USA
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Česko
Pátek 09.11.2018, 17:00 • qplex, Quispamsis • World U17 Hockey Challenge

Je to tak, Češi vítězí sedmé místo v tabulce! Pětačtyřicet minut se čekalo na první branku v utkání, až to nakonec byla branka Michala Guta pro Česko! Spojené státy to sice vybudilo ještě k většímu tlaku, Jan Myšák ale využil chyby americké pětice a v šestapadesáté minutě poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku.
    To nakonec byl také gól vítězný. Američani ještě 67 sekund před koncem snížili, když jejich kapitán Jake Sanderson využil risk v podobě přesilovky šest na čtyři. Srovnat už ale nestačili a Češi tak z Kanady neodjedou bez výhry!
    Z utkání USA-Česko je to vše! Děkuji za pozornost a přeji ničím nerušený páteční večer!

Nejlepší hráči utkání:

USA: Jake Sanderson
    CZE: Nick Malík (19:20:53)

59:45
    Češi zatlačili hru až před prázdnou americkou klec a to bude stačit!
    58:56 SANDERSON - 1:2

58:56
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    A i USA využívají přesilovku! Nakonec jim výhoda dvou mužů v poli pomohla a americký kapitán JAKE SANDERSON snižuje vedení! Jeho rána se zřejmě ztečovala od někoho z českých hráčů a propadla Malíkovi za záda! Bez asistence.

58:07
    USA drží Malíka pěkně v pohybu, zatím to ale český gólman zvládá.

57:29
    Američani jdou do hry bez gólmana! Mají tak přesilovku šest na čtyři!

57:29
    Po zahákování Petersona za českou brankou si půjde sednout na dvě minuty Dominik Vacík. Američani si vybírají oddechový čas.

56:40
    Američani dostanou ještě přesilovku. Snaží se ale využít dočasnou početní výhodu.
    55:39 MYŠÁK - 0:2

55:39
    Česko právě vstřelilo branku!
    A Češi odskakují na dvě branky! JAN MYŠÁK se dostal na pravém křídle do samostatného úniku, vyslal velmi prudký projektil a Comesso svou lapačkou promáchl! Bez asistence.

54:43
    Velká šance Yodera, postaveného těsně před Malíkem, mohla změnit skóre! Američanovi ale utekl puk.

53:36
    Američané stále nemůžou přijít na zub české hře. Točí se všude možně po útočné třetině, ale k Malíkovi se nemůžou probojovat.

51:31
    Malík si může na chvíli oddechnout, unavený Ivan zatáhl puk až za americkou modrou a odjíždí střídat.

49:47
    I po přežitém oslabení se nadále hraje okolo české klece. Zatím ale české vedení ve velkém ohrožení není.

48:57
    Češi v plném počtu.

48:12
    USA vyslala tři střely, všechny skončily u Malíka. To už hráči hvězd a pruhů trochu namíchlo a začali Malíka pošťuchovat. To samozřejmě Češi a hlavně Jakub Konečný nenechali bez povšimnutí.

47:34
    Americká pětice hraje s rozvahou a do ničeho se nehrnou. Jsou rozprostření po celé třetině Česka.

46:57
    Vyloučení v týmu Česko (Baláž – 2 min., sekání).

46:08
    Před Malíkem se opět utvořila plácaná, nakonec ale puk končí v rohu kluziště a gólman si žádný zákrok nepřipisuje.
    43:50 GUT - 0:1

43:50
    A je to gól pro Česko! Ondřej Baláž rozehrál ťukanou, kterou podpořil Jan Myšák a střelou v kleče poslal puk za záda bezmocného Comessa MICHAL GUT! Puk se málem odrazil od Comessovy pravé brusle, ale Češi tuto přesilovku využili a po třičtvrtě hodině hracího času tak Česko otevírá skóre zápasu! Asistence: Myšák, Baláž.

43:41
    Vyloučení v týmu USA (Berard – 2 min., vysoká hůl).

41:59
    Američané opět prověřují Malíkovu pozornost. Jeden z nich dlouho kroužil kolem české klece, až nakonec zamířil mezi nohy slezského gólmana. Ten sice neměl úplně jistotu během zákroku, puk, který se ale zastavil o betony, nakonec zakryl lapačkou.

41:12
    USA jsou v pěti.
    40:24 Neuznaná branka Čechů

40:24
    A Češi se teď mohli radovat z branky! Někdo z českých hráčů dostal puk za Comessa, sudí ale branku neuznali, protože k ní došlo až po odpískání! Hlavní sudí zřejmě ztratil puk z dohledu a akci považoval za ukončenou zákrokem!

