Kazaň – HC Slovan 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 3:4 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Úterý 13.11.2018, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (19:19:56)

Česká stopa v utkání

Kazaň:
    Jiří Sekáč – Nenastoupil.

Slovan:
    Michal Řepík – 1 střela na branku, čas na ledě: 17:08.
    Lukáš Klok – 1 střela na branku, čas na ledě: 17:03, 2 zablokované střely.
    Rudolf Červený – 3 střely na branku, čas na ledě. 18:20.
    Jakub Šěpánek – 19 zásahů, úspěšnost: 90,48%.

Hity: 21 – 16.

Slovan v TatNeft Areně odehrál vynikající utkání, leč si nepřipíše do tabulky KHL ani bod. Dvě branky Stanislava Galijeva a skvělý výkon brankáře Emila Garipova o tom dnes rozhodli. Za Slovan se trefil pouze Mário Lunter , a to dnes na Kazaň nestačilo. Konečný výsledek: Kazaň – Slovan 2:1!

59:59
    Po zakázaném uvolnění Kazaně ještě jedno vhazování před Garipovem.

59:46
    Eric Gelinas nejspíš poslední ranou trefil blokujícího hráče od kterého se kotouč odrazil do střední třetiny.

59:33
    Po krkolomné kombinaci poslala Kazaň kotouč do střední třetiny.

59:00
    Jeff Taffe buly zvládl.

58:55
    Jeff Taffe jde na důležité vhazování.

58:55
    Slovan si bere oddechový čas. Vhazovat se bude v jeho útočné třetině.

58:48
    Mário Grman poslal nebezpečný pokus od modré, ten jen o kousek minul pravou tyč Garipovi branky!

58:30
    Jakub Štěpánek zamířil na střídačku, Slovan hraje v šesti!

57:32
    Kazaň kotouče pouze posouvá do střední třetiny. Slovan by si za dnešní výkon body zasloužil!

57:01
    Andrej Meszároš vypálil tvrdě od modré, před brankou Garipova však nikdo nestínil, brankář Kazaně tak kotouč v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

56:47
    Zakázané uvolnění Kazaně přesouvá hru před Garipova.

56:13
    Alexandr Svitov kotouč podržel chvilku za brankou Štěpánka a zase uběhlo pár vteřin na časomíře.

55:23
    Justin Azevedo mohl rozhodnout dnešní střetnutí! Jeho bomba golfem z pravého však skončila na zadním plexisklu!

55:00
    Žigu Jegliče zahodil čistým způsobem za brankou Garipova Nikita Ljamkin.

54:30
    Akci Ak Barsu zastavilo postavení mimo hru.

53:48
    Arťom Lukojanov naštěstí nezpracoval přihrávku před brankou Jakuba Štěpánka, ten měl tak jednoduchou práci a hru přerušil. Po reklamní pauze se bude vhazovat po jeho levé ruce.

52:48
    Žiga Jeglič to zkoušel z velkého úhlu, ale v dnešní formě chytající Emil Garipov nemohl chybovat a svou tyč si pohlídal.

51:43
    Kazaň nyní malinko drží kotouč více na hokejkách a už hraje malinko s časem.

50:38
    Eric Gelinas na hranici pravidel zastavil Alexeje Potapova v rohu kluziště, naštěstí se vylučovat nebude.

50:15
    Kotouč je na tribuně TatNeft Areny, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:13
    Andrej Markov krásnou diagonálou našel Michaila Gluchova, proti jeho pokusu z první se však skvěle přesunul Jakub Štěpánek a ten teď podržel Slovan!

48:27
    Na druhé straně střílel od modré do hloučku hráčů před brankou Paul Postma.

47:37
    Matúš Sukel' byl blízko vyrovnání! Garipovem vyražený kotouč však za ruského strážce domácí branky nedostal! To je škody!

47:10
    Kazaň zahrála na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Garipovem.

46:15
    Slovan teď dobře napadal rozehrávku Kazaně, ale v útočné třetině Belasých to bylo hodně rozkouskované a k žádnému zakončení se slovenský tým nedostal.

45:54
    Nikita Ljamkin zastavil hitem v rohu kluziště postup Adama Lišky.

45:13
    Danis Zaripov šel do zakončení ihned ze své stahovačky a pravou tyč Slovanu jen těsně minul!

