Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 7:3 (kon.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Soči – Omsk 3:2 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
HC Slovan – Kazaň 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
7:3 (4:2, 2:1, 1:0)
Spartak Moskva
Sobota 08.12.2018, 12:30 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Pěkný den přeji všem hokejovým příznivcům. Kontinentální hokejová liga má v sobotu na programu hned sedm zápasů, jedním z nich bude duel, ve kterém Metallurg Magnitogorsk před vlastními příznivci přivítá Spartak Moskva.

Svěřenci trenéra Jandače si letos nevedou vůbec špatně. Poslední dva zápasy jim sice výsledkově příliš nevyšly, ovšem Metallurg se v tabulce Východní konference nachází na čtvrté příčce, jeho skóre je 103:81. Domácí hokejisté mají padesát bodů, přesně polovinu dokázali uhrát na domácím ledě, tu druhou pak venku.

Nejproduktivnější hráči:
    Sergej Mozjakin – 30 bodů (12+18)
    Matt Ellison – 28 bodů (9+19)

Asi málokdo čekal, že uvidíme hostující celek tak vysoko. Celek z hlavního města Ruska má na svém kontě dvaačtyřicet bodů, v tabulce Západní konference mu patří páté místo, skóre 93:84. Spartak hraje ve slušné formě, z posledních pěti utkání prohrál pouze jednou a to proti svému největšímu rivalovi (CSKA). Z osmnácti venkovních zápasů nasbírali dvacet bodů.

Alexander Chochlačev – 26 bodů (13+13)
    Kaspars Daugaviņš – 24 bodů (9+15)

Vzájemná utkání

V prvním vzájemném duelu nám oba týmy nabídly pořádnou přestřelku, zápas skončil 4:4 v základní hrací době, Magnitogorsk následně zvítězil po samostatných nájezdech.

Československá stopa v utkání

Česko
    Robin Hanzl (Spartak Moskva)
    Michal Bulíř (Metallurg Magnitogorsk)

Slovensko
    Julius Hudáček (Spartak Moskva)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Vereščagin, Antipin, Běreglazov, Matuškin, J. Birjukov, Rylov (A), Dronov – Mozjakin (C), Ellison, N. Kuljomin (A) – Pakarinen, Rasmussen, Čibisov – Jazkov, N. Shore, Bulíř – Ljubimov, Několenko, Timkin – Dorofejev.

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kutějkin (A), Dyblenko, Kalinin (C), D. Višněvskij, Provolněv, Grišin, A. Osipov – Karsums, Zubov (A), Daugavinš – Fjodorov, R. Hanzl, Chochlačov – Leščenko, Maxwell, Nikoncev – Cyplakov, A. Voronin, Truňov – Kruženkov.

Rozhodčí: Fraňo, Gašilov – Sysujev, Zacharov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:39
    Kličku dělal v útočném pásmu Daugavinš, který vzápětí přihrával na modrou čáru. Domácí kotouč dostali do střední třetiny, oba celky střídají.

01:00
    Spartak právě vstřelil branku!
    Od modré čáry nahazoval Kalinin, Košečkin puk vyrazil pouze před sebe. Jako první byl u kotouče ROBIN HANZL, který ho poslal z bezprostřední blízkosti do šibenice! Asistence: Dmitrij Kalinin.
    01:00 Robin HANZL - 0:1

01:00
    Oba hlavní rozhodčí celou situaci kontrolovali na videu, šlo o to, zda Chochlačov nefauloval domácího brankáře. Gól nakonec platí!

01:28
    Přihrávka před branku, z první zakončoval Bulíř. Výborný zákrok betonem vytáhl Bespalov. Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno!

01:44
    Na druhé straně nahození od Kutějkina, Košečkin byl pozorný, následně kotouč pro jistotu podržel a přerušil hru.

02:39
    Domácí jsou po inkasované brance aktivnějším týmem a tlačí se za vyrovnávací brankou, tentokráte odpískán icing hostů.

