Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (3:2 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 3:0 (kon.)
Chomutov – Sparta 5:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Litvínov 3:1 (kon.)
Berani Zlín
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 16.11.2018, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 19. kolo

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný páteční večer. (20:02:31)

Zápas končí celkem neočekávaně, Berani totiž poráží Vítkovice jednoznačně 3:0. Oba brankáři dnes chytali skvěle, Zlín ale měl lepší útok a podle toho zápas skončil. Zlín si tak zaslouženě připisuje tři body, Vítkovice naopak odjíždí domů s prázdnou.

Nejlepší hráči utkání
    PSG Berani Zlín: Jakub Sedláček
    HC Vítkovice Ridera: Jan Výtisk

59:28
    Vítkovice se ještě snaží aspoň jednou skórovat, dnes jim to ale prostě není dovoleno.

58:55
    Sedláček si připisuje další dva zákroky, když dvakrát vychytal Baláže. Domácí gólman ale bude muse zůstat pozorný, protože se bude vhazovat před ním.

58:25
    Zlín vhazování sice prohrál, velmi rychle ale dostal puk z vlastní třetinu. Vepředu pak ještě vymyslet střelu, tu ale chytal Bartošák.

57:58
    Bartošák je zpátky v brance. Uvidíme, jestli se dříve či později na střídačku nevrátí.

Dnešní utkání sleduje 4305 diváků.

57:58
    Oddechový čas pro domácí.

57:58
    Sedláček chytá další střelu hostů a stále tak drží čisté konto. Bude následovat buly před ním.

57:04
    Vítkovice se držely v útoku, Ondráček ale zblokoval kotouč a mohl rozhodnout gólem do prázdné. Ze střední třetiny se ale netrefil.

56:16
    Vítkovice přece jen budou hrát přesilovku. Kapitán Zlína Žižka bude potrestán na dvě minuty za podrážení. Vítkovice navíc odvolaly gólmana!

55:26
    Přesilovka Vítkovic moc dlouho nevydržela. Stránský bude vyloučen za nedovolené bránění a hra se tak vyrovná.

55:24
    Vítkovice si ještě na závěr zápasu zahrají přesilovou hru. Šlahař se při souboji o kotouč neudržel a dal krosček svému protihráči. Bude tak vyloučen na dvě minuty.

54:05
    Čtvrtou branku nyní mohl přidat Okál nebo Honejsek, byli totiž sami před Bartošákem. Okál to nakonec vzal na sebe, hostujícího gólmana ale nepřekonal.

53:24
    Ridera napadá vším co má, ale ani tak puk nezískala. Zlín puk po chvíli ztratil, Vítkovice ale musí začínat zpoza své branky.

52:31
    Vítkovice nyní podnikly velmi nebezpečný útok. Hosté totiž jeli na branku v přečíslení dva na jednoho. Hráč s pukem byl Šidlík, který to nakonec vzal na sebe a trefil Sedláčka do masky.

52:00
    Zlín se opět úspěšně ubránil a Gazda poslal své spoluhráče do útoku nahozením. Z útoku vznikla střela, kterou ale bez problémů kryje Bartošák.

51:05
    Zlín už chce vítězství ubránit, jde to vidět na jeho hře. Občas se domácí do útoku dostanou, rozhodně ale do něj nedávají všechny své síly.

50:32
    Druhá útočná zlínská trojice opět velmi nebezpečně ohrožovala Bartošáka, tentokrát ale síť nerozvnila. Na druhé straně musel následný protiútok hostů zastavovat Sedláček.

49:49
    Kubiš mohl definitivně rozhodnout o vítězství ševců, šikovně si navedl puk do mezikruží, tam mu ale nezbyl čas na střelu.

49:10
    Vítkovicím opět skončil útok již ve střední třetině a vypadá to s nimi bledě. Opět se budou muset totiž bránit náporu zlínských hráčů, protože musel zasáhnout Bartošák.