44:01
    Alexej Potapov tečoval před Štěpánkem nabídku od modré, Jakub Štěpánek měl svou hůl mezi betony a kotouč dokázal vyrazit.

43:46
    Emil Garipov zastavil nahození ze střední třetiny a ihned kotouč rozehrál. Elán Slovanu z prvních dvou třetin zatím v té závěrečné nevidíme.

43:00
    Vladimir Tkačov to teď udělal velmi pěkně. Stahovačkou se zbavil protihráčů a Jakub Štěpánek musel jeho střelu vytěsnit mimo svou branku.

42:45
    Kotouč na střídačce bratislavského Slovanu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:15
    Justin Azevedo se krkolomným přechodem přes modrou čáru dostal do ofsajdu, zůstal však pouze u signalizace.

41:15
    Emil Garipov chyboval při rozehrávce za svou brankou a je jen velká škoda, že Žiga Jeglič tuto chybu nevystihl, posouval by kotouč do odkryté domácí branky!

40:23
    Andrej Meszároš poslal kotouč od vlastní modré na Garipova, ten raději kotouč podržel.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40 .

Troufnu si říci, že Slovanu patřila celá druhá část dnešního utkání. Jedinou branku však vstřelila Kazaň, po využitém brejku Stanislava Galijeva a jde tak do kabin po druhé třetině s vedením 2:1!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Přihrávka rukou je důvodem dalšího přerušení hry. Druhá třetina se blíží ke svému konci. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:11
    Jakub Štěpánek vyrážel střelu Nikity Ljamkina od modré do rohu kluziště.

38:22
    Michal Sersen poslal příliš dlouhou přihrávku, která mířila na zakázané uvolnění, čároví sudí přesto rozpažili.

37:30
    Paul Postma posílal prudký kotouč před branku Slovanu, tam se však o něj postaral Mário Grman, který odmítl nebezpečí pro hosty.

36:59
    Alexandr Burmistrov srazil i další pokus Slovanu, tentokrát z hole Mária Luntera. Kotouč se však ke Garipovi dostal a ten jej podržel.

36:30
    Alexandr Burmistrov sáhl do střely Matúše Sukel'a z levého kruhu a kotouč se tak ke Garipovi vůbec nedostal.

35:13
    Jeff Taffe bojoval srdnatě na brankovišti Kazaně, k dorážce se však nepropracoval.

34:03
    Kotouč v ochranné síti za brankou Garipova, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    33:43 Stanislav GALIJEV - 2:1

33:43
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň dnes trestá z každého náznaku šance! Vladimir Tkačov vystihl kombinaci Slovanu, našel STANISLAVA GALIJEVA, který dlouho avizovanou ránu dostal za Jakuba Štěpánka, dává dnes svou druhou branku – 2:1! Asistence: Vladimir Tkačov.

33:00
    Alexandr Burmistrov si prohazoval kotouč mezi bruslemi, vše odhalil Eric Gelinas, který mu kotouč odpálil od hole.

32:26
    Kazaň je v plném počtu.

32:00
    Ani Eric Gelinas nenašel prostor v postoji Emila Garipova. Nepomohl tomu ani clonící Rudolf Červený.

31:50
    Další bombu golfem vyslal od modré Andrej Meszároš, opět stejný scénář, úspěšný zákrok Garipova.

31:41
    Belasý si dokázali vytvořit souvislý tlak, který zakončil ranou od modré Jeff Taffe! Emil Garipov si kotouč mezi hráči našel a podržel ve své výstroji.

31:00
    Kazaň se nyní dvakrát osvobodila a podržela čas strávený v oslabení.

30:32
    Michal Sersen se nerozpakoval a hned po vyhraném vhazování od Jeffa Taffea kotouč poslal na Garipova. Domácí strážce branky kotouč pokryl a přerušil hru.

30:26
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., sekání).

30:15
    Slovan si zahraje první přesilovou hru, zatím je však vyloučení pouze signalizované.

29:21
    Albert Jarullin nahazoval kotouč od pravého mantinelu, Jakub Štěpánek bez potíží kotouč vyrazil svým pravým betonem do rohu kluziště.

29:09
    Danis Zaripov naznačil střelu a ještě hledal přihrávkou u pravé tyče Justina Azeveda, v tu chvíli však výborně zasáhla obrana Slovanu a kombinaci přerušila.