40:01

Jdeme na třetí třetinu! Češi do ní nastupují s přesilovkou, která bude trvat ještě minutu!

Yoder se po neúspěšném českém ataku dostal do samostatného brejku, jeho střela se ale se sirénou otřela jen o Malíkovu vyrážečku. Ani po čtyřiceti minutách tak ani na jedné straně nepadla branka a o dalším osudu zápasu rozhodne tedy až třetí dějství. To začne přibližně v 18:39.

Střely po dvou třetinách: 22:19

40:00

39:12
    Tuch se dostal až před Malíka. Byl na něj ale tak dotěrný, až si kromě pošťuchování od české pětice vysloužil i dvě minuty za sekání.

38:50
    Češi se uvolnili ze zámku, dvakrát během deseti sekund ale rozhodčí pískají ofsajd.

37:48
    Američané se usadili v české třetině, ale stále nemůžou donutit Malíka a hlavně jeho lapačku, aby si dali volno.

36:27
    A hra se přesune po icingu před Malíka.

36:12
    A při dalším ataku trefili jen ochrannou síť na americkou brankou.

35:45
    Češi se na chvíli usadili za Comessem, o puk ale přišli.

33:45
    Nadále to vypadá, že ani ve druhé třetině branka nepadne. Všechny pokusy zatím končí všude, jen ne za brankovou čárou.
    32:19 Malát šanci neproměnil

32:19
    Sebastián Malát se dostal do úniku na americké modré! Bohužel ale nezvládl zkrotit puk a Comesso tak mohl zasáhnout!

30:21
    Američané se opět natlačili před Malíka, dvojice obránců je ale k ničemu nepustila.

29:36
    Pavel Novák byl v dobré střelecké pozici, po kontaktu s americkým hráčem ale ztratil čepel brusle a zároveň i puk.

28:16
    Američané se po chybě dostali do přečíslení tři na dva. Do střely se ale položil jeden z českých beků.

26:33
    Hra se opět přelévá od branky k brance. Oba týmy střeží své modré jako oko v hlavě.

25:29
    Nebezpečně poskakující kotouč se dokutálel až ke Comessovi, který ho uklidňuje rukavicí.

24:56
    Po pěti minutách druhé třetiny stále nemáme branku ani na jedné straně hřiště. Postup USA teď zastavil ofsajd.

23:57
    Novák mířil na vzdálenější tyč Comessa, puk ale skončil mimo třetinu a to stačí proto, aby se USA vrátilo do plného počtu hráčů.

22:48
    USA má hodně vysunutý forčeking a Česko strávilo téměř celou minutu přesilovky za svou brankou.

22:08
    Buly sice vyhráli, Američané ale hned Čechy vyhnali ze třetiny.

21:57
    Vyloučení v týmu USA (Dzhaniyev – 2 min., sekání). Češi mají první přesilovku v utkání.

21:40
    Truscott zatáhl hru až na hranici Malíkova brankoviště. Puk se tam chvíli plácal jak kapr na suchu a pak skončil mimo.

20:31
    Luke Tuch vyslal od modré tvrdý projektil, který ale skončil daleko od tří tyčí Malíkovy klece.

20:30
    Buly vyhráli Češi, u puku jsou ale Spojené státy a Malík si připisuje dva zákroky.

20:01

Češi se ještě pět sekund před koncem dostali do nadějně vypadajícího přečíslení dva na jednoho, ale ke střele už je siréna nepustila. První třetina je tak v Quispamsis minulostí a jakoby vůbec neproběhla. Američané byli ze začátku jasně lepším týmem a podpořeni dvěma přesilovkami neustále tlačili na Čechy. Ti ale i díky velmi dobře zahraným oslabením udrželi nulu a také párkrát potrápili americkou stranu hřiště. Do druhé třetiny se ale půjde za stavu 0:0. Třetina začne přibližně v 17:51.

Střely po první třetině: 14:11

20:00

19:12
    Posledních několik desítek sekund do konce a Češi se usídlili před Comessem, gólman ale zatím drží.

18:05
    Spojené státy neustále tlačí Čechy před Malíka, ti ale jakoby na modré postavili silové pole, přes které se USA nemůže s pukem dostat.

16:30
    Hra se zatím bez větších akcí stěhuje po celém hřišti. Nedá se říct, že by jeden z týmů byl lepší.