48:33
    Po vyhraném vhazování se Baláž dostal až do útočné třetiny, odkud vystřelil. Sedláčka ale nepřekonal.

48:14
    Nyní se píská zakázané uvolnění na druhé straně. Zlín se tak bude moct na chvíli uklidnit.

47:48
    Před brankou Sedláčka se nahromadila osm hráčů, nikdo ale nevěděl kde je puk. Kotouč neviděl ani rozhodčí a tak přerušil hru.

47:38
    Ševci opět vyhazují na zakázané uvolnění. Budou se tak muse opět bránit.

47:08
    Zlín zastavuje ofsajd. Bude se tak vhazovat ve střední třetině.

46:52
    Sedláček si pomalu ale jistě kráčí pro druhé čisté konto v této sezóně. Nyní si připisuje další zákrok.

46:14
    Vítkovice vyhrály vhazování, při rozehře ale kotouč ztratili. Proto se musí bránit náporu Beranů.

45:59
    Domácí se nyní osvobozují a rychle střídají. Poté se ještě do přečíslení dostal Lakatoš s Kubišem. Lakatoš se nakonec rozhodl pro nahození, které Bartošák v klidu pokryl.

45:14
    Hosté by opravdu chtěli aspoň snížit a dávají do toho všechny své síly. Sedláček je ale ve třetí třetině stále bez práce.

44:24
    Hodně dlouhou chvíli už se hraje v útoku Vítkovic, ty si ale nic nevytvořili. Vzapětí už Zlín vyváží.

43:13
    Vítkovice drží pásmo, nedaří se jim ale vytvořit si nějakou šanci. Zlínští obránci mají pečlivě rozebrány hostující útočníky.

42:49
    Ridera bude moct opět útočit. Zlín totiž vyhazuje na zakázané uvolnění.

42:12
    Na konci přesilovky se ještě napřáhl Honejsek, ten ale minul branku. Vítkovice poté už asi oslabení přežijí.

41:44
    Zlín stále hraje v útočném pásmu, už se mu ale nedaří vytvořit si nebezpečnou šanci.

40:40
    Zlín předvedl skvělou kombinaci a málem skončila brankou. Honejsek ale při zakončení zaváhal, což Bartošákovi stačilo na to, aby se stihl přesunout a puk vykrýt.

40:15
    A je tu druhá přesilovku pro Berany. Při souboji v útočném pásmu úplně zbytečně fauluje Schleiss, který bude trestán na dvě minuty za podražení.

40:01

Druhá třetina jednoznačně patřila domácím hokejistům. Ti skórovali hned třikrát a nezabránil tomu ani nejlepší gólman ligy Bartošák. Vítkovice si sice pár šancí vytvořily, žádnou z nich ale nevyužily a Sedláček je tak stále stoprocentní. Ridera tak bude vstupovat do třetí třetiny ve velmi těžké pozici, šance na body tu pro ně stále je.

Další třetina začne přibližně v 19:19.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:11
    Vítkovice zvládly defensivu a šli dopředu v přečíslení, nepodařilo se jim to ale využít. Následně se Zlín vrhá do protiútoku.

38:58
    Bartošák opět zasahuje a kotouč pro jistotu podrží. Vhazovat se tak bude po jeho levici.

38:19
    Ferenc nyní nepřesně rozehrál, protože byl pod tlakem napadajících hráčů. Ševci ale puk nakonec vybojovali a připsali si i další střelu. A Bartošák další zákrok.

37:29
    Vítkovice se snaží skórovat, proti obraně Zlína se jim ale nedaří nic vymyslet. Domácí vzápětí dostali puk do střední třetiny.

37:06
    Ridera vyslalo na Sedláčka lehké nahození, které domácí gólman v klidu kryje. Bude tak následovat vhazování před ním.

36:35
    Bartošák si připisuje další velmi důležitý zákrok. Nebýt něho v brance Vítkovic, hosté by asi prohrávali o více branek než o tři.