03:22
    Obrovský tlak Magnitogorsku, vypadá to, jakoby domácí hokejisté hráli přesilovou hru, hosté vůbec nestíhají.

03:50
    Úplně sám se před Bespalovem ocitl Ellison. Jeho střela nebyla přesná, domácí však i nadále drží kotouč a kombinují.

04:29
    Další dva úspěšné zákroky od Bespalova, vyrovnávací branka doslova visí ve vzduchu, hostující gólman má plné ruce práce.

04:56
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali do situace dva na jednoho, Jazkov pak poslal parádní přihrávku před branku. Na tu dosáhl NICK SHORE, který puk poslal za záda bezmocného Bespalova! Asistence: Nikita Jazkov a Michal Bulíř.
    04:56 Nick SHORE - 1:1

05:26
    Hosté už zase vedou! Výborně to udělal JAROSLAV DYBLENKO, který se dostal mezi kruhy, následnou střelou překonal Košečkina, který toho asi moc neviděl! Asistence: Maxim Cyplakov.
    05:26 Jaroslav DYBLENKO - 1:2

06:13
    Úvod tohoto utkání je opravdu velmi záživný, jedna útočná akce střídá tu druhou, sledujeme spoustu příležitostí na obou stranách.

07:09
    Střelecký pokus Chochlačova byl zblokovaný, rána skončila v ochranné síti, vhazovat se bude před Košečkinem, je tady reklamní pauza.

07:45
    Hosté zklidňují hru za bránou Bespalova a střídají, svěřenci trenéra Jandače se snaží napadat hodně vysoko, hosté však chyby v rozehrávce nedělají.

08:33
    Grišin se natlačil před Košečkina a pokoušel se o bekhendové zakončení. Ke střele se nedostal, domácí brankář pak přerušil hru.

09:28
    Domácí hrají v šesti. Rozhodčí má zdviženou pravici, pokud se Magnitogorsk v ponechané výhodě neprosadí, bude se vylučovat.

10:10
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Robin Hanzl – 2 min., hákování).

10:38
    Jako přes kopírák! Magnitogorsk využívá přesilovou hru a začínáme od začátku! Skvělou přihrávku teď dostal DENNIS RASMUSSEN, kterému pouze stačilo nastavit hokejku, hostující gólman neměl šanci! Asistence: Viktor Antipin a Sergej Mozjakin.
    10:38 Dennis RASMUSSEN - 2:2

11:12
    Shore se marně dožadoval faulu. Rozhodčí hru nechávali pokračovat, pískán je až ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:05
    Riskantní klička Antipina za vlastní branku. Domácímu bekovi to nakonec vyšlo, Magnitogorsk už jde zase dopředu.

13:03
    Dlouho se hraje bez přerušení, domácí teď drží kotouč v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.

13:47
    Zpoza brány puk směřoval před ní, následně se odrazil na hůl GRIGORIJE DRONOVA. Ten kotouč poslal přesně do růžku, Bespalov ihned zamířil na střídačku! Asistence: Andrej Čibisov a Iiro Pakarinen.
    13:47 Grigorij DRONOV - 3:2

13:47
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Nikita Bespalov, přichází Alexandr Truškov.

14:39
    Z levé strany zakončoval Ljubimov. Kotouč skončil na pozorném Truškovovi, který si připisuje svůj první úspěšný zákrok.

15:23
    Rasmussen podržel kotouč a počkal, až jeho spoluhráči vystřídají. Nyní už na střídačku zamířil i on.

16:40
    Dlouho se hrálo bez přerušení, střela Čibisova skončila v lapačce Truškova, který přerušil hru, je tady další reklamní přestávka.

17:04
    Z mezikruží pálil Fjodorov, Košečkin toho zase moc neviděl. Puk naštěstí pro domácí celek dokázal vyrazit do bezpečí.

17:45
    I nadále se hraje ve vysokém tempu a sledujeme velký počet příležitostí na obou stranách, útoky mají zatím jednoznačně navrch.

