Benátky n/J – Slavia 6:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 3:1 (kon.) | Třebíč – Kladno 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – Motor ČB 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 7:2 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 3:0 (kon.)
Ústí n/L – Havířov 1:4 (kon.)
HC Frýdek-Místek
7:2 (4:0, 1:1, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 28.11.2018, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 29. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:20:14)

Rysi dnes roztrhali Jestřáby, jelikož Frýdek-Místek porazil Prostějov vysoce 7:2!
    Ve 44. minutě zkompletoval Vít Christov hattrick! O minutu později se sice trefil Radek Prokeš, ale v 53. minutě se prosadil také David Kofroň.

Dnešní utkání sleduje 958 diváků.

59:41
    Následná rána Mikliše od modré skončila na betonu Hamerlíka.

59:32
    Prostějov drží puk v útočném pásmu.

59:16
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., podrážení).

58:27
    Nához na hostující bránu nic nepřinesl a dopředu může jít Prostějov.

57:55
    Račuk to zkusil z pravého kruhu, ale jen přestřelil domácí svatyni.

57:28
    Velice pěkná akce v podání domácích nakonec nekončí gólem. Posléze se dopředu dostal soupeř, ale kotouč skončil opět jen v moci Hamerlíka, který dnes předvádí skvělý výkon.

56:47
    Kalus ukázal svou bojovnost a nadělal prostějovské obraně problémy.

55:58
    Následně se Jestřábi dopustili chyby, kterou ale domácí mužstvo nepotrestalo.

55:42
    Hosté mají puk ve svém držení, ale pouze ve své třetině.

54:56
    Domácí se sice dostali dopředu, ale nakonec nezakončili.

54:20
    Michael Foltýn se dostal k další střele, ale i tentokrát si Hamerlík připisuje úspěšný zákrok.

54:02
    A další střela ze strany hostů, která ale končí v moci domácího brankáře.

53:56
    Tak nyní se Peter Hamerlík vytáhl, když skočil k pravé tyči jako fotbalový brankář a zachránil svůj tým od inkasování!

53:32
    Jestřábi se ve hře 4 na 4 snaží něco vymyslet, ale to se jim moc nedaří.

53:17
    Hosté se dostali ke střele, ale s tou si opět poradil Hamerlík.
    52:37 David KOFROŇ - 7:2

52:37
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Tak tohle už je debakl! DAVID KOFROŇ se dostal do samostatného úniku ve hře 4 na 4, se kterým si poradil na jedničku, když bekhendovým blafákem překonal Hufa! Bez asistence.

51:44
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Jan Kalus.
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Karpov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Ondřej Matýs.

51:32

51:19
    Opět se hostům podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.

50:56
    Posléze se už domácí dostali do zakončení, ovšem Huf byl připraven. Následně se Jestřábi provinili ofsajdem.

50:36
    Frýdeckomístečtí v přesilovce nikam nespěchají a drží kotouč za svou bránou.

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Frýdek-Místek drží pohodlný čtyřbrankový náskok.

49:41
    Jan Bartko to zkusil z pravé strany, ale Huf jeho pokus vyrazil betonem.

49:32
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., hákování).

49:20
    Hamerlíkovi opět přistál kotouč do připravené lapačky a následuje další buly před jeho bránou.

48:32
    Milan Mikulík mohl jet sám na bránu, ale místo střely si nakonec vybral přihrávku na Motlocha, který si ovšem kotouč nezpracoval.

48:04
    Rysi se dopustili ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.

47:41
    Velká šance domácích, ale zakončení frýdeckomísteckého hráče skončilo na tyči!

47:22
    Havlíkova střela nebyla špatná, ale nakonec skončila jen vedle pravé tyče.

47:06
    Matěj Bažant to zkusil od modré, ale tento pokus Hamerlík viděl a také chytil.

46:25

45:39
    Slezané se dostali v přesilovce hned ke dvěma střelám, ale Huf si s nimi poradil.
    44:32 Radek PROKEŠ - 6:2

44:32
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hosté dávají gól v oslabení a je tady tak malá naděje. RADEK PROKEŠ se dostal za frýdeckomísteckého obránce a posléze zakončil do levé části branky. Asistence: Jan Starý.