35:39
    Ridera má puk za svou brankou a snaží se najít cestu do útočné třetiny. To se ale vůbec nedaří, Berani totiž získali kotouč ve střední třetině a naopak nyní útočí oni.

34:50
    Po vhazování střílel Tybor, který vypálil velmi prudne, ale mimo branku. Poté Zlín už kotouč vyváží.

34:23
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění a Vítkovice tak dostanou možnost na provedení úspěšného útoku.

34:05
    Po zásahu Sedláčka se za brankou strhl menší souboj, vylučovat se ale asi nebude.

32:57
    Další velká šance Vítkovic a opět ji kryje Sedláček. Jeden z hostujících hráčů byl před domácím gólmanem opět sám, opět ale trefil puk pouze do připraveného brankáře.

32:42
    Toto vhazování Ridera vyhrála, nemůže se ale pomalu dostat ani z vlastní třetiny.

32:14
    Ševci v útoku stále pokračují. Vítkovice nyní byly donuceny k vyhození na zakázané uvolnění.
    30:56 Jiří ONDRÁČEK - 3:0

30:56
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín už vede o tři branky! Přihrávku Kubiše před branku zachytil JIŘÍ ONDRÁČEK. Ten následně puk poslal přesně nad vyrážečku Bartošáka, který se zoufale snažil kotouč zastavit. Asistence: Pavel Kubiš a Tomáš Valenta.

29:59
    Vítkovice vyhráli vhazování a rychle vyhazují. Zlín je ale velmi rychle zpět u Bartošáka.

29:22
    Přijde první přesilová hra po Zlín. Baláž si při obraně pomohl sekáním a bude za to pykat. Oslabí svůj tým na dvě minuty.

29:10
    Ševci opět hrají v útočném pásmu a velmi nebezpečně ohrožují Bartošáka. Nyní ale branka nepadne.

28:20
    První velkou šanci Vítkovic ve druhé třetině měl Zdráhal, který byl sám před Sedláčkem. Ten ho ale vychytal svou lapačkou.

27:51
    Vítkovice jsou pod obrovským tlakem a sotva se brání. Další zákrok si musel připsat Bartošák a až pak se hostům podařilo vyvézt.

27:36
    Domácí opět vystřelili a opět zasáhl Bartošák.

26:47
    Vítkovice se stále zoufale snaží něco vymyslet, ve druhé třetině ale zlínská obrana funguje velmi dobře. Vítkovice totiž během druhé třetiny vypálil pouze jednou, zatímco Zlín osmkrát.
    26:33 Edgars KULDA - 2:0

26:33
    Nádherná akce Zlína a rázem je to 2:0! Na útočné modré našel Freibergs rozjetého Honejska, který ujížděl sám na Bartošáka. Hostující gólman ještě dokázal zasáhnout, puk se ale odrazil k volnému EDGARSOVI KULDOVI, který neváhal a trefil puk do odkryté branky. Asistence: Antonín Honejsek a Ralfs Freibergs.

26:04
    Ridera se dostala k puku a nehodlá se ho zbavit. Hraje ale spíše vzadu než vepředu.

25:21
    Květoň nyní dobře zapracoval v obraně, z následného útoku ale nic nebezpečného nebylo.

24:35
    Vítkovice následné vhazování vyhráli a s rozehrou nikam nespěchají. Následně ale kvůli nepřesné přihrávce končí puk na zakázaném uvolnění.

24:07
    Bartošák zaváhal s rozehrou a do šance se tak Zlín. Hostující gólman se ale zpoza branky stihl vrátit a pokus vykrýt.

24:01
    Další ránu si připisuje Honejsek. Ten střílel téměř z brankoviště, na Bartošáka si ale opět nepřišel.

23:28
    Vítkovice se snaží rychle vyrovnat, zatím se jim to ale nedaří. Berani jsou totiž převážně u kotouče a svého soupeře k němu nepouští.
    22:26 Tomáš ŽIŽKA - 1:0

22:26
    Zlín se ujímá vedení! Od modré se napřáhl kapitán domácích TOMÁŠ ŽIŽKA. Ten svou dělovkou vymetl levý horní růžek Bartošákovi branky. Asistence: Jakub Šlahař.