18:32
    Ellison našel úplně volného Mozjakina. Ten v obrovské příležitosti mířil pouze doprostřed branky, Truškov byl úspěšný!

19:00
    S bekhendovým nahozením Provolněva si poradil Košečkin, který přerušil hru. Do konce první třetiny zbývá přesně minuta.

19:31
    Magnitogorsk v závěru první třetiny přidává další gól! Parádní práci odvedl Mozjakin, který se zmocnil kotouče, neunáhlil se a místo střely ještě přihrával. MATT ELLISON pak puk bez větších problémů uklidil do prázdné branky! Asistence: Sergej Mozjakin.
    19:31 Matt ELLISON - 4:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka hry rozhodně nenudila, nabídla šest branek, což v KHL nebývá zvykem. Hosté šli dvakrát do vedení, domácí pak jasně přebrali iniciativu a obrátili stav ve svůj prospěch, z brány vyhnali Bespalova. V úplném závěru první třetiny pak přidali další branku.

Další třetina začne přibližně v 13:24.

20:01

20:29
    Hosté začali aktivněji, od modré čáry nahazoval obránce Kutějkin, jeho zblokovaný pokus nakonec skončil vedle branky.

21:15
    U kotouče už zase domácí hokejisté, u mantinelu se do souboje dostal Čibisov, ovšem hosté se zvládli ubránit, oba celky střídají.

21:58
    Vysokou rychlost nabral Maxwell, který zakončoval z levé strany. Jeho rána pouze prosvištěla kolem levé tyče Košečkina!

22:55
    Poprvé se přerušuje až teď. Truňov se natlačil před domácího gólmana, který se ke kotouči dostal jako první, poté přerušil hru.

23:24
    Střelecký pokus Kuljomina teď Truškov vyrazil pouze před sebe, kde na dorážku čekal SERGEJ MOZJAKIN. Domácí kapitán pak přidal pátou trefu Magnitogorsku! Asistence: Nikolaj Kuljomin.
    23:24 Sergej MOZJAKIN - 5:2

23:54
    Na pravé straně dostal spoustu prostoru Čibisov, který zakončoval pod horní tyčku. Tu si pohlídal brankář Truškov!

24:38
    Celou akci Spartaku teď rozjel Zubov. Hostující hráč si ale nerozuměl se svými spoluhráči, pískáno je zakázané uvolnění.

25:12
    Grišin se natlačil před Košečkina, následně nikdo nevěděl, kde je puk. Nejlépe se v nepřehledné situaci zorientoval ILJA ZUBOV, který volný kotouč poslal za záda domácího gólmana! Asistence: Alexej Grišin.
    25:12 Ilja ZUBOV - 5:3

26:05
    Hlavní rozhodčí teď celou situaci znova kontrolovali na videu, gól i v tomto případě uznali!

26:51
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu, navíc to vypadá, že se bude vylučovat na domácí straně, je tady kratší reklamní pauza

26:51
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Jazkov – 2 min., vysoká hůl).

27:33
    Domácí se zmocnili kotouče, následně ho poslali přes všechny čáry a vystřídali, přesilová hra Spartaku pokračuje.

28:09
    Magnitogorsk teď v oslabení dokonce zaútočil! Jako první byl však u kotouče Truškov, který rozehrál svým spoluhráčům.

28:51

29:34
    Puk do jízdy dostal Daugavinš, který zakončoval do horní části branky. Košečkin byl pozorný, připsal si poměrně snadný zákrok.

30:21
    Rozběhla se druhá polovina tohoto utkání, bude se vylučovat na hostující straně, Dyblenko fauloval ve středním pásmu.

30:31
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., nedovolené bránění).

31:20
    Zatím je to obrovský tlak domácích! Dvakrát z pravé strany pálil Rasmussen, především jeho druhý pokus byl nebezpečný a proletěl těsně vedle tyče!