44:25
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Alex Rašner – 2 min., podrážení).
    43:05 Vít CHRISTOV - 6:1

43:05
    Tak to je fantazie, jelikož VÍT CHRISTOV dává gól a zkompletoval tak hattrick! Hladonik našel z pravé strany před bránou právě Christova, který kotouč tečoval za záda Hufa a na ledové ploše přistály dvě čepice! Asistence: Jan Hladonik a Jakub Matyáš.

42:32
    Raška nabral rychlost po levé straně a posléze přihrál Adámkovi, ovšem ten Hufa nepřekonal!

41:58
    Posléze už přišla střela na bránu ze strany Prostějova, ale Hamerlík si připsal jen další úspěšný zákrok.

41:50
    Foltýn se ocitl v dobré pozici, ale minul odkrytou bránu.

41:02
    Opět mají Jestřábi tlak v úvodu třetiny, ale v domácí bráně je Hamerlík, který si poradil s dalším pokusem.

40:41
    Hamerlík si posléze poradil se střelou z pravé strany a následuje buly v pásmu rysů.

40:24
    Hosté se dostali před bránu domácích, ale tam včas zúřadovala obrana Frýdku-Místku.

Do třetí třetiny už nenastoupil čárový rozhodčí, který byl zasažen pukem a odjel do nemocnice. Nyní tak utkání rozhodují tři sudí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:45.

Druhá třetina je za námi a Frýdek-Místek stále vede o čtyři branky, ovšem tentokrát už 5:1. Do druhé periody vlétli Jestřábi velice dravě a po několika střelách se nakonec prosadil Tomáš Nouza, který nachytal Hamerlíka zakončením mezi betony. Posléze se už hra vyrovnala a ve 38. minutě rozveselil domácí fanoušky David Klimša, který dostal skvělou přihrávku z hole Rudovského a z první dostal puk za záda Hufa.

40:00

39:46
    A nakonec právě domácí brankář musel zasahovat, jelikož se krátce po buly dostali Jestřábi do zakončení.

39:40
    Klimša nyní vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění a Hamerlík tak bude muset být připraven dvacet vteřin před sirénou.

39:15
    Nyní se rysi provinili zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování před bránou Hamerlíka.

38:42
    Opět šance domácích, ale Huf si připisuje další zákrok.

38:17
    Jestřábi nakoukli do útočného pásma, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
    37:29 David KLIMŠA - 5:1

37:29
    Domácí jdou zpátky do čtyřbrankového vedení! Rudovský poslal při rychlém útoku skvělou přihrávku na levou stranu, kde si sjel osamocený DAVID KLIMŠA a ten dokázal z první prostřelit Hufa. Asistence: Jan Rudovský, Jan Bartko.

37:01
    Nyní se domácí po zmatcích v obraně dopustili zakázaného uvolnění.

36:07
    Milan Mikulík mohl svůj návrat na ledovou plochu oslavit gólem, ale nedokázal vstřelit kotouč za záda Hufa po skvělé přihrávce z hole Christova.

35:36
    Rána Alexe Rašnera skončila v moci Petera Hamerlíka, který si nyní zaslouží pochvalu, jelikož to nebyl snadný zákrok proti této tvrdé střele.

34:48
    Po krátkém ošetření, ale může hra pokračovat v plném počtu rozhodčích.

34:44
    Hra je přerušena, jelikož čárový rozhodčí dostal kotoučem přímo do obličeje.

34:27
    Střela Novotného byla zblokována a kotouč tak pouze doklouzal Hufovi do lapačky.

34:14
    Nyní musel být ve střehu Daniel Huf, který si také poradil se střelou domácího hráče.

33:58
    Málem to domácí uklidili, až do kuchyně, ale frýdeckomístecký hráč nedosáhl na přihrávku před prázdnou bránou.

33:36
    Jan Zdráhal se dostal přes obranu, až do zakončení, ale to vyrazil ramenem Hamerlík.

33:13
    Husák jen nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam se ho zmocnili hosté.