22:17
    Odražený puk v mezikruží našel Poletín. Ten okamžitě vystřelit, Bartošáka ale nepřekonal.

21:42
    Vítkovice vyhráli vhazování a rychle se snažili dostat do útoku. Tam se sice dostali, nevyprodukovali ale ani střelu.

21:36
    Honejsek ujížděl sám na Bartošáka. Při nájezdu ale podklouzl a narazil do hostujícího gólmana. Tomu nic není a ani vylučovat se nebude.

20:20
    První to dopředu zkouší Zlín. Ten se nakonec dostal k ohrožení Bartošáka, ten ale nemusel zasahovat. Zlín má ale stále puk v útočné třetině.

20:01

První třetina je minulostí a my zatím pozorujeme velmi vyrovnaný hokej. Oba týmy vyprodukovali dost střel, oba brankáři jsou ale zatím stoprocentní. O trochu aktivnějším celkem však byly Vítkovice, protože vyprodukoval o čtyři více střel než jeho soupeř. To ale rozhodně nic neznamená a oba týmy mají pořád stejné šance na výhru.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26
    Ševci nakonec kotouč vybojovali a vrhají se do poslední útočné akce třetiny. Ta končí neúspěšně, protože Vítkovice získaly puk.

18:56
    Sedláček chytá další střelu, jeho tým ale stále puk nezískal.

18:38
    Na druhé straně se pokoušela Ridera zúžitkovat rychlý útok, tomu ale zabránil Sedláček.

17:56
    Zlín je u kotouče, cestu ke střele si ale nemůže najít. Nyní byli asi tři hráči ve střelecké pozici, ani jeden z nich ale nestihl vystřelit.

17:37
    Zlínský útok je zastaven kvůli ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu blíže k Bartošákovi.

16:52
    Docela dost prostoru dostal Freibergs, tomu ale rána vůbec nesedla a končí mimo tři tyče. Vítkovice následně získávají puk.

16:35
    Další zakázané uvolnění Vítkovic. Ty se tak budou muset opět bránit.

16:05
    Berani vhazování vyhráli a v klidu kotouč vyvezli. Útok ale nemohl pokračovat, protože domácí ztratili puk ve střední třetině.

15:33
    A je tu další zakázané uvolnění. Nyní se ale píská proti Zlínu.

15:06
    Ševci vyhráli vhazování, následné Noskovo nahození ale nemělo šanci na úspěch.

14:53
    Bartošák stále drží svůj tým. Nyní si připsal dva velmi důležité zákrok. Tlak Beranů ale asi neustane, Vítkovice totiž vyhazují na zakázané uvolnění.

14:33
    Nyní se píská úmyslný ofsajd proti Vítkovicím. Vhazovat se tak bude před Bartošákem.

13:54
    Vítkovice vyhráli vhazování a chvíli byli v útočném pásmu. Poté ale Žižka zblokoval ránu od modré a poslal tak své spoluhráče do útoku.

13:39
    A opět se do hry zapojil domácí gólman. Ten tentokrát kotouč podrží a uklidní tak hru. Následně se bude vhazovat před ním.

13:12
    Ve zlínském brankovišti opět zazářil Sedláček. Ten kotouč vykopl takřka z brankové čáry.

12:24
    Vítkovice se opět úspěšně ubránili, s útočením skončili již ve středním pásmu. To sáme se dá říct o následném útoku Zlína.

11:30
    O kotouč se nyní bojuje na útočné modré Vítkovic. Souboj nakonec vyzněl vítězně pro Zlín, ten se ale do útoku moc nehrnul. Pouze nahodil a rychle vystřídal.

10:59
    Po nahození Vítkovic Sedláček kotouč radši podrží. Vhazovat se tak bude po jeho levici.