31:54
    Domácí svou přesilovku dokázali zužitkovat, přestřelka pokračuje! Antipin puk z levé strany posílal před branku přesně na hůl MATTA ELLISONA. Kanaďan pak kotouč poslal mezi betony Truškova! Asistence: Viktor Antipin a Sergej Mozjakin.
    31:54 Matt ELLISON - 6:3

32:48
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nick Shore – 2 min., hákování).

33:40
    Téměř minuta přesilové hry hostujícího celku je za námi, domácí zatím výborně brání, další útočná akce začíná až od Truškova.

34:21
    Daugavinš si kotouč naváděl na střed, následně zakončoval doprostřed branky. Košečkin měl odkrytý výhled, snadný zákrok.

34:48

35:35
    Hostům se přesilová hra vůbec nevyvedla, tempo hry se až nyní trochu zklidnilo, u puku jsou domácí hokejisté.

36:19
    Spartak napadá hodně vysoko, domácí jsou jistí v kombinaci a zbytečně neztrácejí puky. Oba celky před pár vteřinami střídaly

36:57
    Tentokráte si ale domácí hokejisté nerozuměli, Truškov zvedl svou ruku, aby rozhodčí upozornil na zakázané uvolnění, hra je přerušena.

37:32
    Do výborné střelecké pozice se dostal Kutějkin, ovšem jeho pokus by zblokovaný, kotouč končí ve středním pásmu.

38:13
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Matuškin – 2 min., hákování).

38:55
    Domácí hokejisté se v oslabení dostávali do situace dva na dva, Kuljomin raději nasbíral cenné vteřiny v útočném pásmu.

39:22
    Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny, na přesilovou hru Spartaku to zatím vůbec nevypadá, hraje se před Truškovem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ani ve druhé části hry nám tempo neopadlo, viděli jsme tři branky, úspěšnější byli znovu domácí hokejisté, kteří před závěrečnou dvacetiminutovkou vedou rozdílem tří gólů. Svěřenci trenéra Jandače navíc prokázali, že ani šest vstřelených branek jim nestačí.

Další třetina začne přibližně ve 14:15.

40:01

40:13

41:04
    O puk teď v rohu kluziště bojoval Kuljomin. Kotouče se zmocnili hosté, kteří vyhazovali přes všechny čáry, zakázané uvolnění se nepíská.

41:59
    Do slušné příležitosti se na levé straně probíjel Chochlačov. Ten poté bekhendem zakončoval pod břevno, tam byl pozorný Košečkin.

42:23
    Hosté vyhráli vhazování, teď drží svého protivníka v pásmu, rozhodčí má zdviženou ruku a vypadá to, že se bude znovu vylučovat.

42:40
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jakov Rylov – 2 min., hákování).

43:18
    Magnitogorsk se v oslabení dostal do přečíslení dva na jednoho. Přihrávka by byla složitá, Ellison střílel na bližší tyč. Truškov tam byl včas!

43:55
    Kotouč končí mezi diváky, vhazovat se bude po levé ruce brankáře Košečkina, závěr přesilové hry Spartaku se blíží.

44:40

45:04
    Tempo hry nám ve třetí části trochu opadlo, domácí už nikam nepospíchají, navíc hosté se v útočné třetině spíše trápí.

45:55
    Výbornému výkonu Čibisova dnes chybí pouze vstřelená branka. Domácí hráč se skvěle uvolnil, poté ztroskotal na Truškovovi.

46:41
    Kotouč končí mezi střídačkami, hra je přerušena. Následovat bude první reklamní přestávka ve třetí dvacetiminutovce.

47:09
    Vypadalo to na faul jednoho z hostujících hokejistů. Rozhodčí byli jiného názoru, hra pokračuje, u puku Spartak.

47:50
    Jazkov teď nemohl hrát, v opačném případě by se pískal ofsajd. Domácí tak vyklidili útočnou třetinu, hosté začínají od Truškova.

48:34
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, z otočky to zkoušel Matuškin, hostující brankář však kotouč vyrazil betonem.