28:32
    Kyle Chipchura svou ranou z pravého kruhu nepropálil blokujícího Paula Postmu.

27:54
    Tomáš Hrnka bojoval také u mantinelu proti přesile, nicméně Kazaň dostala kotouč pouze do střední třetiny.

26:31
    Adam Liška držel kotouč dlouho za brankou Kazaně a nakonec o něj proti přesile přišel.

25:43
    Po dlouhé době akce Kazaně, ale přihrávka na Galimova před branku úspěch neslavila.

24:45
    Belasý by si zasloužili vedoucí branku! Rudolf Červený našel před brankou Michala Řepíka, jenž kotouč tečoval jen těsně vedle pravé domácí tyče!

23:33
    Opět bylo horko před Garipovem. Od modré kotouč nahodil Lukáš Klok a domácí brankáře dlouho nevěděl, kde je kotouč, ten se nakonec objevil ve výstroji jednoho z obránců.

22:08
    To je škoda! Matúš Sukel' vystřelil přes obránce, Emil Garipov kotouč pouze vyrazil opět na jeho hůl, ale domácí brankář se zaskvěl i proti dorážce útočníka Slovanu!

21:18
    Střelu Rudolfa Červeného vyrazil bez větších starostí svým ramenem Emil Garipov. Výkon Belasích je více než sympatický.

20:59
    Slovan zahrál na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Štěpánkem.

20:35
    Český reprezentant Michal Řepík mohl zahájit druhou část brankou, nicméně z otočky sám u levé tyče minul branku Emila Garipova.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:51 .

První třetina je za námi a viděli jsme možná vyrovnanější partii než jsme možná čekali. Slovan se dokonce ujal ve vlastním oslabení vedení, a to po brance Mário Luntera. Favorit zápasu však pár minut na to srovnal, trochu šťastnou brankou, a to z hole Stanislava Galijeva!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Michail Gluchov si připravoval svou bekhendovou střelu velmi dlouho, nakonec však branku Belasých nezamířil dobře.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:40
    Alexej Potapov svou ranou z vrcholu pravého kruhu přelomil svou hůl a zároveň trefil rameno Jakuba Štěpánka.

18:00
    Slovan zahrál na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Štěpánka.
    17:19 Stanislav GALIJEV - 1:1

17:19
    Kazaň srovnává velmi šťastnou brankou! Vladimir Tkačov nahodil kotouč od levého mantinelu na branku Slovanu, Jakub Štěpánek si jej srazil za sebe a nakonec to byl STANISLAV GALIJEV od kterého se puk dostal za brankovou čáru – 1:1! Asistence: Andrej Popov a Vladimir Tkačov.

16:27
    První lajna Ak Barsu opět dělá obraně Slovanu potíže, nicméně přihrávka Zaripova na Burmistrova byla zablokována až do střední třetiny.

15:43
    Slovan je nadále aktivní. Eric Gelinas našel přes celé hřiště v brejku Casey Baileyho, toho v samostatném postupu na Garipova zastavil čárový rozhodčí, jenž viděl ofsajd.

14:40
    Slovan hraje v plném počtu a na první oslabení si tak rozhodně stěžovat nemusí.
    14:21 Mário LUNTER - 0:1

14:21
    Slovan právě vstřelil branku!
    Belasý se ujímají ve vlastním oslabení vedení v dnešním utkání! MÁRIO LUNTER vystihl kombinaci Kazaně v její útočné třetině, vyvezl kotouč z pásma Slovanu a svou ranou překonal Garipova – 0:1! Asistence: Bez asistence.

13:25
    Danis Zaripov teď našel krásně u pravé tyče Roba Klinkhammera, ten se snažil kotouč zamést po ledě za záda Štěpánka, nicméně ten měl betony připravené na ledě!

13:00
    Justin Azevedo si odstoupil na levém kruhu, ale rána z první mu vůbec nesedla a Slovan mohl vyhodit přes všechny čáry.

12:40
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., vysoká hůl).

12:25
    Až první formace Ak Barsu si vypracovala větší tlak v útočné třetině a akci na jeden dotek zakončoval sám před brankou Justin Azevedo.Jakub Štěpánek se roztáhl na čáře, ale domácímu hráči se kotouč zamotal pod bruslemi a velkou šanci tak nezakončil.