10:40
    Honejsek se nyní předvedl skvělým obranným zákrokem. Díky tomu se domácí dostali do útoku, kde opět zasahuje Bartošák.

09:53
    Bartošák opět úspěšně zasahuje. Vítkovice ale poté mají problémy s rozehrou.

09:33
    Nyní se hraje za brankou Vítkovic. Hra je nakonec přerušena, protože jeden z hostujících hráčů hrál vysokou holí.

08:47
    Opět se hraje v obraně Zlína. Ten se ale nyní bez problémů ubránil a mohl jít do útoku. Tam si další zákrok připisuje Bartošák.

07:50
    Obraně Vítkovic nyní ujel Honejsek. Ten ale Bartošáka nepřekonal. Poté Ridera opět získala kotouč.

07:40
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění. Bude se tak muset bránit.

06:52
    Zlín vyhrál buly a poté rychle od modré pálil Valenta, ten ale minul branku. Vítkovice díky tomu získají kotouč.

06:32
    Po dlouhé době také musel zasahovat Bartošák. Ten je bezproblémů puk kryje a následně ho podrží. Bide se tak vhazovat po jeho levici.

05:53
    Sedláček si připisuje další skvělý zákrok. Od modré tentokrát pálil Šidlík. Jeho ránu ještě někdo tečoval, domácí gólman si ale i tak poradil.

05:11
    Šlahař se nyní pokoušel prosadit, trefil ale pouze jenom hostujícího obránce, který následně získal puk pro svůj tým.

04:44
    Zlín oslabení přežil a už hraje s pěti hráči v poli.

04:34
    Hosté vypálili další velmi nebezpečnou střelu. Tu dokázal Sedláček zastavit špičkou svého betonu. Potom co nejrychleji puk přikryl.

03:37
    Od modré nyní střílel Baranka. Ten ale svou střelou přestřeli. Následně se kvůli tomu puk dostal až z útočného pásma.

02:44
    První přesilovku si zahrají Vítkovice. Při obraně fauloval Ferenc, který si odpyká dvě minuty za držení.

02:16
    Vítkovice jsou stále aktivnější a hrajou v útočném pásmu. Zlín ale střelu nedovoluje.

01:28
    Ridera ještě chvíli hrála v útočném pásmu, ke střele už se nedostala. Stále má však puk, akorát za svou brankou.

00:47
    U kotouče jsou nyní hlavně Vítkovice a tlačí se do zakončení. Proto musel i první zákrok vytahovat Sedláček. Následovat bude vhazování před ním.

00:06
    První vhazování vyhráli Berani a ihned i vystřelili. Bartošák si proto připsal první zákrok.

00:01

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek (A), Žižka (C), Řezníček, Gazda – Kubiš (A), Lakatoš, J. Ondráček – E. Kulda, Honejsek, Okál – Poletín, P. Sedláček, Šlahař – Václavek, Popelka, Š. Kratochvíl.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Výtisk (C), Baranka, Hrbas, Černý, Šidlík – Schleiss, Lev (A), Dej – Tybor, O. Roman, Szturc (A) – P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera – Baláž, Pytlík, D. Květoň – Toman.

Rozhodčí: Šír, Harnebring – Ondráček, Hynek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Patrik Bartošák v uplynulé reprezentační pauze odcestoval na turnaj Karjala.
    Ve Zlíně se také odehraje první zápas s novou kostkou!

Zlín také získal novou posilu.

Vzájemný utkání
    Oba celky se v letošní sezóně již jednou setkali. Bylo to ve Vítkovicích. Tam domácí porazili Zlín 3:0. Pro Zlín je to doposud jediné utkání v lize kde neskóroval. Berani se to tedy pokusí Rideře vrátit, naopak Vítkovice se vítězství pokusí potvrdit.

02.10.18 Vítkovice vs. Zlín – 3:0
    Branky a nahrávky: 8. Kucsera (Š. Stránský, P. Zdráhal), 12. Szturc (Lev), 23. P. Zdráhal (Š. Stránský).

