NY Islanders – Winnipeg 1:3 (kon.) | Columbus – Calgary 6:9 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 6:3 (kon.)
Florida – Boston 5:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 5:2 (kon.) | Detroit – Tampa 5:6 (1:2 po s.n.)
Buffalo – Toronto 3:4 (po pr.) | Vegas – Washington 5:3 (kon.) | Vancouver – Minnesota 2:3 (kon.)
Los Angeles – Arizona 1:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:3 (3:0, 0:3, 3:0)
Colorado Avalanche
Středa 05.12.2018, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

57:01
    Už to vypadalo na sedmý gól v brance hostů, Rust se hnal do zakončení, když v tom byl faulován. Dvě minuty za podrážení dostal Nathan MacKinnon.

54:48
    Po celé akci se u branky Pittsburghu strhla menší potyčka výsledkem bylo vyloučení na obou stranách. Jak domácí Jack Johnson, tak hostující J. T. Compher dostali dvě minuty za hrubost.

45:47
    Crosby se prodíral do střelecké pozice, byl však u toho faulován. Dvě minuty za sekání dostal Patrik Nemeth.

31:44
    Je po přesilovce, Mikko Rantanen se dopustil nedovoleného bránění a už i on je na trestné lavici.

30:59
    Rodící se nápor ovšem končí faulem a Sidney Crosby dostal dvě minuty za podrážení.

26:42
    Druhá přesilovka pro Colorado, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kris Letang.

12:47
    Je tu první vyloučení a přesilovku si zahraje Colorado. Dvě minuty za hákování dostal Dominik Simon.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Guentzel (Letang, Dumoulin), 7. Malkin (Pearson, Hörnqvist), 8. Brassard (Määttä, Aston-Reese), 47. Hörnqvist (Letang, Kessel), 48. Hörnqvist (Malkin), 49. Hörnqvist – 29. Barrie (Rantanen, Landeskog), 30. Söderberg (Calvert, Cole), 34. Nieto (G. Bourque)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, M. Pettersson, Määttä, Oleksiak, J. Johnson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Pearson – Kessel, Brassard, Aston-Reese – Sheahan, D. Grant, Rust.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Compher, Jost – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, Kameněv.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Walsh – Barton, Amell

Diváci: 18 415