Šesťorkin. Vhazovat se bude po jeho pravici.

35:12
    Oleg Li a Viktor Tichonov kroužili ve třetině Spartaku, ale do zakončení je obrana hostů nepustila.

36:15
    Enver Lisin zajel s kotoučem do třetiny dříve než bylo potřeba, ofsajd Spartaku a reklamní pauza.

36:41
    Enver Lisin obral Pavla Dacjuka, který kličkoval na útočné modré Spartaku, ale poté se hosté opět dostali do ofsajdu.

37:14
    Alexej Kručinin z pravého křídla vysoko přestřelil branku Júliuse Hudáčka.

38:18
    Alexandr Děrgačov vybojoval kotouč v rohu kluziště, poslal jej na modrou, odkud střílel Roman Rukavišnikov, ale Július Hudáček kotouč vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě. Vhazování po jeho pravici.

38:54
    Vjačeslav Leščenko nedostal kotouč na branku Šesťorkina, před ním bylo až příliš husto.

39:36
    Ilja Zubov bojoval o kotouč s Pavel Dackujem za brankou domácích a dokázal jej vybojovat pro Alexandra Osipova, ten však od modré branku SKA netrefil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině pokračoval atraktivní hokej z obou stran, ale branku jsme neviděli. SKA Petrohrad – Spartak Moskva po 2. třetině 1:1!

Další třetina začne přibližně v 20:12.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí částí pro moskevský Spartak.

40:20
    Viktor Tichonov se pokoušel střílet ihned po buly v útočné třetině SKA, ale kotouč se mu namotal na hůl, a tak se ani na branku nedostal.

40:51
    Lotyšský útočník KASPARS DAUGAVINŠ si připisuje hodně šťastnou branku! Poslal kotouč z brankové čáry do brankoviště a Igor Šesťorkin si jej srazil za svá záda a ještě nejspíš teď se červená pod maskou. Spartak jde překvapivě do vedení – 1:2! Asistence: Michajl Grigorev a Dmitrij Kalinin.
    40:51 Kaspars DAUGAVINŠ - 1:2

41:23
    Červenat se málem mohl i druhý maskovaný muž. Július Hudáček kotouč vysypal z lapačky a chtěl jej rozehrát, ale sáhl mu do rozehrávky Viktor Tichonov, ale nestihl zamířit směr branka.

41:35
    Jaroslav Dyblenko nahodil kotouč pouze do ochranné sítě.

42:35
    Július Hudáček uklidňuje hru a drží kotouč ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravici.

43:17
    Kotouč na střídačce Spartaku. Pro změnu vhazování ve střední třetině.

43:40
    Michajl Grigorev se umě otočil okolo Guseva, ten jej poté poslal holí k ledu, ale vylučovat se nebude.

44:16
    Július Hudáček teď pomohl obraně. Zastavil kotouč za brankou a konstruktivně rozehrál. SKA se nemůže dostat do kýženého tlaku.

45:30
    Andrej Kuzmenko to teď nemyslel špatně. Najížděl z pravého křídla, naznačil střelu a snažil se objet branku a kotouč zasunout za tyč, ale úspěšný nebyl, obrana Spartaku tento záměr odhalila.

46:06
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., sekání).

46:25
    Patrik Hersley jako první vypálil v přesilové hře, trefil však střed branky a v ní přesného Hudáčka.

46:54
    Přihrávka Nikity Guseva skrz celé pásmo sražena mimo hrací plochu.

47:14
    Anatolij Nikoncev po několika pokusech dostal kotouč ze třetiny Spartaku.

47:48
    Alexandr Děrgačov dostal pas od Plotnikova, ale sám před slovenským brankářem neuspěl!

48:00
    A opět Alexandr Děrgačov, tentokrát tečoval střelu od modré před Hudáčkem a orazítkoval levou tyč!

48:06
    Andrej Kutějkin na ledě. Spartak přečkal těžké oslabení a stále drží vedení na ledě silného SKA.

48:45
    Kaspars Daugavinš a Robin Hanzl si velmi pěkně vyměňovali kotouč, ale před Šesťorkinem byl veliký provoz a nakonec puk skončil v jeho brankovišti a domácí brankář jej přikryl lapačkou.