32:51
    Dušan Žovinec mohl zakončovat naprosto sám, ale nakonec se podle rozhodčích ocitl v ofsajdu! Velké štěstí pro Prostějov.

31:53

31:43
    David Dvořáček vypálil z dobré pozice těsně před bránou, ale tu přestřelil!

31:17
    Puk skončil mimo hrací plochu a následuje další buly před bránou Jestřábů.

31:07
    A následně je tady chyba Prostějova, který se v přesilovce dopustil zakázaného uvolnění.

31:03
    Posléze se rysům povedlo vyhodit kotouč.

30:46
    Nyní už jsou Jestřábi natlačení v útočné třetině, ale nemohou se dostat do zakončení.

30:11
    Kofroň vyvezl puk po levé straně a ušetřil tak nějaký čas, když jeho tým hraje oslabení.

29:53
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Matyáš – 2 min., vysoká hůl).

29:53
    Hamerlík si sice poradil se střelou protihráče, ale na Frýdeckomístecké straně se bude vylučovat.

29:16
    Hladonik hodně zariskoval za svou bránou, ale poté skvělou žabičkou nenechal soupeře se dostat ke střele.

28:29

28:21
    S Miklišovou střelou si Hamerlík poradil, ale domácím se nepodařilo vyhodit puk.

27:58
    Prostějov má něco přes půl minuty přesilovou hru a drží puk ve třetině soupeře.

27:52
    David Dvořáček se ocitl ve velké šanci, když se dostal do úniku, ale Hamerlík si počkal na jeho pohyb a chytil kotouč do své moci!

27:45

27:24
    Matyáš zpackal přihrávku, ale následně se k puku opět dostali Frýdeckomístečtí.

27:01
    Následně se ale Prostějovští dopustili zakázaného uvolnění.

26:55
    Adámek si nezpracoval kotouč v útočné třetině podle svých představ a k puku se tak dostali Jestřábi.

26:29
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Patrik Husák – 2 min., držení).

26:03
    Nyní už jsou Jestřábi na ledové ploše ve čtyřech a posléze se dokonce dostal dopředu Zdráhal, který ale byl zfaulován.

26:01
    Hosté ve třech opět vyhodili kotouč.

25:45
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Dvořáček – 2 min., vysoká hůl).

25:25
    Zahradníčkova střela od modré skončila jen vedle hostující svatyně.

24:39
    Rysi se nemohou dostat do útočného pásma a Jestřábi opět vyhodili puk.

24:22
    Frýdeckomístečtí sice získali přesilovku, ale po buly se Prostějovu podařilo vyhodit kotouč.

24:03
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Michael Foltýn – 2 min., nedovolené bránění).

23:53
    Nyní se Prostějov provinil zakázaným uvolněním a následuje tak buly před bránou Hufa.

23:31
    A opět se Jestřábi dostali do zakončení a jsou ve velkém tlaku.
    22:34 Tomáš NOUZA - 4:1

22:34
    Tlak hostů ve druhé třetině byl velký a je z toho první gól Prostějova! TOMÁŠ NOUZA se dostal po buly ke kotouči a z levého kruhu prostřelil Hamerlíka ránou po ledě mezi betony. Asistence: Tomáš Divíšek a Tomáš Karpov.

22:29
    Následná střela prostějovského hráče je zblokována do ochranné sítě a ve druhé třetině jsou zatím lepší Jestřábi.

22:24
    Nyní skončil kotouč jen mimo hrací plochu a následuje další vhazování ve třetině Slezanů.

22:12
    Dvořáček si nezpracoval puk po dobré přihrávce před bránu.

21:45
    Posléze se rysi dopustili zakázaného uvolnění a bude to opět buly před bránou Hamerlíka.

21:36
    Žovinec to udělal tentokrát špatně, když přihrál pouze protihráči, ale toho Jestřábi nakonec nevyužili, jelikož opět zasahoval Hamerlík.

20:57
    A opět musel zasahovat Peter Hamerlík, který v prvním minutě druhé dvacetiminutovky si připsal už třetí zákrok.