Sestavy:
    Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), Řezníček, Valenta, Matějíček – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Šlahař, Karafiát, J. Ondráček – Werbik, P. Sedláček, Poletín – Goiš, Fryšara, Popelka.
    Vítkovice: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), de la Rose, D. Krenželok, Šidlík, Hrbas, Baranka – Szturc (A), Lev (A), Schleiss – Dej, Mahbod, Pytlík – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Toman.

PSG Berani Zlín
    Zlínu se v poslední době vůbec nedaří. Postupně totiž prohrál tři poslední utkání. Před reprezentační pauzu prohrál proti Hradci a Varům, po ní proti Liberci, když ve třetí třetině ztratil dvoubrankový náskok a nakonec tygrům podlehl 3:5, což může značit, že Beranům pauza moc neprospěla. Momentálně se nachází na desáté pozici se čtyřiadvaceti body, které nasbíral za osmnáct zápasů. Žlutomodří se v průběhu sezóny připsali osm výher a deset proher, což jsou naprosto průměrné statistiky. Zlín se také může pyšnit jedním z nejlepších útoků ligy. V posledním zápasu mu ale chyběl největší tahoun Jakub Herman, který je zraněný. Nad jeho účastí v dnešním utkání zůstává otazník.
    Obrana Beranů ale zas tak dobrá není. Zlín je totiž třetí tým v pořádí, který inkasoval nejvíce branek, i když brankář Jakub Sedláček nechytá nejhůř. I přesto je až na čtrnácté pozici mezi brankáři s 90,52% úspěšností. Zlín se i přes všechny tyto negativa určitě vrhne do dnešního zápasu po hlavě a na vidění tak určitě bude dobrý hokej.

Tomáš Fořt dvanáct bodů (4+8)

Vítkovice jsou na tom mnohem lépe než její dnešní sok. Ridera totiž vyhrála čtyři utkání v řadě. Postupně porazila Pardubice, Spartu, Mladou Boleslav a poslední výhru si dnešní hosté připsali proti plzeňským indiánůn, které porazili po nájezdech 3:2. Díky této formě jsou momentálně v tabulce na krásném pátém místě. Na kontě mají sedmnáct zápasů během kterých nasbírali jednatřicet bodů. Vítkovice se radovaly z vítězství desetkrát, naopak prohráli sedmkrát. Vítkovice nemají moc velkou produktivitu, zato září v obraně. V defensivě jsou totiž druhým nejlepším týmem, protože po Plzni inkasovali nejméněkrát. Tuto statistiky potrvzuje i fakt, že Ridera má nejlepšího gólmana v lize. Je to Patrik Bartošák. Ten odchytal všech sedmnáct duelů, po kterých má 94,20% úspěšnost, což je skvělá statistika. V útoku táhne hosty třeba Ondřej Roman, který má na kontě čtrnáct kanadských bodů. Jde ale vidět, že Vítkovice jednoznačně spoléhají na svého gólmana. Dnes by to tedy nemělo být vyjímkou.

Plzeň vs. Vítkovice – 2:3sn
    Vítkovice vs. Mladá Boleslav – 3:2
    Sparta vs. Vítkovice – 1:4

Onřej Roman čtrnáct bodů (5+9)
    Radoslav Tybor deset bodů (7+3)
    Patrik Zdráhal devět bodů (6+3)

Zdravím všechny fanoušky české Extraligy. Po reprezentační pauze se nám naše nejvyšší soutěž opět rozjela na plné obrátky. Ve středu se odehráli první zápasy, dnes přibudou další. Spolu se mnou budete moct sledovat duel ze Zlína, kde se spolu utká domácí Zlín s hostujícími Vítkovicemi. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 23. Žižka (Šlahař), 27. E. Kulda (Honejsek, Freibergs), 31. J. Ondráček (Kubiš, Valenta)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – Szturc (A), O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – D. Květoň, Pytlík, Baláž – Toman.

Rozhodčí: Šír, Harnebring – Ondráček, Hynek