11:29
    Vladimir Tkačov a Andrej Popov měli k dispozici akci dvou na dva, obrana Slovanu zapracovala dokonale a domácí dvojice si pod tlakem předala nepřesnou přihrávku.

10:38
    Adam Jánošík zachytil na modré rozehrávku Kazaně, kotouč však pouze vrátil do rohu kluziště a hosté si odjeli vystřídat.

09:56
    Michal Sersen teď dvakrát sebral nahozený kotouč a dostal jej z pásma Slovanu. Kazaň není zatím schopná se udržet delší časový úsek na puku ve své útočné třetině.

08:54
    Danis Zaripov nezpracoval dlouhou přihrávku na útočnou modrou, a tak byla akce Kazaně neúspěšná.

08:00
    Aktivita Belasích neustává, Adam Liška svou střelou trefil pouze střed Garipovi branky. Přidal se i Adam Jánošík, ten svůj pokus naopak nedostal přes blok domácích vůbec na branku.

07:25
    Slovan hraje nyní bez ostychu. Mário Lunter střílel přes dva obránce po ledě vedle pravé domácí tyče.

06:43
    Rudolf Červený zkoušel překvapit Emila Garipova ranou z poza branky, domácí brankář si však svou první tyč pohlídal.

06:00
    Emil Garipov měl teď velké štěstí, že se pokus Marka Slobody z levého křídla odrazil od jeho lapačky jen těsně vedle branky! První velká šance Belasích!

05:13
    Adam Liška vybojoval výborně kotouč za brankou Kazaně, poslal jej na modrou, kde byl Lukáš Klok. Jeho střelecký pokus však dokázala obrana domácích srazit vedle branky.

04:39
    Nahození z hole Paula Postmy bylo ještě z poloviny Slovanu a píská se zakázané uvolnění hostů.

03:41
    Rob Klinkhammer se na dvakrát nedokázal propracovat do střelecké pozice, skvěle jej ustrážil Žiga Jeglič. Slovan začal velmi poctivě do defenzívy.

03:00
    Bohužel v sestavě Kazaně dnes nevidíme jejího nejproduktivnějšího hráče, českého reprezentanta Jiřího Sekáče.

02:20
    Andrej Popov nedostal svou střelu na branku Štěpánka, a to přes obránce Adama Jánošíka.

01:32
    Další nahození od domácích, tentokrát od Stanislava Galijeva. Slovan hraje 1-4 a bude se snažit mít právě silní střední pásmo.

00:43
    Arťom Michejev vedl jako první akci Ak Barsu, ale kotouč pouze nahodil do pásma Slovanu, tam si jej sebral Andrej Meszároš.

00:01
    Úvodní buly patřila domácímu Svitovovi.

00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Postma, Pedan, Markov, Jarullin, Ljamkin, Batyršin – Zaripov, Azevedo, Burmistrov – An. Popov, Galijev, Tkačov – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov – M. Gluchov, Klinkhammer, Svitov.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen, Gelinas, Grman, Meszároš, Jánošík, Klok, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Sukel', Jeglič, Lunter – Liška, Rau, C. Bailey – Baranov, Chipchura, M. Sloboda – Hrnka.

Rozhodčí: Fatejev, Kislov – Antonov, Maximovskij.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bilance venku: 1 – 2 – 2 – 8.
    Poslední utkání: Slovan– Barys 1:2 (0:0, 1:2, 0:0).
    Branka Slovanu: Červený.
    Nejproduktivnější hráč: Jeff Taffe 18 bodů (5+13).

Umístění: 4. místo.
    Počet bodů: 37
    Počet odehraných zápasů: 26.
    Bilance: 15 – 2 – 3 – 6.
    Bilance doma: 8 – 0 – 0 – 4
    Poslední utkání: Novgorod– Kazaň 3:4 pp. (1:1, 2:0, 0:2- 0:1).
    Branky Kazaně: Potapov, Markov, Burmistrov, Lukojanov.
    Nejproduktivnější hráč: Jiří Sekáč 21 bodů (9+12).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 18. Galijev (An. Popov, Tkačov), 34. Galijev (Tkačov) – 15. Lunter

Rozhodčí: Fatejev, Kislov – Antonov, Maximovskij