20:52
    Jestřábi jsou od úvodního buly ve druhé periodě aktivní a opět se dostali ke střele, která ale tentokrát byla zblokována do ochranné sítě.

20:22
    Tomáš Karpov ujel po levé straně, ale následně se dostal do velkého úhlu a Hamerlík si s jeho střelou poradil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.

První perioda je u konce a Frýdeckomístečtí vedou naprosto jasně 4:0. Už v 6. minutě rozveselil domácí fanoušky Rostislav Martynek, který využil přečíslení 3 na 2 a posléze vypálil k levé tyči. Po osmnácti vteřinách se Frýdek-Místek mohl opět radovat, když překonal brankáře Neužila Vít Christov. Tyto dva góly v úvodu utkání byly pro brankáře Neužila moc a nastoupil do svatyně Jestřábů Daniel Huf. Ovšem to hostům moc nepomohlo, jelikož se ve 12. minutě podruhé trefil Vít Christov. A nakonec v 17. minutě se trefil také Jan Hladonik. Třetina snů pro rysy a uvidíme co nám přinese zbytek zápasu.

20:00

19:58
    Martynek si skvěle sjel před bránu, ale následně tečoval puk těsně vedle hostující svatyně!

19:18
    Kalus se nedostal přes Mikliše, ale následná přihrávka hostujícího hráče nic velkého nepřinesla.

18:58
    Poté navíc přišlo zakázané uvolnění z domácí strany.

18:28
    Jestřábi mají po dlouhé době kotouč na holích víc, než deset vteřin a následně se Divíšek dostal ke střele, se kterou si Hamerlík věděl rady.

17:49
    Žovincova střela byla zblokována jen do ochranné sítě a Prostějov absolutně neví co má hrát.

17:22
    Teď už toho chtěl domácí hráč hodně, když stále čekal, až se otevřou betony Hufa, ovšem ten si počkal a následné také chytil tento pokus.

17:03
    Nyní to vypadalo nebezpečně před domácí bránou, ale prostějovský hráč tečoval přihrávku jen vedle brány.

16:43
    Nyní se Jestřábi provinili zakázaným uvolněním a bude to tak další vhazování před bránou Hufa.
    16:12 Jan HLADONIK - 4:0

16:12
    Tak tohle začíná být velký masakr, protože Frýdek-Místek vede v tomto derby po sedmnácti minutách už 4:0! Žovinec posunul kotouč na JANA HLADONIKA, který z mezikruží vypálil přesně do pravé šibenice a Hufovi zbyly jen oči pro pláč. Asistence: Dušan Žovinec.

16:07
    Rostislav Martynek nabral rychlost na levém křídle, ale s jeho pokusem si poradil Huf.

15:42
    Frýdeckomístečtí opět drží puk v útočné třetině, ale následně se Prostějov vysvobodil.

15:25
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Starý – 2 min., hákování).

15:08
    Novotný se po skvělé přihrávce před bránu k pravé tyči dostal do velké šance, ale těsně minul prostějovskou bránu!

14:36
    Peter Hamerlík si poradil s pokusem z levého kruhu a následuje tak buly před jeho bránou.

14:24
    Nyní se Prostějov dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpátky před bránu Daniela Hufa.

14:02
    Nyní se Jestřábi snažili něco vymyslet, ale zatím nemohou najít recept jak projít obranou Frýdku-Místku.

13:09
    Daniel Huf musel být opět ve střehu a tentokrát už chytil kotouč vystřelený z hole domácích.

12:15
    A další obrovská šance Frýdku-Místku, ovšem tentokrát Rudovský napálil pouze horní tyč!
    11:41 Vít CHRISTOV - 3:0

11:41
    Tak tohle v hale Polárce snad nikdo nečekal, jelikož domácí na ledě dominují v tomto derby od první minuty a jdou do tříbrankového vedení! Hladonik poslal kotouč na Mikulíka, který jej z pravého kruhu posunul na VÍTA CHRISTOVA a ten z jedné dokázal prostřelil brankáře Hufa. Christov chytil střeleckou chuť, jelikož je to jeho zatím třetí gól ve dvou zápasech. Asistence: Milan Mikulík a Jan Hladonik.

