Toronto – Dallas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | Montreal – Washington 6:4 (kon.)
Ottawa – Buffalo 4:2 (kon.) | Tampa – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:3 (kon.)
St. Louis – Vegas 5:3 (kon.) | Calgary – Colorado 6:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 4:0 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Philadelphia 2:5 (kon.) | San Jose – Columbus 1:4 (kon.)

3. Robby Fabbri (STL) 0+1 (03:46:34)

Domácí celek vyhrává tento zápas 5:3 a výrazně o jeho podobně rozhodla prostřední třetinu. St. Louis Blues vyhrálo tuto část hry 3:1, celkově se tak raduje z výhry 5:3, Oskar Sundqvist poprvé vstřelil v jednom zápase NHL dva góly.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hyka (VEG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:14
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:13

59:40
    Steen minul prázdnou branku, píská se icing.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

58:48
    Colin Miller trefil ránou od modré čáry jen břevno.

58:39
    Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Vegas je sice v útočném pásmu, ale na výraznější šanci čeká.

57:44
    Hostující celek se nemůže usadit v útočném pásmu. Takticky hrají domácí velmi dobře.

57:22
    Erik Haula rozehrává od své branky, zakončoval Jonathan Marchessault. Jeho rána byla nepřesná.

57:04
    Vegas hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Alex Tuch elegantně obkroužil branku, ale překonat brankáře nedokázal. Jake Allen přerušuje hru.

56:30
    Jonathan Marchessault pálil, jeho rána, kterou tečoval brankář, končí mimo.

56:10

56:00
    Reilly Smith to zkoušel při vlastním oslabení, zakončit ale nedokázal.

55:26
    Až nyní vyhodili hokejisté Vegas kotouč za branku soupeře, oba týmy mohou vystřídat.

55:14
    Dlouho už jsou na ledě domácí, nedaří se jim vyhodit.

55:01
    Blues hrají v útočném pásmu, Vegas se musí bránit tlaku soupeře.

54:36
    Ryan O'Reilly mohl zakončovat, ale ještě pokračoval v kombinaci. Následná rána od modré čáry byla nepřesná.

54:12
    Přesilovku hrají domácí, ti tak mohou šetřit zbývající čas.

54:10
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Cody Eakin – 2 min., sekání).

54:00
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, akci domácích vedl Alexander Steen.

53:06
    Hokejisté Vegas znovu prohrávají o dvě branky a času už nezbývá mnoho. Takticky hrají hokejisté Blues velmi dobře.
    51:47 Tyler BOZAK - 5:3

51:47
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Ukázalo se pravidlo "nedáš – dostaneš". Hosté své velké šance neproměnili, domácí ano. TYLER BOZAK z předbrankového prostoru poslal kotouč pod horní tyčku Na tuto střelu brankář Marc-Andre Fleury nedokázal zareagovat. Asistence: Joel Edmundson.

51:07
    Erik Haula měl na hokejce vyrovnání, Vegas se pokouší hrát co nejaktivněji, ale myslí také na obranu.

50:40
    Dva dobré zákroky nyní předvedl domácí brankář, který své spoluhráče dokázal podržet, a tak stále platí vedení jeho týmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:23
    Marc-Andre Fleury přerušuje hru, komerční přestávka.

50:01
    Vegas hraje hodně aktivně, Shea Theodore ovšem přišel o kotouč útočném pásmu.

49:40
    Carl Gunnarsson rozehrává od své branky, Blues vedou už jen o jednu branku, domácí celek proměnil přesilovku a snížil.
    48:02 Alex TUCH - 4:3

48:02
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Bleskově využitá přesilovka, a tak je sníženo na rozdíl jediné branky. ALEX TUCH byl v předbrankovém prostoru důrazný, nenechal se obránci odstavit od puku, našel ho a zakončil. Asistence: Jonathan Marchessault a William Karlsson.

47:44
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., vražení na hrazení).

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, zatím největší šanci měl hostující celek při vlastním oslabení, William Karlsson mířil mimo.