49:30
    Alexandr Děrgačov je velmi aktivní poslední minuty, jeho skrytá rána přes obránce skončila na boční síti. SKA začíná přitápět pod kotlem.

50:24
    Ilja Zubov si počkal na modré a snažil se udržet cenné vteřinky pro Spartak v útočné třetině.

51:00
    Opět kombinace Kaspars Daugavinš a Robin Hanzl, tentokrát však nepřesná.

51:30
    Střelu Kuzmenka vyrazil Hudáček levým ramenem nad branku, no hodně ostrý zákrok pro slovenského hrdinu zápasu.

51:50
    SKA zahrál na icing. Cenný čas pro Spartak, který drží opravdu cenné vedení v Ledovém Paláci.

52:28
    Nikita Gusev si počkal na levém kruhu na ránu z první, ale jeho tvrdá rána minula pravou tyč Hudáčkovi branky.

53:32
    Opět Nikita Gusev to bere na sebe. Jeho rána golfem z vrcholu kruhu si však našla klín Hudáčka.

54:12
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., podrážení).

54:32
    SKA se hned osvobodil dlouhou přihrávkou na Ilju Kablukova, a ten se pokusil vystřelit, ale jeho byl sražen a kotouč již mají hosté.

55:10
    Oleg Li drží kotouč v útočné třetině SKA. Spartak se nemůže dostat do pásma, ale pro hosty je hlavní že čas běží.

56:12
    SKA v plném počtu a teď začne ten pravý závěrečný nápor domácích.

57:14
    Pavel Dacjuk se dostal na chvíli s pukem do útočné třetině, ale hosté jej ihned o puk obrali a posunuli hru do středního pásma.

57:43
    Andrej Kuzmenko hledal na zadní tyči Plotnikova, ale přihrávka byla příliš dlouhá. SKA však stále drží kotouč.

58:24
    Nikolaj Prochorkin schovával svou ránu, ale ta minula branku Hudáčka.

58:41
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Nikita Filatov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:41
    Igor Šesťorkin na střídačce. SKA hraje 6 proti 4!

59:00
    Nikita Gusev to zkusil ranou nad rameno! Hudáček vyrazil!

59:13
    Spartak vyhodil kotouč alespoň do střední třetiny.

59:30
    Obrovský tlak SKA zakončil bombou z poza kruhů PATRIK HERSLEY a srovnává v powerplay – 2:2! Asistence: Pavel Dacjuk a Dinar Chafizullin.
    59:30 Patrik HERSLEY - 2:2

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Spartak byl blízko výhře v základní hrací době, ale Patrik Hersley v power play vyrovnal, a tak nás čeká prodloužení třech proti třem.

60:01

60:36
    Nikita Gusev nikoho nehledal, ale jeho sólo akci pokryl Hudáček skvělým zákrokem.

61:32
    Patrik Hersley mohl být za hrdinu podruhé, ale sám před Hudáčkem tentokrát neuspěl, tento souboj vyhrál hostující brankář!

62:07
    Petrohrad bere i druhý bod z tohoto utkání! SKA ujel ve dvou proti jednomu a NAIL JAKUPOV to vzal na sebe a ranou švihem rozvlnil síť za Hudáčkem – 3:2! Asistence: Bez asistence.
    62:07 Nail JAKUPOV - 3:2

Spartak si odváží z horké půdy Petrohradu nakonec pouze bod! Třicet vteřin před koncem vedl ještě 2:1, ale SKA při hře bez brankáře srovnal brankou Patrika Hersleyho a v prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů pro domácí Nail Jakupov.

Hity: 17 – 9.

Robin Hanzl (Spartak Moskva) – 1 branka! 1 střela na branku, čas na ledě: 20:09.
    Julius Hudáček (Spartak Moskva) – 42 zásahů. Úspěšnost zásahů: 93,33%.

Utkání vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (21:23:48)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 10. S. Plotnikov (Kuzmenko, Gavrikov), 60. Hersley (Dacjuk, Chafizullin), 63. Jakupov – 13. R. Hanzl (Grigorev, Daugavinš), 41. Daugavinš (Grigorev, Kalinin)

Rozhodčí: Akuzovskij, Oskirko – Sadovnikov, Sazonov