10:56
    Novotný skvěle zabojoval a nedopustil tak aby se pískalo zakázané uvolnění.

10:42
    Nakonec je vše rychle vyřešeno a může se pokračovat.

10:42
    Prostějov se nyní dopustil ofsajdu, ale buly musí chvíli počkat, jelikož Hamerlík má problémy s maskou.

10:11
    Motloch chtěl naslepo přihrávat v útočném pásmu, ale kotouč z jeho hole letěl tam, kde nikdo nebyl a Prostějov tak zadarmo získal puk.

09:36
    Žovinec si skvěle poradil s presinkem Prostějova a Frýdeckomístečtí hrají ve velké pohodě.

09:02
    Od začátku utkání se hraje velmi tvrdě a nyní to odnesl už jednobrankový střelec v dnešním utkání Vít Christov.

08:46
    Opět hosté mají puk pod kontrolou ve třetině soupeře, ale nemohou se dostat ke střele.

08:08
    Zahradníček neprostřelil blok obrany Prostějova, ale Slezané zůstávají u kotouče.

07:52
    Nyní se Jestřábi snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale tam nakonec jen přišli o kotouč.

07:03
    Hosté nezvládají začátek utkání a nyní se chtěl hostující hráč pustit do bitky, ovšem tu rozhodčí nedopustili.

06:11
    Střídání v týmu LHK Jestřábi Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Neužil, přichází Daniel Huf.

06:11
    Oddechový čas pro hosty.
    06:11 Vít CHRISTOV - 2:0

06:11
    Tak to je naprosto fantastický start domácích do zápasu. VÍT CHRISTOV byl před bránou velice aktivní a překonal ležícího brankáře. Asistence: Jan Hladonik, Milan Mikulík.
    05:53 Rostislav MARTYNEK - 1:0

05:53
    Domácí otevírají skóre dnešního utkání a jdou do vedení! Domácí se vydali do přečíslení 3 na 2 a Matyáš posunul kotouč za sebe, kde si najel ROSTISLAV MARTYNEK, který střelou k levé tyči dává úvodní gól! Asistence: Jakub Matyáš, Štěpán Novotný.

05:10
    Nyní se hosté provinili zakázaným uvolněním a následuje buly před bránou Neužila.

04:50

04:38
    Kalusova střela od modré byla nebezpečná, ale ve zmatku před bránou se nakonec nejlépe zorientovali hráči Prostějova.

04:02
    Přesilovka Frýdku-Místku zatím nenabídla vůbec nic, jelikož se Jestřábi oběd vysvobodili.

03:36
    Rudovský si nezpracoval kotouč na modré čáře a rysi se tak sami vyhnali z útočné třetiny.

03:19
    Luňákovi se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a Prostějov tak mohl vystřídat.

02:50
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Mikliš – 2 min., držení).

02:36
    Adam Raška vypálil z pravé strany jen vedle hostující brány.

02:08
    Lukáš Luňák se vydal dopředu po levé straně, ale nakonec z toho nic nebezpečného nebylo.

01:45
    Hladonik nakonec vyhrál souboj s Havlíkem, ale posléze se rysi provinili ofsajdem.

00:56
    Navrátilec po zranění kapitán domácích Milan Mikulík nebezpečně nahodil kotouč na hostující svatyni, ovšem Neužil si připsal další zákrok.

00:25
    Domácí se krátce po začátku utkání dostali ke střele, ale s tou si Neužil poradil.

00:01

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (L. Daneček) – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Haman, Bartko, Zahradníček – Kofroň, Novotný, Martynek (A) – Hladonik, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Klimša (A), Peterek – Raška, Motloch, J. Kalus.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Mikliš, Rašner, D. Kolář, Havlík, Foltýn, J. Zdráhal, Bažant – Nouza (A), Divíšek (A), Karpov – Prokeš, Račuk, Starý – Dvořáček, Venkrbec (C), L. Luňák – Matýs.