46:19
    Jonathan Marchessault dostal hru do útočného pásma, ovšem jeho rána od modré čáry nebyla přesná.

44:50
    Přesilovku sice hraje domácí celek, ale převahu a více šancí má jednoznačně tým Vegas.

43:45
    William Karlsson zůstal osamocený před brankou. Při vlastním oslabení měl hostující celek velkou šanci, ale Karlsson minul branku, možná jemně puk tečoval mimo gólman.

43:30
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., vysoká hůl).

43:16
    Takticky hrají domácí velmi dobře, Zachary Sanford nedovolil soupeři dostat se do útočného pásma.

42:54
    Ryan Carpenter se svými spoluhráči marně pokoušel vymyslet způsob, jak se dostat do útočného pásma.

42:16
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích. Defenziva St. Louis musí být pozorná.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:32
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny, Blues mají dvoubrankový náskok a dobrou výchozí pozici.

40:58
    Erik Haula pálil bez přípravy, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Jake Allen.

40:39
    Zápas pokračuje třetí třetinou a hostující celek prohrává o dvě branky.

40:01

Hrubě nepovedená druhá třetina z pohledu Vegas znamená, že po vyrovnané první části hry nyní prohrává o dva góly. Naopak Blues se prostřední třetina povedla velmi, vyhráli ji 3:1. Jako první se trefil Vladimir Tarasenko, pak vyrovnal Erik Haula. Následovaly dva góly St. Louis, pálil přesně Oskar Sundqvist a Colton Parayko.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:53
    Pierre-Édouard Bellemare upadl v útočném pásmu, do brejku se dostal Zachary Sanford. Jeho ránu výborně vyrazil brankář Marc-Andre Fleury.

39:08
    Ryan O'Reilly se dostal do útočného pásma, ale obrana byla pozorná. Směr hry se rychle otáčí. Vegas se nemůže dostat do střelecké pozice.

39:00
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

38:28
    Vegas se propracovalo do střelecké pozice, Alex Tuch pálil z první, jeho ránu kryje brankář Jake Allen.

37:53
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 2 min., podrážení).

37:50
    Jake Allen musel po delší době zasahovat, dokázal si poradit se střelou hostujícího hráče. Buly před brankou Blues.

37:37
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:03
    Vladimir Tarasenko to vymyslel dobře, zkoušel před brankou najít spoluhráče, nyní ale obrana Vegas dokázala zasáhnout.

35:40
    Vegas má velké problémy s přechodem do útočné fáze, domácí celk hraje zodpovědně.
    34:49 Colton PARAYKO - 4:2

34:49
    Aktivněji hrající celek St. Louis Blues navyšuje své vedení. Po přihrávce Ryana O'Reillyho se ránou z prví
    prosazuje COLTON PARAYKO. Asistence: Ryan O'Reilly A Zachary Sanford.

34:31
    David Perron se zkoušel dostat do střelecké pozice, ale neuspěl.

34:12
    Robert Thomas pálil z kruhu, jeho ránu kryje brankář Vegas. Komerční přestávka.

33:10
    Colin Miller to vzal znovu na sebe, jeho rána byla zblokovaná. Následně kotouč kryje Jake Allen.

32:30
    Colin Miller vyslal od modré čáry kotouč před branku, následně Blues vyhazují pes všechny čáry.

32:20
    Vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího celku.

32:05
    Vegas hraje přesilovku, rána od modré čáry byla zblokovaná.

31:31
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., nedovolené bránění).

31:24
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

30:53
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.

30:30
    Shea Theodore přišel při přechodu do útočného pásma o puk, domácí rychlou protiakci neproměnili.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, domácí tým vede o jednu branku a Vegas marně hledá cestu za vyrovnáním.

29:30
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

29:04
    Jaden Schwartz vedl rychlou protiakci Blues, dostal se do útočného pásma, ale jen nahodil kotouč za branku.

