AC Milán – Real Betis 1:2 (kon.) | Larnaka – Ludogorec 1:1 (kon.) | Anderlecht – Fenerbahce 2:2 (kon.)
Curych – Leverkusen 3:2 (kon.) | Dudelange – Olympiakos 0:2 (kon.) | Kodaň – Slavia 0:1 (kon.)
Karabach – Vorskla Poltava 0:1 (kon.) | RB Lipsko – Celtic 2:0 (kon.) | Salzburg – Rosenborg 3:0 (kon.)
Sporting – Arsenal 0:1 (kon.) | Trnava – Dinamo Záhřeb 1:2 (kon.) | Zenit – Bordeaux 2:1 (kon.)
Besiktas – Genk 2:4 (kon.) | Frankfurt – Apollon Limassol 2:0 (kon.) | Chelsea – BATE 3:1 (kon.)
Marseille – Lazio 1:3 (kon.) | PAOK – Fehérvár 0:2 (kon.) | Rangers – Spartak 0:0 (kon.)
Rennes – Dynamo Kyjev 1:2 (kon.) | Sarpsborg – Malmö 1:1 (kon.) | Sevilla – Akhisarspor 6:0 (kon.)
Standard – FK Krasnodar 2:1 (kon.) | Villarreal – Rapid 5:0 (kon.) | Jablonec – Astana 1:1 (kon.)
Olympique Marseille
1:3 (0:1)
S. S. Lazio
Čtvrtek 25.10.2018, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Evropská liga • Skupina H

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:14. (22:59:31)

Hlavní rozhodčí naposledy pískl do píšťalky a zápas končí. Lazio se odváží z Marseille cenné vítězství 3:1!

Opatrný úvod využil italský celek. Marseille zaspalo po rozehrávce rohového kopu. Brazilskou spolupráci Lucase Leivy zakončil hlavičkou Wallace. Po deseti minutách tak šli Italové do vedení. I v následujících minutách bylo nebezpečnější Lazio, ale Cáceres na Immobileho přihrávku nedosáhl a sám Ciro Immobile následně pálil jen do tyče. Po změně stran Marseille přidalo směrem dopředu, ale Tomas Strakoša mohl být dlouho v klidu. Naopak Felipe Caicedo využil otevřené obrany a po přihrávce Immobileho zvýšil vedení Lazia. Až v posledních minutách byl tlak domácího celku opravdu intenzivní. Dimitri Payet parádním volným přímým kopem ještě vykřesal naději na vyrovnání, ale poté právě kapitán Marseille ztratil míč ve středu pole a toho využil Adam Marušić k potvrzení vítězství italského celku.

90+4

90+3
    Také Kevin Strootman to zkoušel dvěma centry, ale ani jeden neuspěl. Hostující obrana si hlídá nebezpečné prostory před Tomasem Strakošou.

90+2
    Domácí se ještě snaží o zázrak. Gustavo měl ve střední části trávníku míč pod kontrolou, ale centr brazilského záložníka nikoho ve vápně neoslovil.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
    90. Adam MARUŠIĆ - 1:3

90
    Lazio právě vstřelilo branku!
    O třech bodech je nejspíše rozhodnuto! Payet to chtěl vzít na útočné polovině na sebe, ale ztratil míč a do protiútoku se hnali ofenzivní esa hostujícího celku. Balon doputoval přes pravou stranu k ADAMU MARUŠIĆOVI, který si posunul míč více do středu a nechytatelnou střelou vymetl horní roh branky.

89
    Strakoša šetří každou sekundu při odkopu. Dlouhý pas hostujícího brankáře skončil až u jeho kolegy u protější branky. Marseille má stále čas na srovnání.

88
    Fotbalisté domácího celku jsou najednou plní energie. Germain spolupracoval se Sarrem, následně se dostal k míči Payet, ale jeho centr ve vápně neuspěl.
    87. Dimitri PAYET - 1:2

87
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Marseille se přece daří ještě vykřesat naději. Parolo poslal na zem na třiceti metrech střídajícího Germaina a dal tak domácím šanci na rozehrávku volného přímého kopu. U míče nemohl chybět DIMITRI PAYET, který geniálním kopem přes zeď umístil míč přesně k bližší tyči.

86
    Už jen něco přes pět minut i s nastavením zbývá domácímu celku na zdramatizování zápasu. Marseille sice má v posledních minutách více míč v držení, ale až před Strakošu se ne a ne dostat.

85
    Milinković-Savić ještě mohl další sekundy držet míč u rohového praporku, ale rozhodl se odcentrovat do vápna. Tam ale ovládl situaci stále jen osmnáctiletý Boubacar Kamara.

84
    Bouna Sarr se zrovna nepředvedl při své první akci po příchodu na trávník. Jeho průnik byl vytlačen Raduem jen za postranní lajnu.

83
    Rami sestřelil ještě na útočné polovině Milinkoviće-Saviće. Po odpískání odkopl zlostí míč až na tribunu, ale potrestán nebude. Hosté mohou podržet balon v kombinaci.

82
    Lucas Ocampos je ve druhém poločase téměř neviditelný. Nyní se zapojil do akce, Germain mohl hlavičkovat, ale ve vápně byl rychlejší Acerbi.

81
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jordan Amavi, přichází Bouna Sarr.

81
    Gustavo spolupracoval se Sakajem, poté se dostal k míči také Payet, ale ten dnes nemá vydařený den. Jeho přihrávka skončila po velkých komplikacích až u Ramiho.

Vít Schück

Branky: 87. Payet – 10. Wallace (Lucas Leiva), 60. F. Caicedo (Immobile), 90. Marušić

Karty:   45. Sakaj (OMA), 45+1. Strootman (OMA), 69. Payet (OMA) – 31. Radu (LAZ), 34. Lulić (LAZ), 75. Parolo (LAZ)

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:14.
    Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Kamara, Amavi (81. B. Sarr) – Gustavo, Strootman – M. Sanson (67. N'Jie), Payet (C), Ocampos – Mitroglu (66. Germain).
    Náhradníci: Pelé – Radonjić, N'Jie, Ćaleta-Car, B. Sarr, Maxime López, Germain.

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, Acerbi, Radu – Cáceres, Parolo, Lucas Leiva (48. Marušić), S. Milinković-Savić, Lulić (C) (62. Valon Beriša) – Immobile, F. Caicedo (76. Cataldi).
    Náhradníci: Proto – Luiz Felipe, Valon Beriša, A. Rossi, Bastos, Cataldi, Marušić.

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Angel Nevado Rodriguez, Diego Barbero Sevilla (vš. ESP)