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Petr Přikryl – Karel Lukš, Jiří Novák.
    Sestava Frýdku-Místku graficky.
    Sestava Prostějova graficky.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Prostějov – Frýdek-Místek 2:3

Branky a nahrávky: 9. D. Kolář (Račuk), 37. Nouza (Rašner, Račuk) – 24. Haman (J. Kalus, Kuťák), 26. J. Kalus (Motloch), 38. Rudovský (J. Kalus, Kuťák). Rozhodčí: Barek, Doležal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1253.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Rašner, Havlík, Bažant, Foltýn, J. Zdráhal, Kellner – Karpov, Divíšek (A), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Prokeš – Matýs, Krejčiřík, Antoníček.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Haman, Hrachovský – Kofroň, Mikulík (C), Martynek (A) – Christov, Novotný, Rudovský – Kaukič, Przybyla, Klimša (A) – Motloch, Kuťák, J. Kalus.

NAVÁŽE FRÝDEK-MÍSTEK NA PŘEKVAPIVÉ VÍTĚZSTVÍ?

Když se tato dvě mužstva utkala naposledy, bylo to za speciálních podmínek. Frýdek-Místek totiž převzal trenér Vlastimil Wojnar a ještě ten samý den mužstvo vedl na ledě Prostějova. A byla to premiéra povedená, rysi na ledě favorita překvapivě uspěli a vyhráli 3:2.

V první třetině se zápasu 14. kola se trefil domácí Daniel Kolář. Ve druhé části rysi skóre obrátili zásluhou Filipa Hamana a Jana Kaluse. Pak sice srovnal Nouza, ale ještě před druhou přestávkou poslal Slezany do vedení 3:2 Jan Rudovský, a to se ukázalo být jako gól vítězný.

Frýdek-Místek tímto vítězstvím přerušil předchozí sérii tří porážek s Prostějovem. Na domácím ledě Slezané porazili Jestřáby ze čtyř pokusů jen jednou. Potěší tentokrát Frýdek-Místek domácí fanoušky vítězstvím?

POSLEDNÍ ZÁPAS PROSTĚJOVA

Prostějov – Litoměřice 4:3 sn

Branky a nahrávky: 19. Dvořáček (L. Luňák, Venkrbec), 35. Nouza (Divíšek), 46. Dvořáček (Venkrbec, L. Luňák), rozh. náj. Nouza – 10. Korkiakoski, 36. Korkiakoski (TS), 58. Pavlas (J. Kloz). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý, Podrazil, Zídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1060. Střely na branku: 27:43.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, Mikliš, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

PROSTĚJOV ZAŽÍVÁ SKVĚLÉ OBDOBÍ

Jestřábi si užívají v předposledním měsíci roku výbornou formu. Ze sedmi listopadových utkání šest vyhráli, ten zbývající prohráli s Kladnem až po prodloužení. Na kontě mají po šestadvaceti kolech osmačtyřicet bodů, což je řadí na třetí místo tabulky.

Od zmiňované porážky s Kladnem Prostějovští už jen vyhrávají. Nejprve vyhráli na horkém ledě Havířova 3:2. Následně doma udolali tehdy poslední Ústí nad Labem 2:0 a pokračovali těsným vítězstvím 4:3 v Třebíči. Naposledy pak doma vyhráli 3:2 na nájezdy nad Litoměřicemi.

Neměli to ale vůbec jednoduché. Mladý tým Litoměřic šel v první třetině do vedení, ještě před pauzou stihl srovnat David Dvořáček. Jihomoravany pak poslal do vedení Tomáš Nouza, ale ještě ve druhé třetině bylo vyrovnáno. Ve třetí třetině se situace opakovala. Na gól Dvořáčka znovu Stadion našel odpověď. Protože prodloužení nerozhodlo, došlo až na nájezdy. Ty se pořádně protáhly, drama rozsekl až v sedmé sérii domácí Nouza.

Prostějov má velice silný ofenzivní tým, disponuje hned dvěma zástupci v první desítce bodování Chance Ligy. Vůbec nejproduktivnějším hráčem české druhé nejvyšší soutěže je Tomáš Divíšek s šestatřiceti body (16+20). Tím druhým zástupcem v TOP 10 je Nouza se sedmadvaceti body (14+13). V první padesátce ligové produktivity je pak ještě dalších pět hráčů Prostějova. O post nejlepšího střelce se s Divíškem dělí Lukáš Žalčík. Brankářskou jedničkou Prostějova je Jakub Neužil.

