Boston – Vancouver 5:8 (kon.) | Philadelphia – Arizona 5:4 (po pr.) | Florida – Edmonton 4:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 5:6 (po pr.) | Ottawa – Vegas 3:5 (kon.) | Tampa – NY Islanders 4:2 (kon.)
Dallas – San Jose 4:3 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 1:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:4 (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
Pátek 09.11.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (03:53:47)

Československá stopa v utkání:
    Radko Gudas (PHI)
    0+0, 3 střely, čas na ledě 18:01
    Jakub Voráček (PHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 20:28
    Richard Pánik (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:20.

1. Scott Laughton (PHI) 2+0
    2. Oliver Ekman-Larsson (ARI) 1+1
    3. Dale Weise (PHI) 1+1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 31 – 34 (8:9, 7.15, 14:10, 2:0)
    Zablokované střely soupeře: 11 – 20
    Trestné minuty: 4 – 8
    Využité přesilové hry: 0/4 – 1/2
    Góly v oslabení: 0 – 2
    Vyhraná vhazování: 63% – 37%
    Bodyčky: 28 – 25.

Je za námi velmi zajímavý zápas, ve kterém fanoušci Flyers zprvu jásali, neboť jejich oblíbenci vedli v šesté minutě už 2:0. Další čtyři trefy ale obstarali hosté a to už se z tribun ozývalo bučení reagující hlavně na dva inkasované góly během přesilové hry. Philadelphii pomohl rychlý gól ze startu třetí třetiny, po kterém měla velký tlak a necelé dvě minuty před koncem ho zúročila Weiseho gólem z úniku. Na řadu tak muselo přijít až prodloužení a to po přihrávce Jakuba Voráčka rozhodl Shayne Gostisbehere. Letci vyhrávají čtvrtý z posledních pěti zápasů a bodově se dotáhli na týmy okolo sedmého místa Východní konference. Coyotes naopak podruhé padli a budou i nadále ztrácet na play-off dva body.

61:01 Shayne GOSTISBEHERE - 5:4

61:01
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers vstupovali do třetí třetiny s dvougólovým mankem, ale i tak odchází z tohoto dramatického zápasu s dvoubodovým ziskem! Jakub Voráček vystřelil přes Connautona do brankářova betonu. Poté senzačně zabojoval u levého mantinelu, kde opět obehrál Connautona a v pravý čas přihrál doprava na SHAYNEA HOSTISBEHEREA. Svižná střela první dost možná letěla mimo, ovšem hokejka Grabnera ji tečovala nad levý beton přesunujícího se Kuempera. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.

60:40
    Do zakončení se dostali jako první hosté. Hinostroza zastavil puk pro Kellera, jehož rychlá střela zápěstím rozvlnila jen ochrannou síť za Elliottem.

60:06
    Konecny na startu prodloužení nikam nespěchá a domácí díky vyhranému buly od Couturiera zakládají první útočnou akci až od vlastního branky.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Voráčkovu solidní střelu z otočky Kuemper jenom vyrazil. Zároveň nechal odkrytou pravou polovinu branky, ovšem závěrečný klakson už neumožnil Letcům dorážet.

59:41
    Stepanovo nahození ze středního pásma mělo za účel získat buly v útočném pásmu. Brankář Flyers zasáhl hodně nejistě a trochu zabrnkal na nervy domácím fanouškům.

59:22
    Souboj čtyř hráčů u krajního mantinelu vyšel lépe pro Arizonu. Kotouč vyletěl k modré čáře na Ekmana-Larssona, jehož dělovku z netradičního příklepu Elliott nadvakrát zastavil a raději přerušil hru.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:31
    Situace se najednou rapidně mění. Flyers jsou při chuti a určitě se ještě pokusí rozhodnout v základní hrací době.
    57:47 Dale WEISE - 4:4

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Konecny (Giroux, Couturier), 6. Laughton (Lehterä), 43. Laughton (Weise, Lindblom), 58. Weise (Gostisbehere), 62. Gostisbehere (Voráček, Giroux) – 9. Ekman-Larsson (Galchenyuk, Keller), 22. Richardson (Grabner, Hinostroza), 27. Stepan, 27. Grabner (Ekman-Larsson)

Philadelphia Flyers: Pickard (27. Elliott) – Hägg, Provorov, Folin, Gostisbehere, Gudas, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Weal, Weise – Aube-Kubel, Lehterä, Laughton.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Miska) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Connauton – Keller, Galchenyuk, Crouse – Fischer, Stepan (A), Cousins – Hinostroza, Richardson, Grabner – Perlini, D. Strome, Pánik.

Rozhodčí: Meier, Hebert – Marquis, Cormier

Diváci: 18 884