15:17
    Cikhart vypálil mimo branku a odražený puk raději gólman USA schoval do rukavice.

14:28
    Pavel Novák od modré poslal pěknou střelu k pravé tyči Comessa, tam už ale měl brankář připraven beton a puk poslal zpět do pole.

13:43
    Eamon Powell se dobře prohnat kolem Malíka, gólman s Frýdku-Místku si ale nadále drží čisté skóre.

13:05
    Teď se opět utvořila skrumáž před Malíkem, ten si ale na puk sahat nemusel.

12:20
    Tomáš Chlubna se teď dobře oháněl kolem Comessovy klece. Gólman s jeho dvěma ataky měl hodně práce.

11:06

10:28
    I druhé oslabení Čechů je dobré, Baláž se při brejku dostal až na brankovou čáru Comessa.

09:40
    Američané zatím kombinují po celé ploše třetiny, ale Češi je na chvíli vyhnali a částečně vystřídali.

09:06
    Vyloučení v týmu Česko (Bláha – 2 min., držení hole).

07:42
    Teď na obou stranách byla šance dát branku v přečíslení 3:2, ani jeden tým ale nebyl úspěšný. První Češi skončili na Comessovi, Američané ani netrefili branku.

07:01
    Zatím jsou dominantnější Američané, po osmi minutách je to na střely 12:2 pro USA.
    05:20 Chyba v české obraně naštěstí gólem neskončila

05:20
    Češi teď odvrátili gól z velké chyby! Obranná dvojice si myslela, že na své modré zachytila postupující útok, zezadu se ale mezi nimi procpal Dylan Peterson a najednou jel sám na branku. Puk po bekhendovém blafáku na prázdnou část branky skončil pod Malíkem, který o něm ale nevěděl. Naštěstí mu přispěchali na pomoc obránci a zachránili tak nulu na kostce!

03:42
    Pětice v českých červených dresech je ve své práci velmi dobrá a dokonce se teď dostali do bezprostřední blízkosti Comessa

03:19

02:58
    Sanderson se snažil přihrát od zadního mantinelu. Na levé straně Malíka ale žádný Američan nebyl a puk tak dojel až k brance USA.

02:25
    Sanderson na úrovni buly poslal dlouhý pass na Biondiho, ale Malík se stačil přesunout.

01:58
    A Malík si připisuje první velký zákrok, když se nejlépe vyznal ve skrumáži na hranici svého brankoviště.

01:30
    Jakub Malý po vyhraném buly hned zamířil na Comessa, nakonec ale zastavil na červené čáře.

01:19
    Vyloučení v týmu Česko (Cikhart – 2 min., hákování).

00:01
    Američani vyhráli první buly, ale zatím nic neprovedli.

00:01

Ani jeden tým se už dál v turnaji nepodívá. Dnes hrají totiž jen o sedmé místo v konečné tabulce. Dá se ale předpokládat, že oba týmy se budou chtít s Kanadou rozloučit vítězstvím.

Česká Republika
    Čechy po prohře s USA bohužel čekal podobný osud. V pondělí se hráči postavili jako domácí proti Canada Black a ačkoliv bojovali houževnatě až do prodloužení, nakonec podlehli kolébce hokeje 2:3. Další den přišla ještě větší rána. Druhému kanadskému celku, tentokrát Canada White, podlehli už 1:5. Celou smůlu korunoval čtvrtek, kdy proti Sborné neskórovali Češi vůbec a byli vyhnáni z ledu poměrem 0:5. Uvidíme, zda si dokážou připsat alespoň jedno vítězství.

Spojené státy americké
    Spojené státy turnaj započaly zápasem s Čechy. Po první třetině sice vedly jen 1:0, ve třetí ale Čechům nasázely tři branky a zápas pro ně nakonec skončil vítězně 5:1. To ale bylo také jejich jediné vítězství. Ve zbylých třech utkání se USA potkalo se všemi třemi celky jeho kanadského souseda a bylo po radostech. Canada White je porazila 5:2, Canada Black 5:4 a nakonec v prodloužení poměrem 2:1 i Canada Red. Nyní Američany čeká zápas takříkajíc o čest. Uvidíme, zda dokáže, že výhra nad Českou republikou nebyla jen náhoda.

Vítejte u dalšího utkání světového šampionátu do sedmnácti let! Společně se podíváme na utkání mezi USA a Českou republikou!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.