POSLEDNÍ ZÁPAS FRÝDKU-MÍSTKU

České Budějovice – Frýdek-Místek 3:4

Branky a nahrávky: 11. Karabáček (Endál, Pýcha), 27. Endál (M. Novák, Pavlin), 51. Šimánek (Endál) – 4. Novotný (Kofroň), 21. Christov (Hladonik, Rudovský), 25. Novotný (Martynek, Klimša), 49. Martynek (Kofroň). Rozhodčí: Doležal, Micka – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4704.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Martynek (C), Novotný, Kofroň – Christov, Hladonik, Rudovský – J. Kalus, Peterek, Klimša (A) – Raška, Kaukič, Motloch.

SESTŘELÍ NOVOTNÝ TAKÉ PROSTĚJOV?

Frýdku-Místku už se zase dýchá lépe. Po nepříjemné sérii porážek opět našel půdu pod nohama, dvakrát vyhrál a vylepšil si své konto už na dvaatřicet bodů. Ty stále Slezanům zaručují dvanácté místo, na kterém se v posledních kolech zabydleli. Před sebou mají o pět bodů Porubu, ztráta na osmé místo a play-off činí momentálně deset bodů.

Jak již bylo řečeno, rysi se dokázali zbavit psychické tíhy tří porážek v řadě, kdy postupně podlehli 2:3 na nájezdy na ledě Benátek, 3:6 doma Jihlavě a 2:6 na Slavii. Obrat k lepšímu přišel v utkání proti Přerovu, toho Slezané doma porazili 3:1. Vzápětí zvládli těžký duel na Jihu Čech, České Budějovice zdolali 4:3.

Byl to cenný skalp, a také pořádně dramatický zápas. Frýdek-Místek šel v první třetině do vedení zásluhou Štěpána Novotného, ještě v první části ovšem domácí vyrovnali. Po 57 sekundách druhé třetiny vrátil hostům vedení Vít Christov a další branku přidal v přesilovce znovu Novotný, hrající ve skvělé formě. Motor reagoval snížením na 2:3. Ve 49. minutě přišel velice důležitý moment, ve vlastním oslabení se prosadil Rostislav Martynek. České Budějovice stihly snížit na 3:4, vyrovnat už ale nikoliv.

Produktivitě Frýdku-Místku i dál vévodí Martynek s třiadvaceti body (10+13), který je celkově v Chance Lize na osmnáctém místě. V nejlepší padesátce je ještě David Kofroň s devatenácti body (4+15). Pak už následuje Novotný s třinácti body, který je s dvanácti vstřeleným brankami nejlepším kanonýrem Slezanů. Ve většině posledních zápasů nastupoval do branky Peter Hamerlík, poslední výhru proti Českým Budějovicím však vychytal Lukáš Daneček.

Pořádně cenného vítězství dosáhli hokejisté Frýdku-Místku v posledním kole, když zdolali silný Motor České Budějovice. Nyní je čeká podobná zkouška, ne-li ještě těžší. Slezané doma vyzvou Prostějov, který je v poslední době ve skvělé formě. Utkání začne ve středu v 18 hodin v hale Polárka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 6. Martynek (Matyáš, Novotný), 7. Christov (Hladonik, Mikulík), 12. Christov (Mikulík, Hladonik), 17. Hladonik (Žovinec), 38. Klimša (Rudovský, Bartko), 44. Christov (Hladonik, Matyáš), 53. Kofroň – 23. Nouza (Divíšek, Karpov), 45. Prokeš (Starý)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (7. Huf) – Mikliš, Rašner, D. Kolář, Havlík, Foltýn, J. Zdráhal, Bažant – Nouza (A), Divíšek (A), Karpov – Prokeš, Račuk, Starý – Dvořáček, Venkrbec (C), L. Luňák – Matýs.

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Petr Přikryl – Karel Lukš, Jiří Novák