Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (3:2 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 3:0 (kon.)
Chomutov – Sparta 5:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Litvínov 3:1 (kon.)
Berani Zlín
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 16.11.2018, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 19. kolo

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný páteční večer. (20:02:31)

Zápas končí celkem neočekávaně, Berani totiž poráží Vítkovice jednoznačně 3:0. Oba brankáři dnes chytali skvěle, Zlín ale měl lepší útok a podle toho zápas skončil. Zlín si tak zaslouženě připisuje tři body, Vítkovice naopak odjíždí domů s prázdnou.

Nejlepší hráči utkání
    PSG Berani Zlín: Jakub Sedláček
    HC Vítkovice Ridera: Jan Výtisk

59:28
    Vítkovice se ještě snaží aspoň jednou skórovat, dnes jim to ale prostě není dovoleno.

58:55
    Sedláček si připisuje další dva zákroky, když dvakrát vychytal Baláže. Domácí gólman ale bude muse zůstat pozorný, protože se bude vhazovat před ním.

58:25
    Zlín vhazování sice prohrál, velmi rychle ale dostal puk z vlastní třetinu. Vepředu pak ještě vymyslet střelu, tu ale chytal Bartošák.

57:58
    Bartošák je zpátky v brance. Uvidíme, jestli se dříve či později na střídačku nevrátí.

Dnešní utkání sleduje 4305 diváků.

57:58
    Oddechový čas pro domácí.

57:58
    Sedláček chytá další střelu hostů a stále tak drží čisté konto. Bude následovat buly před ním.

57:04
    Vítkovice se držely v útoku, Ondráček ale zblokoval kotouč a mohl rozhodnout gólem do prázdné. Ze střední třetiny se ale netrefil.

56:16
    Vítkovice přece jen budou hrát přesilovku. Kapitán Zlína Žižka bude potrestán na dvě minuty za podrážení. Vítkovice navíc odvolaly gólmana!

55:26
    Přesilovka Vítkovic moc dlouho nevydržela. Stránský bude vyloučen za nedovolené bránění a hra se tak vyrovná.

55:24
    Vítkovice si ještě na závěr zápasu zahrají přesilovou hru. Šlahař se při souboji o kotouč neudržel a dal krosček svému protihráči. Bude tak vyloučen na dvě minuty.

54:05
    Čtvrtou branku nyní mohl přidat Okál nebo Honejsek, byli totiž sami před Bartošákem. Okál to nakonec vzal na sebe, hostujícího gólmana ale nepřekonal.

53:24
    Ridera napadá vším co má, ale ani tak puk nezískala. Zlín puk po chvíli ztratil, Vítkovice ale musí začínat zpoza své branky.

52:31
    Vítkovice nyní podnikly velmi nebezpečný útok. Hosté totiž jeli na branku v přečíslení dva na jednoho. Hráč s pukem byl Šidlík, který to nakonec vzal na sebe a trefil Sedláčka do masky.

52:00
    Zlín se opět úspěšně ubránil a Gazda poslal své spoluhráče do útoku nahozením. Z útoku vznikla střela, kterou ale bez problémů kryje Bartošák.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 23. Žižka (Šlahař), 27. E. Kulda (Honejsek, Freibergs), 31. J. Ondráček (Kubiš, Valenta)

Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek (A), Žižka (C), Řezníček, Gazda – Kubiš (A), Lakatoš, J. Ondráček – E. Kulda, Honejsek, Okál – Poletín, P. Sedláček, Šlahař – Václavek, Popelka, Š. Kratochvíl.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – Szturc (A), O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – D. Květoň, Pytlík, Baláž – Toman.

Rozhodčí: Šír, Harnebring – Ondráček, Hynek