Washington – New Jersey 6:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.) | Carolina – Anaheim 1:2 (po pr.)
Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 4:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 6:2 (kon.)
Vancouver – Dallas 1:2 (kon.)
Vancouver Canucks
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Dallas Stars
Sobota 01.12.2018, 22:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:51:31)

Bodyčeky: 22:13

Je konec. Dallas nakonec zvítězil 2:1, když předvedl skvělý obrat v posledních deseti minutách.
    Na začátku utkání si domácí zahráli dvě přesilovky, ale nic si v nich nevytvořili. Posléze měl Dallas rovněž početní výhodu, kterou neproměnil a v 16. minutě přišel první gól utkání, který vstřelil Bo Horvat. V 19. minutě bylo málem srovnáno, ale Anders Nilsson předvedl skvělý zákrok.
    Ve 25. minutě se Brock Boeser dostal do úniku, ale Bishopa nepřekonal. Ve 32. minutě měl podobnou šanci na druhé straně Blake Comeau, ale ani on skóre nezměnil. Ve 38. minutě jsme málem byli svědky rvačky mezi Gavinem Bayreutherem a Adamem Gaudettem, ovšem tu rozhodčí včas přerušili.
    V 51. minutě se hosté konečně dočkali, když se prosadil do odkryté brány Jamie Benn. Posléze měl Dallas další velké šance a ta v 57. minutě už skončila brankou, kterou vstřelil Alexandr Radulov. V poslední minutě bylo málem srovnáno, ale Boeser trefil pouze tyč.

59:55
    Stars vyhodili kotouč do středního pásma.

59:38
    Po buly se k puku dostali Canucks.

59:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., sekání).

59:30
    Tyler Seguin mohl zakončovat před prázdnou bránou, ale byl zfaulován!
    59:09 Boeserova rána trefila brankovou konstrukci.

59:09
    Brock Boeser napálil pouze tyč hostující svatyně! Dallas má obrovské štěstí!

58:52
    Sam Gagner vypálil, ale jeho pokus byl ztečován vedle brány.

58:30
    Tak tohle bylo těsně vedle! Alexandr Radulov byl blízko druhé a rozhodující brance, ale jeho pokus z vlastního pásma skončil pár centimetrů vedle pravé tyče.

58:15
    Dallas sice dostal kotouč ze svého pásma, ale posléze se k němu dostali Canucks.

57:58
    Domácí hrají bez brankáře!

57:58
    Rána Alexe Biegy od modré skončila v moci gólmana Bena Bishopa a následuje další komerční přestávka.

57:42
    Nyní se dopředu dostali Stars, ale ke střele už nikoliv.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 16. Horvat (Roussel, Motte) – 51. Ja. Benn (Heiskanen, Seguin), 57. Radulov (Ja. Benn)

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Biega, Edler (A), Ch. Tanev (A), Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Virtanen, Horvat (A), Leipsic – Boeser, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Roussel – Gagner, Gaudette, Motte.
    Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, Lindell, R. Polák, Bayreuther, Fedun, Hanley – Radulov (A), Seguin, Ja. Benn (C) – D. Shore, Spezza (A), Hintz – Pitlick, Faksa, G. Smith – Comeau, Dickinson, Janmark.

Rozhodčí: Justin StPierre, Gord Dwyer – Bryan Pancich, Shandor Alphonso