28:30
    Hostující celek se nemůže dostat do útočného pásma, Deryk Engelland ještě vybojoval kotouč, jeho rána postrádala přesnost.

27:26
    Vegas rozehrává od své branky, do šance se Golden Knights nedostali.

26:58
    Oskar Sundqvist dnes vstřelil dvě branky, je to jeho vůbec první vícebodový zápas v NHL.
    26:29 Oskar SUNDQVIST - 3:2

26:29
    Domácí celek se dostává znovu do vedení. Thomas přenechal kotouč OSKARU SUNDQVISTOVI. Jeho rána zápěstím zapadla přesně pod horní tyč. Ujala se střela na vzdálenější část branky Asistence: Robert Thomas.

26:08
    Colton Parayko pálil rychle od modré čáry, jeho projektil kryje brankář.

25:40
    Tyler Bozak dostal hru do útočného pásma, následně se ale píská zakázané uvolnění Blues.

25:07
    Vegas pokračuje v aktivní hře, ale další akci dokázala na poslední chvíli zastavit obrana St. Louis Blues.
    23:34 Erik HAULA - 2:2

23:34
    Vegas vyrovnává poměrně rychle. Shea Theodore pálil od modré čáry a jeho projektil před brankou tečoval mimo dosah brankáře ERIK HAULA. Asistence: Shea Theodore a Alex Tuch.
    23:11 Vladimir TARASENKO - 2:1

23:11
    Poměrně rychle k velké radosti publika proměnil domácí celek přesilovku a vede. VLADIMIR TARASENKO doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Tyler Bozak a Patrick Maroon.

23:03
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brad Hunt – 2 min., podrážení).

22:25
    Marc-Andre Fleury má na svém kontě další zákrok, poradil se zakončení Steena.

22:00
    Současně vyloučení hráči se vrací do hry, více ze hry mají nyní hráči Blues.

21:11
    Brayden Schenn měl před sebou odkrytou část branky, ale výborně dokázal zasáhnout brankář Marc-Andre Fleury.

20:10
    Sledujeme hru čtyři na čtyry, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:01

Po první třetině, která nabídla rychlý hokej, platí vyrovnaný stav. Viděli jsme dvě branky. Nejprve se prosadil domácí Oskar Sundqvist, a pak v sedmé minutě vyrovnal z dorážky Pierre-Édouard Bellemare.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrick Maroon – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., hrubost).

19:46
    Tyler Bozak se při přechodu do útočného pásma dostal do postavení mimo hru. Ještě jedno buly.

19:20
    Domácí hokejisté špatně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Blues.

19:00
    To už běží poslední minuta hry ve třetině.

18:43
    Reilly Smith nedokázal zpracovat kotouč v útočném pásmu, následně se do rychlé protiakce dostal Vladimir Tarasenko. Marc-Andre Fleury vyrazil.

18:25
    8:9, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:40
    Tomáš Nosek dobruslil odražený kotouč, pokoušel se dostat do střelecké pozice, obrana Blues si dokázala poradit.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

16:33
    Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu, následně puk vypadl z hrací plochy. Buly v neutrální zóně.

15:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, momentálně na výraznější příležitost čekáme.

15:08
    Zachary Sanford hledal Ryana O'Reillyho. Ten přihrávku dostal a pokoušel si vybruslit do lepší střelecké pozice. Puk viděl a dobře ukryl do rukavice Marc-Andre Fleury.

14:33
    Colton Parayko vybojoval kotouč ve svém pásmu, dostal hru do středního pásma, následně jeho spoluhráči o puk přišli.

14:29
    Jonathan Marchessault se dostal do útočného pásma, jeho ránu kryje brankář Jake Allen. Komerční přestávka.

14:10
    Alex Pietrangelo se spolu s Bozakem dostal do útočného pásma, obrana Vegas si poradila.

13:35
    Brayden McNabb udržel díky dobré hře kotouč na modré čáře, Jonathan Marchessault pálil z první, Jake Allen byl připravený.

