Poprad – Banská Bystrica 2:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Košice 1:7 (kon.) | Žilina – Zvolen 1:5 (kon.)
MAC Budapešť – Miskolc 4:2 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 0:4 (kon.) | Nitra – Detva 3:2 (po pr.)
HK Nitra
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HK Detva
Pátek 16.11.2018, 18:00 • Nitra Aréna. • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Domácí nakonec v závěru otočili výsledek a berou dva body za vítězství 3:2 po prodloužení. Hrdinou závěru zápasu z ohledu Nitry byl dnes její první centr Marek Slovák, který se v průběhu utkání hodně trápil, ale v závěrečné power play v poslední minutě základní hrací doby asistoval u vyrovnání Blackwatera a následné prodloužení po 47 vteřinách sám rozhodl.
    Ústřední postavou hostí byl dnes v brance Detvy debutující osmadvacetiletý ruský gólman Zalivin, který předvedl několik parádních zákroků a dlouho hostům držel naději na plný bodový zisk.
    S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím, hezký večer. (20:31:29)

60:47
    Nitra právě vstřelila branku!
    Ani to dlouho netrvalo a je rozhodnuto. Róbert Lantoši přenechal puk MARKU SLOVÁKOVI, a ten zařizuje parádní ranou z voleje dnešní obrat. Hostující hrdina zápasu Zalivin byl bez šance. Asistence: Róbert Lantoši, Graeme McCormack.

60:37
    Puk zatím drží výhradně domácí.

60:01

Za pár okamžiků začne prodloužení ve třech na obou stranách. Kdo si připíše druhý bonusový bod?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25
    V poslední minutě je vyrovnáno! Domácí využívají power play, Slovák vypálil z kruhů a trefil hokejku JUDA BLACKWATERA, který správně nastavil čepel a tečoval kotouč za záda Zalivina. Asistence: Marek Slovák, Branislav Mezei.

59:07
    Domácí to zkouší v šesti.

59:01
    Majdan to vyzkoušel z úhlu, jeho střela byla nepřesná.

58:01
    Hosté opět vyhazují a Morrison nemá komu přihrát. Nitra stále nemá prostor k power play.

57:19
    Blackwater nenašel Lantošiho. Detva výborně vykrývá všechny nebezpečné prostory ve svém obranném pásmu.

56:55
    Puliš vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Zalivina.

56:37
    Hra je přerušená a je tady poslední komerční přestávka. Domácí alespoň mají chvilku času na poradu, jak překonat obranný val Detvy.

56:10
    Kerbashian hledal Scheidla nepřesně a hosté opět vyhazují. Úporná defenzíva Detvy!

55:40

55:20
    Parádní práci odvedl domácí Lantoši, který motal soupeře ve vlastní početní nevýhodě v útočném pásmu. Domácí se snaží útočit i v oslabení.

54:45
    Další šanci hostí měl Ďaloga, puk ale za zády Šimbocha neskončil.

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 30. Kerbashian (Scheidl, Majdan), 60. Blackwater (Slovák, Mezei), 61. Slovák (Lantoši, McCormack) – 20. Mar.Chovan (Puliš, Kuklev), 25. Murček (Ščurko, Puliš)

HK Nitra: Šimboch (Lawson) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím, Richard – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Fominykh, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Buček.
    HK Detva: Zalivin (Petrík) – Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Kuklev, Král – Ščurko, Murček, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Matúš Chovan, Žilka – Giľák, Valent, Surový.

Rozhodčí: Müllner, Babic – Synek, Váczi.