Trenčín – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Nitra – Poprad 7:2 (kon.) | Zvolen – Detva 4:3 (po pr.)
Miskolc – Košice 1:2 (0:1 po s.n.) | MAC Budapešť – Banská Bystrica 3:6 (kon.)
HKM Zvolen
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
HK Detva
Pátek 23.11.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

Zvolen vítězí ve středoslovenském derby nad Detvou 4:3 v prodloužení a upevnil si svou první příčku v tabulce Tipsport ligy. Detva nedokázala ani na devátý pokus Zvolen porazit, tentokrát si však připisuje alespoň premiérový bod. Hosty musíme pochválit za sympatický výkon, protože se rozhodně nečekalo, že by mohli sehrát tak vyrovnaný zápas. (20:32:10)

63:39
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Přesilová hra domácích byla sice dlouhou dobu hodně kostrbatá, přesto Zvolen v této herní situaci rozhoduje a bere bonusový druhý bod. V mezikruží si na svou šanci počkal PETR OBDRŽÁLEK, neváhal a tvrdou ranou pokořil Zalivina. Asistence: Michal Chovan, Rastislav Špirko.

62:45
    Špirko vyhrál vhazování, ale rovnou do středního pásma.

62:43
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., podrážení).

62:29
    Gašpar se protáhl přes obránce až k zakončení, Skapski jej dokázal v poslední chvíli vychytat.

61:25
    Rozhodnout mohl Kytnár, který to vzal na sebe, ačkoliv měl vedle sebe lépe postaveného Chovana. Gól z toho není.

60:20
    Ščurko šikovně prošel do útočného pásma, měl před sebou volný prostor, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

60:01

Ve třetí třetině jsme mohli zaznamenat další zvraty. Za hosty nejdříve vyrovnal šikovnou tečí Ďaloga, a poté je poslal do vedení Sládok, jenže Zvolenu se podařilo znovu dotáhnout zásluhou druhé branky Michaela Vandase. Další gól už nepadl, přestože se Zvolen snažil rozhodnout ještě v základní hrací době. Uvidíme tak prodloužení, ve kterém zjistíme majitele druhého bonusového bodu.

60:00

59:30
    Špirko ztratil puk a hostům se podařilo vyhodit do středního pásma.

58:57
    Pufahl se za tohoto stavu rozhodl riskovat na hranici modré čáry, atakovali jej dva protihráči, ale nakonec to zvládl.

58:40
    Budeme svědky prodloužení? Zatím tomu vše nasvědčuje.

58:05
    Po špirkově pasu zkoušel štěstí Vandas, zamířil pouze do lapačky. Z třetí třetiny zbývá odehrát už jen 115 sekund.

57:32
    Sládok, Ďaloga nebo Gilák mohli na druhé straně rozhodnout, ale nepřekonali Skapského. To jsou věci.

56:24
    Kytnár byl osamocen před brankou, ale puk k němu nedoletěl. Hosté už budou rádi, pokud udrží tento stav.

55:49
    Chovan napálil od modré čáry jen prvního hráče, který stál před ním, ale Obdržálek neměl rychlost na to, aby se vydal do brejkové situace.

Tomáš Kopecký

Branky a nahrávky: 21. Vandas (Špirko), 39. Kytnár (Vandane, Chovan), 53. Vandas (Špirko), 64. Obdržálek (Chovan, Špirko) – 20. Murček (Puliš, Fekiač), 42. Ďaloga (Sládok, Murček), 50. Sládok (Ščurko, Hraško)

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pufahl, Pöyhönen – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Šišovský, Lušňák, Obdržálek – Zuzin, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Marcinek, Holovič, S.Petráš (tréner – A.Podkonický)
    HK Detva: Zalivin (Petrík) – Mar.Chovan, Kuklev, Hraško, F.Fekiač, Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V.Fekiač, Gašpar – Tibenský, Mat.Chovan, Žilka – Král, Valent, M.Surový – Giľák

Rozhodčí: Goga, D.Konc st. – Kacej, Vyšný