13:09
    Brad Hunt nahodil kotouč do útočného pásma, Tomáš Nosek se pokoušel za brankou vybojovat kotouč .Jeho spoluhráči o puk ale přišli.

12:43
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas. Hostující celek má nyní problémy se založením útočné akce.

11:00
    Vegas rozehrává od své branky, pokouší se něco vymyslet. Přihrávka hledající Jonathana Marchessaulta byla nepřesná.

10:30
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.

08:50
    Cody Eakin bekhendovou stranou hole nedokázal prostřelit brankáře domácího celku.

08:37
    Brad Hunt to zkoušel individuálně, dostal se do útočného pásma a od modré zakončoval. Se střelou si Jake Allen poradil.

08:08
    Tyler Bozak to zkoušel z mezikruží, jeho střelecký pokus končí mimo branku.
    06:29 Pierre-Édouard BELLEMARE - 1:1

06:29
    Hostující celek vyrovnává, k odraženému puku se dostal PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE. Jeho tvrdá rána se od břevna odrazila do brány. Hostující celek je za svou aktivitu odměněný vyrovnáním. První střelu ještě Joel Edmundson zblokoval, dorážku už ne.

06:19
    Pierre-Édouard Bellemare v obrovské šance Vegas neuspěl, trefil štangli.

05:00
    Alex Tuch výborně tečoval kotouč před brankou, domácí gólman si s náročnou střelou dokázal poradit.

04:32
    Patrick Maroon z dobré pozice na kruhu přestřelil branku.

04:03
    Jonathan Marchessault autorem první střely na branku domácího celku, gólman Jake Allen přerušuje hru.

03:44
    Jaden Schwartz hraje aktivně, vypracoval si další příležitost. Střelu zápěstím mezi kruhy vyslal na branku, gólman byl pozorný.

03:33
    Jaden Schwartz pálil z bezprostřední blízkosti, jeho ránu kryje hostující brankář.

03:01
    Po postavení mimo hru se vhazuje ve středním pásmu, následně Alex Pietrangelo bekhendovou střelou prověřil brankáře Vegas.
    02:02 Oskar SUNDQVIST - 1:0

02:02
    Obrana Vegas nyní byla hodně nepozorná, před branku se dostal OSKAR SUNDQVIST. Získal odražený puk a z otočky dokázal prostřelit brankáře hostujícího celku. Asistence: Robert Thomas a Robby Fabbri.

00:46
    Vladimir Tarasenko se dostal do střelecké pozice, a tak musel zasahovat hostující brankář jako první.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Vegas Golden Knights.

Domácí David Perron nastoupí proti Vegas vůbec poprvé. Golden Knights si jej vybrali na draftu. V posledním zápase Blues porazili Chicago Blackhawks 7:3, Ryan O'Reilly, Zach Sanford a Alex Pietrangelo získali v tomto zápase tři body. Z tohoto zápasu odstoupil pro zranění brankář Jake Allen. Ten by dnes měl být přípravený.

Hokejisté Vegas v posledním zápase nestačili na Nashville Predators 1:4. "Několik branek jsme inkasovali po chybách jednotlivců, což se nám příliš často nestává," řekl po zápase trenér Gerard Gallant pro web NHL.com. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s dvanácti body Jonathan Marchessault, v posledních pěti zápasech získal šest bodů (4+2).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Sundqvist (Thomas, Fabbri), 24. Tarasenko (Bozak, Maroon), 27. Sundqvist (Thomas), 35. Parayko (R. O'Reilly, Sanford), 52. Bozak (Edmundson) – 7. Bellemare, 24. Haula (Theodore, Tuch), 49. Tuch (Marchessault, W. Karlsson)

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Dunn, Gunnarsson – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Maroon, Bozak, Steen – Fabbri, Thomas, Sundqvist.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Theodore, Engelland, McNabb, C. Miller, Holden, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Haula, Hyka – Nosek, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Hanson, Nicholson – Murchison, Serico

Diváci: 16 813