49:17
    Domácí pokračují v kanonádě! Hostující obrana zapomněla na MATTA ELLISONA, který využil výborné přihrávky a chytrou tečí z bezprostřední blízkosti překonal Truškova, čímž zkompletoval hattrick! Asistence: Sergej Mozjakin a Jevgenij Timkin.
    49:17 Matt ELLISON - 7:3

50:06
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, nejspíše i celého zápasu, po delší době zasahoval také Košečkin.

50:45
    Hosté se dostávali do zajímavého kontru, vzrušení bylo zbytečné, všemu předcházel ofsajd, ve kterém se nacházel Karsums.

51:22
    V posledních minutách jsou slyšet především domácí příznivci, kteří skandují název svého celku, Metallurg už zase spěchá dopředu.

52:26
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jakov Rylov – 2 min., podrážení).

53:11
    Dlouhá kombinace v útočném pásmu, následně střela Karsumse z levé strany. Košečkin puk dokázal udržet ve výstroji!

54:02
    Přesilová hra moskevského Spartaku se blíží ke svému konci, domácí se znovu osvobozují za cenu vyhození přes všechny čáry.

54:26

55:05
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka hry, utkání se už jen spíše z povinnosti dohrává, o vítězi je totiž dávno rozhodnuto.

55:59
    Od modré čáry dnes poněkolikáté zakončoval Kutějkin, střela se zajímavě odrážela od zadního mantinelu, domácí to nakonec zvládli.

56:27
    Daugavinš se k puku dostal pozdě, čárový rozhodčí píská icing hostujícího celku, na led se musí vrátit se sedmičkou hrající Kalinin.

57:12
    Výbornou práci teď v útočném pásmu předvedl Timkin. Domácí hráč dokázal vybojovat puk, následně ho rozehrál svým spoluhráčům.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, diváci teď hlasitě skandují a děkují svému týmu za předvedený výkon.

58:53
    Domácí chybovali ve střídání, čehož soupeř málem využil. Hosté však z celé situace nedokázali nic vytěžit, závěr utkání se blíží.

59:33
    Vhazovat se bude v útočném pásmu domácího týmu, Košečkin teď podržel puk ve výstroji, do konce zbývá necelá půlminuta hry.

Je dobojováno! Jak už jsem avizoval před zápasem, první vzájemné utkání nabídlo osm branek, dnes dokonce deset! Svěřenci trenéra Jandače sice dvakrát prohrávali, ovšem nakonec si bez větších problémů dokráčeli pro všechny body! Při chuti dnes byla první útočná trojka Magnitogorsku, Matt Ellison vstřelil hattrick, na jeden gól nahrál. Kapitán Sergej Mozjakin zaznamenal pět kanadských bodů za jeden gól a čtyři asistence!

Česko
    (1+0), čas na ledě – 17:41
    (0+1), čas na ledě – 11:20

Slovensko
    nenastoupil

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:57:33)

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 5. N. Shore (Jazkov, Bulíř), 11. Rasmussen (Antipin, Mozjakin), 14. Dronov (Čibisov, Pakarinen), 20. Ellison (Mozjakin), 24. Mozjakin (N. Kuljomin, Ellison), 32. Ellison (Antipin, Mozjakin), 50. Ellison (Mozjakin, Timkin) – 1. R. Hanzl (Kalinin), 6. Dyblenko (Cyplakov), 26. Zubov (Grišin)

Spartak Moskva: Bespalov (14. Truškov (A)) – Kutějkin (A), Dyblenko, Kalinin (C), D. Višněvskij, Provolněv, Grišin, A. Osipov – Karsums, Zubov (A), Daugavinš – Fjodorov, R. Hanzl, Chochlačov – Leščenko, Maxwell, Nikoncev – Cyplakov, A. Voronin, Truňov – Kruženkov.

Rozhodčí: Fraňo, Gašilov – Sysujev, Zacharov